Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 406. až 420. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #890950
    Anonym
    Host

    Tak to máte výhodu-s těmi věcmi. My až na pár kousků musíme všechno kupovat, takže 1) celkem to leze do peněz 2) postupně se nám to tu bude nehezky kupit. Mé kamarádky většinou čekají nebo plánují druhého juniora, takže věci si schovávají pro sebe- což je pochopitelné. No a rodina se nijak neangažuje. Alespon mi do toho nikdo nekecá- když jsem to viděla u kamarádek, jak pak tchýni musely být „stále vděčné“ za to že jim koupila to nebo ono…
    Ted mě čeká vybrat a objednat povlečení a matraci a ještě nějaké drobnosti.

    #890951
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek,
    Kikucho, to fakt musí lézt do peněz, když kupujete všechno. Mě naštěstí zafungovaly kamarádky, takže toho mám spoustu. Možná až moc, ale lepší více než méně. Mladší dcerka hodně hodně blinkala, kdyby tahle měla taky, tak se to hodí.
    Já se taky hrozně na malou těším – až ji uvidím. Na druhou stranu ale miluju být těhotná. Cítit to kopání…..:D . Teď už se navíc tolik nebojím, že se něco stane, protože kdybych teď začala rodit, tak i když to úplně v pohodě není, tak je to pořád lepší, než před měsícem. Jsem tak nějak v klidu, zvlášť když mám i vše připravené.
    Co mě ale dostalo, nemůžu sehnat vyteplené punčošky ve velikosti 56. Prý je nevyrábí, až od 62-74 a ty mají fakt dlouhé nohy. To mě teda překvapilo. Chtěla jsem je pod rifličky, když někam pojedeme na návštěvu a budeme za „parádnici“, aby jí nebyla zima. Ach jo.

    #890952
    Anonym
    Host

    ahojky, ty joo Krystofe my to resime overalama a dupajdama.Ty ma fakt uzasny a luxusni.Jinak bych se zkusila podivat na mimibazar a nebo aukro.Treba tam neco bude.Hele holky taky vas ty ditka tak strasne moc kopou do zeber?Jakmile Nemo dostane hlad tak dostanu kopance a jak puses Krystofe, kdybych tedka porodila nebylo by to uplne supr, ale Nemo ma vetsi nadeji ….Ja sem spis ze sebe takova rozladena.Protoze po tom lonskem roku to tehotenstvi nejak v sobe neresim, kdyz jsme slozily postylku tak sem mela desnou radost, ale jak se na ni moc nechodim koukat tak sem zase takova… Divna.Jako by mi mozek rikal, tak si tehotna, no a co?Holky, ja doufam, ze az porodim tak se se ve me neco zmeni a budu ta mama jakou mam byt a budu z nej posrana jak mi vsichni rikaji, ze se to porodu stane.Krystofe jaky je to po porodu?Cvakne zenskym ze jsou mamy, nebo jak?

    #890953
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Neboj Terko, cvakne to neboj. Ono se nediv. Prošla jsi si něčím, co je tak hrozné, že se nedá popsat. Jsem vděčná, že jsem tím projít nemusela – vážně. A psychika ti teď brání se na těhotenství – miminko upnout. Chrání tě. To ale neznamená, že jsi špatná máma nebo tak. Až Nemo vykoukne na svět a koukne na tebe, bude to jiné. I když….někdo taky hned ze svého mimi není poprděný. Mě, když se narodila starší dcera, tak jsem myslela, že je pěkně ošklivá. Vlastně všichni měli hezké miminko – jen já………………………:$ . A druhý den byla nejkrásnější a nejdokonalejší. Tak se neboj, když hned nebude vše ok a podle knížek a představ. Nech tomu volný průběh a bude dobře.
    Jinak dupajdy a overaly mám taky, tohle mám jen na návštěvy, když pojedeme za princeznu.
    Malá mě do žeber spíš tlačí. Když se jí nelíbí, jak sedím, tak ví přesně, kam zatlačit a opřít se silou. Někdy se mi povede jí nožičku vrátit, ale je fakt dobrá a šoupne ji zase zpátky, dokud si nesednu, jak mám.
    Holky, už máte vybraná jména?

    #890954
    Anonym
    Host

    Děkuju Kryštofe – fakt moc… :-*
    Já měla pocit, že sem fakt už divná.
    Koukni se na aukro – třeba tam něco bude na ten mimibazar.
    Náš Nemo až se narodí se bude jmenovat Jakub 🙂 Honzíka mi drahouš zatrhl :-DD
    Co u tebe?

    #890955
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    😀 😀 🙂 🙂 neboj Terko, vše bude nakonec v pohodě.
    My máme na kluka Kryštofa – hmmmm, musí se napsat i když ho nepoužijeme a na holčičku Nelu. Bylo to martyrium, vymyslet jméno. Největší odpůrci byly děti. Naše jména byla starodávná, trapná, hnusná nebo si je spojovaly s jinými osobami a bylo zle. Takže je to nakonec první jméno, které ještě na začátku těhu, vymyslely holky. Manžel je zkouší přesvědčit na Adélku, ale jsou neoblomné. 😐
    Bohužel jsme řekli, že můžou taky rozhodovat……………….VELKÁ CHYBA:^) .
    Ale už jsem si zvykla. Hlavně mladší dcera potřebovala jméno. Byla na UZ a na malou se upnula. Hladí mi břicho, maže krémem, čte jí pohádky, večer jí dává dobrou noc. Potřebovala ji pojmenovat, je to už její sestřička, takže ne jen tak, ale opravdovým jménem. 2x jsme ho ještě změnili, ale pak to dlouho pletla. Takže jsem řekla, že je tohle poslední jméno a je spokojená.

    #890956
    Anonym
    Host

    No to je krásný Kryštofe… ta tvoje mladší dcera je fakt sladká…:) my máme pro holčičku jméno vybrané už strašně dlouho- snad ještě než jsme se vzali. Pro chlapečka jsme zatím nic nevymysleli. Napíšu jen dívčí- to že tam není pinďa jsme na UZ viděli několikrát, ale nechci tam chlapečkovi napsat nějakou blbost- co kdyby náááhodou tam byl pindík:) 🙂 pookud to člověk nemá z genetiky, tak to není na 100%.
    Už se moc na mimi s manželem těšíme- jak mi ted narostlo břicho, tak začíná být takový ten „tatínek“. Už se nemůžu dočkat až bude málá venku a budeme tu společně:) 🙂 🙂
    Holky jak to snášíte fyzicky? Mě už to začíná celkem zmáhat. Jsem unavená, snadno se zadýchám a když postávám, tak mě okamžitě začnou bolet záda. O tom, že mi otýkaj ruce i nohy ani nemluvím. Co vy jak jste na tom?

    #890957
    Anonym
    Host

    No jo vlastně, musí se napsat dvě jména :-)))
    Ty jo – pomoooc to budou doma děsný boje 😀 Drahoušek chtěl kdyby to byla holka Moniku nebo Martinu – a ani jedno jméno se mi strašně nelíbí…
    Na uznání otcovství ho snad dokopu příští týden – snad ve středu 🙂 takže to budem muset probrat o víkendu.
    Kiku mě nohy ani ruce neotékají – naštěstí. Ale to, že sem jako vzducholoď a děsně nemotorná – to jo…. Když si lehám do postele – tak si sedlu na kraj postele a sunu tu bagáž (prdel) po prostěradle a když najdu to správné místo, jenom položím záda a už ležím v polštářích a ve vypodloženém místě ..:-) Ale spala bych furt – a to jsem ještě nebyla ani těhotná – to mám pořád. 😀 8-|

    #890958
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Já naštěstí zatím neotékám. Měla jsem období v létě, že jsem rychle sundávala prstýnky a na rukou jsem měla pocit, že mám buřtíky. Ale jak se ochladilo, tak je to zase dobrý a prstýnky opět nosím. Jen je nesmím zapomenout před porodem sundat.
    Ta únava je ale děs. Něco chvíli dělám a jdu si sednout a chvíli si čtu. V obchodě ve frontě na mě jde takové malátno. A v posteli mi spíš než lehání……….dělá problém vstávání 😀 😀 😀 . Zvlášť v noci, když spěchám na záchod – to musí být rychle:S .
    Jinak se ale cítím fajn<:o) . Malá teď nějak hodně trpí na škytavku. Nevím co tam tak pije, když cukru a sladkého tam moc nemá *-) . Jinak ale kope krásně 😀 , má ve předu asi nožky i ručky a když se do toho pustí, tak mi břicho jezdí do všech stran. Je to hezké. Jen se málokdo stihne podívat. Je rychlá a než doběhnou, dělá, že spí:) . Manžel to 1x stihnul a myslel, že tam mám mimozemšťana :O .

    #890959
    Anonym
    Host

    No já se občass probudím ráno a už cítím že mám nateklé prsty. Někdy prstýnek nosím, jindy to nejde. Víc mě ale štve, že se v noci budím a přes den jsem utahaná,ale ne vždy se mi podaří usnout.
    Malá má období aktivity- asi tak 4xdenně ve stejnou hodinu. A to jsou taky vlny. Když to viděl muž tak byl trošku v šoku jak moc to jse vidět:) je v tomhle fakt roztomilej:P 😛 😛 jinak v mezidobí se jen tak lehce vrtí…

    #890960
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Já mám se spaním taky problémy. Večer usnu v pohodě, ale pak se vzbudím a hodiny „čumákuju“. Chvílemi na chvilku usnu, ale hned se budím. Když ale usnu přes den, tak večer brzo neusnu, ale stejně se budím, protože jsem naspalá ze dne. Takže se to přes den snažím vydržet, večer se snážím jít spát déle, abych pak v noci spala největší část k ránu.
    Musím ale říct, že je to teď asi 3dny lepší. V noci se budím, ale spím déle a dokonce ještě usnu ráno, když děti odejdou do školy. Tak uvidíme, jak dlouho to vydrží. 🙂

    #890961
    Anonym
    Host

    Jeje tady to dnes jede… já mám báječnou zprávu, další kontrola srdíčková proběhla skvěle, tentokrát vypadalo všechno ok, takže se to snad samo srovnalo. Jakože první měsíce po porodu nás budou hlídat, ale teď je prognóza dobrá, tak jsem moc ráda. Jen si neumím představit jak tomu mrňouskovi budou dělat ekg, no aspoň se na to můžu nachystat psychicky dopředu a vím že ho to nebude bolet a tak…
    Se spaním u mě taky kalamita. Ne kvůli pohybům, ty jsou pořád takové jemné (jsme natočení hlavičkou dolů a zádíčkama ven), ale asi blbnou hormony. Z koukání do zdi od 3 do 5 už je od 2 do 5… děláme si s manželem noční dýchánky, protože jak se vrtím já, tak nemůže spát ani on.
    A dnes mi přivezli přebalovací pult… tak mám konečně kam skládat věcičky… nechali jsme si ho udělat na míru v designu ložnice, takže pak se jen vymění horní deska a bude z něj regulerní komoda do sady k ostatnímu nábytku a nebude z toho přebytečný „krám“.

    #890962
    Anonym
    Host

    Zrzu gratuluju k výsledkům:) u miminek se to ty elektrody na hrudníček nalepují a většinou se dávají jen 3- nevím jestli na kardiu to nedělají jinak, ale my vždy lepili jen 3- taková malinká kolečka s obrázky zvířátek. Uvidíš po porodu vám udělaj sono a uvidíš.
    Jinak jsem ráda, že mám vyprané věci na mimi, protože jak se ted ochladilo, tak nám to v bytě blbě schne… Zítra přivezeme postýlku, tak už budeme moct objednat matraci. Postýlku máme poděděnou a nevíme jaký má rozměr.

    #890963
    Anonym
    Host

    Tak abych se zapojila do debaty 😀
    Teda vy jedete. :-)))
    Nemo kope slušne celý den, ale přesně jak píšete – když někoho zavolám nebo si chce budoucí tatínek sáhnout tak dělá spícího Růžeňáka. Protože ani jeden kopanec.
    Takhle to bylo včera v noci a bylo to supr, protože jsem mohla usnout. Ale kolem 4ráno sem se probudila a fakt nemohla asi věčnost usnout. Ještě že sem měla odpolední, že jsem ty chybějící hodiny dospala….
    Já zatím prát nebudu – je to sice asi divný, když za 8týdnů bych měla mít mimčo, ale myslim, že je ještě „čas“ a taky to nemám kam dávat. :-)Na konci měsíce pojedem pro tu Komodu a pak až budu na mateřský tak to začne. 🙂
    Jak sem psala s otékáním chodidel a prstů problém nemám, ale je mi pořád děsný horko – máte to taky?

    #890964
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Zrzu, moc gratuluju. Jsem ráda, že se to srovnalo.
    Mě je taky tepleji než obvykle. Jsem totiž „zmrzlina“. Manžel je v kraťasech a já v mikině 😀 .
    No a to praní, jsme v bytovce, jsme 4 a nestačilo by mi to schnout. Taky se mi nechce moc žehlit, takhle jsem to měla postupně. U holek jsem tolik nespěchala, ale teď jsem ráda, že už to mám.
    Ale Terko, když to zatím nemáš kam dávat, tak by bylo stejně zbytečné to prát, pak by se ti to jen někde válelo a nakonec by jsi to prala znovu *-) . A když hned na začátku mateřské začneš, tak to v pohodě stíháš.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 406. až 420. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist