Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 271. až 285. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #890815
    Anonym
    Host

    Tak příště už budu 29+něco. To kámošku doktorka fakt honí do poradny, přesně podle toho jak je doporučeno. to by mě asi šlak trefil. Já mám doktorku naštěstí jen kousek od baráku, ale je tam jenom občas- má ambulanci ještě někde jinde. Ale jak říkám, když se něco děje, tak 1)mám na ní číslo pro případ kdyby něco… 2) vždycky se mám na koho obrátit i když ona zrovna nepracuje. Takže nemám pocit, že by mě nějak zanedbávala.
    Takže ty už chystáš dětský pokojíček… Hezké… A co mužíček pomáhá ti s výběrem, nebo to nechal na tobě? Já mám pocit, že mému muži je naprosto šumák v čem bude naše dítko chodit, jezdit atd. Občas mám cukatůry se na to vyprdnout a říct mu ať si to vybírání hadříků a všeho taky užije neb já jsem toho udělala už dost.:D 😀 😀
    By asi koukal 😀 😀 😀

    #890816
    Anonym
    Host

    Kiku, tak jestli příště budeš už 29+, tak jí opravdu zavolej… přece jen jsme laikové a nevíme jestli se zpožděním budou výsledky ještě správně vypovídající… teď jsem to schválně guglila a všude píšou rozmezí 24-28tt, což může teoreticky znamenat jen do 27+6… když ti řekne že to počká, tak tím líp, ale budeš v klidu že se něco omylem nezanedbalo.
    Jinak manžel pomáhá dost – hadříky ani ne, to ho samozřejmě nebere (i když vlastně říkal že bude žehlit 😀 ), ale já je taky sfoukla ve dvou velkých balících na aukru a hotovo. Ale kočárek, právě plínky, postýlku, přebalovací pult… všechno studuje poctivě se mnou. Resp. já to předžvejkám, předložím varianty a pak to spolu pitváme. Byl se mnou na kurzu i na lekci co byla pro tatínky vyloženě o porodu – byl úplně nadšený, takže super, já si na nedostatek podpory absolutně nemůžu stěžovat. Ten porod v tom kurzu byl mimochodem mazec, ještě jsem to nestrávila, ale výsledkem je už první koncept porodního plánu co jsme dali dohromady. Příští lekci mi to paní asistenka omrkne a okomentuje…

    #890817
    Anonym
    Host

    Tak to ti k manžíčkovi gratuluju. Můj by taky chtěl na kurz chodit, ale spíš je to o tom, že já to zařídim a pak mu jen řeknu kdy a kam se má dostavit. Ale nějaká samostatná iniciativa, tak ta opravdu nehrozí. Trochu mi připadá, že ho to počáteční nadšení opustilo. Ale nechci mu křivdit. Kdykoliv cokoliv potřebuju tak tu je. Spíš mi začíná docházet jak to bude vypadat nadále. Můj drahý svobodu milující mužíček a já s miminem. Občas si říkám, že bych chtěla být taková ta „křehká ženuška“ co potřebuje ochraňovat a ne ta co si vše dokáže zařídit a zorganizovat i bez něj… Je mi jasné, že to ve finále dopadne tak, že on si někam odjede a já mezi tím porodím:D 😀 😀 protože nebude předpokládat, že by se to mohlo narodit třeba 3dny před termínem:D 😀 😀 😀

    #890818
    Anonym
    Host

    Hele ono samostatná iniciativa, to bysme fakt chtěly moc. Já to beru pragmaticky jako v práci. Naše mrně je prostě společný projekt, takže se na všem co se ho týká musíme podílet oba. Já jsem už doma v PN, takže informace, tipy na nákupy, kurzy, všechno hledám a hlídám já, jelikož na to mám čas. Ale když má dojít na lámání chleba (půjdeme do kurzu, koupíme to nebo to), tak chci aby se na tom rozhodování maximálně podílel… tím se mu nakonec připoutávají myšlenky k tomu miminku a nakonec z toho máme oba radost. V neposlední řadě si zaslouží vědět do čeho jdou i jeho peníze… no fakt prostě je to jako v práci, já jsem ten výkonný člen týmu (včetně evidence rozpočtu v tabulkách 🙂 ) a on je ten rozhodovač 🙂 Taky se mu nechce to vždycky řešit, ale to už se nějakým vhodným agumentem vždycky podpoří…
    Ale holt všichni to máme nastavené jinak. Naštěstí dneska je doba kdy se chlapi za prcky nestydí, takže až bude chtít ten tvůj někam vyrazit, tak pojede i s prckem a ty budeš doma odfukovat a bude vymalováno. Nakonec bude štastnej, že má novýho parťáka 😀

    #890819
    Anonym
    Host

    Já jdu na cukr 13.9. a spojí mi to rovnou s poradnou..
    Ale posledně jsem byla na kontrole 9.8. A musím říct, že se mi je zatím dobře a doktorka to nějak neřeší.
    U nás doma to zatím nikdo tolik neřeší. Já sice s mamčou nakupuju oblečení a spoustu věcí dědím, ale s drahoušem jsme spolu koupily botky maličkatý 3-6měsíců, čepičku do porodnice a teplou čepici.
    Takže máme něco společnýho co jsme kupovaly spolu a je na to patřičně hrdý – tedy.
    Já se podívám na ty pleny to jo, protože jestli je to o tolik lacinější v Kiku a jsou to ty pravý klasický český pleny tak proč ne. Víte jak, protože jestli to mají být ty tenký tak když je hodím do pračky tak abych vytáhla pleny a ne nějaký cáry…
    To je jediný za co bych asi nebyla líná těch 260dát.
    Holky musim říct, že pokojík vypadá zatím ve fázi čekání, protože si můj otec musí vybrat nějaký regál na knihy a cd…. tak snad se zadaří do konce září

    #890820
    Anonym
    Host

    Tery, ne v Kiku, je to značka plen – „Kikko“. Resp. nejen plen, mají pro děti celý sortiment, já mám zrovna plíny čtvercovky. I těch je spousta druhů, podle toho se ta cena může lišit. Mrkni na: http://www.kikko.cz/internetovy-obchod/
    S tím že ty základní čtvercovky jsem já právě v obyčejným malým mimi obchůdku koupila ještě levněji než uvádí tady v tom jejich e-shopu. Doufám že si teda rozumíme 😀

    #890821
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek těhulky, tak jsem zase tady. Musela jsem pár dnů ležet, opět jsem špinila. Ale vše je zase – doufám – ok.
    Na tom OGTT jsem byla včera a musím počkat, jak rozhodne doktor. Výsledky už vím – mám v laborce kamarádku 😀 😀 😀 . První 2 odběry dopadly na výbornou, ale u třetího vyběhl cukr trochu nahoru. Takže musím počkat, jak rozhodne doktor, jestli si mám jen hlídat sladké nebo to uzavře jako těhotenskou cukrovku a pošle mě do diabetologické poradny. Doufám, že bude stačit jen to, že nebudu jíst cukr – to by mi ani nevadilo, do poradny se mi moc nechce. Je to daleko, i když samozřejmě – pokud doktor řekne, že musím, tak pro mimíse jezdit budu.
    Jinak ten test by měl být opravdu hotový do 27+6 týdne.
    Jak píšete, jak se angažují manžílkové, můj je tak v klidu, že všechno zařídím, že to víc nejde :O . Přestavěl a vymaloval vše, co jsem chtěla, to je mužská práce, ale ostatní věci, jako oblečení apod. je moje starost. Nějak mi to nevadí. Samozřejmě pomůže, když potřebuju a řekne, ale v podstatě nechá rozhodnutí na mě.
    Dneska mi manželova sestřenka dovezla 4pytle věcí na malou po své holčičce. Od narození do cca 1roku. Super, ale řeším……………..kam to dám :O *-) 😀 😀 😀 😀 .
    Je to ale super, spousta věcí je nových a jsou tam dokonce 2 kombinezky, které na sebe velikostí navazují, takže fakt super!!!!!!!!!!!!! Ještěže jsem je nekoupila, měla jsem 2 vyhlédnuté na Aukru, ale nevyšlo mi to – naštěstí. I když jedna byla fakt nádherná. Zítra se v tom začnu přehrabovat, musím to roztřídit podle velikosti a pak někam uložit 😀 .
    Takže už mi chybí jen látkové pleny na otírání apod., matrace do postýlky a ještě 1 kojící podprsenka. A samozřejmě nějaká drogerie. A nějaká hezká zimní čepička.
    Jo a už mi taky přišel ten kojící + těhotenský polštář – naprosto úžasná věc!!!!!!!!

    #890822
    Anonym
    Host

    Ahoj všem,

    kryštofe, tak držím palce s tou cukrovkou, hlavně ať se lékař rozhodne tak aby to bylo pro tebe a maličkou bezpečné..a taky aby se ti už nevracelo to špinění. A když zatím nemůžu gratulovat k cukrovce, tak aspoň k polštáři 🙂
    S těma věcma tě chápu, já mám jen po půl roku a taky je toho na objem nějak moc, budu muset najít nějaký systém jak se s tím poprat, a když ty už máš až do jednoho roku, to musí být pořádná hromada. Ale jinak jsi teda šikulka že už máš skoro všechno, můj seznam je pořád vyřízený tak napůl…

    #890823
    Anonym
    Host

    Koukám Kryštofe, že ty si to těhotenství taky užíváš… Ale hlavně, že je zase všechno v pořádku. Začínám pociťovat jak mi letos chybí dovolená- teda spíš to, že člověk třeba alespoň na týden od všeho a od všech vypadne. Naposledy jsem byla „z domu“ někdy na podzim.
    Jinak ten oGTT jsem pořešila. Pár dní se ted budu muset trochu věnovat vstřebávání informací- nikdy jsem nebyla studijní typ a ted se mi fakt nedaří se soustředit… No nic jdu se o to alepoň pokusit. Třeba se mi to na chvilku podaří.:S :S :S

    #890824
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    No mě se ty věci nějak moc hromadí. Jak jsem řekla, že jsem o všechny věci přišla, tak kamarádky zapracovaly a mám jich zase až možná moc. Ale jsou moc hodné. Nějak se s tím poperu :O 😀 .
    Začínám 28 týden, toto letí. Za chvíli budeme chovat a řešit prdíky,bolavá bříška a neprospané noci 😀 😀 🙂 .

    #890825
    Anonym
    Host

    Já bych měla začít zítra 26.týden. Takže se to fakt mílovými kroky blíží…
    Holky, jsem fakt šťastná, že jsem v Praze protože tady můžu sehnat naprosto všechno..:-) Takže i ty pleny zatím neřešm a co víc… Jednoho krásného dne se rozjedu do Chicca a koupim je tam… Jenom doufám, že neporodim dřív než budu mít všechno připravený, protože nevim jak by to dopadlo 😀
    Jak vám je??? Já se dycky děěěěěěěěěěěěěěsně po jídle nafouknu :-DDDDD

    #890826
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky, ještě jednou.
    Zabrousila sem na 1.stránku tady té diskuze. A je tam první hláška z 27.4. 🙂 Ty brďo, to jsme měly maličkatý fazolky v bříškách nebo já spíš volské oko 😀
    A za 4 měsíce mám bubínek a je v něm Nemo 🙂 Letí to jako jelen…..
    By mě ani ve snu nenapadlo jak to rychle letí 🙂

    #890827
    Anonym
    Host

    No tak v té době jsem sem ještě nechodila, ale nedávno jsem v diáři našla fotku z 8tt:) to byla opravdu fazolička 😀 😀 😀 ted to už nejde na tom sonu ani pořádně vyfotit. No já jsem dneska 26+0, takže zítra začínám 27tt:D 😀 😀
    Takže ještě 14týdnů. Ale je fakt, že bych chtěla mít všechno ty 4 týdny před porodem hotové. Neb 1) pak už budu tak velká, že se mi nebude chtít něco tahat a žehlit 2) člověk nikdy neví jestli si malá neusmyslí, že se na svět podívá třeba o 2týdny dřív. Jinak má ještě na 10týdnů domácí vězení 😀 😀 😀
    Holky jak to uděláte se zbyloou dovolenou??? Ukončíte PN dřív a vyberete si jí, nebo si jí necháte proplatit? Prý jí proplatí až když bude končit mateřská a začínat rodičovská dovolená. Škoda, že ne při konci PN- by se hodilo:) 🙂 🙂 Mě jí tam zůstalo ještě víc jak polovina:) 🙂

    #890828
    Anonym
    Host

    Ahoj Kiku,
    já mám ještě 15,5dne dovolený. A protože za mě ještě nesehnaly náhradu, tak jsme se dohodly, že si tu dovolenou vyberu po mateřský. Takže až mi bude končit tak se zastavim v práci a k rodičáku mi „proplatí“ dovolenou. protože prý podle zákona (co mi říkala účetní) nemůžu po dobu mateřský pracovat pro stejnou firmu která mě „platí“, ale na rodičáku ano.
    Takže u mě to je jednoduchá volba.
    A když to tak vezmu tak za 2měsíce tradááááááááá poslední den v práci – juchů

    #890829
    Anonym
    Host

    Přesně takhle mi to bylo taky vysvětleno. Oni se ty penízky budou hodit i pak, ale stejně tak by se hodily před porodem 😀 😀 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 271. až 285. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist