Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 361. až 375. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #890905
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Jo a taky bych doporučila čaj s medem, i když starší dcera ho teda nesnáší. Nebo s citronem. Ten zase pije švagr, ale s takovým množstvím citronu, že já bych měla obličej naruby :O .
    Jestli ještě chodíš do práce a bude se to horšit, tak si vezmi aspoň 2-3 dny volno a vylež se. To je někdy to nejlepší. Můžeš do sebe cpát všechno možné, ale jak nemáš klid, tak to pomáhá méně.

    #890906
    Anonym
    Host

    A co kryštofe, jak zvládáš dietu? Jde to? Já vím že musí, ale přece jen je to zásah do životního stylu… já se dozvím výsledek až příští týden, tak se klepu. Ale zase je fakt že těch cca 10 týdnů není nic ve srovnání s tím když to někdo řeší celej život. Hlavně aby to zafungovalo a byly jste obě kočky v pohodě 🙂

    A kdepak máme kikuchu?

    Tery, ještě jsem si uvědomila že z konvenční medicíny můžeš normálně i třeba Olynth na uvolnění nosu – já mám už několik měsíců těhotenskou rýmu (nateklé dutiny z hormonů) a mám to na uvolnění normálně schválené od doktora, i když v příbaovém letáku je samozřejmě napsáno že během těhu nee.

    #890907
    Anonym
    Host

    ahoj holky,tak v lekarne sem dostala vincentku ve spreji na krk,ktery mam radeji zabaleny.A nosni kapky s olejickem jmenuji se Pinosol.Tak kdyby nahodou tak vite co na to.Ale v jiny lekarne mi rekly,ze nesmim nic.Nechapu,co mam podle ty buchty delat kdyz mi neni dobre.Jinak v praci sem si musela vzit na zitra volno tak mam ode dneska do nedele cas na leceni.Drahous musi o vikendu do prace takze ani nebude spat doma.Tak je mi trochu lito a mrzi me to,ale aspon se budu starat jen o sebe a psa.Takze polivky cely vikend.Uz aby to bylo za nama.

    #890908
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    to doporučení z lékáren znám. Řešila jsem v práci těhotnou holčinu – v lékárně řekli, že nic nemůže. A doktor mi potom řekl, že třeba na kašel Stoptussin klidně může, Septisan na cucání při bolesti v krku taky. Je vždycky dobré zavolat doktorovi. V lékárně jsou opatrné a radši všechno zakážou.
    Jinak dietu snad celkem zvládám. Hlad při ní nemám. Řekla bych, že naopak jím více. Nebo spíše častěji. Co mě omezuje, je asi to časové omezení. Mám rozepsané časy, kdy jíst a mezi tím nemůžu. Hlad samozřejmě nemám, ale to že nesmím jíst, kdy chci……………..hned bych si něco dala :$ . Už jsem při téhle dietě 1kg zhubla. Není to fakt hladem, ale že musím jíst pravidelně. Ve velikosti porce mě omezuje jen množství cukrů, kalorie vůbec hlídat nemusím. Takže doufám, že to je jen úbytek na začátku – než si tělo zvykne. I když kamarádka (ale silně obézní) zhubla takhle 10kg v těhotenství.
    Co mi při dietě nevychází je, že mi to ráno v moči ukazuje, že v noci hladovím. Jím večer tak, jak doktorka řekla. Jenže v noci špatně spím, od 2hod ráno jsem vzhůru a courám na záchod. Tak nevím, jestli to může být tím. Že si tělo jako myslí, že už mám ráno a jím až hodně dlouho po probuzení. Jako normálně ráno. Ach jo. Jsou to starosti.

    #890909
    Anonym
    Host

    Ty jo Kryštofe, zní to docela komplikovaně ta dieta… počítat cukry, pravidelný přísun jídla… a kontrola moči? Uff… i teda to hubnutí docela koukám, 1 kg ani ne za týden, je to tak? No hlavně ať to pomůže… Ale s tím hladověním to je možné, já jsem jednou taky v testech ranní moči měla nějaké ty látky signalizující hladovění (ketony???) a zrovna jsem blbě spala a condala v noci po domě, při opakovaných vyšetřeních už to bylo ok… Ta nespavost se mi teda děje i teď, skoro pravidelně od 3 do 5 čumákuju do tmy a přitom jsem unavená. No jo no.

    #890910
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Jo, taky mě to kg překvapilo. Mám fakt pocit, že se cpu. Ale to je ta pravidelná strava a hlavně ta pauza mezi jídly.
    S tím spaním to tak asi bude. Myslím ty Ketony, že se ráno ukazují. Asi budu muset jít v noci do ledničky :O .

    #890911
    Anonym
    Host

    Tak holky,to sem myslela ze jsem divna ze se budim v noci rozmezi 3-5hodina rano.A koukam ono nas je vic.A to myslim i na to,ze nemame vybaveny pokojicek pro Nema atd.Pak dycky usnu,takze jsem pak kdyz mam vstavat do prace jak prastena.Ale musim se priznat,ze se tesim uz na materskou,jak sem byla 3dny doma tak jsem odpocinuta a tolik nezeru+vic spim takze supr.Mate uz vsechno vyprany atd?Ja ani jeste nezacala.Nejdriv chci mit misto kam to dam a taky cas ten pokoj mit vynunackovany.V patek mi prislo na mail ze jsem v 29.tydnu.Teda to se nam to blizi vsem co?

    #890912
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek, tak já mám opačný problém – pořád bych jedla a teď, když můžu jen podle času, tak bych jedla 2x víc 🙁 :'( :^) a samozřejmě v tom čase, co nemůžu.
    Jinak mám skoro vše vyprané. Kamarádka mi přivezla poslední krabici, dopírám ji a budu to mít vše. Teda až na plenky – látkové. Ty musím ještě koupit. Chystám se na to tenhle týden, vezmu jich asi jen 20ks, tak to snad ještě usuším na sluníčku a ne doma na sušáku. Proto peru jako zběsilá. Přijde mi to ze sluníčka takové voňavější, lepší……….:D .
    Navíc to bude vše hotové, než se začnu jen kulit a skuhrat, jak se nemůžu hýbat a vše mi dlouho trvá……..:D 😀 😀 .

    #890913
    Anonym
    Host

    Jéééžišku, jak ti Kryštofe závidim. Nám ještě nepřimontovaly balkon a ani nevim kdy to udělají, takže já sušit na sluníčku nemůžu. Takže se ani moc do toho praní nehrnu…
    Ale tak nějak nevim jestli není už na čase – když sem v 29.týdnu. Nemyslim to tak, že to rychle uteče, ale právě abych byla ještě pohyblivá 🙂

    Co je nového holky?
    Jinak byla jsem na 4d (3d) ultrazvuku a mám pocit, že paní doktorka měla nějak blbě nastavenou kameru, protože prcek má hlavičku v pohodě ale ruku kterou má před ní tak ta je taková divná. Je taková „kostičkovaná“ jako by neměl vůbec ruce potažený kůží, ale je to kravina…. 🙂 A taky na jedný fotce je kus kůže a pak to v půlce ruky končí, takže to vypadá jako kdyby měl rukáv …. 😀 Prostě divnej scan. Ale je kouzelnej – celej tatínek.

    #890914
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčata, tak já mám konečně tento týden už po dalším kole kontrol – čípek drží, odběry ok, na bolesti bříška budeme samozřejmě v první vlně zkoušet hořčík. A cukrovka v normě, takže uff.
    Hotový máme i velký UTZ ve 30tt, mrně roste úplně předpisově, odhad váhy máme už 1400g 🙂 Jen se teda bohužel panu dr. nezdálo něco na srdíčku, takže nás posílají na speciální utz vyšetření na prenatální kardiologii, aby se podrobně vyšetřilo jestli tam náhodou není nějaký problém… takže se budu ve čtvrtek objednávat – držte nám palce ať je to ok.
    No a co se praní týče, taky v tom jedu naplno – využívám počasí. Většinu už mám teda hotovou a s těma křečema co mám jsem za to ráda, žehlení už teď moc nedávám a bude hůř. :^)

    Kiku, kdepak tě máme? Doufám že jsi ok!

    #890915
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak mě tu máte:) koukám, že chystání na miminka je v plném proudu. Já ještě neperu- čekám na poslední balíček a pak to vyperu všechno najednou. Zatím jsme vybrali kočárek, ale s koupí ještě počkáme (jsem prostě deformovaná z práce). Mužíček by nejraději měl všechno doma někde nachystaný, protože se bojí, že pak na rychlo něco nebudeme moct sehnat:) 🙂 🙂 příští týden jdeme na velký UZ, tak se manžílek těší, že jí zase uvidí. Podle posledního uz v poradně má princezna už přes 1400g. Všechno bylo v pořádku, jen mi začíná trochu zlobit tlak a vzhledem k rodinné zátěži to chce dr raději pohlídat. Co vaše míma už jsou otočená??? My jsme zatím KP. Vím, že má ještě spoustu času, ale vzhledem k tomu tlaku se pomalu smiřuji s tím, že půjdu plánovaně sekcí, protože to by si nikdo nerisknul rodit spont. KP s vysokým tlakem u matky.
    Zrzu doufám, že to srdíčko bude v pořádku. Oni mnohdy pošlou raději „zbytečně“, než aby něco zanedbali. Tak pak dej vědět.

    #890916
    Anonym
    Host

    ahoj holky,ja zatim neperu vubec.Nejak si rikam ze je jeste hoodne casu.Mamca si mysli,ze jsem laxni a nechavam to jeste v taskach.Rikala mi,ze se taky muze stat ze porodim driv,treba v 8.mesici,tak nevim.Jeste nejsem ve 30.tydnu tak to fakt nechavam byt.Asi zacnu s materskou,ale nevim.V noci se mi zdalo ze sem porodila asi rocni dite a nebyla sem vubec pripravena.Tak je mozny ze az doperu a vyzehlim nase obleceni tak zacnu s Nemovyma vecma.Holky nevim,nechci byt divna,ale mam takovy vnitrni strach aby malej byl v poradku.Byly jsme na 4d a malej tam vypada,jako by mel rukav.Ale snad je to jenom ultrazvukem.Zatim si myslim,ze lezi furt stejne,takze hlavicka jeste neni dole.Asi ho potrebuju zase videt,videt ze je v poradku Sampion nas.Jak to mate vy s takovyma pocitama?Jinak moc drzim palce aby testy dopadly dobre a ultrazvuk na srdicko byl jen plany poplach.Co znamena KP?

    #890917
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek holky,
    Zrzundo, držím palce ať je vše v pořádku. Někdy jen doktor dobře nevidí a radši maminy plaší a pošle je ještě na podrobnější UZ. Což je na druhou stranu dobře, aspoň je pak jistota, že je vše ok nebo jsou připraveni na to horší a nejsou v porodnici překvapení a nepřipravení. Určitě ale bude vše v pořádku.
    Jinak, vím, že peru brzo, ale mám doma ještě 2 děti – z toho jedno je pěkné čuňátko a nemáme sušárnu. Takže, kdybych měla začít později, tak s běžným praním a sušením na sušáku, bych nestíhala. I když teda – nakonec mám tolik věci jako na trojčata. A navíc to sluníčko………..:) .
    Na velký UZ jdu za týden, tak jsem zvědavá. Mám ale pocit, že je hlavičkou dolů.
    Terko, neboj, určitě je vše v pořádku, jinak by ti něco hned řekli. Já měla teď chvíli strach, jestli tam nemám 2 míma :O . Nééé že bych měla velké břicho, ale myslím, že leží zádíčky k mým zádům a občas mám jakoby 2 velké boule na břiše. No jakoby jedno bylo hlavičkou od žaludku dolů a druhé v pravo od pupíku. Ale na to by už určitě přišli, teoreticky to vím, ale stejně jsem nad tím tuhle v noci – kdy pořád nespím – přemýšlela 😐 .

    #890918
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    KP je poloha koncem pánevním – miminko se narodí prdelkou.
    Kikucho, lepší sekce než potom nějaký problém. A aspoň budeš vědět, kdy přesně porodíš. Co zvažuješ – epidurál nebo celkovou nárkozu? Ale třeba se ještě otočí .
    Já jsem zvědavá, kdy budu rodit. S cukrovkou nenechávají přenášet a já se vyvolávaného porodu bojím jako čert kříže, takže doufám, že se pár dnů před termínem rozrodím sama 😛 .
    Holky, ještě 2 měsíce a máme míma doma :O .

    #890919
    Anonym
    Host

    Ahoj ještě jednou,
    no já vám nevim… Nemám pocit, že to těhotenství nějak řešíme doma… NAOPAK všechno je takový jako bylo před otěhotněním…Tak mám takový výčitky svědomí, že si to tolik neužívám. Nemo se občas během dne ozve a nejvíc když večer koukám na telku.. Chtěla bych – resp. měla bych žehlit, ale znáte to…. Jsem děsně líná a dokopat se k tomu je fakt problém. A co víc – Pořád sem unavená a spala bych – takže bych asi vyžehlila 10triček a šla si lehnout 😀
    Kdy se chodí na velký ultrazvuk? Já jdu 11.10. k dr na kontrolu a prej by se tam měl Nemo měřit tak to je ono???

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 361. až 375. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist