Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 451. až 465. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #890994
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Tak to o těch 4týdnech taky slyším poprvé, ale jak se říká, vždycky je něco poprvé 😀 .
    Holky, dneska se mi zdálo, že balím tašku do porodnice, ráno jsem se vzbudila se seznamem v hlavě, co tam mám dát :O 😀 . To jsou sny, co?

    #890995
    Anonym
    Host

    No mě se už doktorka ptala jestli mám nachystanou tašku. už koukám po obchodech abych si domů udělala zásobu plenek a nemusela pak lítat před Vánocema po krámech… Holky fakt se těším, že letos si po dlouhé době užijeme klidné Vánoce jen my dva a ta naše princezna. Žádné návštěvy, nikdo neočekává, žádné veledary, takže je odbudeme drobnostma a budeme celé svátky hezky v klidu spolu doma:) 🙂 🙂 no to se fakt těším…<:o) <:o) <:o) <:o)

    #890996
    Anonym
    Host

    tak to ti Kiku celkem zavidim.U nas to bude tradicne fakt akce V.Odpoledne se budem pohybovat u nas s moji rodinou a vecer s rodinou drahouse.Taky nikdo neceka obr dary, protoze vsichni vedi ze veci pro prcka jsou draha sranda.Takze to budou jen drobnosti.Asi az 25.odpoledne budu mit klid….Protoze se jde jeste k dedeckovi drahouse…Pak snad.

    #890997
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Kikucho mluvíš mi z duše,hezky si užít vánoce jen vy tři,vždyť už to,že porodíš před vánoci tak to je dárek k nezaplacení a vánoce přeci nejsou jen o dárcích,ale o tom,že lidé jsou spolu.

    #890998
    Anonym
    Host

    Tak právě na ty návštěvy já kašlu. Vánoce, nevánoce, prostě mám šestinedělí a hotovo konec diskuze. Kdo chce přijít, at se klidně staví, ale za předpokladu, že nikdo z rodiny ani on nemjí žádnou takovou tu rýmičku a kašlíček… Protože opravdu nestojím o to, aby mi malá hned lehla s nějakou virózou…

    #890999
    Anonym
    Host

    Mno ono to u nás není tak jednoduchý jak by se zdálo.
    Bráchu mám v cizině a rozhodl se, že letos přijede. Takže se budou dělat vánoce i kvůli němu 🙂
    A protože kdyby brácha nepřijel, tak trávím vánoce trochu atypicky. Rozhodly sme se, že je budem slavit u drahého rodiny. Do toho aby toho nebylo málo, tak jeho dědeček je nějakej nemocnej. A je mu přes 80, takže nikdo neví … I proto jsem souhlasila s tím, že se bude trávit štědrovečerní večer tam.
    Ale ví bůh jak to vůbec bude – znáte to… člověk míní, osud (život) mění… Je možný, že taky 24. budu v porodnici nebo ten transport prostě nepůjde – stát se může všechno.
    My – naše family, za standartní situace vyhlašujem 25. 12. sanitární den – což u nás doma znamená, že se jenom žere a kouká na pohádky a spí pochopitelně. Tak doufám, že to bude i letos :-):)

    #891000
    Anonym
    Host

    No my si pbudeme letos užívat:) rozholi jsme se, že celé tři dny tzv „nevylezeme z postele“. Žádné herkání se přes celou Prahu 25.12 k příbuzným na oběd. Něco jako Vánoce si uděláme až bude malé min. měsíc. Do té doby přijímám návštěvy- tak na 2hodiny a hotovo. Chystám se napéct mraky lineckého a rohlíčků aby bylo co zobat celé tři dny. Pokud budou chtít manželovo rodiče přijet 25 na kávu a přivézt dárky, tak klidně, ale já se angažovat nehodlám. Letos opravdu ne. Konečně budu mít klidné vánoce. Ani pracovní ani se otravovat po návštěvách… Tedy takový je prozatím plán 😀 😀 😀

    #891001
    Anonym
    Host

    Ahoj všem, tak mám konečně konkrétní podklady z vybrané porodnice k tomu co poskytují a co mám mít s sebou, tak začnu příští týden pracovat na tašce s věcma… přece jen než to dám dohromady tak mi to taky chvilku zabere. Od toho 30tt mi to začalo děsně utíkat, příští týden nástup na mateřskou a pak se ani nenadějem a budeme rodit jedna za druhou 🙂
    S těma Vánocema u nás bude taky klídek – prostě bude šestinedělí a hotovo. Rodina nerodina, jak někdo bude mít rýmičku, tak má smůlu – přesně jak píšeš kiku. Má to být čas pro maminku, tatínka a miminko, ať se dají všichni dohromady a najdou si svoje rituály… navíc přece jen ten prosinec je náročnější než když má člověk letní mrně…

    #891002
    Anonym
    Host

    Zrzundo to jsi mi udělala radost, já se začala bát,že jsem divná, když chci „držet šestinedělí“ i ve smyslu omezených návštěv… Fakt je, že v létě tolik ty rýmičky nelítaj, tak by byl člověk taky trochu benevolentnější.
    Jinak už taky pomalu začínám chystat tašku do porodnice- už i doktorka se mě ptala jestli jí mám sbalenou. člověk neví kdy jí bude potřebovat. Se vydáš na normální kontrolu a oni si tě tam nechaj a pak aby chlap doma hledal a balil věci. Tak to nejnutnější mám. Hlavně potřebuju koupit ty kojící podprsenky. Z toho nejsem vůbec nadšená. Mě se tak děsně nelíběj:'( :'( :'(
    Holky jak jste na tom s tvrdnutím bříška? Mě posledních pár dní po námaze tvrdne celkem často. Ale jinak zatím vše ok 🙂

    #891003
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek,
    tak mi vánoce nějak neřešíme. Budeme doma a 25. 12. jedeme k mému taťkovi a babičce. Doufám, že už nám bude měsíc, tak to bude snad v pohodě. A odpoledne k manželovým rodičům. Nějak jsme zatím neřešili, že bychom plány měnili. Ale samozřejmě – člověk míní a mimi mění, takže pokud by to nešlo, tak zůstaneme doma a přijdou všichni k nám :^) .
    Jinak břicho mi po námaze tvrdne dávno, snažím se dělat vše postupně. Občas zobnu magnesium.
    A tašku jsem taky pořád ještě nezbalila, jsem hrozná. Musím se do toho pustit. Kdyby něco, tak tu budu poletovat a půlku zapomenu. Určitě zítra už se do toho dám. 😛

    #891004
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky,
    teda nevim jak se pozná tvrdnutí břicha, ale když déle jdu tak mám pocit, že mimčo svoje tělo má jako kámen, ale asi to není ono. Těšim se zítra do práce, protože už jenom 5dní a jdu na mateřskou. Sice se tam už kopu do prdky, ale co se dá dělat…. Slečinda za mě, se pořád zaučuje, tak jsem kolikrát k dispozici.
    Co se týká kojících podprsenek – tak mám zatím jenom jednu, ale nevim – možná bude stačit…. zatím….
    Jsem asi divná, ale vůbec sem ještě nezačala prát věci mimča. Nejhorší co na tom je tak, ještě to „nemám kam dát“, táta teda vyklidil komodu, ale protože je v jiný místnosti a nesmím to přesunout (teda drahý), tak mu chci zařídit „pokojíček se vším, takže i s komodou, kterou bychom si případně jednou mohly odnést 🙂
    Ale musim se přiznat, že sem ráno málem omdlela… spadnul mi tlak děsně moc dolů, že sem byla ráda, že mě jedna paní pustila sednout … Ale až budu u dr. tak jí to všechno povim…
    ‚Holky já se těšim až budu dlouho spát 🙂 až půjdu na mateřskou ještě než se malej velkej narodí.<:o) <:o)

    #891005
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Terko, jak to popisuješ, tak by to mohlo být tvrdnutí břicha. I když mě se malá někdy taky pěkně v břiše „šponuje“ 😀 a lze to pak zaměnit. Až půjdeš k doktorovi, tak mu to řekni. Ono už nám ale břicho občas tvrdnout může, děloha trénuje na porod. Říkají, že když to je max 10x za den a néééé pravidelně, tak je to ok.
    Kojící podprdu mám jednu, zatím, kamarádka mi donesla druhou, tak ji musím vyzkoušet a přeprat. Je lepší mít 2 – jednu na den a druhou na noc. V noci by jsi ji měla mít taky, aspoň ze začátku. Může ti téct mléko, když si lehneš a navíc se prsa tolik nevytahají, když mají v podrdě oporu. I když mě to teda nepomohlo, ale to jsou spíš geny a velikost prsou :'( .
    Já si taky doma užívám ten klid po ránu, když všichni odejdou a kolikrát se dospím, když v noci blbě spím. To je fakt paráda. Máš se na co těšit 😀 😀 😀 .

    #891006
    Anonym
    Host

    S tím tvrdnutím břicha- při chůzi- hlavně při svižnější se tam malá fakt kroutí až někdy dost bolestivě. Tak si prostě sáhnu na zbytek břicha-strany a vršek. Pokud je to měkké, tak to tvrdnutí není, pokud je tvrdé celé břicho tak to udělá i takový „kopeček“- jakoby víc vyleze a tu dělohu je cítit přesně ohraničenou. Tak se vždycky osahám a pak rozhodnu 😀 když mám klidný den tak se do těch 10vejdu, ale pokud někde pobíhám nebo pracuju, tak to mi pak tvrdne i v noci. Tak jsem si naordinovala každý den trochu magnézia- což by Dr. udělala taky a neřeším to:) 🙂 🙂

    #891007
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    já se hlásím po další kontrole a doporučuju vám teda všem udělat co nejdřív inventuru věciček co máte… jak jsem tam šla v pohodě že se mi daří skvěle a všechno je ok (žádné tvrdnutí břicha, otoky, nespavost jako v sedmím měsíci), tak mám vysoké cervix score (na hranici pro pobyt v nemocnici) a začíná se tam něco chystat, takže konec s aktivitami a pěkně ležet. Sice jsem už 34tt, ale přece jen to ještě chce, abysme nemuseli být s mrňousem od sebe a nečučel mi v inkubátoru místo toho abychom byli hned pěkně spolu… Vůbec jsem to nečekala, ještě teď jsem z toho vykulená. Takže už opravdu musím udělat akci taška do porodky a nachystat postýlku a vůbec… chjo. No snad to ještě zabrzdíme. Aspoň že už máme odhad přes 2kg.

    #891008
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Zrzundo, tak to je mazec. Ale hlavně buď v klidu, stres to zhoršuje. Já to měla s Kikou – mladší dcerou stejné a vydržela jsem klidovým režimem a magnesiem bez 2 dnů do 40. týdne. A od 37. týdne už bez magnezia. Hlavně klid je důležitý, i když se to krásně píše a hůř prožívá. To vím z vlastní zkušenosti. Držím palce, ať je vše ok.
    Schodou okolností jsem dnes tašku do porodnice opravdu zabalila. V pondělí jdu na kontrolu a UZ, tak jsem taky zvědavá, co mi řekne. Břicho mi občas pěkně ztvrdne, ale stále v mezích normy. Začínám 36. týden, tak doufám, že už bude vše ok a kdyby něco, tak v inkubátoru nebudeme tak dlouho.
    Kikucho, řeším to tvrdnutí břicha úplně stejně jako ty 😀 .

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 451. až 465. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist