Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 301. až 315. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #890845
    Anonym
    Host

    Je Kiku, to je srandovní 🙂 To máš na bříšku interakci dvou koček 🙂

    #890846
    Anonym
    Host

    To jo, taky manžel když odchází do práce říká:“Tak se mi tady opatrujdte kočičky moje- všechny tři:) “ Je to sranda. A jsem moc zvědavá, jak na ní bude kočka reagovat, až se malá narodí 🙂
    Ještě, že kočky nejsou tak žárlivé jako někteří psi.

    #890847
    Anonym
    Host

    No ja se do toho nevrhla po hlave sama,ale jak je hezky tak jsme navstivily kamaradku,ktera mi dala spoustu veci a dalsi veci sem taky dostala,takze o to nakupovani a shaneni jsem usetrena:)Malej se v brisku mele hlavne vecer,tak bude v tomhle asi po me,pres den bych spala a v noci ozivam,hihi.Co se tyka te kosmetiky tak co si pamatuju co je na seznamu tak borova voda,bepanthen nebo co je to za nazev atd.Ale moc toho neni.Jedu podle toho seznamu co sem nekdo dal v odkaze.Mam problem s pripojenim na net pres pocitac,takze pisu z mobilu.Takze se nemuzu podivat na historii.A mam novy poznatek u Nema,kdyz lezim v posteli tak se tak cca hodinku mele a pak usne,asi :)Na kontrolu jdu 13.9. tak uz se nemuzu dockat az ho uvidim:)Kdy jdete vy na kontrolu??

    #890848
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko termín mám podle ms 2.11 a podle utz v 13tt tak 31.10

    #890849
    Anonym
    Host

    Holky je to v pytli, odešel mi doma net, resp. wifi, takže můžu psát akorát z práce :S
    Jinak se vám musim pochlubit a nahlásit „další změnu“. S pokojíčkem pro Nema se ledy hnuly, a táta kus svých krámů vyklidil, takže můžu začít pomaličku budovat 🙂 juuuuuuuuuchůůůůůůůůůůůůů.
    Jenom jsme se dohodly, že nějaký věci nechám ještě tak jak sou, protože to fakt není dát – zatím 🙂
    Tak mám obrovskou radost a dneska až přijdu z práce tak se na to pomaličku vrhnu, abych měla dobrý pocit 🙂 Jsem pako, to je mi jasný, ale víte jak…. Poručte hormonům aby byly uklidněný, a asi sem i akční člověk :-)))

    #890850
    Anonym
    Host

    Tery, tak to je dobrá zpráva že z tebe bude přece jen „budovatelka“, gratuluju!
    U nás nic nového, jen jsme nachystali porodní plán, abysme si ho stihli nechat schválit na kurzu u paní asistentky, dokud ji ještě máme… posledních pár lekcí totiž přebere laktační poradkyně a paní porodní asistentka už nebude a budu klidnější když mi na to kukne profík, aby to bylo tip top, i když je ještě spousta času.

    #890851
    Anonym
    Host

    Zrzu, tak to je taky dobrá zpráva.
    My asi žádný porodní kurzy absolvovat nebudem, protože Drahý můj stejně je furt v práci a já nevim. Půlka lidí mi říká, že je to supr pomocník a druhá polovina zase že je to na prd. Že tě stejně nepřipraví. Takže asi tak stejný odpovědi na monitor dechu. Někdo mi řekne, že je to zbytečný, že to akorát stresuje, někdo zase že je to pro pocit klidu rodičů naprosto úžasná věc. Tak nevím.
    Příští týden jdeme na to 4d Tak jsem strašně moc zvědavá :-)))))
    Taky máme na celkovou přípravu všeho – vč.pokojíčku času dost. Ale chci mít ten pocit, že se to hnulo, chápeš. 🙂

    #890852
    Anonym
    Host

    Tery gratulace k získání pokoje pro Nema:)
    hele s těma kurzama to má každej jinak. Já ted s prvním miminkem na ten kurz půjdu- není to zase taková raketa abychom to neunesli a s tím druhým už nepůjdu. Jsem sestra, ale ne porodní asistentka a určitě se tam najde něco co neznám. Myslím, že na porod tě nemůže připravit nikdo, ale člověk si to trochu okoukne. To je taky jeden z důvodů proč na něj chceme jít.

    #890853
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Tery, velká gratulace k pokojíčku.
    My na kurz taky nechodíme. Byli jsme u první dcery, ale to nám toho moc neřekli. Teda aspoň mě. Většinu jsem věděla. Ale manžel byl pak chytřejší. Taky nám ukázali porodní sál a vše. Teď je to přece jenom o něčem jiném. Holt se v kurzech zdokonalují. Určitě je ale dobré to vidět a vědět do čeho jdete. Máte se potom o co opřít. A i když máte pocit, že vám to moc nedalo, tak na druhou stranu víte, že jste se sami dost naučili a dali do toho všechno a víc udělat nešlo. Každý porod je jiný a nikdy předem nevíte, co vám může pomoct a co ne. A nakonec tam může vážně být něco – co vám pomůže. 🙂

    #890854
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Tery, velká gratulace k pokojíčku.
    My na kurz taky nechodíme. Byli jsme u první dcery, ale to nám toho moc neřekli. Teda aspoň mě. Většinu jsem věděla. Ale manžel byl pak chytřejší. Taky nám ukázali porodní sál a vše. Teď je to přece jenom o něčem jiném. Holt se v kurzech zdokonalují. Určitě je ale dobré to vidět a vědět do čeho jdete. Máte se potom o co opřít. A i když máte pocit, že vám to moc nedalo, tak na druhou stranu víte, že jste se sami dost naučili a dali do toho všechno a víc udělat nešlo. Každý porod je jiný a nikdy předem nevíte, co vám může pomoct a co ne. A nakonec tam může vážně být něco – co vám pomůže. 🙂

    #890855
    Anonym
    Host

    No ten kutz co chodíme my je nejen o porodu, ale jednotlivé lekce jsou o těhotenství – co nás čeká a nemine – vyšetření, potíže a tak, pak samozřejmě i ten porod – jednak videa, pak povídání co můžeme udělat my (dýchání, relaxační techniky), co budou naopak s náma chtít dělat v porodnici a jak to skloubit dohromady, pak péče o novorozence – zase co a jak + případné problémy, šestinedělí a samozřejmě velký důraz kojení. Prohlídku porodnice beru úplně zvlášť, u nás v Brně se stejně chodí až po 30. týdnu, takže to máme ještě chvilku čas a je to jen taková jednorázovka.
    Já mám ráda maximum informací o všem, pak se tolik nebojím, protože nejhorší je pro mě když nevím co a proč se děje – prostě strach z neznámého. A hlavně je super že i když spoustu věcí mám načteno, tak to na tom kurzu mohu s tou asistentkou probrat právě i s ohledem na její praktické zkušenosti, je tam na to čas a prostor. Třeba manžel se ptal na ten porodní plán, jestli to neberou negativně jako vměšování do práce a překvapilo nás, že se naopak shodují v tom že to vítají, pak se jim lépe k rodičce volí přístup, ví co od ní mají čekat apod. – mluvím samozřejmě o porodu, který probíhá v pořádku a není ohroženo ani mrně ani máma… Ale u vícerodiček je to myslím fakt zbytečné kurz absolvovat. Já jako prvotěhule a prvorodička jsem nicméně klidnější a jsem ráda že „něco dělám“ pro zdárný průběh těhulení, porodu a začátku mateřství…

    #890856
    Anonym
    Host

    No kvůli tomu dýchání atd tam chci právě jít. Nemyslím si, že by mě někdo musel učit jak přebalovat miminko atd- sama jsem se to matky učívala. Ale oni tam vysvětlujou roli otce u porodu atd a to je asi při prvním důležité. Teda můj mužíček se mě ptal co tam „vlastně bude dělat“ a já sama nevím co mu odpovědět. Počítám s tím, že řadu věcí uslyším asi tak po sté, ale určitě si tam něco najdu co pro mě bude nové.
    Co se porodního plánu týče, tak jsem to probírala s holkama- co jsou porodní asistentky a podle nich má představa není nic hrozného a extra abych si kvůli tomu musela psát plán.

    #890857
    Anonym
    Host

    Jo tak to je super že máš kamarádky z oboru a můžeš to s nimi probrat. Já jsem právě odkázaná jen na ty kurzy… Mě prospěje i lekce jak se starat o mimi a manželovi taky, zkušenosti máme minimální. No a ještě s tím plánem, taky tam asi nemám nic extra, ale nevím v jakém budu stavu na to abych jim to tam recitovala (a zase jsou to věci na kterých mi fakt záleží), tak jsem si to v klidu sepsala a aspoň pak v akci na nic nezapomeneme 🙂

    #890858
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Přesně s tím souhlasím. Člověk by měl, alespoň zhruba, vědět do čeho jde. Ta nejistota co bude, je fakt horší, než vědět a připravit se na to.
    Co můžu doporučit, před porodem spousta kamarádek vypráví o porodech a někdy FAKT horory. Berte to s rezervou. Neděste se zbytečně. Některé porody jsou fakt děs a některé pohoda. Bolí to vždycky, s tím do toho jdeme, ale přežít se to dá a jsou z toho někdy fakt zábavné historky 🙂 . Rodila jsem 2x, každý porod byl jiný a neměla jsem z toho žádné trauma. Dokonce ani manžel, který má lechtivý žaludek.

    #890859
    Anonym
    Host

    No já právě něco jako porod za sebou mám a prej je to stejný jenom to bylo dřív. Takže ty pomoci od dr.mám v hlavě, jakože dýchání ulevování od bolesti různýma polohama v posteli atd. Takže to je celkem ok.
    Snad mě neukamenujou když tam nepůjdu – na ty předporodní kurzy.
    Jo holky, na to sem se chtěla zeptat. Budete používat Monitoring dechu? Já furt váhám jestli jo nebo ne….
    Je to asi divný, ale já se toho porodu nějak nebojim – nedochází mi to … Coze je asi supr, protože je to fakt ještě daleko :-)))) hihihi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 301. až 315. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist