Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 571. až 585. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891114
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky, nezoufejte, ono to přijde a už určitě každou chvíli. Já na tom nebyla tak zle jako vy a porodila jsem. Zkuste na to přestat myslet (vím, že se to FAKT krásně píše, nechtějte mě zabít) a udělejte si něco něco, co baví jen vás a s porodem třeba nesouvisí. Prostě sobě pro radost. I třeba kravinu, ale co vás potěší. Někdy prý právě to porod spustí. Ten pocit klidu, štěstí…………nevím, jak to napsat lépe. Čím víc na to člověk myslí a snaží se, tím je to horší. Sama jsem to zažila.
    Vaši drahouši – teda asi všichni mužští, reagují stejně. I ten můj byl nervóza a choval se podobně. Když jsem začala mít bolesti, ani jsem mu to neřekla, počkala jsem a řekla mu rovnou, že jedeme. Bolesti jsem takhle měla od pátku 2-3hodiny pravidelně a pak nic, pak zase – že jsem ho nechtěla nervovat. A bylo to lepší.
    Jinak, ten hmat si nechte udělat, jen pokud na to budete mít skutečně nález. Mě ho udělal asi brzo, abych se rozrodila kvůli cukrovce…………….a nález jsem měla asi jen hraniční. Takže ten pocit jako Zrzunda jsem z porodu bohužel neměla.
    Adélka je ale super. Je nejkrásnější na světě. Plně kojíme, zatím bez větších problémů, ale pořád. Ze všech tří dětí je ale na pozornost a čas spojený s kojením nejnáročnější. Zatím jsem nedala dudlík, ale pomalu se na to připravuju. Je u prsu skoro pořád a myslím, že se přejídá. V úterý jdeme na vážení, tak uvidíme, o kolik nám to skočilo.
    Kdyby jste tu už do porodu nebyly, tak vám držím palce ať vše v pohodě proběhne.
    Zrzundo a jak byla malá vlastně velká a jak se jmenuje?

    #891115
    Anonym
    Host

    Já mám spíš tendence vypnout telefon. Začínají mě iritovat smsky stylu: „tak co ještě jsi celá????“ No si jo ne, když nepíšu, že je už na světě…. Smiřuji se s tím, že budu přenášet. Pochybuju, že do zítřka porodim*-) *-) *-) *-)

    #891116
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Přesně vím o čem mluvíš. Myslela jsem, že po nich něco hodím. Nejvíc takhle prudily moje děti a ségřiny děti – jestli už rodím, jestli mi praskla voda apod. a když přišel manžel z práce a zeptal se jestli jedeme, tak …………………….8o| .
    A lidi kolem a sms to dodělávali.
    Včera jsem se ale musela smát. Šla jsem s Adélkou na nákup a potkala jsem známou. A ona na mě: ……………….komu prý vozím???? :O . Vůbec nepostřehla, že jsem těhotná!!!!!!!!!!!!! A to jsme spolu párkrát mluvily, i když pravda, nééé o miminku. 😀

    #891117
    Anonym
    Host

    Jsi měla říct, že nejstarší dceři:P 😛 😛 😛 by asi koukala:O :O :O

    #891118
    Anonym
    Host

    Kryštofe, maličká měla 2300g porodní váhu, teď po 5 týdnech máme 2700. Jo a jsmenuje se Adina – to bylo pro holčičku jasné už snad několik let, když jsme se o tom nezávazně bavívali až jednou :-).
    Mmch. taky mi přijde že kojíme skoro pořád, ale paní doktorka říká že to je dobře – přírůstky na váze máme akorát a pro nedonošená miminka se prý mlíčko od mámy doslova lék. Má údajně i trošku jiné složení než pro donošené děti, aby se ten handicap co nejdříve srovnal. Ale tak tento týden už přehupáváme původní termín porodu, tak už bude zase o něco lépe.
    Tak se těším až holky budou taky maminky na plný úvazek a sjednotíme ta témata… teď to tu máme takové trošku rozpolcené, ale věřím že už to bude coby dup!

    #891119
    Anonym
    Host

    Kryštofe, maličká měla 2300g porodní váhu, teď po 5 týdnech máme 2700. Jo a jsmenuje se Adina – to bylo pro holčičku jasné už snad několik let, když jsme se o tom nezávazně bavívali až jednou :-).
    Mmch. taky mi přijde že kojíme skoro pořád, ale paní doktorka říká že to je dobře – přírůstky na váze máme akorát a pro nedonošená miminka se prý mlíčko od mámy doslova lék. Má údajně i trošku jiné složení než pro donošené děti, aby se ten handicap co nejdříve srovnal. Ale tak tento týden už přehupáváme původní termín porodu, tak už bude zase o něco lépe.
    Tak se těším až holky budou taky maminky na plný úvazek a sjednotíme ta témata… teď to tu máme takové trošku rozpolcené, ale věřím že už to bude coby dup!

    #891120
    Anonym
    Host

    Uff, sorry, nevím proč je to tu 2x 🙁

    #891121
    Anonym
    Host

    S tím složením mlíčka je to pravda. Složení mlíčka maminek nedonošenců má jiné složení, než u těch donošených a stejně tak se postupně mění. Je trochu kaloričtější než u donošenců. Když maminka nemá mlíčko, tak je pro ně speciální umělé mléko pro nedonošené děti, ale to je myslím i na předpis- některé druhy. Ale to se vás díky bohu netýká. Není lepší krmě než mlíčko od maminky:) 🙂 🙂
    Jinak ten hmat by mi doktorka musela sama nabídnout- nejsem takový střelec, abych jí řekla co má udělat… Tak odvážná opravdu nejsem:(

    #891122
    Anonym
    Host

    Je tu ticho po pěšině, tak že by, že by? Držím palec!

    #891123
    Anonym
    Host

    No tak u mě nic!!!!!! Podezřívám Terku, že se přidala k Tobě a Kryštofovi. Já holt poskytuji velmi komfortní ubytování, tak kam by pospíchala,že? To, že budu přenášet, mě fakt nenapadlo:( 🙁 🙁
    asi tak 1000x denně to vypadá, že už se to rozbíhá a pak stejně tůdle nůdle….:@ :@ :@

    #891124
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek Kikucho, neboj – přijde to. Mě se teď zdá o prospaných nocích a nebolavých prsou :'( . Jdu začít péct cukroví a ani se mi moc nechce 😐 , Nevím co jít dělat dřív – to cukroví nebo žehlit??????

    #891125
    Anonym
    Host

    Já vím, jen ta její nerozhodnost mě znervoznuje. Já se asi pustím do lineckého, at se zabavím a přijdu na jiné myšlenky…

    #891126
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    No, já nakonec vyžehlila a ještě dělám ořechové kuličky………….ze tří dávek. Dcera pomáhá a stejně to budu muset dodělat ještě zítra. Bože, co se týče cukroví, jsme nenažraný :O .

    #891127
    Anonym
    Host

    8.12. ve 12:50 se mi narodil syn Jakub koncem pánevním a šlo to normální cestou…. Vážil 2760g a už sme doma….

    #891128
    Anonym
    Host

    Terko gratuluju!!! Tak už jsem zůstala sama… no já to nějak přežiju a to jsem měla termín dřív než ty… my už jsme dva dny po… uvidím co se dozvím zítra… Závidím ti tu hezkou váhu, naše slečna měla ve 36tt odhat 2800g, tak uvidíme kolik bude nakonec mít…
    Kryštofe já došla na nákup a jsem úplně hotová… asi uplácám jen nějaké nepečené a zadělám těsto na to linecké. Bud ho stihnu upéct, nebo ho případně vezme drahý ke tchýni a ta ho dopeče…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 571. až 585. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist