Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 346. až 360. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #890890
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nebude mi ani tolik vadit ta dieta, spíš mám strach, aby malá nebyla moc velká 😐 . Podle toho grafu v těhotenské průkazce mám dělohu na cm vysoko. Za 3týdny jdu na velký UZ a budou malou měřit. Tak jsem zvědavá.
    Jinak bylo vše ok., na váze mám 2 kg.

    #890891
    Anonym
    Host

    Jejda Kryštofe to mě mrzí. Zatím jsem nemluvila s doktorkou, ale kamarádka mi zjištovala tu poslední glymču a je to v pohodě. tak hurá, trochu jsem se toho bála.

    #890892
    Anonym
    Host

    tak to já se to dozvim dneska.
    Napíšou mi to do průkazky.
    Ale teda vůbec ti to nezávidim Kryštofe…
    Doufám, že mě se to obloukem vyhne – máme pro prcka supr zimní kombinézu z porodnice.. tak snad to nebude obr…
    Jaká dieta se má držet?

    #890893
    Anonym
    Host

    Tak já se to dozvím jako poslední koukám… no budu aspoň v blažené nevědomosti zatím. Kiku tobě gratulace a tobě Tery držím palec, ať je to v pořádku… Ono člověk to vydrží, ale přece jen je to komplikace… ale aspoň nebudeš Kryštofe na malou dlouho čekat, s cukrovkou tě určitě nenechají přenášet ani den. Malá bude šikulka a vykoukne na svět určitě sama tak akorát, abyste to dobře zvládly.

    #890894
    Anonym
    Host

    U nas cukr v norme takze supr.Jen jsme dneska byly na 4d a ten vopicak si schoval oblicej.Takze jdem na 2pokus v pondeli.

    #890895
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky, koukala jsem na dietu – zatím na netu. K doktorce se jdu objednat v úterý (dovolená). Budu muset jíst pravidelně asi 6-7x denně a ve všem počítat cukry. Měřit glykemii před a po jídle a když to nepůjde s dietou, tak budu muset píchat inzulín.
    To počítání mě zničí, ale pro malou to holt musím vydržet.
    Doufám, že dobrou glykemii udržím jen tou dietou, nevím, jak bych si píchala injekci. Jsem srab. Jednou jsem se chtěla oočkovat sama, podotýkám velmi malou a tenkou jehlou……………………..no musel mi to píchnout manžel – nezdravotník :S . Ale snad to půjde bez toho.

    #890896
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Jóóó, gratuluju k vašim dobrým výsledkům…………i když trochu závidím 😀 😀 😀 .

    #890897
    Anonym
    Host

    O to víc to víc Kryštofe budeš mít lepší nějaký měření – uvidíš.
    Jak jste mluvily o dvou testech a cukrovce tak já myslim, že mám za sebou jenom jeden. Ale fakt netušim.
    Nevíte někdo co je to O´sullivan???? Mám to napsaný v průkazce a absolutně nevim co to je…
    Pod tim mám napsáno O GTT moč +sed. Ale to první vim fakt prd.
    OGTT je cukr – to vim, moč + sed. je jasný. 🙂

    #890898
    Anonym
    Host

    Tery nevím to jistě, ale bavila jsem se s laborantkou a ten o-sullivan je něco na způsob ogtt, ale cukr se při něm měří po zátěži jen jednou. U ogtt se měří po 60 a 120min. Ten sulivan prý není tak průkazný jako ogtt a proto se moc nedělá.
    Kryštofe, kamarádka taky měla gdm a zvládla to jen dietkou. Vyhýbala se sladkému a v pohodě. A mimino bylo stejně menší, než mělo být.

    #890899
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    No já taky doufám, že to půjde. Zvládli to jiní, zvládnu to taky – musím. Jenže manžel donesl sklenici medu a výbornýho a já bych se v něm ujedla……………………………………A NEMŮŽU HO. :'( :'( :'( To je pech!!!!!!!!!!

    #890900
    Anonym
    Host

    Taky máte tak depresivní počasí? U nás je jenom 15°… brr. Po tom sluníčkovém období je to teda pro mě zase šok 🙁
    Jinak o víkendu mě zase bolelo břicho, jenom cca 10 minut, ale brutálně, pomohl teplý obklad a jít (resp. doplazit se) vyčůrat. Už se fakt těším na kontrolu na příští týden, kdy se budu moct konečně zeptat co to znamená. Teprve jsem 29tt, tak mě to vždycky trochu vyděsí.

    #890901
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek,
    Zrzundo – snad bude vše ok., kdyžtak zajdi k doktorovi dřív. Lepší je jít zbytečně, než pak skončit v nemocnici.
    Jinak jsem byla poprvé v diabetologické poradně. Doktorka byla moc sympatická a všechno mi vysvětlila. Dietu musím vydržet. Zatím to je jen dieta, tak doufám, že to bude v pohodě. Měla jsem dost nastudováno, tak měla radost, že už jsem i tu tu dietu nějak zvládala. Znovu jdu za 2 týdny a pokud bude vše ok, tak pak už to prý stihnu asi jen 1x. Teď už jen, aby malá byla taky v pohodě …………….. nechci rodit 4,5kg mimi :'( :'( :'( .

    #890902
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky,
    potřebuju naléhavě pomoct!!!
    Z víkendu sem si dovezla rýmu, která na plno propukla dneska. A do toho fantastické pčikání mi (aspoň mi to tak přijde) škrábe horní patro nebo nedej bože mandli. Je něco co zaručeně pomáhá??? Neříkejte mi ale Vincentka – je to snad slaná voda a to já teda nemusim. Kloktat budu – to ano, ale pít to ????+o(
    Poraďte prosím… Z rýmy se potim jako blázen a s každým lokem teplého mě poleje horko….

    #890903
    Anonym
    Host

    Jeje, no nevim jestli ti to pomůže, ale mně pomáhá hooodně zvýšit příjem tekutin (ředěné ovocné džusy), předávkovat se vitamínem C (2-3g denně – řekla bych že to snad snese i prcek takto krátkodobě, ale to se radši zeptat v lékárně) a nohy do lavoru se slanou vodou. Do aromaplampy eukalyptus na uvolnění dýchacích cest, to by mimi nemělo rozhodně vadit. Vincentka je výborná (hlavně teplá), já ji miluju, ale chápu že hodně lidem se to ekluje. Nebo taky octové zábaly – do misky vlažné vody trochu octa a dát to na končetiny – kotníky, zápěstí… používá se to i pro miminka 🙂
    Kryštof určitě ještě něco přihodí jako profi zdravotník, tohle jsou moje domácí babské recepty… Jo moje babička si ještě vytírala nos sádlem z vepříka… zní to hrozně, já k tomu sahám jen fakt ve stavu nouze, ale taky to pomáhá…

    #890904
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Terko, tak to ti nezávidím. Souhlásím s tím, co píše Zrzunda – i když to o tom sádle slyším poprvé.
    Ale v mém případě, když ji mám – léčená rýma trvá 7 dní a neléčená týden. Hlavně do postele, hodně tekutin, vitamíny a v lékárně ti poradí i nosní kapky, které jako těhotná můžeš. Kamarádka používala Nasivin. Kdyby tě nějak bolelo v krku, tak k doktorovi – u nás teď řádí angíny. Brzo se uzdrav.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 346. až 360. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist