Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #890800
    Anonym
    Host

    No ono půůvodně to bylo tak.
    Když sme čekaly první miminko, tak jsme bydlely v podnájmu, a dohodly jsme se že to takhle dál s prckem nepůjde a táta se odstěhoval k přítelkyni.
    My dostaly velký byt s tím, že když táta bude mít potřebu se vyspat nebo „utéct“ od přítelkyně, tak má kde přespat nebo kdyby se rozešly.
    Takže jsme se dohodly že tam zůstane jeden pokoj jeho. To že je z bráchy pokoje udělaná pracovna je věc druhá – mám pocit, že se tam nasyslikovalo spousta věcí, ale s tím já nic nezmůžu.
    Protože původní plán byl že v lednu budem mít mimčo – počítalo se tak nějak s tím, že budeme mít „3+1“ a ten jeden pokoj bude pro tátu. Jenomže se to pokazilo a my měly podanou výpovědní lhůtu na podnájem a za nás už byla sehnaná náhrada. takže stáhnout výpověd z bytu nešlo.
    Tak jsme se přestěhovaly s tím, že budem mít naší ložnici, obývák a kuchyni. Protože se to udělalo z prvu takhle (páč nebyl důvod) tak se drahoušovi nechce nic měnit.
    A co je další věc, tak spousta našich přátel má ve své ložnici postýlku a spí tam s nima prcek nebo spíš mají malý prostor – takže zvládnout se to dá – netvrdím že ne, a on má asi pocit, že když to mají takhle ostatní tak proč ne my. Ale jak si psala Kryštofe – tak chlapy nevidí to co vidíme my.
    Takže mě napadla alternativa, kterou musim probrat s tatínkem a uvidíme jak přistoupí na změnu.. Ono totiž abyste tomu ještě rozuměly, tak my tu sice bydlíme, ale můj táta tady má spoutu věcí, který si ještě postupně dokupuje. Je velký milovník starých zbraní a elektroniky., takže to tu jednou za x-měsíců zásobí dalším krámem a já sem z toho namrtvici, protože to jsou jeho věci se kterýma nemůžu nic dělat. A dál – má tu i oblečení, protože u přítelkyně to nemá kam dát – má jenom děsně maličkatou skřňku. takže takhle to je a je to v prdeli, protože když jsme se stěhovaly, tak táta řekl, dělej si tady co chceš, ale nebourej. Tak to dodržuju…. Jenomže kdykoliv tu cokoliv změnim a on to zaregistruje tak je špatně, protože má miliony průpovídek,který překousnu a stejně to tak nechám 😀

    #890801
    Anonym
    Host

    Ty jo, to je ROMÁN 🙁 Sorry ženy.

    #890802
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky těhulky:) 🙂 🙂 .Tak tu máme zase mizerný počasí:'( :'( .Nedokážu si představit že bych byla ještě teď těhotná a tak plně chápu že ten déšť schvalujete.Jen by to nemusel bejt takovej extrém.jeden den 36°C a druhej den 14°C.Děsivej šok:@ .No ale v pátek sme ještě stihli zajet ke známím do bazénu.Mi ho v paneláku bohužel nemáme:( .Tak sem malého slíkla a taky si krapet zaplavčil.Nehnul ani brvou a to byl rozehřátej od sluníčka tak to bylo ze začátku studený ale na druhej pokus kafe.Byl spokojenej vodu má rád a tak sem ráda že sem nás od září přihlásila na plavání kojenců.TERKO neboj až se vám mimčo narodí tak ten Tvůj mužskej sám zjistí že dva pokoje budou lepší než jeden.My sice máme byt vlastní ale jen 1+1 a tak pokoj má dcera a my vegetíme s malim v kuchyni.Nejdřív to mužskýmu nevadilo ale jak Matyášek roste tak sám vydí že potřebujeme větší byt.A že malej potřebuje svůj pokoj a hlavně vlastní větší životní prostor.Sháníme domeček se zahrádkou.Máme i psa a tak to bude vyhovovat i jemu.Tak to s ním nevzdávej dej tomu čas.Kojící polštář nemám ale když vás tu tak čtu tak si ho určitě pořídim(bolí mě totiž děsně záda u kojení).

    #890803
    Anonym
    Host

    Nazdar dámy, tak já už peru. Dorazil mi druhý balíček s věcma z aukra, je to tady jak v dětským second-handu 🙂 No a tak jsem nevydržela a vrhla se rovnou do třídění a praní a celkové evidence, ať zase vykážu v přípravách na mrně nějaký posun… dokud má ještě sluníčko tu sílu, tak ať se to všechno pěkně proschne venku 🙂
    Za pár dní nám začne září, zase budeme termínově o kousek blíž… je je, to to letí.
    Pohodový den všem!

    #890804
    Anonym
    Host

    No já budu moct začít prát až koupim prášek 🙂 Ale jinak, kdybych musela čekat na sluníčko a balkon tak to bych prala až po 15.10., protože nám zateplují barák (panelák)., Naštěstí mají jedu část už natřenou takže to vypadá, že brzy sundají lešení z jednoho štítu a já budu moct větrat v jedné místnosti kde bude nejen dětský pokojíček, ale taky sušák na prádlo… 🙂 Hurá hurá…
    Jinak už mám nakreslený HOOOOODNĚ Hrubý plánek, nebo spíš představu jak by se mi líbilo mít pokojíček pro Nema. Tak uvidíme jestli to klapne nebo ee. 🙂 Ale co… Maximálně uděláme selekci věcí a debordelizaci v naší ložnici…
    Takže dneska po práci to ukážu drahoškovi jestli takhle ano, a snad můj táta kývne na myšlenku prohození věcí z jeho ložnice… Mu asi zabavím komodu 😀 😀 😀 Aby se toho nakupovalo co nejméně.
    Hezký krásný a slunečný den Těhulky 🙂

    #890805
    Anonym
    Host

    Ahoj holky
    já krom té zimní kombinézky zatím jen věci pro malou shromažďuji, ale zatím neperu. Ještě nemáme vyřešené kam budeme její věci dávat (jestli se nám podaří zredukovat naše věci, nebo budeme kupovat nějakpu komodu), takže zatím to dávám to pytle a mám to ve skříni. Čekám, až toho bude hodně a udělám to pak všechno najednou.
    Terko jak to dopadlo s výměnou?

    #890806
    Anonym
    Host

    Děvčata prosím vás, plánujete některá látkování? Snažím se vymyslet vhodnou výbavu, tak uvítám nějaké zajímavé tipy pokud máte…

    #890807
    Anonym
    Host

    Zrzi látkováním myslíš používáním látkových plenek??? Já jednou objevila jeden obchod, kde takové věci prodávájí. Dostala jsem tam letáček kde byly rozepsané dokonce i náklady na pořízení výbavy jednotlivých druhů plenek.

    #890808
    Anonym
    Host

    Jj, přesně – používání látkovek. Dneska jsou úplně úžasné, řešili jsme to i v předporodním kurzu a sama mám už ledacos nastudováno. Tak jen kdybyste na tom byla některá podobně, tak bych ráda porovnala tipy na výbavu – jakou volíte značku a proč, kolik čeho a tak… Dopisovala jsem si kvůli tomu i s paní z obchodu branakdetem.cz, tak než se definitivně odhodlám k nákupu, tak že bychom to mohly probrat.

    #890809
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky,
    v sobotu mi „teta“ řekla, že látkovek budem potřebovat tak minimálně 30 ale že ona potřebuje 60, protože jsou víceméně potřeba všude a taky je všude tahají. Takže sem koukla na net a našla jsem krámek který má 80×80 nebo 70×70 myslim 10ks za 260 korun. Takže supr. Je to v Javorníkách a mají údajně tradici výroby plen od roku 1892 něco….
    Takže pro mě je to naprd, protože mi mamča říkala, že za stejnou cenu je pořídím v Praze na Čerňáku v chiccu 🙂

    #890810
    Anonym
    Host

    Já nad látkovkama taky uvažovala, jenže prostě bydlíme v 1+1 bez balkonu a nedovedu si představit, ke bych měla látkovky sušit. V zimě to tu neschne úplně nejlíp- je to poměrně stará zástavba. Místa tu taky není moc na to no aby si pořídila sušák speciálně pouze na pleny:) takže bohužel na vzdory mému ekologickému smýšlení, budu muset používat jednorázovky. takže pořídím standardních 30ks obyč čtvercovek na utírání- podkládání atd a tím to konči.

    #890811
    Anonym
    Host

    Ahoj Kiku, no já to takhle myslela. Že používat jednorázovky a ty hadráče jenom jako „pomocný hadr“…. 🙂

    #890812
    Anonym
    Host

    No jasně, ono prostě oba způsoby mají to svoje. My jsme nad tím dumali s manželem, udělala jsem si dokonce jako správný studijní typ i nějaké rešerše a v kombinaci s tím že máme to štěstí že jsme v domku se zahradou právě jdu do látkování. Moc se mi líbí věci od popolini, mají i výborné reference, takže většina věcí bude od nich… ráda bych to taky už nakoupila, protože ta základní výbava jednak pár tisíc vezme a taky je potřeba je několikrát vyprat předem aby byla ta správná savost… tak abych to pěkně v klidu stihla nachystat. Koukala jsem že to hodně řeší holky vedle v říjnu-listopadu, tak něco možná „opíšu“ od nich 🙂
    A Tery, já jsem obyč. čtvercovky od firmy Kikko v bavlně sehnala 10ks za 205,- v obyč. mrňavým obchůdku kde jsem šla kouknout na hadříky. Tak ještě mrkni, pokud by to bylo to samé, tak za 260,- mi to přijde hodně. Pokud do toho nebudeš přebalovat, tak si myslím že ti jich bude stačit 20, dokoupit se dají vždycky.
    A kdepak máme kryštofa, myslím že včera měla tu sladkou vodu, tak doufám že brzy budou dobré zprávy…

    #890813
    Anonym
    Host

    No já mít alespon ten balkon, kde by mohl být jeden sušák neustále vytaženej, tak do nich jdu taky- ale jaksi bohužel. Holky já byla včera u doktorky a ona mě nějak zapoměla poslat na OGTT. Mamina když mě čekala tak GDM měla a pak už jí to zůstalo. Tak nevím jestli mám Dr. cinknout a připomenout jíí to, nebo to nechat na příště 😀 😀 😀 jdu tam až zase koncem září- jsem ráda, že nijak nehrotí takové to chození přesně po 4 a 3 týdnech. Když je vše v pořádku, tak proč by mě tam honila co tři týdny že? 😀 Je fakt, že ví, že pokud by se něco dělo tak se mám na koho obrátit a poradím si. Občas mám pocit, že kdybych nebyla v PN, tak tam snad nemusím chodit vůbec:P 😛 😛

    #890814
    Anonym
    Host

    Ty jo raději jí zavolej. Prý to jde dělat jen do nějakého 28-29tt, tak abys to náhodou neprošvihla, zvlášť když to měla tvoje máma… Jinak já mám taky kontroly taky na pohodu, ačkoliv jsem vedená v rizikovce… teď jdu až v půlce záží po 5 týdnech… a přesně jak píšeš, cítím se dobře, tak proč to hrotit. Ale na tu cukrovku mě myslím po té další kontrole poženou obratem, protože už budu právě v tom 28tt zrovna. Současně mám dostat i tu injekci na s protilátkama kvůli Rh faktoru… to jsem taky zvědavá co napíše kryštof, protože jsme zjistily že u nich v poradně to probíhá nějak jinak než co říkali mně.
    A jinak se musím pochlubit, dorazil právě kočárek, postýlka a matrace <:o)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist