Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #890725
    Anonym
    Host

    To máte pravdu holky. Nedovedu si představit, že bych měla doma nějakýho prasáka, který by to nechápal.
    Na víkend jsem si naplánovala, že přeberu všechny krabice s různejma věcma co nemáme kam dát. Snad se mi povede něco vyházet. Taky hodlám probrat skřín a vyřadit to co už opravdu nenosím. Uvidíme kolik místa se tu pak uvolní 8-| 8-| 8-| příští týden bych chtěla probrat ty věci na prcka u rodičů at vím co mi ještě chybí.

    #890726
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Kikucho, tak o vyřazení věcí jsem se snažila při malování a přestavbě našeho bytu tenhle měsíc……….a nic moc jsem nevyhodila. Jsem sysel a všeho je mi líto. Jediné co jsem schopná vyřadit je oblečení dětí. Svoje néééé, za těch 15let co jsem s manželem, neustále měním svou velikost směrem nahoru a dolů, takže se k různým oblečením vracím – i když nedobrovolně :S . Umím zhubnout, ale ne si váhu udržet. Jsem mistr v JO JO efektech.
    Prohlížela jsem si teď rodinné albumy a vážně – co album – to jiná já!!!!!!!!! 😀
    Ještěže je manžel jaký je a nevadí mu to. Nakonec mu říkám, že každý rok má v posteli někoho jiného a vždycky jsem to JÁ!!!!!! 🙂

    #890727
    Anonym
    Host

    Tak jsem se k tomu ve finále ani nedostala. Nějak se našly jiné aktivity:D tak tomu dáme ještě trochu času. Ono vlastně není kam spěchat.
    Hele s tou váhou to je u mě podobné- teda jenou jesm taky měla takový výkyv- postupně jsem nabrala a pak to za nějakou dobu sundala. To se mi celkem dobře dařilo držet až do teď. Jenže teď vážím víc než kdykoliv jindy. Trochu mě straší kolik vlastně naberu a jestli se mi to podaří zase sundat. Ono je strašně těžké se nějak v tom jídle kontrolovat…:'( :'( :'( :'(

    #890728
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    No já těch výkyvů měla mnohem víc Kikucho 🙁 .
    Při předchozích těhotenství jsem měla taky mnohem méně kil. Teď se celkem držím, začínám 26.týden a mám nahoře 1,5kg. Ale ono se to rozjede. Se starší dcerou jsem nabrala 15,5kg – shazování děs běs. S mladší dcerou jsem nabrala jen 6,5kg. Jenže s tou jsem měla problém s kojením, takže jsem přibrala skoro 10kg po porodu :'( , to abych měla dobré mléko!!!!!!!!! Výsledek byl, že kojení se nezlepšilo a já opět schazovala :S .
    Jsem zvědavá kolik naberu teď.
    Hele, taky tě tak trápí zácpa? Co na to používáš jestli jo? Mě se osvědčila Lactulosa, v těhotenství se může. Jen to nesmím přehnat :$ .

    #890729
    Anonym
    Host

    No já mám už ted 6kg nahoře… :'( :'( :'( no hrůza co ti budu vyprávět..
    Mě trápí zažívání celkově- bud mám nafouknuté břicho a vypadám jako bych měla porodit za týden, nebo mám zácpu. Já se snažím jíst takové ty instantní kaše- špaldová atd. Obsahuje to hodně vlákniny. dávám si jí třeba dopoledne ke svačině- do toho si nahážu cokoliv dle chuti- jen opatrně s kakaem (to staví) a druhý den jdu krásně. Ten pytlíček stojí kolem 35kč a já ho mám tak na 5-7dní- podle toho kolik si toho udělám. a taky občas zobu sušené švestky- ale ne moc jinak tě to roztrhá 😀 😀
    Spíš na mě v posledních dnech začíná padat nějaký splín… Tak snad to rychle přejde… ach ty hormony:'( :'( :'(

    #890730
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    To je jako instantní kaše nebo jak to vypadá? Švestky mi nezabírají, vlastně nic. Ani snědení kg třešní a zapitých šlehačkou a čajem a ještě zajedených švestkami :^) . Akorát mě bolelo břicho z přejedení a nic :O .
    Na mě padá taky splín. Máme v plánu tenhle týden vymalovat pokojíček. Už se mi ale ani nechce. Celé prázdniny pořád něco děláme. Nejdřív jsme pokládali dlažbu do kuchyně, takže vše vystěhovat, žít v tom čas a zase uklidit a nastěhovat. Potom jsme dostavovali příčku v ložnici a pokládali lino, takže to samé. Pak jsme malovali v obýváku a stěhovali v něm nábytek, to už bylo rychlé a nemuseli jsme v tom čurbesu být dlouho. Chodba a koupelna byla už jen třešnička. No a mě se do toho pokojíčku už tááááák nechce. Zase všechno sbalit a stěhovat………….:S . Nejvíc mi vadí, že si naklidím, ale jak se pořád všechno stěhuje z místností do místností, tak vlastně naklízeno mám jen v té poslední místnosti, ach jo. Takže až to doděláme, tak mě stejně čeká generální úklid. Asi už jsem z toho neustálého stěhování a nepořádku unavená.

    #890731
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Tu kaši koupíš v normálním obchodě nebo speciálním? Mám pocit, že jsem ji nikde neviděla, jen nějakou rýžovou v pytlíku.

    #890732
    Anonym
    Host

    Jejda, tak to se nenudíš jak tak koukám… Mě leze na mozek jak jsem furt doma a převážně sama. Muž je většinu dne v práci a sem tam jede pryč a věnuje se svým zálibám. Nemužu si na něj stěžovat, ale už je to pro mě dlouhé. To je celé.:^) :^) :^) možná proto taky tolik přibírám- v životě jsem ještě neměla tolik času na žraní- jinak se to říct opravdu nedá.
    Tu kaši prodávají bud v pytlíku nebo v krabičce. Občas jí mají v takovém tom bio koutku a jinak ve zdravé výživě. Prodávájí jich spoustu druhů, ale mě ta špaldová chutná nejvíc. Hlavně tam je namletá i stěma šlupičkama- takže je taková tmavší, ale je nejchutnější. Jo a je instatntní- takže jí nasypeš do horkého mléka- tak aby byla trochu řidší a necháš ji chvilku odstát- zhoustne. Dochutíš si jí dle libosti a je hotovo. Mě to nejvíc vyhovuje po ránu hezky na lačný žaludek. Za pár dní si na to tělo zvykne a vše začne hezky fungovat- teda alespon u mě:P
    No a když ti to nebude chutnat, tak se to dá použít na zahuštění jídel.

    #890733
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Mrknu se po ní 🙂 .
    Jinak už jsme skoro vystěhovali pokojíček. Děti jsou pryč, tak si ten čurbes užíváme sami. Bože, asi nikdy nepochopím, jak se tam tolik věcí vejde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Už se nechce makat ani manželovi, ale je statečný. Taky vidí, že už je to poslední věc a pak bude pokoj.
    Holky jsou na prázdninách na chatě s manželovými rodiči. Něco se tam děje. Je tam ještě teta s vnoučaty. Sabča (starší dcera) psala, abych jí večer zavolala, že jí tam všechno štve. Doufám, že to je jen prkotina. Neumím si představit, že pro ně pojedu, aniž bych se tím dotkla rodičů. Tak doufám :$ . Manželovi navíc příští týden zrušili dovolenou, už poruhé :'( :'( :'( .

    #890734
    Anonym
    Host

    Páni, tady to dneska jede 🙂 Já se před chvílí vrátila z první lekce předporodního kurzu – bylo to takové zahřívací kolo, hlavně o těhotenství, co nás může potkat a jak to řešit a pak co před porodem + domácí příprava na porod (másáže hráze – ano/ne, jak na to), co do porodnice a tak… Pak nějaké to cvičení a hotovo. Spoustu věcí jsem věděla, ale i jsem se dověděla nějaké novinky, takže dobré.
    No a s váhou mi ani nemluvte, já vedu, mám 7kg. Ale naštěstí to vůbec není mimo bříška vidět – zatím :$
    Kryštofe, hodně sil teda s finální etapou úprav bytečku, musí to být nesmírně náročné… jinak píšeš že máš nahoře jen 1,5kg – nehoní tě doktor že to je málo? Nebo to neřeší? Já se s tím teda nesetkala, ale kamarádku její lékař celkem stresoval že musí víc jíst, když nabírala pomalu (skončila u 6kg jenom a dítko je v perfektní kondici), ale co si musela všechno vyslechnout…

    #890735
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    No, taky jsem se divila, ale zatím nehoní. Mám ale kil dost, tak asi bere, že má malá z čeho brát. Minulou návštěvu jsem se dostala na předtěhotenskou váhu, no a teď mám to 1,5kg za měsíc. Takže postupně to teď nahoru jde.
    Prosím tě a co ti na tom kurzu řekli o masáži hráze? Něco jsem četla, ale nevím……… .

    #890736
    Anonym
    Host

    No já mám v průměru 2,5kg za měsíc:O :O :O masakérek… Do poradny jdu za 2týdny, tak doufám, že jim tam nestrhnu váhu.
    S tou hrází by mě to celkem zajímalo. Taky mám načteno, ale nějak si nedovedu představit jak bych to měla sama fyzicky zvládnout přes ten pupek co bude ty 4týdny před porodem.
    Kryštofe co holky? Co se dělo?

    #890737
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Nevadí že vám sem tak vpadám?Pročítám si to vaše těšení se na mimísky a přijde mi to docela líto že už to kopání malého v bříšku necítím:( .Já už totiž to kopání cítím z venku.Matyášek se mi narodil 26.4.tak že už mu jsou pomalu 4 měsíce a má se čile k světu.Jen ty těhu potíže vám nezávidím sama sem si je užila dosytosti.Patřím mezi Dubnové těhulky ale píši si i s těhulkama Halóóó.Ty rodili vesměs v lednu.Tak už to máme všechny zdárně za sebou.Bylo fajn těšit se a fandit té která měla zrovna termín porodu.

    #890738
    Anonym
    Host

    Ahojky, tak k té masáži – zas toho nebylo tolik, ale já to doposud neřešila, tak mi to přišlo zajímavé, pro vás to možná nebude nic nového. Ale stručně asi takto – jako porodní asistentka s praxí to jednoznačně doporučuje. V žádném případě to ale nemá být nepříjemné, jen do takové lehounké bolesti – opravdu jako při jakékoliv jiné masáži – má to být cítit, ale nebolet. Doporučuje pomocí olejíčků určených přímo k tomu, dají se koupit v lékárně, např. od fy welleda. Začít cca 6-5týdnů před porodem a každý den se tomu několik minut věnovat – buď samy (v polosedě) a nebo když to fyzicky nepůjde tak s pomocí manžela. Jakékoliv nepříjemné pocity poslouchat a nelámat to přes koleno za každou cenu. Ukazovala nám i techniku – začít dvěma prsty dovnitř (ukazovák a prostředník) a těmi v půlkruhu masírovat zevnitř 2-3 minutky, podle pocitů. Na závěr chvilku do protivky zvenku přidat palec.
    Další alternativy, ale v jiných cenových relacích jsou potom dianatal porodní gel nebo epi-no… to co jsem si tak vzpomněla, další když tak doplním, kdybych si vzpomněla nebo by vás zajímalo a věděla bych…

    #890739
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ale co holky, mladší je snad v pohodě, ale starší je špatná. Pořád na ní něco vidí. Je teď v citlivém věku, jde do puberty. Bude jí 12 a vypadá na 15let. Pere se v ní dítě s ženskou, ale každý už jí chce brát jako dospělou, i když má nárok na to, být ještě dítě. Tělem ale móóóc klame. A mě to štve. Je to pak v její neprospěch.
    Manželovi rodiče je vzali na chatu, je tam ještě teta s 2 vnoučaty. Dcera nechtěla hrát karty, tak je protivná. Když si po obědě zalezly, je líná. A když nechtěla hned nanuka, když všem rozdávali, tak je uražená a může jet domů. A nedají jí pokoj. Jsou tam tři dospěláci a dcera je nejhorší, protože nedělá vše podle jejich představ a hned. Tak ji jeden po druhém napomínají a jí je to líto. A brečí.
    Psaly jsme si a já nevěděla, co jí vlastně poradit. Když jsem jí totiž něco napsala, třeba právě to, aby si šla třeba číst nebo se projít, než je nálada přejde. Tak když jde pryč, je uražená, apod.
    S manželem jsme to vyřešili, protože mu zrušili příští týden dovolenou, tak pro holky dojedu už v pátek ráno, že v sobotu pojedeme na výlet – opravdu pojedeme. Měli přijet až v neděli večer. A v pátek aspoň doklidíme skříně – probereme, co už nenosí nebo jim je malé. Mám vše teď kvůli tomu malování vystěhované, tak to aspoň protřídím.
    Štve mě ale, že celý rok s prarodiči nikam nejedou a pak se to takhle zkazí. Už slyším, až tam přijedu, co všechno bylo špatně. Když ale jedou kamkoliv jinam, tak je to v pořádku. Dcera byla týden se svojí kamarádkou u její babičky a vše ok. Byly u mého taťky a pak mamky (rodiče jsou rozvedení) a vše ok.
    Vím, že puberta není jednoduchá, nakonec mám Sabču doma, ale táááák hrozná není. A urážlivá nikdy nebyla. A fakt nezavírám oči před jejími chybami. Není svatá ani dokonalá……..no aspoň ne úplně :$ , ale mě jí bylo tak líto.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist