Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #890650
    Anonym
    Host

    Mno já mám pár věcí poděděných a taky se mi narodil loni bratranec, takže ještě je tu spousta supr věcí, který asi podědím. 🙂 Ale co si budem povídat – nejvíc to bude o nás (rodičích)- ale já se musím přiznat, že než abych řešila nakupování pro mimčo, tak spíš sleduju co by se dalo postupně nakoupit jako drobnosti – vánoční dárky 😀 Je to asi úchylný, ale peněz nějak není moc aby se to všechno dalo nakoupit třeba v listopadu nebo tak….
    Co máš ty Zrzu to pošli 🙂 Jestli to máš v odkaze :-D:-D

    #890651
    Anonym
    Host

    Hehe, vánoční dárky, to jseš teda dobrá! Jako vážně, já si taky vždycky říkám že to udělám včas a postupně a nikdy to tak nedopadne 🙂 A u toho miminka mě paradoxně fakt spíš úkoluje manžel, ale to je dobře – včera jsem to začala dávat dohromady a probírali jsme si to spolu tak to bylo takové fajn. Přidávám tedy ještě co jsem našla já:
    http://www.miminko.estranky.cz/clanky/Vybavicka/Vybavicka-pro-miminko.html
    http://www.mamyseznam.cz/cz/vybavicka-pro-miminko-seznam/
    http://www.hracky-vybavicky.cz/64-vybavicka-pro-miminko-seznam/
    http://www.porodnice.cz/nakupni-seznam
    Každý je trochu jiný – dělám z toho fakt vlastní výcuc který ještě proberu s kamarádkami. Od jedné mám myslím dobré tipy co i pro nás do porodnice – jak to zreviduju, tak to sem když tak vypíšu a Kryštof by nám to mohla ještě nějak okomentovat, přece jen už má jako jediná tady zatím praxi 🙂

    #890652
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky, potřebuju radu. Za 14dní mám jít na kontrolu. 25.7. jdu do poradny a 29.7.mám kontrolní ultrazvuk Vývojových vad.
    Teďka mi řekněte – je normální, že toho sviště chci vidět dřív abych měla jistotu že je všechno v pořádku? Zatím necítím ani jeden pohyb. Teda v pátek sem cítila šimrání, ale nevim jestli to nebyla sugesce. A nevim – nějak to nemůžu vydržet – to že tam nevidim. Prej v 19. týdnu se dá srdce poslechnout stestoskopem – ten ovšem doma nemám. 😀
    V sobotu na mě skočil pes známých a protože jsem stála naštěstí bokem, na břicho mi moc packou nesahl,ale stoprocentně za to ruku do ohně nedám.
    A taky mám pocit, že nemám vůbec břicho :S Je to normální mít takový pochyby?

    #890653
    Anonym
    Host

    Ahoj Terko, asi to je normální co prožíváš… holt po tvých zkušenostech jsi trochu citlivější. S tím UTZ to mám taky stejné – nejprve poradna a pak teprve UTZ vyšetření, takže bych si s tím nelámala hlavu – obojí máš už příští týden, tak to vydržíš a vše bude dobré, neboj. S tím psem to taky bude v pohodě – pokud nemáš žádné objektivní potíže, pusť to z hlavy, jen se budeš stresovat když nad tím budeš dumat. Prostě resumé – hlavu vzhůru, když budeš v pohodě ty, bude v pohodě i ten tvůj Nemo 😀

    #890654
    Anonym
    Host

    Jo ještě s tím fonendoskopem – taky jsem uvažovala že si ho koupím… na netu stojí ty obyčejné jen cca 200,-, to není taková položka. Manžel ho pak když tak využije do laboratoře. Zítra jdu na preventivku k praktické doktorce, tak se zkusím zeptat ve zdravotnických potřebách, jestli by nebyl u nich k dostání taky za rozumné peníze. Já už totiž oťukávání pár dní cítím, ale chtěla bych aby si nějaký ten kontekt užij co nejdřív právě i manžel.

    #890655
    Anonym
    Host

    Zrzu tak jsme tu zbyly asi samy 2 🙁 Ale to je fuk, hlavně, že si můžem aspoň napsat.
    Máma byla dneska na preventivce a tak o tom mluvila s doktorkou – že mě občas píchne jako bych to měla dostat atd. Tak mi po ní poslala recept na hořčík s tím, že ho mám baštit a když to nepřejde tak v pondělí všechno říct doktorce. Jsem na to zvědavá – na ten příští pátek . 🙂
    Už se ho nemůžu dočkat – až zase Nema uvidím 😀
    Zrzu – vy máte doma nějaké pracovní jméno na mimčo?

    #890656
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek holky, tak mám za sebou velký UZ, vše je v pořádku a čekáme třetí HOLČIČKU:$ 😀 :O .
    S těmi pohyby máte holky ještě čas. To šimrání nemusíte cítit každý den. Mě malá taky trénovala – jeden den celý kopala, druhý den skoro nic a třetí den jen trošku. Teď už se mele každý den, ale trvalo to snad 3 týdny, než to začaly být pravidelné pohyby. S tím fonendoskopem si nejsem jistá, aby jste spíš neslyšely tepat tepnu nebo žílu. Doktor srdce miminka poslouchá takovým „zvonem“ a i ten někdy hodně zaboří do břicha. Ale zkusit to můžete:) .
    Terko s tím pejskem mám stejnou zkušenost, je to takové tele mé mamky a taky mi párkrát skočilo na bok. Jestli nekrvácíš a nic tě nebolí, tak se opravdu nestresuj – vše bude v pořádku.
    A s tím, že nemáš bříško se taky netrap. Já chodím ještě stále ve svých původních 3/4 kalhotách. Nepřibrala jsem ani kilo, naopak jsem pořád 1,5kg v mínusu. Břicho mi vylezlo až tenhle týden a to končím 21týden podle UZ, podle poslední menstruace dokonce 22. Tak se neboj, všechno bude dobré.
    My doma teď makáme. Do kuchyně jsme pokládali novou dlažbu, dostavovali příčku, budeme pokládat lino do ložnice, celý byt malovat. No je tu hrozný bordýlek. Celá ložnice je vystěhovaná v obýváku, no hrůza. Už se těším, až bude vše hotové.

    #890657
    Anonym
    Host

    Ahoj ahoj, veliká gratulace k dobrému UTZ a holčičce! Jsem ráda že je vše ok a i ta placenta se srovnala! Já jsem dneska zvládla konečně prohlíku u obvodní lékařky, tak mám nové razítko v průkazce… koupila jsem si i ten fonendoskop, večer to chceme zkusit, tak uvidíme… v nejhorším si ho manžel nechá na pokusy do práce. Pak napíšu jestli to funguje nebo nee.

    #890658
    Anonym
    Host

    Holky čááááááááááu, týýýýýýýýýýýýýý jo Kryštofe velikánská gratulace.
    Musim se přiznat že návštěvy doktorů – jakože Zubaře a obvoďáka odkládám, protože dostat se k obvodnímu lékaři je na celodenní čekání v čekárně a myslím, že v průkazce mám napsáno EKG. To než mi udělají – to bude děsně dlouhou dobu trvat. Mno co dodat 🙂
    Já mám pocit, že sem přibrala asi 5kilo ale vůbec mi to nevadí – sice nejím ale žeru ale co…. :-)))

    #890659
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek, já u obvoďáka dostala jen razítko a vypsal z karty nejdůležitější nemoce. Chytla jsem to dobře a nemusela jsem dlouho čekat. Ale u zubaře jsem teď často. Před 3/4 rokem jsem si ulomila 3/4 zubu, zubařka chtěla trhat – já ne, tak to nějak zpravila. No a nedávno mi to celé vypadlo. Zkouší to zase nějak zachránit bez trhání, je to čtvrtý zub nahoře a já se můstku bojím. Snad bych radši byla bez zubu, ale zase se bojím, že se mi zuby potom začnou rozjíždět, ach jóóó.
    Já se dneska vážila a už jsem jen 1kg v mínusu, malá už taky asi tloustne 😀 😀 😀 . Na UZ měla skoro 40dkg, tak teď má zase určitě víc, šikulka.
    Zítra jdu do poradny, tak doufám, že můj doktor vše potvrdí. Přišlo mi, že tu placentu na UZ až tak moc nekontrolovali. Z nízko nasedající je najednou uložená vysoko a to mi přijde divné, jenže jsem si to přečetla až venku – tam řekli, že je to v pořádku, tak jsem se nemohla přeptat, jak to myslí. Je jasné, že jak poroste děloha, tak by placenta měla také povylézat, ale že by tak rychle????? Zítra se na to přeptám. Na tomhle UZ jsem totiž nebyla u svého doktora.
    Jinak jsem četla o té výbavičce. Já toho měla na holky až moc, spoustu věcí jsem ani neužila. Spousta kamarádek něco donese, něco jsem měla po bráchovi, holky rychle vyrostly a navíc, člověk často sahá ve skříni po oblíbených věcech a najednou zjistí, že ostatní už je malé, zvlášť ty nejmenší věci. Takže doufám, že vydržím a těch nejmenších koupím opravdu pár a budu nakupovat spíše větší velikosti. I když ty maličké jsou tááák roztomilé. Už jsem si koupila malé ryfličky, tričko a ponoštičky v růžové barvě a rodině jsme to oznámili tak, že jsme ty věci ukázali. Mladší dcera byla při nakupování úžasná. Běhala po obchodě, nosila hromadu věcí a zase je vracela, nosila samé letní :^) a do auta je nesla sama. Byla úžasná. Viděla i UZ, takže zklamání, že to není bráška rozdýchala dobře. Starší dceři to chvilku trvalo.

    #890660
    Anonym
    Host

    Holky k tomu obvodnímu – taky mám jen razítko a vypsanou anamnézu jako přílohu. Ale zárověň mi dělala p. doktorka i klasickou preventivku, na které jsem už několik let nebyla. Takže 2 mouchy jenou ranou. A udělala jsem to tak, že jsem zavolala sestře a když jsem jí řekla že mi jde o preventivní výkony spojená s těhotenstvím, tak mě objednala na konkrétní datum a hodinu, ačkoliv nikdy předtím se mi to nestalo… vzali mě pak na minutu přesně. Tak to Terko taky zkus takto, zavolej tam a nadhoď jestli bys mohla přijít v konkrétním termínu, abys nemusela čekat mezi skutečně nemocnými… zubaře mám za týden, to zase bude…
    No s váhou mám nahoru 4,5 kg, všechno jen bříško, jinak nikde nic. Přijde mi to v limitu, říkala mi to včera právě i doktorka. Jinak my teda to pohlaví vědět nechceme, ale jak už to je na mě vidět, tak mi všichni až na jedinou výjimku věští kluka, tak je to srandovní. Jo a ten fonendoskop nic. Občas zkusíme, ale zatím ticho po pěšině… ale možná jen nevíme kam to přesně plácnout.

    #890661
    Anonym
    Host

    Tak zítra na kontrolu …. ale nějak se mi tam nechce, tenhle víkend nebyl zrovna z těch příjemných, takže jsem totálně bez nálady a neumím se radovat….

    #890662
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky, dovolím si vám tady dát jen jeden příspěvek. Prodávám věcičky po naší Valentýnce, pokud byste měla některá zájem, tady je odkaz http://www.sbazar.cz/bazar-uvalno/petra-du17852634.html
    Vše je krásné, bez flíčků, hodněkrát nejde ani poznat, že není nové. s pozdravem Petra
    Moc vám přejeme krásné prožití zbytkui když studeného léta a bezproblémový a rychlý porod.

    #890663
    Anonym
    Host

    Čauky Terez, tak co kontrola? Vše ok? U nás pohoda a velká novina, pohyby už cítí i mažel 🙂

    #890664
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek Terko, připojuji se k Zrzundě – co kontrola?
    Zrzundo, gratuluju k pohybům. Je to super, že jo. Přála bych si, aby se malá mlela víc 😀 😀 😀 , ale dávám jí zabrat. Doma jsem makala jako divá, tak mě trestala tichem v domacnosti 🙁 a jen se občas zavlnila:'( . Dneska jsem lenošila a hned o sobě dávala vědět více 🙂 🙂 🙂 .
    Co ten fonendoskop, pozorujete něco?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist