Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #890605
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Jsem úplně napnutá co to bude. Čekáme teď třetí mimi, začínám 18. týden. Termín mám asi nejdřív – 1. 12. 😀 .
    Právě porodila moje kamarádka – taky třetí mimi – chlapečka. Páni, já ji závidím.

    #890606
    b Barci
    Registrovaný uživatel

    opravduuu?? =) a prooooč????? ty nechceš překváápkooo???? já naopak si to nechci nechat říct =) těšim se na to právě až zavolaj tak maminko máte : Toníčka a nebo Vanessku =)
    jen přítel to chce děsně vědět, tak on t bude vědět a já ne no =) snad to vydržím.. nebo spíš doufám že to on vydrží a nevykecá to =)

    #890607
    Anonym
    Host

    Já si to nechala říct, ale hlodalo to ve mě … jestli mám nebo nemám… Asi mi to po tom druhym velkym utz potvrdí, ale ve finále je mi jedno co to bude. Já a drahý jak už sem ostatně psala sme si přály holčičku, ale asi to vypadá na chlapečka. Já bych moc chtěla Kubu nebo Honzíka, ale to asi neprojde. Kdyby holčička tak Jana po babičce. :-)))
    Holky jak já sem ráda, že se rozrůstáme :-)) – myslim tady na diskuzi.
    Ale Barci, můžu ti říct, že když sem byla loni na utz a nechtěla sem to vědět a moje mamča ano, tak jsem odešla a doktor jí to řekl. Tak ať tam jde přítel s tebou a ty jdi na chvilku pryč nebo se otoč a on ať mu to pošeptá nebo tak nějak.:-)) A oba budete spokojení…..
    já už to vidim, že my dostanem kopačky a dres jen co se malej(á) narodí. Přítel můj je velký fanoušek fotbalu a taky ho rekreačně hraje, takže dárek pro malou (ého) je jasný :-)))

    #890608
    Anonym
    Host

    Ahoj všem, já Barči si to určitě říct nenechám :-), taky chci mít překvapení.
    No jinak já jsem už vyrazila na nákupy těhu oblečení, jelikož jsem se už sotva vešla do posledních kalhot. Vzhledem k tomu že mi to bříško vykukuje tak nějak skokově, tak by to byl za chvilku fakt problém 😀 Co vy? Výbava na miminka má ještě čas, ale máte už nějakou těhu výbavu na sebe?

    #890609
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Já si to u první dcery říct nenechala a u druhé dcery už ano, ale nikomu jsme to neřekli. Přišlo mi mnohem lepší to vědět. Už to nebylo „to“, ale naše holčička. Měla jsem lepší pocit, že to vím. Takže teď si to chci určitě nechat říct taky. Jen řeším, jestli to někomu říct nebo zase ne. Přemýšlím, že to řeknu aspoň rodině. Přijde mi trošku nespravedlivé, že to informování a radování po porodu, si užívá jen tatínek :'( .
    Jinak těhotenské oblečení ještě nějak neřeším. Kamarádky mi něco půjčily, ale zatím si celkem vystačím se svým oblečením. Břicho mi zatím moc nevyskočilo a kila zatím taky nenabírám. Ale ono to přijde brzo a ještě budu brečet, že neprojdu dveřma :S .
    Návštěva u doktora dopadla dobře a další UZ bude za 3 týdny – nemůžu se dočkat 😀 . Nějak pořád myslím, že to bude kluk 😀 , tak jsem zvědavá jestli to tak bude. Už jsem začala 18. týden, letí nám to holky letí 🙂 .

    #890610
    Anonym
    Host

    No ja jsem teda teprve 16tt a mam nahore jen dvě kila, ale vysloveně na tom bříšku, které se mi do toho oblečení prostě ne a ne vejít 🙂 Tak jsem upřímně ráda, že nákup jsme zvládli a mám v čem chodit, mačkat to bříško teda není nic moc a hlavně proč, že jo.
    No a s tím pohlavím – prostě každá jsme jiná a jinak to cítíme, tak jakápak s tím věda. Luxusní je, že máme vůbec na výběr. Ale chápu Barči že to řešíš, když se doma v tom přístupu neshodnete… Krystofe, super že je tu tebe vše v pořádku, taky předpokládám že budeme m.j. domlouvat na kontrole příští týden velký utz… na to se asi těšíme všechny 😀

    #890611
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Holky a co jména – už přemýšlíte a dohadujete se?

    #890612
    j Terka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Těhulky,

    #890613
    j Terka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Těhulky,
    Já bych moc chtěla Kubu nebo Honzíka, ale to asi neprojde. Kdyby holčička tak Jana po babičce. :-)))
    Ale jestli to tak dopadne nebo ne je ještě moc brzy. Já sem v 15tt. A už nějaký těhu oblečení mít musím,protože pupík roste.
    S kilama nahoře – to budou asi 3-4 od 1.vážení u Dr. Ale nevim…. 100% to jsou dvě. :-)))

    #890614
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    No my máme na kluka Kryštofa 😀 😀 😀 , ale mě se líbí i Dominik nebo Tadeáš. Dcery chtějí na holčičku Nelu. manžel Anetku nebo Alici a já nevím – na holčičku prostě nevím :O . Zatím rozmýšlím, ale víc než Nela se mi asi líbí ta Anetka.

    #890615
    Anonym
    Host

    Teda holky, sice vám píšu z práce, ale sem tak neskutečně přežraná, že nevím co udělat abych splaskla.
    Mám technickou otázku – můžou se vlastně bylinky v těhotenství? Mám teď na mysli konkrétně mátu. Protože se říká, že mátový čaj pomáhá ke splasknutí a k potlačení nafouknutí.
    Nemáte někdo nějakou i třeba babskou radu?

    #890616
    Anonym
    Host

    Tery, s těma bylinkama v těhu moooooooc opatrně. Konkrétně máta má myslím negativní vliv na laktaci a to už během těhotenství – mohlo by se to pak špatně nastartovat nebo dokonce vůbec. Taky zvyšuje prokrvení dělohy a může způsobit předčasné stahy… já jsem dost bylinková, ale teď si netroufám vlastně nic ani meduňku. První na řadě bude asi až maliník před porodem. Z kuchyňských bylinek nepoužívat v těhotenství vůbec vůbec libeček, ten je doslova nebezpečný. Moje rada . zkus vydržet bez toho. Trávení obecně pomáhá zázvor, ten se v těhu může – syrový do 4g, sušený do 1g denně, ale taky jen krátkodobě (s pauzami) ne pořád.

    #890617
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Terko
    Já nebyla na netu-my se stěhovali a až teď to všechno pročítám.Už je to v pořádku-ty nálady? Já abych ti pravdu řekla tak mám pořád v hlavě toho červíka a ten vrtá a vrtá co kdyby se to stalo znovu.V pátek(17.6.) jsme byli na tom kontrolním utz v Praze a vše je jak má být,ale měla jsem vítr u zadku.Bopišek se nám nechtěl ukázat-mám mímo natočený zádíčkama ven z mího břicha takže kope mě dovnitř a jelikož dr potřebovala se podívat do obličeje tak jsem musela na záchod a trochu si hopsnout-malinko to zabralo.Co to bude nevíme-hlásili jsme dopředu ať nám to neříkají,že to je jediný překvapení o které se nenecháme připravit.

    #890618
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky,
    díky moc za rady co se týká bylinek. Vzhledem k tomu, že sem si dala po X měsících mátový čaj aby mi slehlo – tak se to Nemovi evidentně nelíbilo protože v žaludku sem cítila rotyku:D .
    Ale slibuju, že se jich už nedotknu – teda kromě bylinek a koření v kuchyni – to ten pidižvík dole asi úplně miluje.
    Jinak mám další přání – dotaz, se kterým byste mi mohly pomoct a nebo poradit.
    Asi už týden trpim na šíleně nízký tlak a když odpoledne vstanu z gauče tak se mi zamotá hlava jako bych vyskočila sprintem, ale to samozřejmě nedělám. A ráno? O tom ani nemluvě. Dneska jdu na 2.poradnu, tak doufám, doufám, že na to nezapomenu a zeptám se na to všechno doktorky. Protože je to fakt nepříjemný a bojim se, že sebou někde v Praze seknu a ještě mě okradou … Sice nemalovat čerta na zeď, ale víte jací někteří lidé jsou.
    Jinak Peťul:
    To víš, že toho červíka mám taky,protože se pomalu ale jistě blíží ten kritický ultrazvuk ve kterém nám to zjistily. Strašně moc mi to vrtá hlavou – kor když sem tam slyším o nějakých nemocech, které se nedají poznat na ultrazvuku. My bychom Peťul měly mít chlapečka – tak uvidíme 😀 Jo jinak samozřejmě veeeeeeeeeeeeeeeeeeliká gratulace, že vám ten ultrazvuk dopadl dobře. A kdy se vlastně registruje do porodnice? Aby mě tady v Práglu vůbec vzaly :-D:D 😀

    #890619
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek, já bylinky vůbec néééééé, ale protože mi nechutnají a byla bych jasná ……… +o( +o( +o( . Ale v lékárně by ti možná i něco dovolili.
    Na ten nízký tlak Ti asi moc nedovolí. Zvedat se pomalu a možná slabé kafe, ale jestli ho piješ normálně, tak Tě asi nezachrání. Já mám povolené 1-2 slabší kávy denně, byla jsem zvyklá na 5-6 hrnků 😐 . Se starší dcerou jsem na nízký tlak hodně trpěla, u druhé už ne. Teď mě ničí sluníčko. Pokud je zataženo, jsem v pohodě, ale pokud praží, tak můžu jen do stínu, na sluníčku – zvlášť, když stojím, mi je taky hned na omdlení. Na léto se teda opravdu moc netěším :'( :'( :'( . Už teď se děsím, až budu muset s holkama k vodě *-) , ale budume to holt muset nějak zvládnout .

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist