Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 166. až 180. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #890710
    Anonym
    Host

    Ahoj Kiku,
    jo mě prcek normálně nechá.. Naopak – když se najim tak skoro hnedka usínám, takže sme oba pěkní spáči 🙂
    Ale jak to bude dál nevím. POhyby nějaký cítím, ale celý den to rozhodně ne, spíš mám pocit, že málo. Ale je možný, že se mi to jenom zdá 🙂 Nejvíc cítím prcka, když se najim, to mám pocit, že tam dělá kotrmelce, ale asi se jenom protahuje.:-) Od září se za mě bude asi hledat náhrada do práce. Mám takovej divnej pocit z toho… Ale zase … je tu Nemo 🙂 Takže to bude dobrý a je to jenom ten prvnotní pocit.

    #890711
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky, teda vy jste se s psaním rozjely.

    Kikucho, taky jsem z oboru – zdravotní sestra 😀 . Doktor mě nechal hned doma a jsem ráda. Zmáhala mě šílená únava (kromě jiného) a nevím, jak bych to v práci zvládala :S . Obdivuju vás ostatní, že to v práci zvládáte a Tebe Terko, že jsi fungovala jako by jsi těhotná nebyla, když to nikdo nevěděl:O .

    S tím placením jsi mě Kikucho dostala, každý doktor je jiný. Můj si nechává platit jen fotečky a první UZ screening. Ale proti těm cifrám, co jsem četla to bylo skoro zadarmo. UZ jsem měla víc a jiné už jsem neplatila.

    Budu rodit v Chrudimi – doufám, tak musím zjistit, jak je to s placením epidurálu tam. Dřív se ale neplatilo, tak doufám, že to zůstalo stejné. Když jsem rodila starší dceru, tak taková možnost ještě nebyla a u druhé, když už bych ho chtěla, tak bylo pozdě, byl to teda fofr. Jde to zvládnout bez epidurálu a injekcí, ale kdyby to mělo trvat dlouho, tak si ho asi dám. Přiznávám, že jsem poseroutka 🙁 .

    Terko užívej dovču, příští už bude s Nemem a klidu si tolik neužiješ, i když to bude super 😛 .

    #890712
    Anonym
    Host

    To koukáš Krystofe co :O
    no mě doktor ze začátku doma nechtěl nechat a je fakt, že jsem ani nehctěla- jen mi to holky v práci usnadňovaly co mohly. Ale pak jsem si jednou neměla šanci celý den pomalu sednout, napít najíst atd, tak jsem to vzdala. Bylo mi fakt pak zle- rozbolelo mě břicho a záda- ještě k těm nevolnostem a pocitu na omdlení a já dostala strach abych ještě kvůli tomu o mimčo nepřišla.
    Změnila jsem gyn a bylo.
    Nedovedu si představit, že bych to měla tajit takovou dobu jako Terka.
    S tím EPID tak v tom mám jasno- když by to vypadalo na dlouho, tak si ho nechám píchnout, pokud to bude únosné chci to zkusit bez něj:P 😛 😛
    Mám to ale silácké řeči co??? Povíme si za 4měsíce jaká jsem byla hrdinka:D 😀 😀

    #890713
    Anonym
    Host

    Holky, o ono nebylo zbití. Když si to vezmu tak ten důležitý a kritický ultrazvuk sem měla 29.7. takže nic moc supr brzké datum. A taky díky volnému oblečení jsem to maskovala naprosto oukej.
    Takže v práci – i když to vědělo pár zasvěcených tam jsem stejně jenom seděla nebo chodila do schodů atd. Prostě pohoda.
    Na dovolenou jedem zítra na noc takže v chorvatsku bychom měly být v sobotu dopoledne.
    Nevim – na jednu stranu sem si říkala, že mi ty free dovolený skončí, ale zase na druhou stranu mě nebaví čekat každý měsíc na ultrazvuk a myslet na prcka jestli je zdravý. Takže bych ho už chtěla chovat v náručí. Ale 4měsíce utečou jako voda….

    #890714
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Terko a jestli se můžu zeptat, jaké máš zaměstnání? Ono samozřejmě zaléží i na tom a i na kolektivu, když ti to usnadní. Já pracovala s dětmi, hodně jsem jezdila autem a v podstatě za mě mou práci nikdo dělat nemohl. Takže to bohužel nešlo. Naštěstí za mě brzo našli náhradu, takže to bylo v pohodě. Přeju Ti krásnou dovolenou a hlevně super počasí.

    Kikucho, taky mám takové řeči. Budu rodit jako první, tak vám pak napíšu, jaká jsem byla hrdinka :$ :S 😐 :O .

    Holky a co manžílkové, jdou k porodu? Nebo mají strach?

    #890715
    Anonym
    Host

    No tak můj manžel se tváří, že půjde. Chystáme se i na předporodní kurzy. Četla jsem, že se na ně má chodit tak od 7 měsíce. Můj mužíček to se mnou chce táhnout od začátku až do konce 🙂 prý se „tam dolu“ koukat nebude:) a je přesvědčen o tom, že celkově ten zážitek zrození prý předčí všechna případná negativa… No jsem na to zvědavá:^) :^) :^) :^)
    Tery jinak hezkou dovolenou a užij si teplíčka

    #890716
    Anonym
    Host

    No u nas je to podobne jako u Kiku… manžel chce u porodu být (a já ho tam taky chci, myslím že jako podpora to je fajn): dokonce chtěl vidět i to klubání na svět, ale to jsem mu teda říkala že si fakt nepřeju… mám strach kdyby došlo k nějakým porodním poraněním, že bychom to pak nezvládli. Znám pár kde se jim po takovém zážitku fakt „zablokovala“ sexualita a museli to řešit odborně… tak jsme se dohodli že mrkne na nějaký anonymní porod na webu nebo bude možná něco v kurzu předporodním a u mě se do toho nepožene. Ono těžko plánovat, může to dopadnou ve finále všelijak, ale jsem ráda že o tom komunikujeme a probíráme vzájemné představy.

    Předporodní kurzy si myslím jsou pro nás prvorodičky super nápad. Taky jsem se přihlásila a začínám příští týden… na první lekci máme přijít bez tatínků, tak uvidím jak to bude přesně probíhat. Má to vést porodní asistentka a laktační poradkyně a bude i s nějakým cvičením… tak jsem zvědavá.

    A jak u tebe Kryštofe – půjde manžel? Nebo už dokonce byl u starších holek? Jestli jo, tak co, jak jste to zvládali? Terky se neptám, ta už je jednou nohou na pláži 🙂 , hned bych jela taky, ale i já už jsem v PN… takže až výhledově.

    #890717
    Anonym
    Host

    Holky delam recepci.Takze pohoda prace:)

    #890718
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Manžel byl u porodu obou holek. U první mě musel přemlouvat. Měla jsem strach, jak se bude tvářit na mě v bolestech, na krev a vše okolo a taky na to, jak se já budu chovat. Nevěděla jsem, jak zvládnu bolesti, jestli třeba nebudu vyvádět, epidurál ještě v té době běžně nedávali…………..no nakonec šel a zvládli jsme to oba a bez vyvádění 🙂 .
    U mladší dcery jsem byla fakt ráda, že tam byl. Byl to rychlý porod, ale ne překotný. Bolesti jsem neměla nějak velké, až když mi píchli vodu, to se rozjelo. A musím pořiznat, že bych byla jednou z těch maminek, která by asi porodila na záchodě. Dostala jsem hrozné bolesti a vypadalo to ještě na dlouho, manžel se ani neptal a šel se zeptat sestry, jestli mi nemůžou dát nějakou injekci. Musel to povolit doktor. Po jeho příchodu a vyšetření už mi nic nedali, že za chvíli půjdeme na sál, že to jde opravdu rychle, já v tu chvíli dostala hrozné tlaky (u starší dcery jsem je neměla), přeskočilo mi něco v hlavě a rozhodla jsem se jít na záchod. Musím říct, že ani manžel mi není schopen vysvětlit, jak jsem se na něj dostala. Představte si frontu: já první, přede mnou porodní asistentka, za ní doktor, manžel a úplně za nimi ten záchod – všichni jsme stáli v uličce. A já se na ten záchod OPRAVDU dostala. No, porodní asistentka mě tam nenechala a hned mě táhla na sál. Nebít tam ale manžel, který zařizoval injekci ve chvíli, kdy nikdo nečekal, že to půjde tak rychle, asistentka s vámi taky není pořád, tak na tom záchodě…………………………….. . Snažím se si myslet, že bych tam třeba dala ruce nebo bych přelezla sama na lehátko, ale to už nezjistím. Takže jsem ráda, že tam muž byl. Takový rychlý porod bych chtěla i teď. Mám ale strach, že to takové nebude. Co jsem mluvila se známými, tak třetí porody byly pěkná chuťovka. :S

    #890719
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Jo a manžel měl přísný zákaz koukat dolů. A opravdu ho nelákalo se podívat. Taky jsem měla strach, jak by na mě potom koukal.

    #890720
    Anonym
    Host

    To je přesně ono. Neumím si představit, že by ho mělo lákat něco co uvidí v „takovém stavu“. Už teď má trochu problém s tím, jak se mu měním před očima… a jeho libido kleslo asi tak na -100:'( moje je úplně někde jinde pochopitelně… tak o mě pečuje, stará se o mě a těší se na miminko… Ptala jsem se ho jestli opravdu chce u porodu být, když už teď má trochu potíže s tím mě brát jako ženu (prý všechny těh. s bříškem v něm vzbuzují ochranitelské pudy a dojem jakési nedotknutelnosti), ale stojí si za svým. Chce u toho být a nehodlá o to přijít a já se trochu obávám, že kdybych řekla, že ho tam nechci, tak to ještě zhorším, protože ho to urazí naprosto maximálně. No tak v nejhorším skončíme na terapii:S :S :S Ale tak doufám, že když tam nebude sám- měla by mě rodit kamarádka- (kdysi mi to nabídla, tak se musím zeptat jestli je to stále aktuální). tak je seznámím a bude to pro něj taky trochu jiné, než když tam budou všichni cizí.
    Jo a včera mi přišla první věc pro mimi:) ten dokonalý Vánoční overálek se sobem<:o) <:o)

    #890721
    Anonym
    Host

    Kiku, nic si z toho nedělej, u nás je to taky s tím sexem vachrlaté… manžel říká že má prostě strach, taky ochranitelské pudy a nemůže se přes to přenést. Ne že bych se mu nelíbila, pořád mi říká jak mi to sluší, ale co mám fakt už bříško, tak mu to přijde nepatřičné. No je to prostě náročné pro nás i ty naše chlapy… tím spíš nechci aby u porodu viděl všechno, protože pak by to fakt mohl být velkej problém, když už s tím malinko bojujeme teď.

    Kryštofe, jsem ráda že máš tak pozitivní zkušenost s manželem u porodu, dva jsou prostě víc než jeden a podpora blízkého člověka v takovou chvíli se vždycky hodí, i kdyby to bylo jen o držení za ruku nebo utírání čela… ale určitě to pro ty chlapy je životní zážitek a myslím že pak líp příjmají i ty mrňousky 🙂 Tak Kiku neboj, budeš si ho držet pěkně u hlavy a bude to ok.

    Jinak my dneska jedeme kouknout na předváděčku kočárků x-lander, co máme předvybraný, tak možná že rovnou i koupíme… šoupli bychom ho k našim a jedna velká starost by byla z krku.

    #890722
    Anonym
    Host

    Zrzundo mluvíš mi z duše. Jsou prostě věci, které by vidět neměl!!! A jak to tak čtu, tak jsou na tom pánové asi stejně- tomu mému to taky přijde nevhodné- nepatřičné. Má strach, že se něco stane a vadí mu ten pocit, že je tam ještě „někdo třeti“.:D A přes tohle všechno asi vlak prostě nejede. A argument, že když je mě dobře po těle, tak je dobře i miminku, protože to všechno se mnou sdílí přes hormony v krvi… Tak ten taky nezabral… Jen doufám, že na něj nepřijdou chutě v době až já se budu sotva kutálet a na sex nebudu mít ani pomyšlení…
    Začínají mě celkem pobolívat záda a cvičení pro těhotný tady u nás zrušili, tak se budu muset podívat jinde…

    #890723
    Anonym
    Host

    No tak to máme s těma našima chlapama úplně přes kopírák 🙂 No však ono si to potom zase sedne, lepší mít chlapy „přehnaně“ ohleduplné, než nějaké syčáky.

    Jinak se musím pochlubit, mám objednaný kočárek a postýlku s matrací! Předváděčka se nám moc líbila, všechno jsme si vyzkoušeli horem spodem a rovnou se rozhodli. Takže jednu velkou starost snad máme za sebou.

    Jo ještě s tím cvičením – u nás je to taky nic moc. Přes prázdniny a ještě kus prázdnin úplně mrtvo. Teď má být nějaké lehké cvičení v rámci toho předporodního kurzu, ale jak přesně to bude zjistím až na první lekci příští týden. Tak se aspon doma snažím cvičit jógu. Teda vlastně teď už nějakou dobu těhu jógu, protože záda taky zlobí. Jenom u kostrče, ale zato děsně. No není to úplně jednoduché to těhulkování 😀

    Krásný víkend holky!

    #890724
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nebojte holky, ono se to časem srovná. A jak píše zrzunda, lepší přehnaně ohleduplný než nějaký syčák. Já měla opačný problém, vadilo mi, když se uprostřed sexíku začaly holky mlet. Tahle je hodná a ještě to neudělala, ale určitě to přijde 😐 . Ale víte kdy jsem měla největší chutě na sexík? Na konci 8. měsíce, no to už nechtěl manžel :$ . Měla pocit, že už tam je vážně někdo třetí 🙂 .

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 166. až 180. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist