Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #890590
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Moc dopředu se nakupovat nedá. Ono i na to miminko je to těžké. Rodí se teď často větší děti – teda doufám, že mě to mine a potom ty malé věcičky ani nevyužijeme :'( a zrovna ty jsou táááák roztomilé.
    Naštěstí mám kamarádku, která porodí o 5 měsíců dříve, tak mi nějaké věcičky půjčí. Stejně ale budu nakupovat takové věci, které může kluk i holčička. Dokud člověk mimčo nedrží v náručí nebo to neví z plodovky, tak to na 100% jisté není. Znám případ, kdy 3 různí doktoři tvrdili – bude to kluk………a byla to krásná holčička. No, byli opravdu hodně překvapení 😀 😀 😀 .

    #890591
    Anonym
    Host

    Já fakt nevim.. Nechám se za měsíc překvapit doktorem co řekne, že to je.
    Nakupování je těžká věc. Já sem se koukala na aukru na věci pro minimka. A nejvíc se mi líbí klučičí – sv.modrá trička s potiskem a lacláky a mikiny atd. Ale to je i to co může nosil slečna, takže je to vlastně fuk co se koupí.
    S věcma na zimu je to složitější, ale myslím, že se právě na tom aukru nebo mimibazaru.cz něco najde. Co mám tak zkušenost, tak všechno to supr příjde samo. Takže teďka rozhodně dupačky a fusak kupovat nechci a asi ani zatím nebudu. Já mám nějaké věci poděděné, ale jak říkám. Ono samo to přijde. A pak to bude „přehrabování“, že nebudu vědět co si vybrat dřív.

    Ale stejně ste holky dobrý, že už myslíte na nějaký nákupy … já se furt musim držet,protože by mě ten můj doma asi nepochválil. Protože když sem byla prve těhotná tak sem v tescu koupila supr dupačky s medvídkem pů a nedopadlo to dobře.Od té doby co mi zakázal to říct nejbližší rodině (teda kromě mamky) tak je mi to tak nějak líto.Musela sem to říct svojí šéfový,protože žeru a žeru a taky trochu tloustnu, tak aby nebyly nějaký klepy raději sem jí to řekla- a to mi i schválil., Ale mému tátovi a babičce to oficielně říct nesmim. Přijde mi to nespravedlivý a taky za kým jít když je nám ouvej – jdeme za svým partnerem nebo svojí rodinou…
    Sorry, že to jsou takový romány, ale mě to fakt moc mrzí. A asi se nebudu umět postavit příteli a říct mu jak to cítím. 🙁 Nemáte radu?

    #890592
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Terko, a kdy máš termín? Vždyť třetí měsíc máš už za sebou a riziko potratu je malé. I když chápu přítelův strach, tak já bych to asi nevydržela. Určitě bych nešla proti němu, ale zkusila bych si s ním promluvit, za to nic nedáš. Přece to nemusí znamenat, že to řekneš hned každému na potkání, ale svým nejbližším přátelům a rodině, bych to řekla určitě – s tím, aby to zatím nikde neříkali. To bych prostě musela. Já to vydržela tutlat týden, pak už jsem se musela chlubit 😀 . Do kdy chce přítel čekat s tím oznamovaním?
    Jinak dnes vím najisto, že mimčo o sobě dává vědět. Takové „ťukání“ jsem cítila už před 2dny, ale to jsem si nebyla úplně jistá. Je to super, už se hrozně těším na ty pravé pohyby, nic úžasnějšího jsem nezažila a už teď mě mrzí, že tohle těhotenství je opravdu poslední :'( .

    #890593
    Anonym
    Host

    No Terko taky jsem se chtěla zeptat – jen v obecné rovině – vám se to minule pokazilo když už jste byli nějak hodně daleko? Potom bych přítele asi trochu chápala, ale jinak bych na něj trošku víc zatlačila. Pokud ti to tutlání není příjemné, musíte najít nějaký kompromis – jak píše kryštof, jen pro ty co vám to skutečně budou přát a držet vám palečky. Ono, navíc dlouho už to stejně neututláš, zvlášť teď v letních měsících to bříško nejde moc dobře maskovat…

    #890594
    Anonym
    Host

    Tak holky byla trochu vymena nazoru,ale nakonec jsem to mohla rict babicce,tete a tatovi.Tak ty to reknou nejblizsim.:)Holky to je prdel,uz mi zacina rust pupicek.O tom co se nam stalo napisu az budu u PC.:)

    #890595
    Anonym
    Host

    Ahoj, tak já jsem 13+4 a čekáme to 21.12. Podle UZ by to měla být holčička, byli jsme celkem překvapení, pač v rodině manžela jsou chlapi 🙂 Nějak mi vůbec není špatně, akorát pořád spím…a můj muž je z toho už na prášky 🙂

    #890596
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Kamčo, tak to gratuluju k holčičce. Jsem překvapená, jak brzo už teď z UZ poznají co čekáme. Já jsem v 17. týdnu. Příští týden jdu na kontrolu, ale bez UZ :'( , tak budu muset vydržet do 20. týdne, abych věděla co to bude. Doufám, že se mimčo dobře nastaví a nebude se schovávat :^) . Čekáme už třetí mimčo. Jak jsi na tom ty? A už máte jméno?
    Já byla první 3 měsíce hrozná. Bylo mi pořád na zvracení, na omdlení, šíleně unavená………., prostě chuťovka 🙁 . Teď už je to mnohem lepší, tedy pokud nejsem na sluníčku – to mě ničí :S .

    #890597
    Anonym
    Host

    Ahoj dámy! Víkend za námi, nová těhulka s námi, to je super, taky gratulace k holčičce Kamilo! U mě nic nového (kontrola až příští týden), tak se ani nebudu rozepisovat. Snad jen reakce na Terku – super, je fajn žes to uhrála na tu blízkou rodinu, aspoň ti víc lidí bude držet palce ať to klapne a vůbec podporovat tě! Jo a u tebe kryštofe – už cítíš pohyby? Já jsem podle všeho počítala s až tak 22. týdnem, ale je fakt že vícerodičky to prý cítí výrazně dříve… na každopádně je to taky krásná zpráva 😀 a blahopřání tobě!

    #890598
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek Zrzundo, pohyby zatím nejsou příliš silné. Je pravda, že vícerodičky cítí pohyby o dost dříve. U prvního mimča by jsi je ale mohla cítit i cca okolo 20. týdne. Ze začátku jsou opravdu slabé, cítím to jako takové ťukání nebo lehtání v podbřišku. A jen v jedné poloze – v křesle s podloženými zády 😀 .
    Holky a jak jste na tom s kilama, už tloustnete? Mě břicho trochu vyrostlo, ale v kalhotách to není moc vidět. Zatím jsem stále v mínusu 2kg. Je ale pravda, že nejsem žádný hubeňour a mimčo má z čeho brát. Doufám, že moc nenaberu. Těžko se mi to shazuje. Se starší dcerou jsem nabrala 15,5kg, ale s mladší už jen 6,5kg – to bylo lepší.
    Terko, také gratuluju ke sdělení o mimču rodině. Určitě byli nadšení a užila jsi si to 😛 .

    #890599
    b Barci
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Holky,
    jsem tu nová a nevím jak to tu ještě chodí :$
    Tak snad mi pomůžete 🙂
    JInak co tak čtu, tak přihodím, že jsem asi nejmladší maminka budoucí 🙂
    je mi 21let a miminko čekáme taky první, jsme rádi že se to povedlo na jeden jediný pokus <:o)
    , termínek máme 10.12.2011 tak jsem zvedavá kdy prcíček vykoukne na svět a už teď se toho obávám 😀
    Jak tak čtu, tak jsem ráda že zvracení netrápí jen mě hehe 🙂 ikdyž už by to pomalu mělo přecházet… Tak snad se toho dočkám..

    #890600
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Barci – vítej :-))) SUpr – už se nám náš klub prosincových miminek rozrůstá :-)))<:o) <:o)
    No já sem zatím přibrala asi 2,5kila od první poradny. Takže za měsíc. Tím pádem mi jsou už některé kalhoty malé -takže musím začít nosit asi ty maskovací pro maminky. 🙂 Pupek už roste a nesmim tlačit Nema :-)))
    V pondělí jdu na další kontrolu – se poseru 🙁 Nejenom že budu čůrat do skumavky,ale taky mi asi budou chtít vnutit nějakou porodnici (co mi vyprávěly kamarádky)….
    Nevim – od kolikátýho týdne(měsíce) se má registrovat?
    Holky mě se taáááááááák ulevilo,tím že sem to mohla říct. SIcee to neví ještě všichni, ale těm nej nej nej….. sme to řekly. Holky jak ste na tom vy???

    #890601
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek holky,
    nazdárek Barci, vítej u nás. 21let je krásný věk, to jsem čekala svou první dceru. Dnes už je tak velká a vyspělá, je jí 11,5let, ale vypadá na 14let a to se nějak nemaluje, ani nedělá starší. Hrozně rychle ty děti rostou.
    Terko, jsem ráda, že se už cítíš lépe a konečně si to můžeš užívat i takhle. Já to hlásila hned. Jsme malé město, ve kterém mám i doktora a při objednávání sestřička nahlas hlásila mé jméno i to, že jsem těhotná. Vzhledem k tomu, že jsem v telefonu z ordinace slyšela i jinou pacientku, se kterou mluvila druhá sestřička a nevěděla jsem, kdo to je, tak jsem musela hlásit první já, než by se to rozneslo jinak. První dceru jsme stačili s manželem večer nahlásit rodičům a druhý den v 7hod ráno už to na mě volaly ženské v obchodě. Viděly a něco zaslechly u doktora :O . Holt tu zná každý každého a říct to jako první, jsem si nemohla nechat ujít 🙂 😀 . Navíc mě doktor hned nechal doma na neschopence, takže bych to říct stejně musela.
    Jinak já mám kontrolu zítra a jsem taky trochu nervozní. Mám pocit jako by mi občas ztuhl – ztvrdl podbřišek. Nééé nějak často a každý den, ale……. . Mám i problémy se zácpou, tak to může být i tím, ale radši mu to řeknu. Doufám, že vše bude ok.

    #890602
    b Barci
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Holky… 🙂
    jsem tu nová a moc nevím jak to tu chodí :$

    ráda bych se zapojila do nějaké diskuse.. 😀

    Ale co bys od Vás moc chtěla.. Je radu nebo Váš názor, postoj k otázce :
    ŘÍCT ČI NEŘÍCT pohlaví miminka???
    Doma se nějak nemůžeme shodnout :S
    Zájímal by mě Váš názor.. Jestli se třeba mamince lépe rodí, když to neví nebo tak..
    Děkuji Všem předem za odpovědi =)

    #890603
    b Barci
    Registrovaný uživatel

    hehe krystof123 : to je mi jasný…. poznám to sama jak to letíí =) a teď čekáš druhéé??? a také holčičku?????

    a jak jste na tom jestli říct či neříct pohlavíí?? =)

    #890604
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek, no já si to chci nechat říct určitě 😀 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist