Od poloviny těhotenství k začátku III. trimestru (21.-30.tt)

  • Toto téma neobsahuje zatím 4žádnou odpověď. Do diskuze (4 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 40)
  • Autor
    Příspěvky
  • #842121
    Anonym
    Neaktivní

    Miminko: Pokud jste podstoupily UZ ve 20. týdnu, možná už znáte pravděpodobné pohlaví svého miminka. Nebo si ho necháte říct až ve 30. týdnu nebo také vůbec. Už kope a možná už i pravidelně (u mě nejvíc po sladkých a nasládlých jídlech, po teplé sprše a kolem 11.h. večer).

    Budoucí maminka: Bříško roste čím dál rychleji (mě začala pravidleně svědit kůže kolem pupku). Schody a kopce začínají být problém – idelání rychlost chůze se blíží rychlosti důchodce (ale na rovince je ještě předženu 🙂 ). A už má smysl dívat se na váze na naskakující kila – alespoň u mě do poloviny těhotenství o hmotnostním přírustku nemohla být moc řeč.

    A co Vy? Jak se cítíte a jak prožíváte toto období?

    #842122
    Anonym
    Host

    Dnes 24t,vse zvladam v pohode az na zada obcas,ale pomaha joga a plavu…
    zazrak stale nekope mam palcentu prilis nizko.tak Eveline a terezko cekam tady na vas!!!opatrujte briska a vy ostatni se pridejte…

    #842123
    Anonym
    Host

    🙂 🙂 🙂 Já napíšu až v úterý, až budu vědět, že je vše ok a co to vlastně bude:) 🙂 🙂

    #842124
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,opet obdobi nespavosti 🙁 jinak ja jdu v utery na velky UZ do nemocnice… mam tam byt dopoledne,tak jsem zvedava co vse mi jste povi.. tyden na to mam cukrovku.. jnak ten muj chlapak taky jeste nekope.. dava si pekne na cas,ale co… ma jeste dost casu,jinak trpim s bolestmi zad,ale to je asi tak jedine…

    #842125
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    jo jinak mam obrovskej pupek a vybiram jmeno 🙂

    #842126
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Terez doufam,ze das zitra vedet,jak jste dopadli na UZ a KO:P ja vam pak pisnu jak jsem dopadla ja na tom velkem UZ v nemocnici 🙂 tak džíme palečky 😛

    #842127
    Anonym
    Host

    Zítra máme obě velkej den, taky Ti držím pěsti:) 🙂 Já doufám, že mi ten velký ultrazvuk udělá zítra, protože od neděle budu týden mimo Čr, tak by se mi ten další ultrazvuk hodně posunul a to nechci:S Moc moc se na zítřek těším, jóó:) Nejradši bych už šla spát, aby bylo zítra:) 🙂 Tak večer tady,jo?

    #842128
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    Ahoj berusky nase 🙂 taakze dneska to bylo uzasneho 😛

    Takze UZ ve 20tt – 100% potvrzeny chlapecek 🙂 srdíčko – 140tepů/min, odhadovaná váha 430g a velikost cca 22cm… bez VVV… jinak mam prcka o tyden starsiho… merili nam snad vsechno od mozecku,hlavicky,pres brisko a stehenni kost.. ukazali nam kazdou rucicu,nozicku a prstiky zvlast 🙂 srdicko, kazdou komoru a prutok krve, mozecek,ledviny,moc.mechyr, nosanek,pusinku i ocicka… no nepopsatelne.. a i pindoura jsme videli 😛 😀 jinak tedy je vsecko bez komplikaci a v poradku 🙂 jsem stastna 😛 <:o) <:o) a malej je velikej a krasnej.. uz se nemuzu dockat.. uz bych chtela mit po porodu 🙂

    #842129
    Anonym
    Host

    ahoj Eveline a gratulaceee!!! Já píšu až teď, protože jsem neměla noťas.Tak dneska jsme měly naprosto stejný ultrazvuk:) My měli taky měřenou hlavičku, nožičky a tělíčko, počítali jsme prstíky, kontrolovali srdeční komory, močák a žaludek,ale já si nepamatuju, kolik dohromady měří, jen vím, že odpovídá tomu našemu 21.týdnu:) Takže termín porodu nám zůstává stejný na 22.července
    A bude to ….. moje vysněná HOLČIČKA:) 🙂 <:o) Hlavně tatínek byl nadšený, on holčičku hrozně moc chtěl:) Všichni už nám gratulovali, rozesílala jsem smsky po rodině, všichni mě otravovali už id rána a byli zvědaví a já na ultrazvuku byla až v 16.00:) Pan doktor se divil, že necítím pohyby, že všechno je tak jak má:) Jo a malá byla úžasná, ležela nejdřív na boku a měla ručičku pod hlavu, pak tam plavala a mávala oběma ručičkama a nakonec už toho měla dost a točila se na nás zádíčkama, takže obličej jsem viděla jen chvilku a vypadala směšně, takovej mimozemšťan:) 🙂 Táta nám říká holky moje, tak je to takový roztomilý:) Jsem moc ráda, že nám to vyšlo tak jak jsme chtěly a jupííííí nakupovat!!:) Užij si dnešek jako já, já jdu pustit písničku té naší malé Viktorce a pohladit bříško:) Pohlaď za mě svýho chlapečka a brzo napiš, jaký jméno jsi vybrala!!Mně se moc líbil Vojtíšek..tak snad příště:) 🙂

    #842130
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    Terezko ja prvni pohyb citila az vcera a ted vecer takove klouzani v podbrisku a lehke kopanecky.. uz je to fakt mazec 🙂 jinak taky se mi libi Jmeno Vojtisek,ale premyslim nad Damiánem.. no uvidíme máme spoustu času 😛 a TP mam 20.7. mozna se mi bude jeste soupat,ale zatim se uvelebuji k tomu 20.

    Jinak moooooooooc gratulujeme k holčičce 😛 😛 <:o) a hlavně,že jsme všichni v pořádku 🙂 🙂

    #842131
    Anonym
    Host

    Tak je to pár minut, co jsem dostala první uvědomělý kopanec:) Přišlo to krátce třikrát po sobě na přibližně stejném místě:) Takový ťukání a bylo to hrozně zvláštní.Asi už jsem to předešlé dny cítila,ale slaběji a myslela jsem si, že to jsou střeva:) 🙂 Mužskej tam dal ruku vedle mě a schytal právě to třetí ťuknutí a tak se lekl, že škubl rukou:) Prý je tam malej vetřelec:) To je cvok:) 🙂 Tak ještě zkusím hladit a pak jdu spát:) Dobrou a spostu lechtivých kopanců přeji:)

    #842132
    Anonym
    Host

    No jejej, nějak nám to tady vázne:( Co děláte celý den, když je venku tak ošklivo?:) Já jsem den trávila sepisováním výbavičky co už mám a co musíme koupit a dneska jsem objednala postýlku na mimibazaru, tak se moc těším na odpověď a jestli to klapne, tak v sobotu ji máme doma:) Včera jsem si koupila další overálek, růžový s beruškama, už to prostě rozjíždím a´t to mám co nejdřív všechno:) Čím dál častěji mě pálí žáha, řekla bych že skoro pořád, ikdyž zrovna nejím a malá je pěkná raubířka, šije sebou jen když nemám ruku na břiše.Jakmile dám ruku na břicho, tak dělá že spí:) 🙂 Utekly mi dneska tři nebo čtyři kopance:) Jo jinak od neděle budu týden mimo, tak se nestrachujte, že bych to tady zapíchla.Bude mi to naše psaní moc chybět:( Vracím se 20., takže pak se ozvu a budu se těšit, co tu máte nového:)

    #842133
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    u nas jse dnes jen zatazeno a me to tedy plne vyhovuje.. jelikoz vcerejsi slunecne pocasi me hodne rychle unavilo… 🙁 jinak ja postylku budu kupovat az v kvetnu.. to si myslim,ze je idealni cas.. jinak pomalu skladam dohromady porodni plan a vybavicku a veci co budu potrebovat do porodnice atd.. abych mela koplet pred ocima co jeste musime koupit nevyjimaje kocarku, na ktery stale cekam,zda se na nej pojedu podivat ci ne.. no uvidime..

    #842134
    Anonym
    Host

    Tak to mě sluníčko spíš nabíjí energií, chodím na procházku s pejskem a vyloženě si to užívám:) Kočárek je pro mě největší oříšek, sestra mi slíbila, že ho pojede se mnou vybrat.To je jediné, do čeho cjci opravdu zainvestovat, když mi má vydržet tři roky.Jinak autosedačku nám kvalitní dají známí, tak to je bezva:) Jinak už jsem si sespsala všechnu drogerii, i líhem na pupík a všemi mastmi a olejíčky a kapičkami na prdíky a očička no a už jsem si vyhledala i ceny, tak večer to všechno sečtu a asi se zasměju:) 🙂 V oblečcích už mi toho moc nechybí, spíš nemám dečku, síťku na kočár a povlečení a takové ty věci kolem….Pořád prolézám na netu seznamy,ať mi něco nechybí.Určitě budem potřebovat na léto pro prcky i ochranný krém, ikdyž je jasný, že opalovat se nebudou:) no tak ten jsem koukala stojí až 300Kč, tak to už je raneček:) No jo, tak já zas běžím sledovat mimibazar, co tam ještě najdu:) Tak se měj co nejlíp a když Tě cokoliv napadne, tak piš:) Je tu nějak mrtvo:)

    #842135
    Anonym
    Host

    Ahoj Ev:) Jen připomínka, že tu teď týden nebudu, zítra letíme, tak doufám, že až se vrátím tak tu budeš mít nějaký příspěvky pro mě:) Měj se moc hezky a pohlaď za mě malého:) Pa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 40)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist