Otázky a postřehy k 13.-21.tt

  • Toto téma obsahuje celkem 114 odpovědí. Do diskuze (7 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e eveline a poslední změna proběhla 13 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 114)
  • Autor
    Příspěvky
  • #842006
    Anonym
    Neaktivní

    Ahoj těhulky,

    už Vám už asi není špatně a v noci možná neběháte na záchod, zato se Vám více či méně nápadně zvětšuje bříško? Pojďme si navzájem sdělovat zážitky a tipy pro toto období.

    Já mám těď skoro po každém jídle kyselo v puse, mám citlivý žaludek (když sním hladová něco nevhodného, bývá mi těžko) a dnes se mi udělalo poprvé za těhotenství mdlo. Ale to, že nemusím vstávat každou noc je velká úleva. Bříško ještě není moc vidět (16. tt), ale do svých starých kalhot už se nevejdu.

    Na kontrole jsem oznámila, že uvažuju o tom, že bych nešla na ultrazvuk srdíčka ve 20.tt a setřička na mě neuvěřitelně vytřeštila oči. Skoro až k smíchu… Ale dotorka to zvládla profesionálně – vysvětlila mi co a jak pro případ, že se rozhodnu tam přeci jen jít, a nechala to být. A já byla na sebe hrdá, že jsem o tom otevřeně mluvila a mohu se teď snáz rozhodnout. 🙂

    #842008
    h hanzlici
    Registrovaný uživatel

    Teď si nejsem jista, za jaký konec to mám uchopit… můžu vědět, proč NEJÍT na UZ srdíčka? Zrovna dneska jsem na něm byla a byla to paráda… vidět a hlavně od doktora slyšet, že je všechno v pořádku…

    #842009
    s Klok
    Registrovaný uživatel

    Nejde konkrétně o ultrazvuk srdíčka, ale o utrazvuková vyšetření v těhotenství vůbec. Podle současného lékařského vědomí a svědomí se jedná o neinvazivní vyšetření, které je bezpečné. Tím se myslí to, že se nezvyšuje riziko potratu a vývojových vad a děti se rodí nehledě na počet podstoupených ultrazvuků. Takže všechno vlastně v pohodě.
    Akorát v alternativních článcích se můžete setkat s pochybnostmi a dočíst se, že některým dětem v bříšku se to moc nelíbí a že se UZ vyšetření používá příliš krátce na to, aby někdo mohl fundovaně říct, jaký to má vliv na civilizační choroby, hyperaktivitu nebo třeba autismus.
    Ultrazvuková vyšetření přinášejí spoustu výhod, takže většina žen je vítá v co nejhojnějším počtu. Je ale na každé z nás, jak to cítíme a co pro své děťátko budeme vnímat jako „to nejlepší“.

    #842010
    s Klok
    Registrovaný uživatel

    Na UZ ve 20. týdnu jsem nebyla schopná nic vidět. Tedy skoro celou dobu tam bylo něco jako mozkovna, pak na chvilku prokmitlo něco jako páteř a na závěr jsem spatřila mrkající černou tečku – srdíčko. Ale jinak to pro mě byla změť tvarů a nechápala jsem na co se zrovna dívám. Lékař nekomentoval, ale viděl a zkontroloval vše, co potřeboval. A na závěr nám řekl, že fotku nejde udělat, protože je mimi hlavičkou dolů a navíc si ji schovává ručičkama. Takže on nejspíš viděl hodně podrobně.

    #842011
    v vrtule01
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, můžete mi prosím napsat, zda je běžný, že se chodí na odběry krve na tripple test v 16.týdnu, i když se absolvuje screening ve 12.týdnu? Doktor mě na ně totiž neposlal a já mám teď trošku strach, abych něco neprošvihla…
    Díky moc za odpověď

    #842012
    Anonym
    Host

    Ahojky, co znamená zvětšená placenta ve 20. týdnu?Můj doktor mě malinko strašil,že mi hrozí krvácení a po té hospitalizace…
    Díky za radu…

    #842013
    v vrtule01
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, v pátek jsme vstoupili do 17tt a po celou dobu těhotenství mi bylo dobře, žádné zvracení apod. Až včera večer jsme měla průjem a od rána mám pořád pocit na zvracení, ale zvracet se nechce. Setkala jste se s tím některá? Může to být třeba následek vánočního pojídání?

    #842014
    k kytiska
    Registrovaný uživatel

    Dobrý den maminky,

    jsem studentka, studuji ve Zlíně na Univerzitě Tomáše Bati obor porodní asistentka. Touto cestou, jsem Vás chtěla požádat o vyplnění krátkého dotazníku, který je součástí mé bakalářské práce. Moc by mi Vaše odpovědi pomohly. Dotazník naleznete na webové adrese: https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dHVsdFp5a2Jvb25ZNHZZQUtLV0dlSmc6MQ

    Předem Vám děkuji za pomoc a přeju Vám všem krásná a hlavně zdravá miminka,

    s pozdravem Anna

    #842015
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    nikdy jsem se lépe necítila 🙂 nááááádhera 🙂

    #842016
    Anonym
    Host

    🙂 Ahoj Eveline, ahoj ostatní těhulky:) Taky je mi nějak překvapivě dobře, ikdyž bříško taky zatím skoro žádné:-) Těším se na kontrolu v pondělí až konečně uvidím mimíska v celé kráse 10cm:D

    #842017
    Anonym
    Host

    :^) Ale na Wc lítám pořád 2x za noc:^)

    #842018
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Terezko 🙂 už jsem myslela,že jsi na nás zanevřela 😛
    Neboj brisko zacne rust 🙂 muzu ti rict,ze ja jsem dnes presne 14+0 brisko taky zadne,ale posledni dva dny me to tam dole poboliva a uz nedopnu kalhoty co jsem nosila 🙂 je to prijemny pocit,ze ten mrnous kraaasne roste 😀 a s tim litanim na WC… bude to horsi 😛 cim budete vetsi tim casteji budete chodit 😀

    #842019
    Anonym
    Host

    🙂 Ahoj Eveline:) Nezanevřela, jak bych mohla..Jen jsme byly týden v Alpách, já jen na čerstvý horský vzduch a manžel s kamarády na lyžovačku a večerní chlastačku:S 🙂 Tak teda dnešní kontrola dobrý, ultrazvuk podle pana doktora dobrý, ač mě zarazilo, že máme teprve 6,73cm..Je to ta hodnota CRL- to znamená co? Jako měření pouze těla bez nožiček nebo jak? Prý to odpovídá stáří 13+2,ale všude čtu, že má mít už 8cm minimálně, tak mám zas brouka v hlavě.Ale tak snad by mě nenechal odejít domů,když by měl podezření, že se špatně vyvíjí? Snažím se pořád myslet pozitivně ale pořád je nad čím přemýšlet:| Ale teď konečně mám neschopenku, budu dostatečně spát a jen chodit po obchodech a ladit náš byt do veselých barev a snad bude vše pořád ok:-) Závidím vám všem, co jste ode mně i jen o kousek dál:) 🙂 Ještě jsem se chtěla zeptat na dvě věci: zaprve, jestli Vám taky tvrdil Dr., že máte nárok jen na tři ultrazvuky, které hradí pojišťovna a zbytek si musíte platit, když chcete víc ultrazvuků a za další- kdy se provádí tripple test.Jestli je to jen odběr krve a kdy? Mě pozval až v 16.týdnu, sestra mi tvrdí, že byla už ve 13. Možná to vše řídí věk nastávající matky? Mně bude teprve 25.
    Tak se těším na názor a vše co Vás kolem napadá:-) A jak Jste na tom s váhou?:-) Já mám už tři kila navíc, nechápu jak je to možné, když mi bylo pořád šoufl:) Tak zatím pa a hezké sluníčkové dny, než nám začne zase mrznout:)

    #842020
    Anonym
    Host

    🙂 Jinak to pobolívání podbřišku závidím, sestra říkala, že to taky cítila, když jí rostla děloha a napínaly se svaly.Já zatím nic,ale těším se taky:)

    #842021
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Teri 🙂
    neboj hele mi měli ve 12+4 jen 59mm… vsechny tabulky na netu a co najdes jsou prumerne… vubec se nad tim nepozastavuj… nema to smysl.. zeptej se i doktora… myslim,ze doktor vi lip a vic nez nejake tabulky 🙂 , s tím ultrazvukem… na každé kontrole mi ho dělá a jediný který jsem platila bylo 250kc za UZ ve 12 tydnu.. vlastne ted naposledy… dalsi UZ nas ceka 1.2. (16+1) a ten hradi pojistovna a mela by hradit i ty ostatni.. triple test se provadí od 14+0 a dal cca do 17tt a je to jen odber krve na vyvojove vady.. na pohlavni choroby a krevni skupina rh faktor atd.. vekem se to neridi.. me je tento tyden 20.. myslim si,ze zalezi na uvazeni doktora 🙂 ja uz mam vypsane zadanky na odbery ( jdu ted ve ctvrtek ) a mam tam napsano,ze se provadi od 14 tydne… Terezko,ted jsem se byla kvuli tobe zvazit 😀 a dekuju Ti,ze jsi to nacla.. celou dobu jsem se drzela na jedne vaze a to jsem nezvracela a jedla i kolikrat vic nez se slusi 😀 a az dnes jsem zjistila ze jsem za poslednich par dni ( od doby posledniho vazeni, mozna dokonce od vcerejska nebo predešvcirejska.. ted nevim kdy jsem se vazila :O ) pribrala 1.5 kg.. ale muzu rict, ze jsem nikdy nebyla tak rada,ze pribiram.. sestricka se na posledni navsteve divila,ze nemam ani kilo nahore… 🙂 tak jsem z toho mela docela strach.. co si budem povidat, dokud ta mala fazolka nekope,tak mame strach vsechny aby bylo vse v poradku 😛 <:o)
    A můžu Ti říct,že ty bolesti v podbřišku mi trvají jen pár dní.. ze začátku jsem měla strach aby bylo vše, tak jak má být,ale když jsem zjistila,že nedopnu gatě 😀 a malinko se mi vypouklo brisko tak jsem byl rada,ale na druhou stranu kdyz me to poboliva v praci,tak to taky neni nic moc :S ale je to jen lehká tenze,která se dá krásně přežít aspon vim,ze se v tom brisku opravdu neco deje 😛
    I já přeji krásné dny.. ale už by nám to mohlo zůstat 😀 nemyslíš?? Jinak užívej si ted uz vyslouzileho volna a těhu 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 114)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist