Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,471. až 1,485. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882608
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Leni, tak to já jsem šla spát po 23h, ale už o půlnoci jsem byla vzůru….čilá jako rybka…tak jsem si došla na wc a napila jsem se. Pak jsem se vzbudila taky ve 2h, opět čilí jako rybička a taky jsem zjitila, že mě pálí žáha…takže zase kolečko…wc, pití…a něco na pálení žáhy…no a ve 4:30 jsem znova koukala do zdi….je to mazec. Taky přemýšlím, že si teď půjdu na cvhvíli dáhnout…aspoň to zkusím.

    Byla jsem dnes na větší nákup….docela mě to unavilo…hlavně, než jsem pak všechny ty tašky vytahala z auta domů a vše vybalila. Ale ještě bych měla žehlit…a přítel chce ještě dnes udělat poslední fotečky v 9. měsíci, než o to bříško přijdu…tak to bych si měla jít umýt hlavu…tak váhám…jeslti dp sprchy nebo k žehličce 😛 . Nechce se mi ani jedno. Šla bych se spíš natáhnout.

    #882609
    Anonym
    Host

    Tak mi to s tím spaní připadá, ajk kdybychom trénovaly na miminka, že toho moc nenaspíme. Já teď peru, a půjdu žehlit, tu jednu pračku zvládnu. Markét já bych se šla naložit do vany, pak spinkat a pak chvilku žehlit 🙂 a zvládneš vše. Lenko tak to jsi šikula, že umíš něco ušít apod., já jsem na toto levá tak že musím vše kupovat, kamarádka má holčičku a naučila se pléct a dělá jí tkaové ty krásné čepičky a našívá tam kytky apod. jsou krásné, ale pro klučinu není tolik možností. No dnes mě táta vezl z té prohlídky měl volno mezi jednáním a prohlásil že už je na čase aby malej vylezl, že tohle musí být hrozný, že pak sice bude zápřah, ale že už se těší 🙂

    #882610
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Tak to můj se teď vyspí já ho poslala spát do pokojíku je d ocela nachlazený tak mám strach abych to od něj nedostala :S musím být fit na porod.
    To čurání je fakt otrava já chodím na wc po tmě jak náměsíčná si říkám snad do něčoho nenarazím párkrát jsem sice stoupla na chodbě na kocoura tak jsme se lekli oba dva 😀 on si osel musí lehnout někde uprostřed chodby nebo ještě líp před dveře nevím na co jsme mu kupovali ten košík

    #882611
    Anonym
    Host

    Misho, já šít na stroji moc neumím, ale povlečení bych snad měla zvládnout. Spíš bych to chtěla zkusit. Zatím jsem stroj využívala jen na opravy a ten stroj je fakt šikovný. Ted zkusím povlečení a taky budu muset zkrátit záclonu do obýváku, tak to taky využiju. Kdo by taky dělal 4m okraj v ruce, že jo?
    Pletení je v pohodě, na tom toho moc zkazit nejde. Já mám osvědené jedny krásné kalhoty s laclem a kšandama. Dělala jsem je už 3 kamarádkám jako dárek, když se jim narodilo miminko a fakt nemají chybu. Tak přeci tu svoji holčičku nemůžu ošidit :)… mám čas, jejich velikost je tak 4 měsíce až na půl roku, ale tyhle věci na miminko se pletou strašně dobře.

    #882612
    Anonym
    Host

    No já a ruční práce to nejde k sobě, pamatuji si že na SŚ jsme měli šití a dělaly si s holkama sukně a protože sjem jí chtěla nosit, tak mi většinu šila učitelka :-), a když sjem byla na základce tak vím, že mi mamka také šila věci dle katalogů to bylo super, originální kousky… No já se právě přecpala a protože se neumím ovládat tak sjem to dorazila melounem, no je mi špatně těžko a mimčo ukrutně řádí po jídle tak se tady kroutím a nevím jak to břicho vyprázdnit aby mi bylo dobře…ach jo to jsou ty mé žravé situace

    #882613
    Anonym
    Host

    Ahoj srpňačky, tak co kontroly? Já teď došla a mám moc radost:D I když mám bříško nahoře, žádné poslíčky a stále pocit, že porod se snad ani konat nebude a že v tom termínu teda půjdu na vyvolání, tak paní doktorka, že prý jestli mám sbaleno, že to může být úplně každou chvíli:D Že je mimi natlačené hlavičkou úplně dole a že se mi tam snažila moc nešátrat, aby to nešlo hnedka:P Tak jsem teď v takové euforii, i když bůhví, jak to bude:) Ale pokrok tam prostě je. No a trošku mě teda vyděsilo to, že těch 3,7kg minulý týden nebyl odhad porodní váhy, ale tehdy aktuální váhy – uff.

    #882614
    Anonym
    Host

    Kacko tak to je super, a máš tašku zabalenou? Tak to je pěkný odhad váhy, ale může to být i jinak. Tak to budeme očekávat každným dnem nějaký zpraávy typu, jedu rodit 🙂 , tak držím palečky a kdy máš ofiko termín? No já se také od rána cítím zvláště, ale mě včera bylo řečeno, že jsem nahoře a že tedy se nic nechystá ale i tak mám zvláštní pocit

    #882615
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    No vidíš Kačko, za chvíli si 100%mamina 🙂 to já musím ještě vydržet mim do 8.8. kdy otvírají porodnici, termín mám až 16.8.(no předložku AŽ už bych mohla přestat používat co?) takže bych mohla, ale když si stoupnu tak musím chvíli počkat až pak se rozejít, protože mám taky pupík vysoko ale to dítko má hlavu permanentně v mým močáku.

    #882616
    Anonym
    Host

    Taška sbalená je, sice je teď 30kiláků ode mě, ale když tak o tom přemýšlím – co z toho potřebuju čistě k porodu? Vodu na pití a pantofle do sprchy, a to je to jediný, co v té tašce ještě chybí:D – kdyby tašku někdo dovezl pár hodin po porodu, tak se taky nic nestane…No, Misho, vidíš, že miminko nahoře a to, že doktor řekne, že se nic nechystá, taky nemusí nic znamenat – to Máně taky řekl a do dvou dnů rodila – a břicho nahoře mám já – i když nevím, jakto, když je prý hlavička úplně narvaná dole – no holt je to slůně asi po celém briše:D Jo a termín dle MS mám 2.8. a dle UTZ ve 13tt 5.8. Jenže že je mrně velké, tak čím dřív budu rodit, tím líp (pro mě:P )

    #882617
    Anonym
    Host

    Taky si myslím, že ten termín je více orientační, že ted to může být opravdu kdykoli. Jo na porod je potřeba jen to pití a ty pantofle do sprchy, ostatní je potřeba po porodu a to někdo vždy včas doveze. No kvůli váze mimča je pro tebe asi opravdu lepší aby to přišlo co nejdříve, já sjem na tom podobně čekáme také obříka proto jdu ještě ve středu na UTZ kde ho převáží apod. tak sjem zvědavá

    #882618
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Hele Kačko, když si volá ženská záchranku protože jí to chytne někde na ulici, taky u sebe nemá tašku, teda neznám žádnou co by jí tahala furt u sebe a taky se to dá zvládnout, pití se dá koupit v porodnici, jinak by tam mohli mít čaj, nebo prostě piješ vodu z kohoutku, já ji doma piju furt. No a pantofle, bez těch to asi taky jde,košili ti tam daj, takže vlastně do porodnice můžem nakráčet jak dámičky 😀

    #882619
    Anonym
    Host

    Já jsem si všimla, že mi břicho kleslo, asi v 19.30 a v 1.24 ráno jsem porodila 😀 Já během té neděle zvládla všechno – odchod hlenové zátky, kontrakce, pokles břicha. A to jsem si ještě ráno hledala na netu, do kdy od odchodu zátky se má rodit. Psali cca 2 dny až několik týdnů, tak jsem se uklidňovala, že to tak nespěchá a kdoví jestli je to vůbec zátka (mělo to zelenou barvu až pak při pauze mezi monitory v porodnici začal odcházet krvavý hlen, ale to zelené byla podle PA také zátka).
    Protože moje porodnice nedělá klystýry, tak jsem měla strach ze „znečištění“ miminka, ale bylo to zbytečné. Přesně jak mi při kurzu řekla PA – při začátku porodu se zrychlí trávení a půjdu na záchod bez problémů. Také jsem si na to vzpomněla, když jsem v neděli byla doma už podruhé na velké, že by to mohl být další signál, že možná budu rodit. Potřetí jsem byla v porodnici, takže by fakt byl klystýr zbytečný.

    #882620
    Anonym
    Host

    Taky mám po kontrole 🙂
    Kačko, můžu tě uklidnit. Mě to co tobě, řekl doktor minulý týden a tento týden znovu :). A přesto se nic neděje, žádné stahy. Jen bublinka slezla níž než posledně. V pondělí znovu na monitor a „pokud“ prý vydržím, tak ve čtvrtek další poradna.
    Dneska jsem měla super monitor. Byla jsem vybavená pitím a čokoládou, jenže nic z toho jsem nepotřebovala. Ta malá potvůrka byla tak živá, že monitor stejně nebyl dobrý. Je natočená tak, že sondu nešlo připnout vůbec nikam, vždycky do ní okamžitě začla kopat.
    Tašku do porodnice mám hrozně malinkou, kdyby v ní nebyly 2 ručníky, tak mi stačí obyčejná taškokabelka, co nosím denně.

    #882621
    Anonym
    Host

    Lenko tak to je fajn, já také nemám velkou tašku, ale hodně místa zabral župan a ručníky a tašky s kosmetikou, mám tam nacpané vše ale taška je jak koule, ale nechtěla jsem si brát velkou aby to nevypadalo blbě. No dnes jsme uklízela krabici s lékárnou, ještě že jsem to udělal, zjistila jsem že spousta věcí už není moc použitelná tak to mm v tašce a nechám to v lékárně kde zase dokoupím věci co chybí a vyzvednu ten recept.

    #882622
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Leni, taky mám po kontrole v porodnici 🙂 .

    V podstatě jsem se dozvěděla jen to, že prcek je o něco níž než minulý týden a monitor jsme měli ukázkový, jinak u nás žádná změna. MURd. říkala, že jsem zatím zavřená jako sklála a všechno je v naprostém klidu a v pořádku jak u mě tak u prcka.

    Takže jsem objednaná na další kontrolu příští čtvrtek (pokud do té doby vydržím) a jelikož to už budu 2 dny po termínu, tak bych se mnou pořešila jeslti už se otevírám nebo ne a případné vyvolání porodu.

    Tak uvidíme…ale aspoň jsem po všech těch poslíčcích klidnější a vím na čem jsem…i když se to může změnit rychlostí světla.
    Ale volala jsem to příteli a on mi nakonec povídá, že by si přál, abych už do konce příštího týdne porodila….joooo to si přeju TAKY!!!! 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,471. až 1,485. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist