Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891204
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Jo a Kačko tuhle v pořadu Sama doam říkali,že děti by měli spát v peřině,že děloha je měkká a tak jsou zvyklé na měkko a vůbec nejsou pro ně dobré tvrdé matrace to kvůli krční páteři.V bříšku měli hlavičku přitisknutou na hrudníčku a teď ji má najednou narovnanou na té matraci.Takže zkus jestli máš péřovou zavinovačku tak ho do ní dej.Vždyť i naše maminky,babičky a prababičky dávali děti do peřin a děti v nich byli spokojení.

    #891205
    Anonym
    Host

    Nerada to rikam ale asi mam nastydle zada.Takze doufam,ze to za pochodu s Kubou vylecim.Nechci brat leky po kterych budu spat jako spalek.Dala jsem si vcera pulku paralenu protoze ty zada bolely dole u krize nebo spis u boku na pravo bolelo jako prase.Spala sem jako miminko takze kdyz Kuba rval jako by mu ublizovaly tak sem se probudila asi po 10minutach.Co budu delat kdyz mi daji leky nejaky antibiotika nebo tak.Z toho mam strach,protoze Drahy musi chodit do prace.Zitra si jdu koupit caj na nachlazeni ledvin a snad to zabere.Jenom budu asi husta.Stridat caj pro podporu kojeni a caj na ledviny.Nevite nekdo jak dlouho trva takova domaci lecba cajem a zadama moc v teple?

    #891206
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko,radši bych si došla k dr a řekla jí to.Jsou to sice antibiotika co ti napíšou,ale jen takový který můžeš při kojení-teda jestli jsi ho nevzdala a kojíš dál.Ty antíky nejsou tak silný jako normální.A jestli bys měla zánět ledvin tak to čajem nespravíš.

    #891207
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Terko, naprosto souhlasím s Peťulou,skoč k doktorovi. Může to být i něco jiného. Určitě ti dají něco co můžeš a hlavně něco na bolest. Starat se o mimčo a kroutit se bolestí – to dlouho nezvládneš. Kuba vycítí, že něco není v pořádku a místo, aby byl hodný – bude nervózní a ty na tom pak budeš ještě hůř.
    Jak jsi se ptala na to uspávání. Myslím, že jsou ještě moc malé na to, nechat je uřvat. Ještě nemají rozumek, aby věděli, že se vrátíš. Mám vyzkoušené u Adélky, že když je večer hodně plačtivá a dost rychle ji neuklidníme, tak má potom i náročnější noc. Já teda nakojím – dlouho, je už naučená, že večer pije z obou prsů a když usne, dám ji do postýlky. Samozřejmě se vzbudí, chrouňá, takže u ní sedím a dávám dokola dudlíka. Když usne tvrdě, tak ho vyplivne a už spí bez něj. Někdy to trvá i hodinu. Donedávna ale brečela, tak jsem si ji dávala do postele a spaly jsme spolu celou noc.
    No a v noci jak kdy – po kojení ji zkusím dát do postýlky a když nechce, tak ji vezmu k sobě. Máme tu chladněji, tak mám pocit, že ji zahřívám a je nám dobře.
    Myslím ale, že to spaní v posteli bez problémů časem samo (možná) odezní. Nakonec jí jsou necelé dva měsíce a postoupily jsme, že už půl noci je ve své postýlce, oproti začátku, kdy tam nebyla vůbec. Mě to takhle vyhovuje. Chvíli mám postel sama pro sebe a potom se tulíme 😀 .

    #891208
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Kryštofe jojo tuleni tak je to i u nás.Někdy nevychytám hodinku na ukládání ke spánku a pak je přetažený a řve a budí se snad každých deset minut než pořádně zabere tak to si s ním lehnu a usne a spí.Ale jinak ho dávám do postýlky a také u něho sedím a někdy jen pochovám a vrátím jinak usne v postýlce a v noci si ho beru k sobě.
    Ráno jsem jak boxovací pytel,protože už pěkně rozhazuje rukama a gggggguuuuuuuáááá,eeeeuuuuuuu,mmmmááááá,ooouuuuuuááááááá takže krásné probuzaní.Tihle si vykecával v noci.No řekla jsem mu jestli se nezbláznil v noci si tu kecat

    #891209
    Anonym
    Host

    Tak sem dva dny si brala brufen a dobrý. Tak mám radost 😀 😀 😀 😀
    Petulo u nás je to ejaek a jej a maaaaaa když tlačí prdy a nebo vyplivne dudlik 😀

    #891210
    Anonym
    Host

    Novy nesvar nasi male Lasky.Rozhodl se, ze po nocnim krmeni bude vzhuru a kdyz uz ho netlaci prdiky tak je jen proste vzhuru.Neplace,nekrici jen je vzhuru.Je to uz druhou noc.Proste nespi.Holky mate to taly tak,ze vase mimi v noci maji obdobi nespani,ale pres den to skoro furt drti?

    #891211
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Jedno se Maxíkovi v noci nechtělo spát tak mi tu kecal a čučel na lustr teda tím směrem.Jinak se u nás střídají dobrý noci a špatný noci.Dneska tada byla,pořád se budil a já si ho jen přehazovala z jedné strany na druhou kvůli kojení a před šestou se rozhodl,že nechce spát a pofňukával tak jsem s ním vylezla,aby se přítel vyspal,protože po včerejšku byl unavený-celý den v lese a řezal motorovkou dříví,ale my maminy jsme také unavený celý den s mimčem no,ale chlapy nemůžou kojit a v půl osmé začal být protivný a tak jsem s ním šla zas zpátky chrupkat-hurá.Miluji spaní.

    #891212
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Jóóó, taky to tak máme. V noci po kojení někdy neusne – často protože kaká, trvá jí to déle 🙂 a pak se vybavuje. Pak znovu nakojíme – směju se jí, že při tom kecání zapoměla, že už jedla 😛 .
    Někdy, když to vypadá na horší noc, tak manžela rovnou večer vyženu na gauč, aby se vyspal a zákonem schválnosti pak někdy krásně spinká 😀 . Jinak je to ale sluníčko. Doma ale přes den nechce moc spinkat. V kočárku jo, doma ale dává takové pětiminutovky. Což se mi moc nelíbí. Jednak toho moc neudělám …………….. no to i oželím 🙂 , ale nechci, aby byla zvyklá spát dlouho jen v kočárku. Kamarádka se toho stala otrokem a ještě ve 2 letech takhle musela dcerku uspávat. Večer v postýlce ale usne dobře, tak doufám, že i přes den začne spát lépe .

    #891213
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Když jsem před 12lety měla dceru tak jsem byla z toho,že nechce spát jako ségry kluk a že pořád řve a byla jsem z toho otrávená a ex mi v tom moc nepomáhal,ten musel mít oběd v půl 12 na stole a místo aby když přijel z práce tak řekl ahoj holky tak jeho pozdrav byl co bude k jídlu nebo mám hlad.Holka řvala a ještě,že jsme bydleli s našima,že máma uvařila.No vyřešila jsem to,ale šidila jsem holku a někdy jsem na ní byla až hnusná-no mladá,ale nechci všechny mladý holky házet do jednoho pytle.Dcera brzo chodila,brzo na záchod,brzo byla bez plen takže jsem se jí věnovala,ale někdy jsem toho měla dost.No a tak jsem si řekla,že s tímto dítkem budu v klidu a ať si brečí,že já u něj budu a budu si s ním hrát a budu trpělivá.Já už další dítko neplánuji,přítel sice chce,ale dvě děti mi stačí a ještě ke všemu ten špatný porod tak už ne.
    Asi jsem divná,ale nejsem sama.Jedna holka na jiný diskuzi se o dceru bála a bojí,že ji nikumu nepůjčila a já taky jen mojí ségře a mamce,ale ostatním ne.Nevím jestli je to normální?

    #891214
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky,
    no s tím půjčováním Jakuba to mám celkem jasně daný. Kdokoliv z přátel nebo rodiny si ho chce pochovat tak mu ho vrazim aby se Kuba nefixoval jenom na mě a Drahouše, protože když ho bude hlídat třeba jeho babička nebo dědeček, tak aby u nich neřval naprosto pořád. A ono se přiznám, že kolikrát když ho chová moje mamka nebo exkolegyně, tak se aspoň najim, protože než si ohřeju jídlo a připravim si ho, tak Jakub začne brečet.
    Nejvíc usíná po jídle ale asi hodinu a půl po. takže pak když spí usne na 3-4 hodiny a to pak je jekot. Protiprdící kapky, jídlo, chování a taky vypuzování prdů. Mno musím říct, že mi kamarádka v pátek poradila trik na pláč protože se z toho prej pak zblázním a taky by se na to mohl naučit tak rychle, že by toho potom děsně zneužíval a využíval. Pak by mi hráblo a byl by rozmazlenej. Takže sem to zavrhla.
    Ta rada je, že když mimčo děsně řve a nadává tak aby nám maminkám nehráblo, máme pustit vysavač nebo něco co na chvilku přehluší řev dítěte a my se uklidníme aby jsme mu nemohly ublížit. Prý je to takový domácí relax a ochrana proti i nevědomému ublížení dítěte z vyčerpání.
    Dneska po najezení byl Jakub děsně protivnej a furt mu padal dudlík, pak ho měl a byl i bez dvou plen a nemohl se utišit. Zkoušely jsme všechno, tak sem začala mít obavy, že pojedeme na pohotovost pro děti protože měl takový vypouklý pupík. Stejně zítra zavolám doktorce ale bála sem se že má tu pupeční kýlu a nebude schopen se uklidnit. Nejde o mě a nevyspání, ale o něj protože ty prdy a všechno ho muselo děsně bolet. Mno napsala sem toho už děsně moc. Tak holky, máte nějakou zkušenost s Kýlou?

    #891215
    Anonym
    Host

    Ahoj všem po delší odmlce, nějak nestíhám, mám toho teď hodně ještě i mimo miminko… četla jsem o té kýle, nyše mrňule pupeční má jak je nedonošená, ale nemusí se s ní nic dělat… ani nepřelepujeme, vstřebá se to samo, protože není nijak velká. Prostě jen pupík vykulený ven a žádné potíže to s sebou aktuálně nenese. Tak to jen moje zkušenost.
    Jinak se máme dobře, brzy nás čeká první očkování, tak doufám, že to proběhne ok.

    #891216
    Anonym
    Host

    Ahoj Zrzu,tak dneska se na Jakubuv pupik koukla moje maminka a rikala,ze malou ma,ale ze to samo zmizi.Ze sem to mela i ja.Tak sem klidna,protoze ja pak mela krasny pupicek.Na prvni ockovani jdem 16.2.,ale to tam jde se mnou i drahy muj,protoze ja bych se asi rozbrecela,kdyz Kubu budou pichat a on bude dlouuuuuho plakat.Jako vsechny miminka a deti.Tak snad to dopadne dobre.Jenom jak ma Kuba tolik ty prdy tak ma hodne propnute nohy a my musime cvicit na kycle,tak to tak casto jak by mel nejde,takze to trochu flakame a dost me to stve.Ale je to tezky,kdyz tlaci sam a ja ho nutim povolovat nohy aby sme cvicily.Chjo,ale musi to byt:S

    #891217
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko vysavač super.Zkus to je fakt výborný.Né že bych to dělala pořád,ale když měl Maxík rýmu tak jsem odsávala vysavačem a vůbec se nebál toho rachotu by naopak uklidnil se,protože já v těhu hodně vysávala takže znal ten zvuk a teď když potřebuji uklidit tak pustím vysavač,jdu ho uspat a než se probudí tak vytřu.jInak myluji i šlehač-zkrátka stejný zvuk.
    My dneska byli u kardiologa a máme přijít na kontrolu až za rok.Na očkování mi jdeme 14.2.

    Dneska se Maxík začal smát nahlas tím opravdovým smíchem jak se skoro zaliká.

    Terko zkus malího dát na vanu,drž ho zády k sobě v klubíčku a on se krásně vyprdí.Já tohledělám už tři týdny,že Maxíka dávám po chvilkách na vanu nebo i po spaní a on se vyčůrá a vykaká.Je to ta bezplenková metoda.
    Malího si berou do ruky jen když tam jsem,ale aby s ním někdo jel s kočárem tak to se mi nějak nechce.Aby se někdo jiný chlubil8o| než já.

    Dcera měla kýlu,maličkou,ale nevstřebala se a v šesti šla na operaci-,ale to zvládla suprově a má tam jen na hraně pupíku malinkou jizvičku a není to vidět

    #891218
    Anonym
    Host

    vysavace na odsani nudli se nebojim.To uz mame mockrat za sebou a supr.Jen jak sem psala,ze me boli zada,ze je mam nastydle tak uz mam pricinu bolesti.Opar:((Zjistila sem to dneska a dr.je u sebe az zitra tak se tam rozjedu.Snad me vezme hned kdyz tam budu muset s Kubou.Je tam odpoledne a to nemam moznost mit hlidani-nastesti je to desnej kousek:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist