Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 601. až 615. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891144
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Kikucho, obrovská gratulace, jsi šikulka. Jak se malá jmenuje? Tak už máme ty porody „zaplať pán bůh“ za sebou. 24 hodin, to je síla!!!
    Já tak dlouho nerodila, ale taky to bylo výživné. Adélka měla omotanou pupeční šňůru 3x kolem krku a vysela na ní – což nevěděli dokud nevykoukla na svět. Porod na 8cm přestal na hodiny postupovat a nevěděli proč – stáli nade mnou jako sudičky. Bolesti šílené, k tomu tlaky a miminko nikde, vůbec nesestupovala do porodních cest. Já už hotová, monitor začal být špatný, ale nakonec to dobře dopadlo. Doktor rychle reagoval, tak nemusel být ani císař. Když jsme na ní s manželem koukali a přemýšleli, jak to mohlo skončit…..no jak říkám, naštěstí vše dobře dopadlo. A manžel už neříká, že porod je pohoda a brnkačka :O . Tohle byl můj třetí porod a musím říct, že každý byl ÚPLNĚ jiný.

    #891145
    Anonym
    Host

    Tak já se zastavila na 3cm, pak na 8… Takže to bylo taky na pováženou,ale díky bohu, že to vyšlonormálně. Dali mi inf malé čidlo na tvář… No užila jsem si. Kupodivu jsem jen trochu pocuchaná a hráz mi ani nešili, tak alespon něco<:o) <:o) <:o) No nic malá chrní, tak toho využiju a taky si na chvilku drcnu|-) |-) |-)

    #891146
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Já jsem nastřižená, ale hojí se to dobře, hned jsem si mohla sednout. To jsem mohla naštěstí po každém porodu.
    A co malá, je vlasatá? Adélka má černé háro, češu jí kohouta 😀 . Trošku se začíná rovnat a v noci spí lépe. Nejlépe spí, když ji mám u sebe v posteli :O . Takže se ji snažím uspat v postýlce – ale po půlnoci si ji s kojením beru do postele a spíme spolu až do rána. Jsem měkká, u holek jsem byla přísnější. I když mladší dceru jsem si občas na kojení taky brala do postele a pak jsem si ji tam nechala. Snad se pak naučí na svou postýlku. Přijde mi ale, že je jí v ní samotné zima a to je nabalená dost a pod peřinkou má ještě larisu, aby se nemusela zahřívat, ale bylo jí teplo hned.

    #891147
    Anonym
    Host

    No malá má tmavé vlásky- ve předu takové krátké chmíříčko a v zadu by pomalu na drdůlek 😀 tak jí vždycky jenom ulíznu patku. Zatím spinká u sebe v postýlce-mám jí nalepenou na své posteli,tak to je prakticky nastejno jako kdyby byla u mě. Nedělám si však iluze, že časem neskončí mezi námi. Zatím jsme doma třetím dnem, tak si na sebe teprve zvykáme. Byla hodně žlutá, tak jsme museli dneska ještě na kontrolu do porodnice, ale vše ok vzali jsme to rovnou přes pediatričku a máme na týden pokoj. Musím uznat, že jsem hrubě podcenila zimní výbavu pro malou. Ono celkově má tendence tak nějak chladnout, tak jí i doma mám celkem nabalenou a topíme jak šílený. Strašně lehko stydne. Tak jsem musela rychle objednat kvantum teplého oblečení. V té kombinéze co mám prostě plave, tak jsem objednala menší a ještě fleesové polodupačky- v menší i větší velikosti. Když už to objednávám, tak at to mám všechno najdnou. Nechtěla jsem kupovat moc zbytečných věcí a takhle už vím přesně co potřebuju. Jen doufám, že to do konce týdne přijde. Slibují expedici do 24h, tak by to zítra měli nejpozději odeslat. Uvidíme, minule to přišlo fakt rychle.
    Holky já bych potřebovala ke kadeřnici… Jak jsem koncem těh sotva lezla, tak jsem to už nezvládla ta te vypadám jak strašák… Tak snad to zvládnu v lednu.

    #891148
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    kryštofe já také Maxíka beru k sobě.Prostě se mi líp spí kbyž spí se mnou.Říkají,že děti kteří spí s rodičema v posteli tak jsou pak sebejistí,cílevědomí a prospívá jim to tak se neboj.Časem se naučí spát samo.Bude to boj,ale zvládne se to.

    kikucho to máš dobrý,že ti v oblečení plave,my řešíme opak.My jsme se naridili jako obřík tak všecičky malé věci jsem hned po příjezdu z porodnice vyřadila a v šestinedělí máme velikost 68-když používáme látkovky jinak 62a to má jentaktak

    #891149
    Anonym
    Host

    Petulo já s látkováním ještě nezačala. Mám ted co dělat abych to zvládala a ještě k tomu prát pleny… no nevím. Až se trošku usadíme, tak s tím ale určitě začnu- proč bych to jinak také kupovala že? Dnes jsem přes noc začala kojit v leže a mám tušení, že za chvilku jí budu mít nastěhovanou v posteli na trvalo 😀 sice u toho nehlídám hodiny jak dlouho se kojí, ale je to tak nějak víc o pohodě. A taky jsem si u toh klimbla 😀 což nevím jestli je ideální, ale co… Přišlo mi to teploučké oblečeníčko, tak jsem to hned vyprala a už to schne. Budu tak nějak víc v klidu, když vím, že pokud budu muset ven, tak jí mám do čeho oblíknout.
    Hele holky vím, že je to trochu přečasné, ale jak to budete řešit pak s antikoncepcí????

    #891150
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    No, mě Adélka v něčem taky plave, ale třeba vyteplené kalhoty neřeším. Nohavice má sice dlouhé, ale beru to tak, že jsou aspoň nožičky v teple:P 😛 😛 .
    A vlasy??? Hrůza!!! Hodím to do culíku a nazdar. Navíc mám pocit, že mi začínají padat. Koupila jsem si vitamíny, tak uvidíme.
    Tu postýlku střídám z postelí. Občas je tam a občas u mě. 😀 😀 😀 Ráda se s ní tulím.
    Holky a co kojení? My kojíme pořád často. Někdy mě bolí prsa – mám je asi trochu pokousané od dásniček, někdy mám pocit, že je má jako žiletky :'( :'( :'( , snad se to časem zlepší.
    Jo, a včera začala Adélka pobrukovat, super. Už sleduje očičkama, vydrží chvíli, ale je to pokrok. Teď už jen úsměv a budu spokojená <:o) <:o) <:o) . K vánocům nejlepší dárek 🙂 .

    #891151
    Anonym
    Host

    Tak do kočáru mi to taky nevadí, ale v sedačce pak není vidět jak sedí a jestli třeba nemá zalomenou hlavu nebo tak něco. tak proto ta akurátní velikost. S tím spaním v posteli- no já se asi trochu bojím, abych jí nezalehla, uvidíme časem… S kojením je to jak kdy, někdy vydrží dýl, jindy nemá pomalu ani cenu jí dávat do postýlky. Hlavně mám pocit, že neumí usnout jinak, než s prsem v puse. Ale tak doufám, že se to časem zlepší. v noci vstáváme tak 2-3. Přemýšlím, že trochu roztáhnu gauč, abych se s ní měla přes den kde válet:) 🙂 🙂

    #891152
    Anonym
    Host

    Holky vůbec nestíhám před vánocema a s Malym koukat na babyweb a vůbec do PC,takže sem totálně mimo. Přeju vám všem krásné vánoce a moc úsměvů našich miminek…. A samozřejmě ať sme všichni zdraví

    #891153
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky, taky nestíhám a připojuji se k přání krásného prožití svátků vánočních. Je to super s miminky, i když nestíháme. 😀 😀 😀

    #891154
    Anonym
    Host

    Už bych Kubu nedala ani za zlatý galony nebo všechny peníze z Národní Banky.
    Je to moje Láska….
    Jinak spí a je to moc hodný miminko, asi dohání ten týden (co se narodil dřív) a taky tou žloutenkou je spavý mimčo.
    Největší prdel je když začne šilhat jak ještě neumí udržet oči…. 😀 A že šilhá fakt krásně.

    #891155
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Kikucho nezalehneš to bys musela být ožralá,abys jí zlehla.Já také začala átkovat asi až ten 4týden,ale to jak říkáš zaběhnout se a já měla doma plíny malý 3-6 a ten můj obr z toho rychle vyrostl,že měl otlaky na nožičkách.
    v šestinedělí máme jako půlroní miminko 6450g.Pěkně se pronese.Můžu zapomenout na to ho táhnout jen tak v autosedačce,musím mít spodek kočárku.

    Na tu antikoncepci jsem se ptala dr a on říkal,že pokud kojím přes den po 2-3hodinách a v noci maximálně po 5-6 tak je to opravdu jako antikoncepce,ale jestli chci mít jistotu tak existuje Azalia a ta je pro kojící mamky a jí se pořád (28tablet)

    #891156
    Anonym
    Host

    Tak to nám je 15dní a má pod 3 kila. Ale protože baští tu 70ml tak už má tvářičky buclatý :-))))
    My máme nakázáno od doktorky nosit na pampersce ještě hadrovou plenu kvůli kyčlím jak se narodil koncem pánevním…

    Na Antikoncepci kašlu, sex máme stejně zakázaný takže u nás nic 🙂

    #891157
    Anonym
    Host

    No já myslela antikoncepci po šesťu ne teď… Já jsem teprve 10dní po porodu, takže je to opravdu hooodně předčasné, ale znáte to- uteče to jako voda.
    S tím spaním to řešíme tak, že máme mezi náma takový ten kojící polštář stažený do „vajíčka“ a v tom malá leží- když nechce být v postýlce, nebo se tam tak nějak moc vrtí a nespí klidně. Má tím pádem svůj pelíšek, ale zároven je s náma. Můžeme jí ňuchňat oba:) 🙂 🙂 s tím látkováním je to ošemetné. Spí různě dlouho a když usne na dýl jak 2h v látkovce, tak je děsně počůraná a mokrá, tak to zatím jen tak zkouším sem tam. Uvidím po šestinedělí, ono se to taky trochu srovná. Sice mě nestříhali a mám jen sem tam steh, ale stejně jsem ještě celá bolavá.
    Jinak přeju všem šťastné a veselé<:o) <:o) <:o)

    #891158
    Anonym
    Host

    Taky se připojuji a přeju krásné svátky všem maminkám, miminkům i tatínkům!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 601. až 615. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist