Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 481. až 495. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891024
    Anonym
    Host

    Zrzundo já to věděla, že se něco děje, když jsi tu tak dlouho nebyla 😀
    moc moc gratuluju a drržím pěstičky at to všechno zvládnete<:o) <:o) <:o) <:o)
    Terko kultivace se z pochvy se nabírá ve 36tt (+,-). Jde o to, že udělají stěr sekretu a pak koukaj co jim tam norste za bakterie- některé tam jsou normálně jiné ne atd. A dělá se to hlavně kvůli GBS- to je bacil, který umí miminka pěkně potrápit a pokud ho tam najdou, tak ti dají během porodu dávku antibiotik, aby bylo mimi kryto a nemělo pak problémy. je lepší mu je dát přes tebe, než pak jemu přímo. Mímo by toho GBS mohlo při cestě porodními cestami chytit a takhle bude jištěno těmi antibiotiky. Je to z preventivních důvodů. Spousta žen má GBS a nic jim nedělá- nebo max záněty močáku, ale GBS infekce u miminka může být hoooodně nepříjemná, takže proto se to dělá. Doufám, že jsem to nenapsala moc složitě:)

    #891025
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Zrzundo, moc gratuluju, držím palce ať je vše ok .
    S tou kultivací jsi to napsala přesně Kikucho. Já ho měla u mladší dcery a hned po příjezdu do porodnice mi dávali malou infuzi s antibiotiky – aby šly ATB přímo do krve a přes placentu k miminku co nejdříve. Pak jsem měla ještě dostat druhou infuzi za 4 hodinky, ale tu už jsem nestihla. Naštěstí to bylo v pohodě. Kristýnka žádné problémy neměla.
    Holky, taky jsou vaše míma teď nějak klidnější? Moje už se zklidnila a spíš se jen vrtí nebo vystrčí nožičku či ručičku, ale akrobacie s velkými boulemi na břiše zrušila. I v noci je klidnější. Dřív, když jsem byla vzhůru, tak byla taky hned, ale teď je to zlatíčko. Už má asi holt málo místa, tak chudinka nic moc nemůže. 🙂
    Taky jsme změnili jméno, budeme mít Adélku. Starší dcera je teda na mrtvici, ale tatínek se prosadil 😀 😀 😀 .

    #891026
    Anonym
    Host

    Tak by bylo až trapné nevědět nic o GBS když jsem se o tom učila ve škole a navíc jsem z oboru 🙂 jen jsem to chtěla napsat nějak stravitelně:)
    Jinak malá je jistým způsobem klidnější- taky jsem se už nemohla dočkat, neb to občas bylo opravdu fakt hrozný, takže ted ve srovnání s předtím je to úúúúplně<:o) <:o) <:o) sice se mi ještě pořád občas břicho stěhuje z jedné strany na druhou, ale mám pocit, že se tam spíš protahuje<:o)

    #891027
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Jo, taky to tak pociťuju. Co mě teď trápí – asi ještě víc než zácpa – je pálení žáhy. Je to fakt děs. Doufám, že malá brzo trochu klesne a bude to lepší. I když kamarádka na to trpěla i potom a přestalo to až 2dny po porodu :'( . Trochu pomáhají jogurty a mléko. Zkusím ještě vydržet a kdyžtak budu muset vlítnout do lékárny a něco koupit. :^)

    #891028
    Anonym
    Host

    Kiku díky za to info – napsala si to supr. Aspoň to chápu 🙂
    No nevim – malej se mi v bříšku vrtí pěkně – mám pocit, že se mi to bříško stěhuje furt, ale když se odpoledne probudim a začnu něco dělat nebo se najim tak se probere a dává mi pěkně najevo jestli mu to chutná nebo ne.
    Naštěstí ani zácpu ani pálení žáhy nepociťuju, nějak jsem tím těhotenstvím – až na občasné ranní nevolnosti proplula v pohodě….. (ťuk ťuk – abych to nezakřikla)… A porod? Nevim – jsem „laxní i k tomuhle…nechává mě to naprosto v klidu… Nevim – mám pocit, že je to za dlouho. ALe čím „trpím“ tak se mi chce furt spát a válet se…Ale mám nějaký povinnosti doma, tak se dycky musím přemluvit abych něco začala dělat 😀

    #891029
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko já jsem si začala balit tašku skoro dva měsíce předem,ale asi tím stylem na co si vzpomenu tak jsem to dávala do tašky a až měsíc před termínem jsem si tašku prošla.Ještě si tam musím zabalit mazlíka-polštářek.Mám tam i láhev s vodou.
    V pondělí jdu na monitor a ve čtvrtek na kontrolu.Teď dám horkou koupel.Ten konec je nejhorší a už se vážně těším na to až bude prcek venku.Nejlepší to bylo okolo toho 28tt.

    #891030
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky, tak jak užíváte mateřskou? Já se celkem nudím. Lelkuju, chodím po kamarádkách nebo oni za mnou, doma taky poklidím, ale…………….. . Všechno je připravené a v podstatě se jen čeká. Na co se ale těším a doufám, že stihnu – příští týden dávají premiéru Rozbřesku. Koukaly jste na filmy? Mě to chytlo a bavilo, tak chci tuhle premiéru ještě stihnout 😛 . Jsme domluvené s kamarádkou, že půjdeme, manžela to nebaví a ještě k tomu titulky :S . Napadl mě hezký termín na porod 20. 11. 2011 – tak jsem zvědavá – dřív se mi to totiž moc nehodí 😀 😀 😀 – tenhle víkend jedu ještě na konferenci, pak to kino, potom děti mají ve škole volno a budou doma. Takže ta neděle by byla super, děti pohlídá ségra a v pondělí jdou do školy, žádné potíže s hlídáním 😛 😛 😛 . Plány mám dobré, že jo???:D 😀 😀 Teď jen, aby to vyšlo :^) . I když se starší dcrou jsem chtěla termín 9. 9. 1999 a byla o 3 dny dýl, škoda, že se to fakt naplánovat nedá 🙂 .

    #891031
    Anonym
    Host

    Tak já zatím nemám čas se nudit, protože furt někde jsem. Buďto u mámy nebo u kamarádek, do toho peru a žehlim takže v pohodě.
    Nějak to utíká strašně moc rychle. Dneska (před týdnem) jsem byla naposledy v práci….. tak to nějak utíká…
    Dneska mi snad doschne sv.modrý oblečení a pak se vrhnu na bílé. Takže dneska a zítra jenom prát a žehlit. A pomaličku si chystat tašku. Doufám, že neporodim po 14.12.protože to tu bude blázinec a taky bych nechtěla aby malej měl narozeniny a hned ježíška. Tak ještě tak 3týdny (14dní) a začnem sexovat 😀 Třeba mu maličkato pomůžem. By se mohl narodit na svátek mojí mámy 😀 2.12.:) 🙂 8-| <:o)

    #891032
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Hmmmm, sexovat – když mě se tak nechce. Teda přes den, když je v práci, tak jo, ale večer na mě padne únava a než děti usnou, tak už jsem mrtvá a slovo sex je skoro nadávka :O . Ale asi na tom taky budu muset zapracovat. Abychom malou popohnali…………………ale až příští týden, ať stihnu to kino:$ . Fakt se na ten film těším, tak doufám, že ho taky stihnu *-) . V pátek jdu na monitor a na kontrolu, tak jsem zvědavá, co na mě doktor, mě přijde, že se to zatím nějak neblíží. Břicho mi dolů nepadá, občas zvrdne, ale to spíš po námaze nebo dlouhé chůzi, což teď nějak neprovozuju, takže uvidíme 😀 .

    #891033
    Anonym
    Host

    No já sem na sebe taky pěkně zvědavá – protože jestli na sex budu mít takovou chuť jako teďka tak to nevim. Přesně jak Kryštofe píšeš, na sex je chuť jenom v určitou denní dobu, ale večer kdy je klid a doma pohoda tak nějak ne…
    Břicho mi kolikrát taky ztvrdne a občas mám píchání na určitých částech břicha. Jako bych měla jednu chvilku křeč na pravé straně a někdy zase u pupiku a ta „vystřeluje“ směrem k žebrům. Tak nevim. Asi je to normální. Bavila sem se o tom s holkama – maminama a ony mi říkaly, že když má prcek málo místa a jsem ve vysokém stádiu tak že je to normální – tak tím ani neotravuju dr.
    Každopádně sem moc zvědavá co mi budou dělat na 1.kontrole v porodnici.
    A Kryštofe – pomáhají takový ty babský rady jakože jít mýt okna nebo chodit po schodech???
    Musim se přiznat, že sem si dala Staropramen Lemon – protože sem měla děsnou chuť na pivo a tak tohle má strašně maličkato procent – abych byla přesná 2%.. A asi trochu začala pálit žáha…
    Mno Malýmu to evidentně vůbec nevadí – ba naopak, protože je kldinej a hodnej… Ani nekope 🙂

    #891034
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko nevím jak na koho,ale na mě mytí oken,věšení záclon nepomáhá.A jak jsem psala v naší diskuzi tak ani sex a horká vana také.Jezdila jsem s kolečkem hlíny-né plným ale jezdila,ryla a sázela stromky,hrabala zahradu a nic.prostě prcek se mě drží jak klíště a ve středu jsem 41tt 🙁

    #891035
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    No mě to taky nepomohlo. U starší dcery jsem měla nablýskaný celý byt, včetně oken, záclon, atd. – prostě všechno a v jeden den + horká vana…………………….a nic. Na svět přišla, až když sama chtěla.
    Já zjistila, že mě žáha palí, když si dám kafe nebo colu. Prostě kofein. Takže jsem si koupila kafe bez kofeinu a je to dobré. Občas ale neodolám a pak trpím. Trvalo ale než jsem na to přišla – ona mě ta žáha začala pálit až hodiny potom, co jsem to vypila :S 🙁 .
    To píchání a vystřelování v břiše cítím taky. Hlavně, když večer nebo v noci ležím a překuluju se z boku na bok. Ten poslední měsíc už holt budeme muset vydržet i nepříjemnější věci a ne jen to „hezké“ :^) . Mimčo už má málo místa, je těžší a je mu těsno. Já mám jen vždycky strach, když je to u slepáku, že mě bere 🙁 . Už se potom vidím pod kudlou. :'( Mám s ním totiž potíže, občas mě pobolíval, byla jsem i na rozhánění, když jsem byla těhotná s nejstarší dcerou. A rok po porodu mě bral vždycky . Tak doufám, že se jen děloha chystá a pracuje 😛 .

    #891036
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Krištofe já sem občas nakouknu ponevadž jsme s Terkou byli ve stejný diskuzi a tak mě zajímá jak si vede.Ale jak jsem tak vyčetla tak ty máš holčičku rok narození 1999.No já mám jen o rok mladší 2000. A termín máš kdy? Já už ho prošvihla a zítra jdu na kontrolu kde mi asi opět řekne,že to k porodu nevypadá a druhý den mě pošle na vyvolávačku to budu 41+1.Achjo už takhle malý a je to paličatý,žádný domluvy ani přemlouvání nezabírají

    #891037
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Peťulo, mám už dvě holčiny 12 a 9let staré. Teď čekáme třetí 😀 . První termín jsem měla 24. 11., ale byla na začátku menší – pozdější ovulace, tak mi ho doktor posunul na 1. 12. Já doufám, že se narodí koncem listopadu, protože mi zjistili těhotenskou cukrovku a s tou mě přenášet nenechají. Z vyvolávačky mám strach, tak doufám, že se malá umoudří a vykoukne na svět dřív 😛 .
    A co Tvoje dcera, jak se na miminko těší? Moje holky jsou nadšené.

    #891038
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    No nevím,ale někak mi nepřipadá,že by se mimčo těšila,myslela jse si,že když budu těhotná tak mi bude lízt po břiše-hladit,poslouchat či čekat na pohyby,ale to né.Od tatínka (jsem rozvedená) má nyní 7měsíčního bratříčka,ale o něm hodně mluví.No uvidíme až se to narodí.My totiž nevíme co čekáme a ona by chtěla sestřičku,ale já si typuji,že to bude kluk.I okolí hádá spíše kluka ikdyž dneska byla v krámě (bydlíme na vesnici) a tam se hned ptali zda už něco máme.Já tam nerada teď už chodím,protože mě otravují ty otázky a co tu ještě děláš?,kdy to bude?,že se ti chce ještě to tahat,vždyť už máte po termínu, atd. no a jak byla v tom krámě tak tam ženský změnili typy z kluka na holku-prý,že se holky fintí.To mi příjde trhlí,proč má nárok na přenášení holka a kluk né.
    Dneska jsem vytřela,ještě trochu poklidila,ale to steně nemá smysl když nebudu doma tak ti dva udělají bynčus a uvařila kotel buřtguláše ať vydrží alespoň dva dny,pak snad něco udělá teta.Je mi nějak do breku,že se porod nespustil sám od sebe a budu tam muset ležet.Ach jo

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 481. až 495. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist