Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 286. až 300. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #890830
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek, tak mě dovolenou proplatit nechtějí, prý si ji mezi mateřskou a rodičákem budu muset vybrat :^) . Nemám vybraný ani den, takže opravdu celou. Taky by se mi spíš hodilo, kdyby mi ji chtěli jen proplatit. Mít rodičák a ještě proplacenou dovolenou – zrovna se budou plati popelnice, tak by se to krásně hodilo 😀 . Budu se muset zkusit ještě nějak domluvit.

    #890831
    Anonym
    Host

    No to je ono – to co myslim. Mě jí taky proplatit nechtějí, ale protože můžu být „zaměstnaná“ ve firmě po mateřský, tak si jakoby budu vybírat dovolenou a do toho pobírat rodičák – takže u mě 15,5 dne dovolený + 7600 (protože půjdu na 3 roky)…
    Ale koukala sem na seznam a když drogerku a hygienu koupí drahoušovi rodina tak to vypadá, že až mako čepičky, vaničku, plenky, osušky, deku do kočárku a do postýlky, povlečení do postýlky, prostěradlo máme více méně všechno ….
    Juchůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů.
    Už jenom mít místo kam to dát. 😀 😀 😀

    #890832
    Anonym
    Host

    A doplňuju – ještě mít prací prášek a dodělaný barák – a moc začít prát, sušit a uklízet věci pro prcka do komody 🙂 To by bylo bájo.

    #890833
    Anonym
    Host

    Teda Terko, ty jsi se do toho opravdu vrhla:) já ted trochu vyčkávám co se mi ještě třeba sejde, abych tu pak neměla moc věcí. To co jsem koupila mám (krom té kombinézy co jsem prala) hozené v pytli a dané ve skříni. Mimi kosmetiku nijak moc neřeším. Nejsem zastáncem komerční kosmetiky. Jediné co pořídím nějaký mycí olejíček, ale jinak jen neparfémovaný slunečnicový, olivový nebo mandlový olej na promazání, bepanten a rybilku na prdelku a líh na pupík. Vaničku kupovat nebudu (- stejně z ní za chvilku vyroste) tak jen lehátko do vany. Štětičky, čtverečky atd tu stejně mám. Jo teploměr do vody, ale to je pár kaček:)
    Ale musím uznat, že mi toho chybí strašný kvantum. Dávám si tak ještě 5týdnů a pak začnu zmatkovat:D 😀 😀 😀 mám stále pocit, že mám nehorázně mnoho času:D 😀 😀

    #890834
    Anonym
    Host

    Kiku s tou kosmetikou to recituješ přesně jako z toho předporodního kurzu kam chodím. Paní asistentka taky říká – v prvním roce si vystačíte s vodou, kvalitním olivovým olejem a hotovo. Resp. na zimu případně ještě domácí vepřové sádlo. No a samozřejmě na případné problémy rybilka nebo bepanthen 🙂
    Kamarádka mi taky říkala že toho nakoupila spoustu a používala to nakonec ona s manželem, protože to děti nesnesly… a to ani neměla nejkritizovanější značku Johnson/Johnson, ale nějakou tu kvalitní z lékárny. Začali až tak v roce.
    Teď už trochu mimo, ale prý pokud maminka kojí, tak pozor i na její kosmetiku – to co se nám zdá že lehounce voní tak je pro citlivý čich mrňousa prý celkem síla a když je u prsu – tedy přímo u té parfemované pokožky několikrát denně, tak z toho může být podrážděný nebo ho bolet hlava nebo tak… tak s tím nám taky říkali raději opatrně.

    #890835
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    A ona ta drogerie přesně takhle opravdu stačí 😀 . Měla jsem doma na holky hromadu kosmetiky, hlavně dárky od kamarádů, když nevěděli co koupit a vše jsem časem vyhodila. Stačil mi Johnson baby – mýdlo s olejem do koupele – krásně voní a promastí (já nesnáším mastné ruce s olejíčkování, tak mi hrozně vyhovoval 😀 ), Bephanten a Rybilka. A když jsou problémy s pokožkou, tak se dokupuje co je potřeba. A před porodem ten líh na pupík + čtverečky.

    #890836
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Jo a v zimě na tvářičky Valinka. Naučila jsem se jí používat v práci a je super, neobsahuje vodu, což v zimě oceníte. Namažte se v zimě Indulonou. Nic proti ní, taky ji používám, ale ne do mrazu. A Valinka je i cenově dobrá. Spousta krémů do mrazu pro děti je zbytečně drahá, platíme značku a ne kvylitu.

    #890837
    Anonym
    Host

    No tak já tohle mám z osobní zkušenosti. Vyzkoušené, vhodné, účinné a ani to člověka nezrujnuje. Mám vyčíhnutý bioobchod, kam jim vozí kvalitní panenské oleje ve skle. A když si člověk spočítá na jak dlouho mu to vydrží, tak i ta počáteční „vyšší cena“ ve finále tak vysoká zase není. Nemám prostě ráda takové ty převoněné olejíčky a krémíčky a nedej bůh šamponky- to by mě trefilo. Ale každej at si dělá podle svého.
    S tím voněním v době kojení máš pravdu. Některé děti pak prostě nechtějí k prsu. Potřebují cítit mámu a ne sprcháč. A pak taky to, že ručník do kterého se utírají prsa, tak se do něj utírají opravdu pouze prsa a nic jiného- např ruce od voňavého toaletního mýdla a taky kvůli hygieně.

    #890838
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    S tím souhlasím. Mrknu i na ten panenský olej.
    Jsem zvědavá, jak mi to půjde s kojením. S oběma holkama jsem byla úspěšná jen 7-8 měsíců. S mladší dcerou jsem dost bojovala. Od 6 týdnů jsem ji musela přikrmovat – hubla. Nechtěla tahat, byla lenoch, takže jsem měla málo mléka. Odstříkávala jsem, ale dýl jak 7 měsíců jsem nevydržela. Prsa byli pěkně zrasovaný, auuu:'( .
    Doufám, že teď už to vyjde a půjde to lépe.
    Měla jsem ale takovou blbší zkušenost z porodnice. S kojením jsme začaly bojovat už v porodnici. Tím, že jsem zdravotní sestra, tak mysleli, že všechno vím a moc neřešili. Jen ode dveří měli poznámky. Holka celý den probrečela – já na nervy + ona na nervy. Nakonec až po desáté večer přišla nová směna a sestřička si sedla, koukla, jak kojíme,techniku, kolik vypije. Nakonec ji dokrmila (což jinak moc nechtějí), že pije hrozně málo a že by teď měla spát aspoň 3hodinky :O . A pokud ne, že si ji vezme k sobě, že je to potom začarovaný kruh. Matka i dítě jsou na prášky a ničemu to nepomůže. No, malá byla vzhůru za 20minut a řvala jako Viktorka u splavu |-) . Setřička si ji opravdu odnesla a u ní spala celých 5hodin v kuse :^) . Byla chudinka z toho brečení unavvená :S . Doufala jsem, že doma to bude lepší……………………:S . Takže fakt doufám, že teď budu úspěšnější.

    #890839
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    S tím souhlasím. Mrknu i na ten panenský olej.
    Jsem zvědavá, jak mi to půjde s kojením. S oběma holkama jsem byla úspěšná jen 7-8 měsíců. S mladší dcerou jsem dost bojovala. Od 6 týdnů jsem ji musela přikrmovat – hubla. Nechtěla tahat, byla lenoch, takže jsem měla málo mléka. Odstříkávala jsem, ale dýl jak 7 měsíců jsem nevydržela. Prsa byli pěkně zrasovaný, auuu:'( .
    Doufám, že teď už to vyjde a půjde to lépe.
    Měla jsem ale takovou blbší zkušenost z porodnice. S kojením jsme začaly bojovat už v porodnici. Tím, že jsem zdravotní sestra, tak mysleli, že všechno vím a moc neřešili. Jen ode dveří měli poznámky. Holka celý den probrečela – já na nervy + ona na nervy. Nakonec až po desáté večer přišla nová směna a sestřička si sedla, koukla, jak kojíme,techniku, kolik vypije. Nakonec ji dokrmila (což jinak moc nechtějí), že pije hrozně málo a že by teď měla spát aspoň 3hodinky :O . A pokud ne, že si ji vezme k sobě, že je to potom začarovaný kruh. Matka i dítě jsou na prášky a ničemu to nepomůže. No, malá byla vzhůru za 20minut a řvala jako Viktorka u splavu |-) . Setřička si ji opravdu odnesla a u ní spala celých 5hodin v kuse :^) . Byla chudinka z toho brečení unavvená :S . Doufala jsem, že doma to bude lepší……………………:S . Takže fakt doufám, že teď budu úspěšnější.

    #890840
    Anonym
    Host

    Tak to jsi si užila… ale klobouk dolů vydržet tak dlouho odstříkávat… Mám kamarádku laktační poradkyni, tak doufám, že kdyby náááááhodou něco, tak si na mě udělá čas. Jsem na to zvědavá. Nevím jak vám holky, ale já už jsem před nějakou dobou zpozorovala trochu sekreci z bradavek+o( +o( +o( jestli to takhle půjde dál, tak za chvilku skončím s vložkama do podprdy:'( :'( :'(

    #890841
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Taky jsem to pozorovala. Přišla jsem na to večer, měla jsem to zaschlé. Ale nebylo to zatím na vložky do podprsenky. I když to asi přijde. Jen doufám, že je to dobré znamení. U holek si to nepamatuju. Nebo jsem to možná jen zapoměla.
    Dneska jsem se musela smát. Hodně čtu a zjistila jsem, že malá nemá ráda, když si pokládám knížku na břicho. Pořád do ní kope a šťouchá 😀 . A to moc netlačím a knížka není ani moc tlustá!!!!! 😀 😀 😀

    #890842
    Anonym
    Host

    Je díky za tip na tu Valinku – je fakt že na zimu to bude chtít do případných mrazů nějaký bonus pro tu tvářinku navíc… hned jsem si to zapsala do seznamu. Jinak já teda na prsou zatím nic nepozoruju, ale uvidíme, každá jsme jiná a spoléhám na to že si s tím příroda nějak poradí… A s tou knížkou to přesně znám… taky jsem velký čtenář a tato varianta pro maminku sice pohodlná je pro mrně „nepřípustná“ 🙂

    #890843
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Terko.Pamatuješ na tu Lucku jako těhulku live co čekala rybičku a přišla o ní a pak byla po ní Bára.Tak té 1.9.narodila Viktorka
    Já už 3dny bulím.Dozvěděla jsem se,že prcek leží špatně pro normální porod.Leží na příč.Každý mě utěšuje,že má ještě čas se otočit,ale já tomu nějak nevěřím.Už se na porod netěším.Pro mě je císařský řez něco co nemůžu do konce svýho života překousnout a tak mě přešel všechen elán do příprav pro miminko.Byla jsem připravená rodit třeba 40hodin,ala na císaře připravená nejsem.Někdo si ho dobrovolně přeje,ale já ne.Jsem psychicky na dně.

    #890844
    Anonym
    Host

    Tak naše princezna takhle kope do kočky když si nááááhodou omylem lehne níž a trochu mi tlačí na břicho. Pokud ovšem vydatně vrní, tak jí vezme na milost a nekope jí 🙂 🙂 🙂
    Je to sranda. Občas to kočce nevadí a jindy raději odkráčí aby měla klid:D 😀 😀 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 286. až 300. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist