Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #890620
    Anonym
    Host

    http://www.petice24.com/petice_proti_zruseni_babyboxu
    Holky, sorry – ale tohle sem dát musim.

    #890621
    m martinnka
    Registrovaný uživatel

    Terka : Ahooooooj 🙂

    Tak uplně ty same problémi jsem měla já takže vím jak se cítíš … 🙂 Raní čištění zubu byla katastrofa a jed do práce ještě horší .. vždycky jsem se modlila aby ke mě nepřisedl nějaky kuřák ( i když jsem dřív kouřivala hodně ) nebo duchodce… to jsem nedávala 🙁 naštěstí už to mám za sebou, pracuji jako servírka takže jsem s tím už sekla a marodím. jem 17+3. Takže termín mám 6,12 🙂 chtěla jsem se zeptat co říkate na ty vycházky co nám tedka dali v marodění .. připadám si jako vězen doma 🙁 a to jsem teprve 3 tydny doma !!! JInak jsem ze Zlína a je mi 25 let 🙂

    #890622
    Anonym
    Host

    Ahoj Martinko, vítej mezi náma :-)))
    Mno naštěstí už to přešlo…Ale holky povim vám, že teda teďka jsem trochu víc nervozní než normálně…. Doktorka mi řekla, že všechno je oukej, ale že mě čeká další vyšetření na tripletest ve dvacátém týdnu. Tedka sem prej v 16tt, takže prcek začíná slyšet atd. 🙂 Největší prdel je, že ulítávám na Queenech a Michalovi Davidovi…. Takže prcek bude veselej. Máma si mě dneska nějak prohlížela a říkala, že když sem byla poprvé těhotná tak sem byla kulatá víc, ale myslim, že ještě chviličku a budu zase jako kulička, tak naštěstí zatím těhotenský kalhoty nenosim, ale normální oblečení na sebe už nenasoukám 😀
    Jinak – vím, že nejste z Prahy, ale poraďte – jak vybrat tu správnou porodnici? Chtějí po mě na gynekologii abych se do konce týdne registrovala …. Ale jak mám vybrat tu „správnou“? I když samozřejmě vim, že je to SNAD jen na pár dní…

    #890623
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko,já jsem z vesnice a krajská nemocnice je Kolín a tam se registruje až měsíc před porodem kdy už na rodičky nedohlíží jejich gynekolog,ale v nemocnici kde rodička bude rodit.V Praze je to jiný,dost názorů jsem slyšela,že musíš být registrována už přesně ve 14+0tt.Takže to jsi asi prošvihla,ale kde to nevím.Jinak mě pěkně pálí žáha-teda když se přežeru a pak něco dělám-hlavně večer.Je to jiné těhu než s dcerou.Že by to byl kluk.No já si to myslím,že to bude kluk jak buk-vždyť klučičí spermie jsou rychlejší a tenkráte jsme na to hupsli v den nebo těsně po ovulaci,ale já bych teda raději holčičku ikdyž už jednu chcandu mám,ale na pindíka se budu muset naučit:)
    A neboj utz ve 20tt ti dopadne dobře.
    Za to Lucka je zas v nemocnici-teda už po druhé od porodu(revize) a myslím,že ji vzali vejcovod-měla tam zánět a dr říkali,že ten zánět má v těle rozlezlí.Chudinka.

    #890624
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek,
    Marti vítám Tě. Prosím Tě a jak máš napsané vycházky? Jsem zdravotní sestra a už taky marodím doma, ale vycházky mám celý den 😀 . Nééé, že bych pořád někde lítala, ale oceňuji, že nemusím hlídat čas.
    Jinak o registraci v porodnici jsem slyšela, ale myslím, že já se registrovat snad nemusím. Pojedu do Chrudimi a pokud to není nějaká novinka, tak tam se neregistruje. V Praze to musí být hrozné. Zajímalo by mě – co udělají, když nejsi registrovaná a přijedeš s rozjetým porodem???

    #890625
    Anonym
    Host

    Ahoj Martino, já zatím v PN nejsem, ale v příští poradně (v červenci) se chci na ní domluvit. Protože jsem slyšela že se dělaly nějaké změny, tak jsem již po vycházkách pátrala po netu a našla jsem toto: http://www.ferovanemocnice.cz/lekarske-posudky-a-neschopenky-47/docasna-pracovni-neschopnost-443.html
    Mrkni do často kladených dotazů, je to tam rozebrané. Bohužel proti rozhodnutí lékaře téměř není obrana, ale pokud budeš informovaná, dá se trošku lépe argumentovat… zejména pokud u tebe jde opravdu jen o to že se cítíš dobře a je to kvůli nevhodnému pracovnímu prostředí – není důvod proč mít vycházky omezené – lékaři to rozhodně takto psát mohou bez obav z postihu!

    #890626
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky,
    Kryštofe ono je to jednoduchý – když registrovaná nejsi a máš rozjetý porod, tak tě musí vzít. Ale pokud máš „teprve“kontrakce tak tě vzít nemusí a pošlou tě dál…. Je to úchylný.

    Peťul to co si psala ty těch 14+0 to je v Podolí – Ústav pro matku a dítě. Tam ale není šance se dostat a taky je to pro nás „trochu z ruky“… Mám porodnici skoro za barákem – resp. 4tramvajové zastaávky, takže víceméně supr. ALe právě zvažuju kterou z nich dát. Jinak ono to Lucce nedopadlo dobře? Dyť zatím co má poslední mimilive tak myslím, že je tam napsáno, že je všechno ok, ale ty seš s ní víc v kontaktu. Moc jí držim palečky …… A jak se říká – prskám (plivu) na ní… (myslim štěstíčko)

    Martinko já měla nejdřív neschopenku na pár dní po revizi, ale pak sem se dohodla s dr. a oni mi napsaly neomezené vycházky – takže paráda 🙂 Zkus se dohodnout s doktorem.

    #890627
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčata, chci se zeptat jak si plánujete preventivní prohlídky u zubaře a obvoďáka… už na tom pracujete nebo jste dokonce byly? A druhá věc, máte někdo zkušenost nebo zrovna prožíváte „těhotenskou rýmu“? Já mám pořád oteklé sliznice, špatně se mi dýchá, ale téměř nesmrkám… a aby toho nebylo málo, tak kvůli tomu ucpanému nosu v noci chrápu! Bez spreje do nosu už se neobejdu 🙁

    #890628
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky, kamarádka na takovou rýmu trpěla celé těhotenství, chudinka se taky bez nosních kapek nehla. Pry jsou v těhotenství zduřelé sliznice a těhotné na to trpí. Zkus se ale zeptat doktora, jestli třeba nezkusit alergologické vyšetření. Může se to svádět na těhotenství a přitom to může být alergie. Jinak obvoďáka jsem zařídila hned, jak jsem dostala průkazku a zubaře pořád odkládám . Musím se polepšit, ale já ho tak nemám ráda.

    #890629
    Anonym
    Host

    Terezka : Děkuji, jsem ráda že jsem tuhle stránku našla … 🙂 Tak to jsi ještě v klidu s tím co posloucháš … 😀 já poslouchám Nightwish, Within Temptation, Epika, Sirenia atd …. 😀 a muj přítel tvrdší metal 😀 😀
    To sem ani netušila že se musíš registrovat do nemocnic.

    Tak se tímto chci zeptat kdo jake má zkušenosti ve Zlíně … 🙂

    #890630
    Anonym
    Host

    Ahooooooooooj zrzunda 🙂

    Děkuji ti strašně moc za tu adresu .. hnedka jak budu mít více času tak na to mrknu … 🙂
    Protože mě to doma ničí a to jsem teprve tyden doma 🙁 nejvíc mě ničí že nemužu nikam jet na vííkend .. nebo dovolenou ( musela jsem prodat listek na muj oblíbeny festyval Mastres of rock ) 🙁 🙁 za ty dvě hodiny nestihnu nic natož si třeba zajít na koupák .. což by jsme mi těhulky chodit prej měli co jsem slyšela … 🙁 :@

    #890631
    Anonym
    Host

    Ahooooooooooooooj krystof123 🙂

    Děkuji za přivítání 🙂 No vycházky mám od 10 – 12 a 15 – 17 hod.. Což je katastrofa .. doma jsem teprve tyden a ta představa dalších 4 měsícu být doma jako ve vězení .. mám vyrážku po celem těle .. 😀 😀 člověk nestihne vuuuuuuuuuubec nic .. ve městě se mužu jen tak tak vytočit.. na koupák to nemá cenu chodit .. to bych si jen zaplatila VSTUPNE 90 KČ a mohla jít spátky domu … :'( :@ a doktor mi řekne že mužu být rada za to co mám že klidně nemusím mít žádne .. uvažuji o změně .. na koupák mi řekl že chodit nemám že jedině chytnu nějaky zánět …. 🙁

    #890632
    Anonym
    Host

    Ahoj Marti,

    hele k tomu koupání je článek přímo tady na babywebu:
    http://www.babyweb.cz/Clanky/a1611-Jste-tehotna-a-chcete-se-koupat-Proc-ne-kdyz.aspx?s=374

    Osobně v tom vidím spíš ta pozitiva a pokud jsi jinak ok, tak bych byla pro plavání, myslím že to s trochou opatrnosti může jen prospět. Přijde mi divné, že ti to lékař podal takto vysloveně negativně, nemáš nějaké rizikové těhotenství, ne?

    S vyrážkou a vycházkami ti neporadím, ale poptej se kamarádek jestli nemají tip na jiného lékaře, který je benevolentnější, možná by ta změna stála za to. Takto si legálně ani nebudeš moc jít nic koupit na miminko až bude čas skládat výbavičku.

    Jinak ještě k těm registracím – v Brně to nutné není, takže ve Zlíně myslím můžeš být úplně v klidu. Myslím že reálně jediné „problémové“ město v republice je v tomto směru naše matička Praha. (Ale 100% jistá si nejsem.)

    Jo a kryštofe – s alergií mě to vůbec nenapadlo, ale vyloučit se to asi nedá, máš pravdu. Ona ta imunita funguje v těhu přece jen trochu jinak. No uvidíme, zatím to vydržím a poptám se v poradně. Snad to moje chrupání zvládne i manžel 🙂

    #890633
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky,
    teda to je psaní najednou 🙂
    Jinak já sem slyšela taky, že klasický rybníky a přehrady pro nás nejsou v ok v našem KRÁSNÉM stavu, protože fakt hrozí nějaký riziko zánětu. Ale prej sprcha, moře a bazény jsou ok. Ale víte jak. Napadlo mě, jít na koupák ale vzít si špunt (tedy tampon).
    Jínak co se týká EKG a zubaře, tak vám můžu s klidným svědomím říct, že jsem ani u jednoho zatím nebyla, protože v pondělí sem se byla na poradně, a ptala sem se sestry jak je to s obvoďákem a zubákem. Řekla, že obvoďáka sem měla navštívit už dřív, ještě v 1.trimestru. Tak protože mi to nikdo neřekl byla sem klidná. Ale holt teďka mě čekají srandy – zubař, obvoďák, registrace atd. tak to bude moc fajn.
    Holky dostaly jste křeče? Já dneska seděla v práci za stolem a vstala pro nějakou kravinu a normálně do břicha křeč z boku, jako by se mi buďto ve střevech něco kouslo nebo bych to měla dostat… Normálka mě to vyděsila. Ale nechci zase hned letět k doktorovi nebo tam volat, aby si nemyslely že sem hysterka. Ale měsíc do další poradny je fakt dlouuuuuuuuhá doba na to abych byla klidná.
    Kryštofe – poraď ty si už dvojnásobná mamča.

    #890634
    j Terka
    Registrovaný uživatel

    Krásky chci se ještě zeptat – nemáte někdo zkušenost s Martikou? Já totiž vůbec nevim kdy se tam má jít aby na mě nezačaly ječet, že jdeme pozdě. Je to ještě brzo – a nejdřív tak po prázdninách, ale fakt nevim… Tak jestli nemáte někdo nějaký info a taky zkušenosti 🙂
    Díky Krásky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist