prosinec 2012

  • Toto téma obsahuje celkem 157 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel m monika.t a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (z celkem 157)
  • Autor
    Příspěvky
  • #845383
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,

    v první řadě bych chtěl poblahopřát všem maminkám. Ano, jsem chlap, jmenuji se Marek a tak nějak jsem si říkal, že se potřebuji svěřit někomu, kdo těhotenství mé nastávající milované ženy nebude bagatelizovat jako všichni moji mužští kamarádi a před kolegyněmi z práce se mi nechce problémy rozebírat. Dopředu děkuji za přijetí a shovívavost.
    Moje žena a já čekáme začátkem prosince chlapečka Vojtíka a strašně moc se na něho oba těšíme. V současné době jsme ve 30 týdnu a Pavlína si těhotenství doslova užívá. Po celou dobu se snažím doma pomáhat jak jen to jde, aby hlavně odpočívala a byla šťastná. Což je na nich obou – jí i Vojtíkovi vidět.
    Jen já si začínám dělat hlavu, jak to všechno zvládnu, neboť do konce měsíce října nás čeká stěhování do nového velkého bytu a svatba. Chci vše dokonale připravit, aby bylo vše nej… Do toho honičky v práci, balení, malování, zařízení stěhování, vybalení a pak ten krásný okamžik, kdy budeme svoji a příjde na svět náš Vojtík.
    Největší obavu mám z toho, že až mě bude nejvíce potřebovat, abych tak nějak z toho všeho lidově řečeno „neodpadl“. Hrozně moc se na porod těším a nestydím se přiznat, že tak nějak se mi splní ten správný pocit chlapáctví.
    Začínám být poslední dobou roztěkaný, i v práci reaguji občas podrážděně, ale doma se snažím být oporou a milujícím nastávajícím manželem. Jsem z toho všeho kolem tak nějak mimo a tak veliké díky za Váš čas věnovaný četbě mého příspěvku, potřeboval jsem se „vypovídat“.

    Marek

    #845384
    m Vlaďka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Marku a ostatní maminky,

    vítám tě mezi námi budoucími maminkami. je fakt roztomilé že jsi se k nám přišel vypovídat a velmi oceňuju jaký jsi chlap. Ach jo. Taky bych takového chtěla. Tvoje Pavlínka má opravdu super štěstí. Koukám, že Vás do porodu čeká ještě velká spousta velkých věcí. Budu držet palce abyste to všechno zvládli a hlavně si šetřete energii na miminko. Myslim že ji budete rozhodně potřebovat.
    Co si vzpomínám, tak nejvíc jsem manžela potřebovala právě po porodu, když jsme se s prckem vrátili domu. Než si to tak nějak všecno zaběhnete do nějakých relativně normálních kolejí, tak to chce dost sil i psychických. Mně docela pomohlo, když mě nechal manžel občas vyspat a vzal prcka na procházku, nebo jen uvařil – to jen taková rada:D . ¨

    Jinak koukám, že to tady docela zamrzlo. Je teda pravdou, že času máme asi každá čím dál míň. Mezi odpočinkem na gauči a v postýlce ho moc není:) . To je vtip. Hahaha. Předpokládám, že se všechny snažíte dodělat všechno tak aby to bylo přípravené na příchod našich broučků.
    V tomto ohledu bych potřebovala poradit. Jak to budete dělat s předvánočním úklidem a Vánocema jako takovými? já mám termín sice 31.12, ale nedovedu si představit už teď jak drhnu okna a podobně. krom toho mám tady ještě prcka, o kterýho se musim postarat. Budou to jeho první Vánoce, který bude asi už pořádně vnímat, tak bych to chtěla mt obzvlášť dokonalý. Máte nějaký tipy??
    Pohlaďte bříška a budu se těšit na pár řádků od Vás.

    Vlaďka

    #845385
    Anonym
    Host

    ahoj Vlaďko, jak jsi napsala, času je opravdu pořád méně. jinak na tvůj dotaz ohledně předvánočního úklidu- vůbec to nebudu řešit. cukroví napeču jeden, maximálně dva druhy- stejně to potom nikdo nejí. stromeček ozdobí Ondřej (přítel) a nějaké horečné luxování a utírání prachu mi přijde zbytečné, protože Šimon (mladší syn) je neustále v akci 🙂 ani nevíte, jak krásně vypadá čokoládička rozmatlaná po čerstvě umytých dlaždicých, nebo vyleštěný stůl „poplivaný“ polívčičkou 🙂 to je naprosto zbytečnéí, ani vloni jsme Vánoce nějak moc neřešili, (a vlastně ani předloni) nejdůležitější je, aby byla rodina pohromadě, aby mezi jejími členy panovala láska a mír a nějaké honění po krámech a uklízení já k tomu abych byla šťastná také moc nepotřebuji. samozřejmě, že chci, aby měl Šimonek krásné Vánoce, ale ne za cenu zdraví svého a toho broučka ve mně. a i tak je bude mít určitě moc hezké, navíc si je za pár let nebude vůbec pamatovat, je to ještě malý prďolka. takže moje rada je omezit úklid a přípravy na nezbytné minimum a raději se snažit o to, abys měla v rodině dobrou atmosféru a užívala si poslední dny před porodem. a jestli se bojíš, že tě bude pomlouvat nějaká závistivá, zapšklá sousedka, máš v tom moji podporu. na nikoho neber ohledy. Vánoce nejsou o umytých oknech 🙂

    jinak Marku, to je pěkné, že jste se svěřil. myslím, že je to známka toho, jak skvělý budete otec, protože se nebojíte mluvit o svých pocitech. vaše žena může být šťastná. (tím nechci říct, že bych měnila :D) a jinak gratuluji.

    a teď ke mně. já jsem překonala všechny bolesti třísel a prsou a zad a hlavy, a už funguji normálně. doufám, že se to nějak nezvrtne. Šimík zatím vypadá, že se na sourozence těší, ale ještě z toho nemá moc velký rozum 🙂 já jsem ze začátku o dalším těhotenství nechtěla ani slyšet, teda né, že bych nechtěla další dítě, ale přišlo mi to jako zrada Šímovi, že na něj budu mít méně času a tak, ale Ondra mě přemluvil, on si roli otce hrozně užívá a vypadá fakt spokojeně. neníten typ, co by byl jen doma a jen přebaloval plínky a jen se bavil o tom, že má Šíma zaražený prdíky, ale kdykoliv něco potřebuju, tak rád pomůže a i se sám nebízí, nečeká až si řeknu. a také to bylo proto, abych se mohla brzy vrátit do práce, která mě opravdu baví. teď si užiju ještě 3 roky a pak hrrr zpátky- opravdu by mi ta práce chyběla, nejsem z těch, co otěhotní jen kvůli tomu, aby mohli jít zase na mateřskou, potřebuji kolektiv. a navíc mít děti takhle blízko u sebe má ještě jednu výhodu, až budou trošku starší, budou si spolu hrát, nebude to scénář, kdy si ten starší nechce hrát s mladším, protože už vyrostl. budou od sebe jen 16 měsíců.

    Vierko, přeju ti, aby ti přešlo to nachlazení a ta rýma, o maličkou se neboj, určitě to bude v pořádku! tak zatím pa maminky, opatrujte sebe i své uzlíčky štěstí.

    #845386
    m monika.t
    Registrovaný uživatel

    Ahojda maminky a tatínku 🙂

    Všechny moc zdravím a omlouvám se, že nenacházím čas psát příspěvky. Číst ještě stíhám, ale s těmi reakcemi už je to horší 🙁 Je to jak píšete – času je nějak málo. Už jsem začala po víkendech s výbavičkou, kamarádky začínají „navážet“ věci, které mi půjčí a tak nějak si dávám dokupy, co vlastně vůbec budu potřebovat. I kočárek už máme konečně objednaný.. No a večer pak vždycky padnu jako po boji 😀 Ale v práci to zvládám zatím v pohodě. Naštěstí jsem moc nepřibrala, takže i když už se např. k obouvání ohýbám ztěžka, ještě to jde 🙂 Zdravíčko také slouží, tak doufám, že i prďolka bude na příští kontrole v pořádku. Jdu 18. 10. a bude to i s UZ. Uvidíme, jestli už je i otočený. Podle kopanců do žaludku a pod žebra tipuju, že ano 😀 Protože hlavičkou by tohle asi nepořídil. Ale on je to takovej čipera, že bych se asi nedivila, kdyby se stihnul otočit ještě 2x , pokud bude mít místo 😀

    Marku – zdravím a držím palečky, abyste to všechno zvládli 🙂 Ale věřím, že to dáte levou zadní. Vůli i chuť do všeho máte, tak to půjde samo 🙂 Hodně štěstíčka! 🙂

    Vladi – Vánoce nějak moc neřeším. Vidím to úplně stejně jako Rozárka. Uvidím, jak mi bude a také kde budu 🙂 Je docela možné, že s mým termínem 20. 12. můžu být také hezky v porodnici. No – už jsem tam trávila jednou Velikonoce, tak se nechám překvapit, jestli zkusím i Vánoce 🙂 Velkým úklidem se netrápím už kupu let. Samozřejmě že vánoční výzdoba musí být 🙂 Ale úklid si myslím že udělám jen takový, jako obvykle. Okna jsem umyla před dvěma týdny a znova už je mít rozhodně nebudu – jen nazdobím. Z cukroví udělám – jako už posledních pár let – jen trochu. Stejně vždycky zbude. Letos výjimečně změníme tradici – nebudeme objíždět my rodinu, ale pozveme rodinu k nám. Na žádné velké cestování už to totiž nevidím 🙂 Ale je mi jasné, že to chceš mít hlavně hezké pro Jiříčka. Ale neboj, on bude určitě šťastný už jen proto, že jste oba s ním a věnujete se mu a že všude svítí světýlka, vánoční stromeček a k tomu jako třešnička na dortu ještě dárečky.. Určitě se mu to bude moc líbit, i kdybyste přes okna neviděli a nebyl utřený prach. Držím palečky, aby ti hlavně bylo dobře a zvládla jsi to podle svých představ 🙂

    Tak já už zase odbíhám od počítače k pračce, tak se loučím.. Mějte se všechny moc krásně a hlavně ať jste i s prďolkama v pořádku 🙂

    M.

    #845387
    Anonym
    Host

    přesně s tebou souhlasím Moni, a gratuluju k prckovi, že je takový aktivní. hlavně abyste byli oba moc v pořádku. teď jsem si četla nějaké ty komentáře, já trubka, jak jsem mohla napsat dlaždicÝch?!? ach jo, to těhotenství 😀 jinak se máte jak? také už máte tak velká bříška? já už se skoro nikam nevejdu, je to jako bych čekala muflona a né miminko. Šimonek se zatím těší, říká ´budeme mít mimí a mazlí se mi k bříšku. ale je hrozně smutný,když si s ním nechci hrát, protože jsem unavená. to potom říká že ja taky mimí a že si chce hrrrrát 🙂 je to brouček, chtěla bych k němu malou princezničku…. ale když to bude kluk tak také super. na ultrazvuk jdu ve čtvrtek, tak uvidíme, minule to vypadalo na holčičku…. 😀

    #845388
    Anonym
    Host

    včera v 16: 21 se narodila Madlenka Amber Lisnerová a o 14 minut později Matyášek Ambrož Lisner. Madlenka vážila 2,134 kg a měřila 44 cm a Matyášek 2,340 kg a 46 cm. obě dětičky jsou naprosto zdravé.

    #845389
    m monika.t
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek maminy 🙂

    Nejdřív obrovská gratulace Emily k radostné události! :-)) Ať dělají prďolkové jen samou radost a rostou jako z vody! 🙂 Super, že jsou zdraví, určitě se budou mít čile k světu :-)) Tobě přeju, Emily, hodně energie, abys to všechno zvládala tak, jak si představuješ 🙂

    No a co nového u nás? Prďolka už je hlavičkou dolů a doufám, že tak i zůstane 🙂 Protože když měl hlavičku nahoře, strašně mě tlačil do žaludku a nebylo mi z toho moc dobře. Takhle sice kope všude, kam dostane (a teda občas mi přijde, že dostane všude :-)), ale ten tlak na žaludek už není. Na poslední kontrole mi doktorka řekla, že je dost maličkej. V 31 tt jí to vyšlo na 1500g, což je prý docela málo, až na spodní hranici. Ale tak já spoléhám na to, že tím UZ se váha odhaduje těžko. Navíc narvat všechny děti do jedné tabulky přeci nejde, že jo 🙂 Tak to prý za měsíc zase přeměří a uvidíme. No hlavně že je všechno v pořádku, kdyžtak to dožene, až bude venku 🙂 Já jsem měla při porodu 2800g (narodila jsem se v termínu), tak bude zřejmě po mně 🙂 Je pravda, že břicho mám zatím stále ještě spíš menší, než veliké. Lidé mi nevěří, že mám za dva měsíce rodit 😀 Ale já už těch 7 kilo, co mám navíc, dost pociťuju. Ale dokud si ostříhám nehty na nohou a sama si zavážu tkaničky, tak si nebudu stěžovat 🙂 Spím také dobře a to je super.

    Tak se mějte krásně a nabírejte síly na poslední týdny 🙂
    Monika

    #845390
    Anonym
    Host

    Ahoj maminy a tatínku!

    Emily, moc gratuluju k narození obou broučků, to je super 🙂

    Jsem teď 31+1 a taky mám docela malé bříško, jako Monika. Přibrala jsem mezi 5-6 kg. Včera jsem byla na UZ u gyne a ta mě postrašila, že malý ještě není otočený, že by už touhle dobou měl být. Ale není to přece jen nějak brzo? Tvářila se, že to je jako fakt docela problém….prý to bude na CS, v mém věku („stará matka“). Nemáte někdo zkušenosti s přítomností duly nebo vlastní porodní asistentky u porodu? Jestli jo – doporučujete? Mějte se a hodně odpočívejte, v tomhle počasí a stavu je to potřeba 🙂

    #845391
    g gulka
    Registrovaný uživatel

    ahojky,
    velká gratulace Emily, ať ji mimušenka dělají samou radost a ať krásně rostou 🙂

    my jdeme ve středu na ultrazvuk, tak doufám, že bude všechno ok, taky jsem přibrala max. 6 kg, ale v prvním těhu jsem přibírala ještě míň a bylo všechno ok, tak doufám že i teď je to v pohodě. Jinak vánoční uklid neřeším protože doktor říkal že se mám šetřit. a protože i při normálních činnostech (jako třeba vysávání) mě pobolívá břicho, tak to nebudu vůbec hrotit 😀 vánoce budou krásný i tak, teda jestli zrovna nebudu v porodnici 😀 taky mě bolí hodně kostrč, teda myslím že je to kostrč, máte to někdo taky? u prvního jsem takový problémy neměla ale teď je to někdy hrůza.
    Lado, třeba se ještě otočí, ještě má čas 🙂
    Mějte se krásně a ať nám děti rostou 😀

    #845392
    Anonym
    Host

    Gulka: kostrč mě teda nebolí, ale břicho jo, hlavně podbřišek, takový ten kousek, na kterém to moje břicho jakoby leží (mám ho dost vystrčené dopředu).
    Díky za podporu, doufám, že se mimouš otočí.

    Jinak Vánoční úklid? Kašlu na něj 🙂

    #845393
    m monika.t
    Registrovaný uživatel

    Ahojda.

    Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama, kdo to tak má. Člověka ty řeči o malém břichu a malém miminku trošku znervózní, když to pořád slyší. Já jsem na druhou stranu ráda, že nepřiberu 20 kg, jako to měla moje mamka. Měřím 158 cm a „startovací“ váhu jsem měla 52. Dovedete si představit, jak bych vypadala? 😀

    Jinak tě, Lado, zkusím uklidnit.. Moje kolegyňky mi říkaly, že jedné se miminko otočilo v 36tt a druhé dokonce týden před porodem. Už měla za sebou přípravu pro porod dnem pánevním, když se miminku nějakým záhadným způsobem povedlo ještě otočit 🙂 Prý si teda myslela, že už pojedou do porodnice, když se to dělo, ale ještě týden pak malej v bříšku vydržel 🙂

    Tak se mějte krásně 🙂 M.

    #845394
    b Vierka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky a taťko,

    Emiliy gratulujem k prckom, ať ste hlavne zdravučký. Opatrujte sa.

    A čo my. No na ultrazvuku nám pani doktorka potrvrdila, že to bude dievčatko 🙂 tak máme veľkú radost. Potvorka malá nám vyplazovala jazyk, mávala nám no proste úžastné. Čo sa týka váhy tak máme 1,520 kg a prej to je normálna váha na 31tt tak neviem 🙂 . A to som pribrala doteraz 10kg, bruško mám ako balón a maličká dáva o sebe vediet. Otčetná je dolu hlavičkou a tak dúfam že aj tak ostane. Plodovú vodu, placentu a všetko mám podľa ultrazvuku vporiadku. Tak aj dúfam že všetko dobre dopadne.
    Čo sa týka spánku je to trošku horšie, maličká kope a žiadna strana jej nie je moc dobrá takže na bokoch spím málo a skoro celú noc preležim na zádech. Mám taky problém s tými 10kg naviac nikdy som nemala takú váhu takže občas pociťujem aj bolesť v chrbáte ale cvičím takže to trošku pomáha. Bolesť kostrči našťastie nemám.

    Majte sa krásne maminky pohladte prckov.

    Viera

    #845395
    g gulka
    Registrovaný uživatel

    Tak dneska jsme byli na ultrazvuku a malej roste jak má i přes to že nám chybí ta jedna céva v pupečníku, tak se mi ulevilo 🙂 odhad váhy je v 32 týdnu na 1640g. dívala jsem se a u prvního těhu jsem měla odhad v 32 týdnu 1680 g a naše Kačenka pak po porodu měla 3320g takže snad to bude zhruba stejný 🙂
    Nějak se lump neotáčí a je furt hlavičkou nahoru takže mě a Ladě držte pěsti ať se nám prďouskové otočí 🙂
    Jinak opět potvrdili, že to bude chlapeček, takže už tomu věřím 😀
    Mějte se
    Verča

    #845396
    Anonym
    Host

    Moniko, díky za podporu a my s gulkou budeme doufat, že se nám mrňousové ještě otočí. Jinak ke tvé váze, Moniko, já jsem přibrala 5 nebo max 6 kilo, takže jsem na tom hodně podobně. Bonus – nemusela jsem vůbec nic kupovat na sebe, kromě jedněch těhotenských kalhot, které mi v nadšení koupila mamka. Pořád nosím svoje původní oblečení. Ale taky mi to přijde trochu málo. Váhu miminka nevím, to mi gyn nějak neřekla…
    Gulko, moje gyn mi řekla, že prý na otočení pomáhá, když lezeš po čtyřech pozadu – jako pes, ale pozadu. Stará babská rada prý. Smála jsem se, ale prý to je osvědčené – tak to zkus, já to dělám 😛
    Moje gyn mě teda dost strašila, že když bude konec pánevní, bude CS – ale to je prý i vzhledem k mému věku, ž ese se mnou nikdo mazlit nebude 🙁

    Mějte se a odpočívejte!

    #845397
    g gulka
    Registrovaný uživatel

    ahoj,
    Lado, měla bys tu váhu mít v průkazce v kolonce ultrazvuk z 32. týdne. no určitě to zkusím, chodit po čtyřech už mi doporučilo víc lidí tak to vyzkouším, snad to pomůže, protože můj první porod byl jak noční můra a tak mi to moc pozitivně nenaladilo, už tak mám z porodu hrůzu. Ale když se podívám na to svoje kuřátko, tak to přežiju i podruhé 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (z celkem 157)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist