Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #890665
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky, tak mimi už se ve mě hýbe. Sice jsme nezkoušely si na něj sahat oba protože to je jako zákon schválnosti – cizí ruka a bude v klidu 😀
    Jinak kontrola dopadla dobře – a v pátek mě čeká ta velká kontrola – druhý ultrazvuk vývojových vad. Drahý můj tvrdí už teď že bude jako na trní – takže je naprosto jasný, že nebudu spát ani já :-DDDD Tak abych nakonec doktorovi neusnula na kozičce… /nebo kde to budu/ 🙂

    Gratuluju zrzu k pohybům – paráda. Holky to máme skoro všechny stejně – čím to asi bude ??? 😀

    #890666
    Anonym
    Host

    Ještě jednou zdravím holky,
    tak sem se konečně dovolala k doktorce na kontrolu – obvoďák. 🙂
    Sestřička mi řekla, že na EKG musím a že taky musím k obvodní lékařce pro vypsání těch informací do průkazky atd.
    Tak sem na to celá zvědavá – fakt ….. A to mě čeká ještě zubař :-D:D Toho se bojím nejvíc :S :S :S

    #890667
    Anonym
    Host

    Tak Tery to je super že už taky „pohybuješ“ 🙂 Než malýho uz nás ucítíil i manžel, tak to trvalo 14 dní… já ho vždycky volala že teď se zrovna mele, ale nic, ještě to bylo asi moc slabé. Jinak ten fonendoskop jsem zmiňovala už někde dřív, asi to zapadlo – zatím není slyšet vůbec nic. Ale na jednom serveru jsem zase teď četla že prý až tak od 26. týdne… tak se v těch radách pak máme vyznat 🙂
    Já mám ten velký utz až v pondělí, přesunuli mi termín kvůli dovoleným, takže to bude vlastně už ve 22tt… ale tak snad bude vše ok. Držme si navzájem palečky, ať nám to klapne jako to klaplo Kryštofovi 🙂 Další na řadě už budou asi pomalu asi ty proslavené cukrovkové testy, nebo ne?

    #890668
    Anonym
    Host

    Jo ještě jsem zapomněla – zubaře už mám hotového a sestřička říkala že za těhu by se mělo přijít 3x… ale razítko prý dávají jenom poprvé, takže pochybuju že se tam ještě jenou letos dokopu :-), zvlášť když mě pochválili že všechno je dobré… Tak jen kdybyste měly některá problémové zoubky, tak na prevenci máme výjimečně nárok častěji 🙂 , tak toho můžete využít.

    #890669
    Anonym
    Host

    To je jasný Zrzu, že si budem navzájem držet palečky. Mě to čeká zítra ráno tak hned jak přijdu do práce napíšu.
    Co se týká rad tak na každém serveru pro miminka je jný váhový a cm přírustek 🙂 Já bych měla zítra začína 21.týden. Tak snad…..
    Co se týká doktorů tak to bych se picla opravdu.Zubaře budu asi oddalovat jak to jen půjde, protože toho fakt ee – nemusim.
    Občas mě ještě pobolívá břicho, ale beru na to magnesium, zatím jsem na předepsané dávce od dr. tedy 2x denně ale prej můžu brát až 4denně, tak když to bude špatně tak si zvýším dávkování. Tak si na mě prosím ráno v 8 vzpomeňte a poprskejte na dálku mě a Nema. 🙂 Abych si tu s váma povídala dál.

    #890670
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Holky, už mám kočárek. Je po jednom dítěti, takže pořizovací cena je nádherná a moc se mi líbí. Je červený s malým množstvím černé:) 😀 .
    Zubař mě čeká 9. 8. a už teď se bojím. Snad mi půjde ten zub nějak zachránit, trhat ho fakt nechci :'( .

    #890671
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Gratuluju k pohybům. Držím palce, ať vám UZ dobře dopadnou a je vše ok .

    #890672
    Anonym
    Host

    Poslušně hlásíme, že v bříšku nám roste chlapeček a podle Ultrazvuku je všechno v NAPROSTÉM POŘÁDKU….!!!!!!!!! Nohy, ruce, hlava, páteř všechno tak jak má být a má cca 25cm a cca 300g. 😀 (takže taková čokoláda Milka) 😀 😀 😀 😀

    #890673
    Anonym
    Host

    Paráda! Obrovská gratulace, mám radost!

    #890674
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky, též se připojuji k velké gratulaci:D 😀 😀 .

    #890675
    Anonym
    Host

    Hoooolky, já vám strašně moc děkuju.
    Protože už pupík je vidět, tak sem se ptala drahého – když to na mě poznají známí – tak jako jestli jim můžu už konečně říct pravdu nebo ne – a co byste řekly.? Prý mám ještě mlžit. Bych ho nakopala do prd…. Ono na jednu stranu dobrý, že to moc lidí neví – aspoň můžu normálně fungovat a nikdo mě nebude komandovat za tohle či onohle. A samozřejmě hlídat -….. To je to co naprosto nesnášim. Drahého bratr je sice moc hodný, ale taky přehnaně starostlivý a takový ten „opatrovnicky majetnický“… Když jsme loni byly posedět a já sem se trochu picla 🙂 Tak mě vzal za ruku a táhnul jako bych byla nametená bůh ví jak. Kdybych byla se chovám jinak a taky by mě Drahouš (který tam samozřejmě byl taky) čapnul – a ten přece jenom ví co semnou… Takže mám obavy až pojedem na dovolenou, že mě bude komandovat a usurpovat a já budu mít zkaženou dovolenou :-S

    Jinak – co je novýho?????

    #890676
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek, taky takové moc velké opatrování nemusím. I když od manžela se ráda opatrovat nechám 😀 .
    U nás nového celkem nic není. Pomalu se psychicky chystám na vymalování druhé půlky bytu. Nejhorší je asi pokojíček, holky mají hromadu hraček a kravinek :S , to bude chaos :'( .
    Pomalu také dávám do kupy výbavičku, zatím jen na nečisto, ještě nepřepírám. Ale chci mít představu co mám a co budu potřebovat dopůjčit od kamarádky. Nakonec to není tak zlé, myslela jsem, že mi nic po holkách nezůstalo. Bohužel to jsou jen ty úplně nejmenší věci, ale i tak je toho hromada. Nemám ale kombinézu, tak přemýšlím, jak moc ji potřebuju. Pokud budou velké mrazy, tak se mimčem ven stejně nemůže: může se jen do -5st., takže toho asi moc nenachodíme. Tak přemýšlím, jestli nestačí jen nějaká bundička, punčošky + dupačky a fusak.

    #890677
    Anonym
    Host

    Tak Krystofe,ja to mam jednoduchy.Neco malicko jsem zkusila vyhrat na aukru a vyslo to.Tak to mam schovane u mamci a pohoda.Loni se mi narodil bratranec tak spoustu veci vcetne kolibky,houpacky atd,dostanu podedeny.Nebo za pakatel koupeny.A kamaradka ma syna co se narodil 5.12.tak mi prej fusak pujci.Takze ve finale ani nevim co budu potrebovat koupit.Je to vesely:)Me ceka neprijemna rodina zalezitost,tak se nejak neumim moc radovat z pozitivnich vysledku.A spis se porad bojim aby se neco nepokazilo…Ale verim ze uz to bude dobry.

    #890678
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    No já nějaké věci našla – sehnala po svých holkách a dost věcí mi půjčí kamarádka. Postýlku má naštěstí schovanou moje ségra (moji mi i s dětským oblečením ukradli z půdy). Kočárek i s autosedačkou-vajíčkem jsme k mojí mamce dovezli včera. Fusaky mám 2 takové hezké, vypadají jako zavinovačka na zip-pěkně teploučké, naštěstí jsem je měla schované doma, takže je nikdo neukradl. Fusak do vajíčka i nějaký normální do kočárku mi sehnala ségra od své švagrové, takže to je taky fajn. Takže jsem v klidu. Už jsem začala nakupovat nějaké pleny do zásoby. Budu jako u holek používat Pampersky. Jaké budete používat vy? Vím, že je brzo, ale když začnu teď, nebude to potom taková finanční bomba, kupovat vše najednou.
    Já přemýšlela i o látkových plenách, ale zatím se k nim nekloním. Malá se narodí v zimě a já nemám žádnou sušárnu. Takže všechno prádlo pro celou rodinu budu sušit přímo v bytě-bytovce. Na mladší dceru jsem měla látkové a jak někdo tvrdí, že ušetří………………..mě se to ekonomicky opravdu nevyplatilo. Na starší jsem je začala používat v roce, aby cítila mokro, když jsem ji začala učit na nočník a fungovalo to. Vím, že teď už to není práce jako dřív: žehlení apod. a vyrábí látkové pleny přímo v kalhotkách. Kamarádka dost dá na ekologii a koupila si je. Možná po jejích zkušenostech názor změním, ale zatím jsem opravdu rozhodnutá pro ty jednorázové. Nakonec, i přesto, že si kamarádka nakoupila ty látkové kalhotky, ta zatím dává taky jednorázovky. Únava po těhotenství a porodu, 2 další děti a dům na starosti ji přesvědčil, že hledá jakoukoliv úlevu v povinnostech.

    Terko, držím palce ať ta nepříjemná rodinná povinnost dobře dopadne a můžeš si užívat všechny výsledky a radosti. Možná už brzo přítel povolí a budeš se moci bříškem všude chlubit. Nakonec to stejně brzo bude vidět a všichni to poznají najisto. Mě břicho pěkně roste a už bych ho nezapřela. A neboj, určitě bude vše v pořádku. I když – pravda – píše se to hezky, ale já sama se taky pořád něčeho bojím. I když nemám tu hroznou zkušenost jako ty, tak se víc pozoruju a počítám, kdy už se nebudu muset tolik bát, kdyby se „něco“ stalo :S .

    #890679
    Anonym
    Host

    Nazdar děvčata… pěkně jste se rozepsala 🙂
    Já už bych bříško teda taky nezapřela, navíc si nemyslím že by to říkání neříkání měl rozhodovat jenom jeden… všechno je o kompromisu a na přímou otázku bych teda mlžit nedokázala, připadala bych si jako blbec. Ale asi to holt máte nastaveno jinak, beru to podle sebe. Ale jak píše kryštof, stejně je to jen otázka chvilky něž se to „vyvalí“ natolik že se nikdo ani ptát nebude muset 🙂

    No co se výbavy týče, já mám hotový seznam a pár věcí slíbených od kamarádek, ale není toho moc, takže vetšinu budeme nakupovat. Zařekla jsem se že ale počkám na výsledky toho pondělního UTZ, až pak se utrhnu ze řetězu když bude vše ok. Ale obecně nákupy začneme řešit již od srpna dál, abych pak nemusela běhat po obchodech na podzim mezi těmi nachlazenými lidmi. To se teda týká i nákupů na aukru – už jsem tam nakukovala, ale zatím jen jako divák :-):D

    A Kryštofe ještě k těm plínám, ať už to teda okomentuju všechno najednou 🙂 . Zrovna tento týden jsme nad tím dumali s manželem. Filozoficky jsou nám bližší látkovky a když jsme nastudovali jak to dnes funguje, jsme už na 90% rozhodnutí jít do nich. Švagrová má i nějaké volné takové ty vkládací plenečky, tak nám je půjčí, zbytek dokoupíme… třeba bude časem další mrně, tak se to využije navíckrát. S tím zimním sušením máš pravdu, ale my jsme v domku, tak bychom to měli zvládnout ok, od jara pak samozřejmě zahrada… do porodnice se ale stejně nevyhnu jednorázovkám.

    A jinak holky nebojte, všehchny kontroly zatím zvládáte krásně, takže žádné starosti, jen ty radosti. Jen pěkně kvalitně jíst, odpočívat, myslet pozitivně a bude to v suchu!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist