Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 526. až 540. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891069
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Terko, když ti odejde zátka, tak tě hlídají úplně stejně, jako když ji tam ještě máš. Aspoň můj doktor. Tedy pokud je to opravdu před porodem v termínu. Když odejde brzo a hrozí předčasný porod, je to samozřejmě něco jiného.
    Jak chceš rodit na konci listopadu – kolikátý týden by jsi vlastně byla? Já dnes končím 39. Ani jsem nevěřila, že budu těhotná tak dlouho a teď se pořád bojím toho vyvolávání. Uvidíme, co na mě v pátek doktor, doufám, že se to k porodu připravuje mílovými kroky 😛 😛 😛 .

    #891070
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak 3 týdny po porodu se hlásím s několika informacemi. Konec října jsem strávila v nemocnici, protože jsem se začala otvírat a krvácet. Po pár dnech absolutního klidu se to zklidnilo tak mě poslali domů aby mi hned druhý den praskla voda. Bohužel nenastoupily kontrakce, takže po další noci v nemocnici jsem ráno 2.11. nastoupila na vyvolávačku. Délka těhu byla v té době přesně 34+4, takže ani žádná tragédie, ani žádná hitparáda. Porod byl krásný a rychlý, za 4 hodiny hotovo i přes to že jsem prvorodička a bylo to vyvolávané, manžel byl přítomen a celkově budu mít dobré vzpomínky. Šlo to bez epidurálu, jen bohužel s nástřihem, protože malá šla čelem a ne temínkem a i tak mě vevnitř trochu pocuchala. Je to tedy nakonec holčička, porodní váha 2300 a 46cm. Pak bohužel týden inkubátor – streptokoková infekce, potíže s termoregulací, silná žloutenka a ještě nějaké drobnosti. Celkem jsme byli v nemocnici 20 dní, než byla malá dostatečně fit, trochu přibrala a hlavně než měla dost síly jíst bez sond. Aktuálně je plně kojená a máme za sebou první den doma.
    Vy už jste oproti nám co se donošenosti týče úplně za vodou, takže vám všem moc držím palce, ať vám to klapne dle vašich představ a máte taky krásné porody jako jsem opravdu měla já.

    #891071
    Anonym
    Host

    Zrzundo to jsem ráda, že to všechno dobře dopadlo. tak hlavně, že jste i tu infekci zvládli dobře. Šikulky trochu ti závidím, že to máš za sebou a mě to teprve čeká. Ještě mám něco přes dva týdny do termínu… ten melounek v bříšku mě už hooodně omezuje a celkem se už těším, až bude venku…
    Tak hlavně at vám hezky roste a snad i já brzy zavelím, že jsme už 1+1 😀

    #891072
    Anonym
    Host

    Zrzu, moc moc moc gratuluju k dobrému vývoji a průběhu malé.
    A jak píše Kiku – tak i já trochu víc závidim, protože už bych chtěla aby malej byl venku. Zrovna dneska bych si to moc přála, protože potřebuju přestěhovat kus sedačky aby bylo v obýváku prostoru a nepřizabila bych se s prckem. Mno co čert nechtěl tak tatík s parkinsonem a já jsme se snažily natlačit ten kus do výtahu, ale bohužel to nešlo. Trochu mě vzala křeč v pupiku tak sem se na to vykašlala… Tedka se válim v gauči a mám „nožky“ nahoře 😀 A jak sem se nudila, tak mám do konce týdne nabitý program, takže snad se malej když už narodí od neděle dál – a uvidíme jak dlouho v bříšku ještě vydrží.

    #891073
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Zrzundo, připojuji se ke gratulacím od holek a jsem ráda, že jste vše zvládli. Měli jste horší nástup, ale teď to už bude určitě paráda. Jak se vlastně malá jmenuje?
    My budeme mít nakonec Adélku. Je to opravdu poslední verze, v papírech už to mám propiskou a nééé obyčejnou tužkou 😀 😀 😀 .
    Jinak se stále nic neděje, došlo i na sexík…………a nic. Holt – až se jí bude chtít ven, tak to přijde:$ . Teda doufám, že se umoudří do konce příštího týdne. Zítra chceme jet koupit poslední drobnosti na vánoce, aby bylo vše připravené a nemusela jsem pak vyšilovat, že něco chybí :^) . Budu po kontrole u doktora, trošku pošmajdáme a třeba to přijde…………:P . Mě ale to břicho bude fakt chybět 🙁 . Žádné vrtění, kopání………….*-) .
    Už se ale hrozně těším – na malou, na vánoce, na cukroví…………nějak mě chytá euforická nálada 🙂 .

    #891074
    Anonym
    Host

    Tak jsem o krok přřed tebou Kryštofe- já už papíry se jménem odevzdala v porodnici, když jsem tam ted byla. Ale to je asi jediné co jsem tento týden udělala. Ta bláznivá viroza se mě nějak drží, takže plánovaný výlet se nekoná a budeme doma. Na jednu stranu mě to mrzí, ale na druhou vidím jak je manžel fyzicky zničenej, tak jsem ráda, že si protě odpočine a dospí deficit- dokud to ještě jde 🙂 má toho poslední dobou v práci opravdu hodně a únava je na něm hodně znát. Troufám si říct, že mi chřadne před očima. Snažím se ho „hýčkat“ co to jde, ale moc to vidět není, ale říkám si, že bez toho by to třeba bylo ještě horší…:( 🙁 🙁
    Tak se alespoň zabývám něčím jiným, než jen sebou a blížícím se termínem porodu. no co ještě mám dloooooouhé dva týdny čas:P 😛 😛 😛

    #891075
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak já sem byla dneska u dr. a řekla mi, že je všechno ok, ale že mám ne sice streptokoka,ale to druhý,tak sem dostala čípky 🙂 Ptala sem se jestli je všechno v pořádku a ona mi říkala,že je to mimčo natočený správně a že tam nějaký postup plodu je,ale vzhledem k 37+1tt je to prej v normě nebo normální… Tak nevim…
    Snad nebudu přenášet a existuje metoda (prej) Hamiltonův hmat nebo metoda co dělají doktoři a prej se těm miminkům dá takhle pomoct na svět. Když sem doktorce řekla,že sem včera necítila pohyby tak mi doporučila 3 věci co mám dělat abych ho probudila a kdybych ho ani poté neprobudila tak mám přijet. Moje véééééliké přání je porodit třeba v příštím týdnu, ale mám z toho trochu strach – nevím co přijde a co bude.
    Jinak se musim přiznat, že mě tohle velký bago před sebou chybět asi moc nebude,hlavně ze začátku,až se budu moct ohnout a nebudu se bát,že malýmu ublížim….Ale těšim se na druhou stranu,až ho uvidim a bude venku a bude můj :-)(náš) :-))))

    #891076
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Hamiltonův hmat: Lékař vsune prst jedné ruky co nejhlouběji do vagíny, zatímco druhou tlačí na stěnu břišní a krouživým pohybem uvnitř středu čípku odloupne vak blan od děložní stěny. Následně dojde k vyplavení prostaglandinů (tkáňových působků), které mají pozitivní vliv na spouštěcí mechanismus porodu. Někdo řekne, že tě prostě doktor pořádně „prošťourne“. :O
    Dneska mi ho zrovna doktor při kontrole udělal. Doufám, že zabere. Udělal ho prý pořádně – měla jsem pocit, že mě lechtá na mandlých :$ . Bylo to trochu nepříjemné, ale žádná tragédie. Udělal mi ho i u mladší dcery a druhý den jsem rodila. Pokud neporodím do úterý, tak 30. 11. nastupuju do nemocnice na vyvolávání. Jinak je vše ok.

    #891077
    Anonym
    Host

    Já jdu na kontrolu 1.12. tak doufám, že najdu sílu a odvahu se ho zeptat jestli by mi to mohl udělat.
    Protože včera když jsem tam byla šlo to tam jako na běžícím pásu a paní doktorka byla mladá a brala to všechno tak nějak hrc frc a já se stihla akorát zeptat na fleky kolem pupku a jestli je nějaká naděje, že porodim dřív než 14.12. Přišly dvě strohé odpovědi a páček za týden. Nevim – jak sem z vyklá na jiný přístup na gynekologii u šťouralů tak mě tohle trochu překvapuje a přijdu si jako kus masa. Ale to jsou asi už i hormony atd. Takže se omlouvám, pokud to vypadá jako bych si stěžovala na postup a všechno ve fakultní nemocnici.
    Hele holky, dělají vám ultrazvuk, když jdete na kontrolu???? Mě ani jednu návštěvu co sem tam byla…( V porodnici na gynekologii).Všichni mi říkaljí, že si mám dupnout, že chci ultrazvuk a nemám se bát otevřít pusu, ale zase nechci být jako takový ty divný mámy co mají všechno nastudovaný z časopisů a „babských rad“… Když sem u babských rad o porodu, tak mi dokotka řekla, že když neucítím malýho jak se hýbe tak mám prej „zamlít s bříškem“ zatleskat nebo jít po schodech… Tak to mě překvapilo, protože to prej může vyvolat porod.:) takže nevim.

    #891078
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko na jednu stranu jsem ráda,že už ten pupek před sebou netlačím,ale když jsem byla v porodnici tak jsem začla Maxíkovi vyprávět jaký to bylo když byla v bříšku a mě se najednou kouleli slza jak hrachy po tvářích a bylo mi to hrozně líto(teda už i teď),že už nikdy nebudu cítít pohyby v bříšku.Teď když mu někdy povídá-hlavně o tom když byl v bříšku tak bulím.

    #891079
    Anonym
    Host

    Teda Kryštofe, tak doktor tě lechtal na mandlích jooo???:O :O :O Já si rááááda počkám, až se malé začne chtít na svět. Teda doufám, že to nebude protahovat do nekonečna a zvládneme to v pohodě. Je fakt, že vyvolávačku nebo sekci bych si ráda odpustila. Ještě nemám všechno nachystáno, tak nikam nepospíchám:) 🙂 🙂 🙂

    #891080
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky, tak jsem pořád celá. Po tom hmatu špiním, poslíčci jsou chvílema fakt silnější a třeba 2hodinky pravidelný, pak zase chvíli ne a zase jo, takže nic na odjezd do porodnice. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat :S .

    #891081
    Anonym
    Host

    A já se těšila, že už napíšeš, že jste 1+1 a ono nic… No já jak jsem ted byla kvůli té chřipce doma, tak se mi to hezky všechno uklidnilo a musím přiznat, že na porod to vypadalo spíš minulej měsíc, než teď. To mě břicho bolelo a tvrdlo pořád… Včera jsme byli konečně zase na procházce a pak mi dávala malá docela zabrat. Furt tam drcala hlavičkou a chvílema jsemse musela zastavit a kontrolovat jestli mi náhodou neprdla voda, protože to byl fakt mazec. V noci mě pak nenechala pomalu vyspat. Bolel mě kříž a ona tam dělala psí kusy a těžko říc z čeho mě to břicho bolelo. Už jsem dokonce přestala přibírat na váze. Což mě těší, protože jsem se bála kdo ví kolik ještě nestihnu nabrat. Ale za poslední týden nic. Kryštfe nemáš vyzkoušenou nějakou značku jednorázovek??? Chtěla jsem koupit pampersky, ale na ty jsem slyšela víc negativ než pozitiv, tak jsem objednala takové obyč co znám z práce.

    #891082
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Kikucho, přesně vím o čem píšeš 😀 . Mám stejné pocity.
    Ty jednorázovky – já mám nakoupené právě pampersky a huggiesky. Huggiesky na doporučení kamarádky, je s nimi maximálně spokojená a pampersky po mé zkušenosti. Ověřila jsem si, že kamarádek děti byly pročůrané a pampersky to u mých holek udržely. Tedy doufám, že po těch letech se kvalita nezměnila 😐 . To bych holt zjistila časem:^) .

    #891083
    Anonym
    Host

    No já právě četla názor nějak paní, která taky měla děti s nějakým odstupem, že dřív používala pampersky a ted s posledním mimi začala s nima a že to bylo děsný jak se zhoršily a jiná zase psala, že jak obsahujou to aleo nebo heřmánek, tak že se po tom děti osypaly. No tak já doufám, že to bude v pohodě s těma co jsem pořídila. Stejně je mám hlavně do porodnice a ze začátku na doma- než si nějak zvyknu na to, že tu je miminko a začnu rozumně fungovat. Pak přijdou na řadu látkovky.
    Jsem zvědavá kdy malá vykoukne na svět, když už nepřibírám… 😛 😛 😛 uvidíme co mi řeknou na kontrole:) 🙂 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 526. až 540. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist