Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 646. až 660. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891189
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Usínání u nás je také zdlouhavé-než zabere,ale po dvakrát se mi podařilo dát ho do postýlky a on usne,ale musím být u něj cpát mu dudlíka,protože nejméně 30x ho vyflusne a pak v noci si ho už beru k sobě
    jo a máme tutově 7kg

    #891190
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Peťulo, tak my teď usínáme a spíme potom úplně stejně – do prvního kojení v postýlce, pak se mnou. Zítra jdeme na vážení, ale myslím, že kolem 4,5kg určitě máme.
    To odsávání mi ale moc nejde. Koupili jsme ruční odsávačku………..ale to mléko se mě drží a nepustí.

    #891191
    Anonym
    Host

    Holky tak to jak ja odsavam tak natankuju cca 80-90ml.A to nase robatko to sni.Sice na dvakrat protoze si musi krknout,ale pak pokracuje vesele dal.Co se tyka tech prikrmu tak to mi rikalo spousta maminek,ze prikrmy nejdriv v pul roce.Tak doufam,ze budu mit zatim furt mliko aby Kuba toho nabral mlekem co nejvic.

    #891192
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek, tak jsme po dalším vážení a Adélka drží normu a máme zase půl kila za 2 týdny – 4,55kg. Šikulka. Bohužel se jí v obličeji udělal nějaký ekzém, tak mažeme, já si musím odpustit na 2 týdny mléko a mléčné výrobky, tak doufám, že jí brzo zmizí. Večer vypadá jako strašidýlko :S . Jinak je to ale zaltíčko. V noci se spaní zlepšuje a docela se vyspíme – snad jsem to nezakřikla :O .

    #891193
    Anonym
    Host

    ahoj holky,tak my mely vcera zazitek jako blazen.Dostala jsem listek na koncert Lucie Bile a protoze ji mam rada sla sem.Kubu mi pohlidal tata tak sem byla klidna a uzila si to plnymi dousky,jen sem mela vycitky a proesemeskovala jsem snad pulku predstaveni.Kdyz sem se snazila odstrikat do flasky a prestalo mi jit mleko.Teda z jednoho prsa mi nejde skoro vubec a tak to dohanelo to druhe.Jenomze to neslo ani z toho tak sem dostala trochu strach,ze Jakubovi nebudu mit co dat az se probudi.Tak sem narychlo sehnala Nutrilon tak trochu prikrmujeme Nutrilonem nebo to stridame.Koupila jsem si caj pro podporu kojeni tak uvidime.

    #891194
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Terko, tak to je smůla – aby jsi nezačala ztrácet mléko. Ale třeba je to jen chvilkové a zase to půjde. Já takhle u mladší dcery kombinovala do 7 měsíců – moje odstříkané mléko + umělé mléko. A nakonec to takhle taky šlo a byla v pohodě. Pít ode mě chtěla jen v noci – nevím proč.
    Já mám taky starosti – teda spíš bolesti. Dělají se mi na prsou boule zadrženého mléka – asi zúžené a ucpané mlékovody. Nejdou moc ani odstříkat a Adélce taky odsát moc ne. Takže se pořád snažím – nahřívám prsa před kojením, potom se snažím odstříkat……………..a bolí to jako čert, než to povolí. Trvá to třeba celý den :'( :'( :'( . Ach jo, pořád něco.

    #891195
    Anonym
    Host

    Kryštofe mě na tohle pomohl olej od weledy- nějaký masážní na prsa- ze začátku jsem měla hodně mlíka a malá ještě tolik nepila, tak mi to tam zatuhávalo. dá se s ním masírovat třeba i ve sprše nebo si prsa nahřeješ a pak promasíruješ tím olejem a fakt je to o moc lepší než to je „dřít na sucho“.

    #891196
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko mě se zdá,že mám ty prsa taky jak hadry a dělám si starosti,že nebudu mít mlíko a to jsem zkušená kojná když jsem dceru kojila do 3let a měsíc.Tak jsem vždy po kojení ještě chodila a hodím odstříkávat abych je měla radši plnější.Stejně za chvilku bude mít Maxík ten rostoucí spurt a bude vyžadovat více mléka tak ať to má připravený.
    Ale ono se to mlíčko dělá pořád a mám zkušenost,že většinou odsávačka mi to všechno nevtáhne,ale jak Maxík pije masíruje to jazýčkem tak si to vytáhne,takže jen přikládej i k tomu co máš málo mlíčka ono se udělá.Je to o nabídce a poptávce.
    Kryštofe tak vždycky odstříkej jen část mlíčka,aby tě nebolely prsa.

    #891197
    Anonym
    Host

    ahoj holky, tak pokud vam zacne ubyvat mleko tak doporucuju caj pro podporu kojeni,me fakt pomaha.Jen si musime s Kubou udelaz rezim na moje jidlo.Kdykoliv se napiju nebo zacnu jist tak zacne rvat,takze malo piju a malo jim.A to tomu kojeni neprida:( Jinak se chci zeptat jestli je mozne dite naucit spat ve sve postylce a kdy s tim zacit.Kuba mi dokud neusne v natuci rve a rve.Diky

    #891198
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    A jaký používáš? Já piju od Lerosu čaj pro kojící matky s jeřabinou. A kojíš nebo jen odstříkáváš?

    #891199
    Anonym
    Host

    Taky od lerose.Mno priznam se ze pouzivam vsechno.Kdyz dlouho spi tak odstrikam a taky si tim kontroluju mleko jestli jeste je nebo uz jen voda.V noci sem dokrmovala 50ml Nutrilonu.Snad se zase rozjede mleko.Teda je to mozny aby se znova zacalo tvorit mleko?

    #891200
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko mě trvá většinou dva dny než si udělat zásobu mlíka odstříkáváním.Také piju od lerosu jen ten obyčejný a ani ho nesladím většinou ho tam kopnu naráz.Ten s tou jeřabinou mi nějak nezachutnal.

    #891201
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko mě trvá většinou dva dny než si udělat zásobu mlíka odstříkáváním.Také piju od lerosu jen ten obyčejný a ani ho nesladím většinou ho tam kopnu naráz.Ten s tou jeřabinou mi nějak nezachutnal.

    #891202
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky,mám otázku. Jak dát dítko do postele tak aby mi v ní usnul.
    Zatím to máme formou uspání v náruči a pak tradá do postýlky kde se občas rychle probudí někdy spí celou dobu až do krmení. Ale všichni mi říkají, že když si Jakuba naučim na usínání v náruči tak pak jinak nebude chtít spát a my se z toho poserem. Myslíte když ho dám do postýlky, zůstanu s ním chvilku a pak odejdu – i za cenu jeho řvaní, že se unaví natolik aby usnul? (myslím tím řvaním). On se totiž děsně vsteká 🙂
    Jinak mi paní dětská doktorka řekla, že mám dokrmovat protože v jednom mléko mám ale ve druhém prsu ne. takže se mi to prso nestihne za 3-4 hodiny nalít na 100ml co Kuba vypije. Takže to máme na střídačku.

    #891203
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky.Mám od jedný holky z jiné diskuze recepty na příkrmy(až budou potřeba mimo mlíčka) tak jestli chcete napište mi email já vám je pošlu.

    Terko,hlavně buď v klidu ikdyž tě chápu já se taky nervuji,ale asi je to tím,že před 12lety jsem to nějak neřešila,ale teď vidím kolik co stojí a hlavně na děti.Tuhle jsem byla v Tescu mají tam slevy na dětské plíny pampersky a jídlo a jen tak koukala a říkala si,že bych si měla jako u dcery koupit pro strýčka příhodu mlíko kdyby náhodou.U dcery jsem ho použila do těsta.No a když jsem viděla že kdybička stojí přes 300kč tak mě ranilo.Doma to povídám přítelovi a on „vraž Maxovi kozu do pusy a dva roky ji nevyndavej“.
    Kup si homeopatika a odstříkávej i po tom kojení z jednoho prsu a zkoušej to i z toho co jak dr říká,že mlíko nemáš.Nakoj,odstříkej a jdi do sprchy a nahřívej teplou vodou a pak zase odstříkej.Nevím jský intervaly máš v noci,ale hlavně v noci se tvoří mlíčko.A je možné,že se rozkojíš i z toho co nemáš.Já v to věřím.Já to takhle praktikuji,protože si někdy myslím,že mám prsa jak hadry,ale mlíčko je pořád.Radši bych brala nalitý prsa-to vidím i cítím,že tam mlíko je.

    S tím uspáváním je to trohu složitější.Já si malýho beru do postele od narození a kašlu na to,že pak bude chtít spát pořád s námi.Neboj příjde čas kdy bude chtít spát sám a pak ti to najednou příjde líto,že tě už nepotřebuje.Je to asi 14dní co jsem ho dala do postýlky,ale to bylo po vykoupání kdy byl unavený a chrupal.Takže to nechávám na něm.Někdy usne v postýlce a v noci si ho beru k sobě a už u mě zůstane a někdy když nevystihnem hodinu na koupání tak je přetažený a nemůže zabrat tak nejprve zkouším v postýlce a když neuspěji tak si s ním lehnu v posteli u nás.S dcerou jsme chodili a uspávali,ale taky se to po třech měsících zlepšilo.
    Říkají že si má dát do postýlky a nechat a když brečí tak k němu přijít pochovat a dát znova do postýlky.Také říkají,ale odborníci,že děti do půl roku se nerozmazlí nebo,že děti se cítí bez přítomnosti rodiče osamocený.Tak jestli ti poradím než s malým chodit a uspávat lehni si s ním o postele.

    Jo a kdyby některý z vás došlo mlíčko a neměli jste umělý tak stačí tento postup -> spařit mandle,oloupat a ty mandle vařit o měkka a mozmixovat a přecedit a to dát.Nebojte mám to od laktační poradkyně která nás má na vaničkování

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 646. až 660. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist