Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 631. až 645. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891174
    Anonym
    Host

    Kryštofe, taky sloužím i jako dudlík… Prostě to tak je a nic s tím nenadělám. Zkusila jsem jí ho dát a natahuje jí, tak co jí budu trápit… prostě když mi cucá prst, tak jí dám prso a za chvilku je klid a spinká. Občas mi připadá, že neumí usnout jinak, než s prsem v puse. Některé děti prostě dudlu nechtěch a to naše ho očividně nechce. Možná by potřebovala jinej, ale nebudu kupovat 20dudláků abych ve finále zjistila, že dudlat stejně nechce.

    #891175
    Anonym
    Host

    Dámy Vám i miminkům vše nej do roku 2012!

    #891176
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    kikucho setkala jsem se hodně s maminama kterým děti nechtěli dudlík,že jim dávaliten silikonový a ten je tvrdý kdežto tenlatexový je měkký a ty děti většinou berou.Sice teda míň vydrží.Já u dcery před 12lety používala NUK latexový a brala ho a teď u Maxe jsem ho nasadila taky a bez problému.V lekárně stojí o dost míň než v krámech.

    Všem přeji to nej v novém roce

    #891177
    Anonym
    Host

    Peti mám latexovej, ale prostě jí to natahuje. nebudu jí ho nutit, když nechce.

    #891178
    Anonym
    Host

    ahoj holky, tak my snad jenom valcime se spanim,Dycky kdyz to nase stesti nakojim tak zacne plakat a vydrzi to tak dlouho dokud si ho nevezmeme do naruci nebo k sobe do postele.Tam po nejake dobe usne,ale pak kdyz ho dame do postylky tak se vsteka. :s Tak se bojim abych ho nenaucila na nasi naruc a v postylce by akorat rval. Jedna kolegyne mi poradila Estvilovu metodu,ale to si myslim ze je na to jeste moc maly. jak to praktikujete vy?

    #891179
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko co to je za metodu?

    #891180
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Terko. Na tu metodu je asi opravdu brzo, má se s ní začít po skončení kojení nebo tak od 6. měsíce dítěte, kdy už prý v noci jíst nemusí. Našla jsem tuhle stránku, kde to popisují: http://maminky.eu/nabidka/spani-usinani-uspavani-estivillova-metoda/24
    Adélka jinak v tuhle dobu usíná se mnou u prsu. Po usnutí večer se často probouzí, tak do desáté až jedenácté večer, takže ji normálně nakojím a pak si lehneme a usíná u kojení vleže, kdy v podstatě sloužím jako dudlík, protože normální nechce. Takže se nehnu z postele a každou chvíli jí „posloužím“. Zkusím ještě latexový dudlík, ale ještě jsem ho nestačila koupit. U nás mají jen velké, takže až pojedu na normální nákup.
    Do postýlky se dostane Adélka jak kdy :S , do prvního nočního kojení je vždycky se mnou v posteli a pak podle toho, jak tvrdě spí. Někdy u mě a někdy v postýlce. Spaní mi je ale přednější než ten zlozvyk spaní v posteli :$ .

    #891181
    Anonym
    Host

    krystofe diky za radu.My mame uz porodnice naucenyho kubu na Avent dudlik.Takze bez dudlika ani ranu.
    jinak diky moc za radu,ale musim rict ze z toho spani s Jakubem v posteli mam strach,ale jak si rikala – Spani je prednejsi:))

    #891182
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Jo, já bych taky radši spala sama, přece jenom se člověk může rozvalit a udělat si pohodlí. Ale Adélka má jiný názor. Vždycky, když ji zkusím dát do postýlky (když usne), tak se vzbudí, má oči jako trnky a nebrečí, ale přímo ječí. A vzhledem k tomu, že ji uklidní jen prso a je schopná ho jen „dumlat“ i hodinu, tak se bráním jí ho dát znovu, jen proto, abych ji dala do postýlky a pak zase zpátky do postele. Snad se to zlepší časem. Doufám………………:) . Nepředstavuju si, že by s námi spala nevím jak dlouho.

    #891183
    Anonym
    Host

    Hooooolky,mám supr kapičky proti prdkům a stojí u nás 94korun. Jmenují se Sabsimplex a jsou užasný. Kuba po nich krásně prdí…… jééé to je slast na mé uši.
    Jinak Kryštofe, já vim jak to myslíš. Já bych za klid po druhém kojení udělala všechno, takže s Jakubem taky usínám, ale přesně jak píšeš. Může být totálně tuhoš, ale jak ho dám do postýlky, zavrtí se a začne ječet.
    Snad se to časem srovná – co se týká spaní …

    #891184
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    terko mě tyhle kapičky u holky nefungovali tak jsem si teď koupila babycalm.
    No na Nový rok jsme se nafutrovala čočkou a až po snězení jsem si to uvědomila a musím říct,žeMaxík dobrý-jen si párkrát breknul a pak přišel koncert prdů

    Já se s Maxíkem v posteli vyspím líp než kdyby spal vedle v postýlce.Když je u mě tak ho cítím svým tělem a vlastně i zahřívám a já se ráda tulím.A když mě zatím potřebuje to uteče a pak už mě nebude chtít.

    #891185
    j Terka
    Registrovaný uživatel

    No to já vím, že to děsně rychle uteče. Utíká to už teďka. Dyť Kubovi bude měsíc…. Fakt to letí jako jelen když je do prd… střelen. 😀
    Jo tak na čočku sem si myslela asi 5hodin v kuse… Jéééé jak já bych si jí dala, ale protože i když ty kapičky zabírají tak to nechci riskovat. Už se asi moc v jídle hlídám, protože dát si cokoliv jinýho než je „dietní resp. protiprdící“ je pro mě nadlidský výkon. Nějak se bojim bolebříška u Kuby.
    Každopádně já se spíš víc bojim, že ho zalehnu nebo mu ve spánku něco udělám, tak sem si vzala cestovní postýlku alá košík a mám jí vedle sebe na zemi. Není ani vysoká ani nízká tak je to dobrý. Kuba usíná tak, že má dudlika v puse a já mu držim ruku. To vytuhne a i když to kolikrát trvá hodinu než zabere tak pak spíme oba minimálně 4hoďky v kuse a je to paráda. 🙂

    #891186
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek, dlouho je tu ticho, jakpak jste na tom? Já to nechci zakřiknout, ale už pár dnů o mnoho lépe – v noci i ve dne. Snad teď nepřijde ten růstový spurt v 6ti týdnech a nebude zase pořád brečet :O . Jinak se mi ale po něčem osypala v obličeji, tak řešíme vyrážku. :^)

    #891187
    Anonym
    Host

    my vyrazku mely po lasagnich tak sli do kose.Kuba je tedka desne hodnej tak se bojim dalsiho dne kdy to bude peklo.Ale u nas je to supr.V nedeli mu byl mesic tak dostal knizku medvidka Pu a moje prvni knizka:)

    #891188
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    kryštofe u nás na diskuzi taky ticho.to jsou spíše na FB,já teda taky,ale web má své kouzlo

    jen tak pro zajímavost
    Tak jak chodíme s Maxíkem plavat tak jsem před tou paní nadhodila příkrmy a ona,že je laktační a výživová poradkyně a hned jsme měli téma ke kecání. Já jsem jí říkala,že dceru jsem jen kojila do šesti měsíců a pak ji zaváděla příkrmy -zeleninu a po měsíci ovoce a v po dalším měsíci kašičku na noc a od 10měsíců jsem dala lepek(rohlík,chlaba) a že teď jsou nové metody,že už zavádět příkrm i u kojeného dítěte ve 4měsících a že dávat lepek v šesti měsících a že to stejně budu dělat podle svýho jak jsem to dělala s dcerou a ona,že ať ot tak dělám,že se ještě nesetkala s nějakou maminou co o tom hodně ví a že tak rozumě mluvím a vysvětlovala mi, že někde ve světě se konal kongres či nějaké zasedání o výzkumu zavádění příkrmů a lepku dětem a že někdo z ČR to špatně přeložil a vzniklo z toho to co teď praktikují dr,že zavádět příkrmy kojeným dětem už vë 4-5měsících.Ještě dodala,že to dítko opravdu nemá vyvinutý nebo zralý ten stravovací systém a od půl roka už jo.Také jsem jí řekla,že bych asi příkrm zaváděla podle toho jak to dítěti vyhovuje,že bych se soustředila na to jestli má stoličku(kakání) stále jako vajíčka nebo už nazelený,že mu něco chybí a podle toho jestli stále brečí,že mu už to nestačí a vůbec bych se nekoukala na váhu,že třeba nebude vážit tolik kolik má či nebude přibírat,protože se zase více hýbe než to miminko které jen leželo.

    Dále jsem se jí ptala na kojení jaký má názor na to když někdo řekne,že neměl mlíko a ona říkala,že všichni mají mlíko,že tam platí nabídka- poptávka a když to má mamina srovnaný hlavě tak pak se kojení daří a že se může rozkojit -jak jsem to dělala já,že po každém krmení ještě chodit odsávat a že pak je mlíka habaděj.Ona říkala,že jsoou odbobí kdy to mlíčko jde špatně tahat tak si maminy myslí,že jsou děti líné tahat nebo,že jsou období růstového spustu kdy dítě chce častěji a tím pádem se toho mlíčka udělá dost a že někdy se začne mimčo budit v noci ikdyž spavalo celou noc a najednou se budí protože povzbuzuje prs k větší tvorbě mlíčka.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 631. až 645. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist