prosinec 2012

  • Toto téma obsahuje celkem 157 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel m monika.t a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (z celkem 157)
  • Autor
    Příspěvky
  • #845263
    Anonym
    Host

    Ahoj Moni, vítáme Tě také v klubu prosincových maminek!
    Předně se přidávám k Báře….neboj se Vladi, my jsme taky maličcí a jak říká Baru, i když je člověk těhotný třeba po páté, stejně má také tu „trému“, aby vše klaplo. Už jsem z toho byla docela vyřízená, ale jsme asi o 14 dní pozadu…ale osobně si myslím, že se to ještě srovná a posuneme se „jen“ od Ježíška spíše na Silvestra:-))Určitě to budeš mít v pohodě, to je ta příroda…
    To jsem se Tě chtěla Baru zeptat jak se Vám podařilo tak vícečetné těhotenství, jestli to bylo přirozeně… vy máte v rodině dvojčata, trojčata? S Estym je to fakt smutné, je fajn, že jste si ho takto vzali. A jak to šlo s adopcí z cízí země? Sice na škole jsme adopci řešili, ale v praxi jsem to nezažila a už vůbec ne s chlapečkem ze zahraničí. Jinak se musím přiznat, že mě adopce také napadla…naťukla jsem manžela (to už je nějaký ten čas, ještě než jsme měli Jonáška), ale nejsem si jistá jestli si to umí představit, až zase tolik jsme to neprobrali. Já jsem si říkala až v době, kdy už se rozhodnu, že už do dalšího těhu nepůjdu a zůstane mi ještě potřeba mít další dítko. I když stav těhotenství mám ráda a porody byly také nádherné. Ale třeba od třetího budu mluvit jinak:-)) Mám tady ještě jednu kamarádku, která čeká 17.listopadu čtvrté dítko. Ale to už je prý poslední. Taky pořídili velky model Hyundai H1 a pak mají ještě Mazdu 5 ..a to mi čteš přímo myšlenky, protože jsem se Tě přesně chtěla zeptat jaké máš zkušenosti s auty právě pro větší počet dětí. Nyní máme Ford Focus combi, ale uvažujeme časem o výměně. Chtěli jsme něco s posuvnými zadními dveřmi, protože pořád řešíme parkování a vylézaní děti při tom mém taxikaření:-)) Manžel má v létě dostat firemní auto (jsme na vesnici a doposud válčíme s jedním),
    tak taky přemýšlí jestli to má již v práci říci, aby si mohl vybrat větší auto. Osobně jsme zatím řešili Ford Galaxy, VW Sharan. Tak s Roomsterem jsi spokojená? A jak to řešíte, když jedete všichni? To asi také máte větší vozový park, viď?
    Jinak k té práci….nejsem nějaký kariérista, ale musím říct, že ve své práci mám takový ventil jiným směrem, a tím mi vůbec nepřijde, že jsem na rodičovské dovolené již od roku 2005. Takže určitě nemohu říci, že bych se nudila. Navíc domácí logistika je dobrá škola života:-))
    Zrovna nedávno jsem byla ve své původní práci (mimochodem dopravní logistika), jsou tam samé svobodné, bezdětné, pracující od nevidím do nevidím a na Tebe koukají jak na domácího exota, ale to se těžko někomu vysvětluje….přes práci nevidí dále. A to už nechci „obětovat“ rodinu takovéto práci. Navíc pro budoucí společnost myslím, že vychováme několik slušných daňových poplatníků, oproti někomu, kdo námi sice teď někdy až „opovrhuje“, ale budoucí generaci nedají nic…to teď mluvím o těch, které to mají prostě takto hozené jinak. Samozřejmě chápu rozumný názor lidí, kteří si to nemohou z nějakých důvodů dovolit …ať už zdravotních nebo sociálních.
    Takže na pročištění mysli si ještě vymyslím nějakou další školu:) ať mám ještě navíc co dělat…

    #845264
    d diva.bara
    Registrovaný uživatel

    ahoj Mončo, také tě vítám. neboj se na cokoliv zeptat, pokud budeš potřebovat. určitě ti všechny rády poradíme, možná se dozvíme něco nového i my. Vláďo, nemáš zač vůbec zač. prostě na to nemysli. ty to zvládneš, a v prosinci si domů odneseš nádherného „prcka,“který ti bude dělat jen samou radost. uvidíš. Marci, my máme Roomstera, a pak ford transit 16+1, takže se vejdem 🙂 jak říkám, s oběma auty máme dobré zkušenosti. Ve škodovce jezdí manžel do práce, nebo já, když jedu sama nakupovat, prostě když nás je jen hrstka. je to dobré auto, jsem spokojená, lehce se řídí a má docela velký úložný prostor. také spotřeba ujde. a hlavně je to české auto, takže vždy když jsme řešili nějaký problém, náhradní díly byly „po ruce.“ Forda máme pro 16 osob, zatím nás je deset, ale vyhovuje nám to. sice si teda občas přijdu jako blázen, protože je to minubus, ale zase se mi líbí, že se tam vejdeme všichni. také mi přijde bezpečný, tím jak je velký. a velkou výhodou je, že když se děcka pošťuchují, můžu je „rozsadit“. ale jinak má každý to svoje místo, které mu vyhovuje, je to uspořádané tak, že když třeba Týnka pláče, natáhne se k ní Mína a já se nemusím za jízdy stresovat, co že to s ní je. když jezdí manžel na zápasy nebo turnaje, nebo máme my nějakou soutěž, také tam skládám ostatní děti, takže jsem za ták velké auto vlastně ráda. a naše rodinka se může ještě rozrůst 🙂 auto s posuvnými dveřmi je bezesporu výhoda, protože když někam zajedeš, máš jistotu, že neodřeš ostatní auta.

    s tvým názorem na těhotenství souhlasím, ale porody jsem teda nádherné neměla 🙂 kdyby to šlo, nejraději bych je přeskakovala. děcka byla vždycky přírodně, ani jsem nebrala žádné povzbuzující prášky, nic. prostě jsem šla na ultrazvuk a moje doktorka na mě začala tak divně koukat 🙂 moje maminka je z dvojčat, ale její sestra zemřela jako malá. jinak žádná vícerčata.

    Esty si rodiče nepamatuje, máme doma pár fotek, ale on to bere tak, že prostě jeho rodina jsme my. někdy má takovou smutnou náladu, naštěstí je dost otevřený, takže když ho to popadne, dám si jej na klín a povídáme si o jeho rodičích a o Brazílii. s manželem plánujeme, že až mu bude letos v září 8, jako dárek pojedeme na prázdniny na měsíc k bratrovi, protože se Esty moc touží podívat se tam. děti mají ve škole dobré výsledky, už jsem mluvila s třídními učitely a neměl by to být problém. s adopcí to bylo překvapivě snadné, skoro se vším nám pomohl bratr a hlavně jeho žena, protože dělá na odboru sociální péče (nevím, jak se to jmenuje u nich) a tak všechno zařizovaly oni. bývaly by si ho vzaly k sobě, ale bratr byl v té době dost nemocný, prostě se to nehodilo. adaptoval se dobře, děti jsou takové flexibilní. největší problém byl jazyk, protože sice v roce žvatlal obstojně, ale nikdo jsme mu nerozuměli. v tom nám, právě pomohla znaková řeč, kterou jsme se učily kvůli Matymu, nejprve jsme se tedy dorozumívali pomocí znaků a později, skoro ze dne na den, začal mluvit úplně skvěle. tehdy měl akorát štěstí, že v tom autě nejel s nimi. bylo prý úplně sešrotované. z jeho autosedačky zbyly jen cucky…

    #845265
    d diva.bara
    Registrovaný uživatel

    tehdy to bylo pekelně náročné, měli jsme dva a půl roku stará dvojčata, která vyžadovala neustálou pozornost, 4 letého caparta, který chvíli neposeděl a ročního chlapečka, na kterého jsme si teprve museli „zvyknout“. a když jsme všechno začali zvládat, řekli jsme si, že by bylo fajn, mít další mimčo. no a pak přišli raubíři.

    kamarádku pozdravuj, Marci, že jí přeju hodně štěstí a dostatek trpělivosti 🙂 už přemýšlíte nad jmény? my jsme s manželem vyhlásily soutěž, kdo vymyslí nejlepší jméno. také jsme řekli, že se až do konce necháme překvapit, je nám jedno pohlaví. vymýšlíme jména tak, aby nezačínala stejným písmenem, přijde nám to zajímavé.

    víte, je dokonalé když máte dítě, je úplně skvělé když máte 2. ale je naprosto úžasné když jich máte ještě víc. i když se mnohdy hádají, mezi sebou strkají, nebo se škorpí, je moc hezké jak je dokáže něco spojit, to potom táhnou ze jeden provaz. doufám, že až budou dospělí, že spolu budou vycházet moc dobře. že se budeme scházet s nimi a s jejich rodinami a budme všichni moc šťastní.

    a jinak holky, jak se máte? jak to prožíváte? těšíte se? přeji vám všem, aby vám bylo dobře a náležitě si to užívali. takže pozdravujte caparty, pohlaďte bříška a jděte si dát něco, na co máte nehoráznou chuť 🙂

    #845266
    Anonym
    Host

    Holky, tak jsem teď napsala hroozně dlouhý mail a asi se neodeslal, protože se nezobrazuje, už musím teď pádit, tak to pak zkusím napsat ještě jednou…no, to je tedy technika:-))

    #845267
    Anonym
    Host

    Zkuste to příště rozdělit, určitě to půjde. Pokud píšete dlouhý příspěvek, snažte se jej rozkouskovat třeba do 3, do 4 menších.

    TIP: Před posláním zmáčkněte ctrl + c, zkopírujete tak text, kdyby došlo k chybě. V případě, že se tato chyba vyskytne, pak text přidáte pouze klávesou ctrl+ v .

    #845268
    m monika.t
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek 🙂

    Děkuju za milé přivítání 🙂 Abych také napsala něco o sobě – tak bydlím s přítelem v menším 3+KK v Hradci Králové 🙂 Do našeho bytečku bychom si časem rádi pořídili dvě dítka, tak uvidíme, jak to půjde 🙂 Doufám, že to naše čtyřnohá chlupatá kamarádka dobře ponese 🙂

    Včera jsem byla podruhé u doktorky. Dostala už jsem knížku a termín v ní mám zatím 21. 12. Ale jsem trošičku zklamaná, protože mně doktorka napsala první ultrazvuk až na 6. 6. 🙁 Tak nevím, jak to ty tři týdny ještě vydržím 😀 Chtěla bych už vědět, jestli je všechno tak, jak má být. Co jsem tak četla, tak ostatní maminy byly už v 9-tém nebo 10-tém týdnu. Tak nevím, na co čeká :^)

    #845269
    m Martina_H
    Registrovaný uživatel

    Ahoj,
    Pridavam se k prosincovym maminkam. Mame termin 29.12. 🙂

    #845270
    d diva.bara
    Registrovaný uživatel

    ahoj Martino_H. vítej, gratuluji k těhotenství.

    Moni, vůbec nic si z toho nedělej, je to individuální u všech doktorů. někdo tě pošle v 9., někdo ve 12.tt. to záleží jak je kdo zvyklý. nic to neznamená, tvoje miminko bude v naprostém pořádku. nehledala bych v tom žádnou vědu, naopak. těš se na to. když budeš každé ráno vstávat s pocitem, že už jenom 16 dní, 15, 10, 8, 5, 2, a jde se na ultrazvuk, tak to hrozně rychle uteče, a budeš z toho mít takový pěkný pocit. musíš si to vychutnávat. těhotenství je o zpomalení životního tempa, o očekávání a vychutnávání si. když budeš netrpělivá, nikomu nepomůžeš a termín si nezkrátíš. ale jestli jsi hodně nespokojená, tak bych změnila doktorku 🙂 zatím přeju hodně štěstí, pozdravuj malého prince, nebo princezničku. a zpomal a užívej !!!!!! 😀

    #845271
    Anonym
    Host

    Předem se omlouvám, že jsem se dlouho neozvala. V pátek už jsem nestihla napsat a pak jsme byli přes víkend na Moravě, tak jsem se k netu nějak nedostala. Děkuji navigatorovi za radu, občas to s tím kopírováním dělám, když píšu např. dlouhý mail, ale tentokrát jsem bohužel nějak nezkopírovala:-))
    V úvodu se připojím ke gratulaci Martině, kdy jsem také ráda, že se tu pěkně rozrůstáme.
    Jinak Moni asi bych plně souhlasila s Bárou, opravdu to každá doktorka bere různě. S dcerou jsem měla ultrazvuk každou prohlídku, se synem jen 4x, takže jsem byla ráda za 3D ultrazvuk, kde jsme si mimi nahráli a vůbec za každou příležitost , kdy mohu mimi vidět. Nyní se současným těhotenstvím mám ultrazvuk (i když jsem u stejné doktorky) za sebou již 3x, protože se jí tam něco nezdálo. Takže je to asi opravdu velmi různé. A to Ti neudělala ani jeden ultrazvuk předtím než ti vydala průkazku? Ale zase na druhou stranu já ještě žádnou průkazku nemám… A jestli se Ti opravdu něco nezdá, tak pro Tvůj klid si určitě můžeš změnit doktorku, zkus si získat reference přes kamarádky. Ale myslím, že každá Dr. má něco, takže asi bude spíše záležet na tom co preferuješ:-)) Hlavně buď v klidu ať mimi hezky roste.

    #845272
    Anonym
    Host

    Jinak Baru, moc děkuji za vyčerpávající text ohledně mých otázek. S autem to ještě budeme muset promyslet..nějaký ten čas ještě je. Co se týká vícerčat, tak to je fakt úžasný, říkala jsem si, že by to bylo krásné je mít, ale vidím, že to je asi opravdu zabíračka. Taky si moc neumím představit to kojení. Obě děti jsem kojila skoro do tří let, tak s vícerčaty bych to tak růžově neviděla. Ale je tam jen jedno, takže asi žádnou akci tohoto druhu mít nebudeme:-))
    S porody vidím, že to má každý docela jinak. Nevím jak vy holky, ale co se týká porodu, tak jsem pro co nejpřirozenější porod, takže jsme nakonec zvolili Vrchlabí, i když s dcerou jsme to tam měli 80km a se synem již 190km, takže to bylo docela zajímavé, ale stálo to zato. Mohli jsme si opravdu porodit jak jsme chtěli, bez epidurálu, infuzí, oxytocinu, bez účasti celého zdravotníckého týmu, jen za účasti porodní asistentky..až nakonec přišel doktor. Vše šlo podle mně. Ale zase nejsem zastánce domácího porodu, i když volím alternativní přístup. To považuji za velký hazard. Jaké máte zkušenosti vy? Třeba se pomůžeme rozmyslet někomu, kdo ještě uvažuje kde bude rodit:-)) Kdyby jste se chtěl někdo na něco zeptat ohledně této porodnice jsem k dispozici…abych to tady zase zbytečně vše nerozváděla:-))

    #845273
    Anonym
    Host

    Jo, Baru budu držet palečky ať Vám to s tou Brazílií vyjde. A to by znamenalo letět ještě teď v těhotenství, když píšeš, že s učitelkami by to bylo domluvené? Věřím, že Esty by měl velkou radost.
    U nás je to podobné….tedy alespoň ten cestovní plán. Sestra žije v Austrálii, taky slibuji rodině, že se tam podíváme…jen si říkám, že bych tam ráda až budeme v kompletním počtu ať to tam vidí všichni. Tak si asi ještě trošku počkáme. Já tam byla před deseti lety a bylo to ohromné, tak bych to přála hlavně dětem…a to bude také vyžadovat trošku delší prázdniny:-))
    Tak zatím se mějte hezky, opatrujte se a pište, pište
    papa

    #845274
    d diva.bara
    Registrovaný uživatel

    no, není to dovolená 🙂 včera jsem třeba žehlila 5 košů prádla asi 3 hodiny. také s vařením je to občas zábavné 🙂 jen pro představu: vzbudím děcka do školy a školky, oblékají se samy, jen klukům večer připravuji oblečení. jinak jsou samostatní, občas teda zastrkám nějaký ten podolek :D, mezitím dělám snídani, buď dám na stůl buchtu nebo koláč, který jsem udělala minulý den, nebo dávám pečivo, nakrájím zeleninu a přidám nějaký salám, sýr, nebo marmeládu. vypadá to jako velký švédský stůl- každý si bere něco jiného 🙂 také mažu chleby a rohlíky na svačinu do školy. ale už jsem se občas přistihla, že u toho nepřemýšlím, protože jsem dala třeba Tobymu papriku, když vím, že má nejraději rajčata, a Míně na chleba šunku, když má ráda sýr 😀

    potom utřu stůl, a děti se mezitím obouvají. někdy se Adámek, Luky a davča musí jít převléknout, protože je nechávám, aby si mazaly jídlo samy, sice mám pak 2x více prádla a zabere to 2x více času, ale nelituju toho, protože vidím, jak z toho mají radost 🙂 potom záleží na tom, jestli má manžel volno, nebo službu, kdo hází děti do škol a školek. když je řada na mně, upnu Týnku do sedačky, protože spinká do dlouho a vyrazíme. když ne, uklízím, žehlím, nebo připravuji choreografii na trénink.

    děti vzvedávám ze školky a školy tak, že třeba někdo počká chvilku ve družině, abych je vzala všechny na jednou. pak jezdí na kroužky. Toby to zvládá sám, ale ostatní většinou vozím, nebo jdeme ven, ve čtvrtek je den volna, žádné zájmy, to mají obvykle „volný program“. večeři dělám kolem šesté, máme rozpracované jídelníčky na týden dopředu 🙂 ale někdy je to na zabití. Áda třeba vůbec nejí ovoce ani zeleninu. jen jablka- občas a kyselé okurky. Mína zase zeleninu miluje, a to takové ty brokolice, čočku, květák, špenát 🙂 a zkombinujte to tak, aby to bylo vyvážené jídlo, které chutná všem… večer – Toby má „večerku“ v devět, Mína s Matym a s Estym zhasínají kolem půl deváté a klukům čtu pohádku na dobrou noc.

    toršku se bojím, jak tote´d budu zvládat, ale říkám si, že to nejhorší už mám za sebou 🙂

    tak to bylo, jen abyste viděli takový obyčejný den. doufám, že jsem moc nevyděsila ty, kdož chtějí mít velikou rodinu. zase je fajn, že mají děti rozdělenou práci, Maty dává nádobí do myčky, Mína ráda luxuje, Esty vynáší koš, Toby utírá prach a trojky prostírají stůl. úplně se o to perou, tak se každý den střídají. často musíme dokupovat skleničky, a talíře, jak se předhánějí v tom, kdo to bude mít dřív a „hezčejš“ 😀

    #845275
    d diva.bara
    Registrovaný uživatel

    ahoj, jsem ráda, že ses ozvala, Marci, a nemáš vůbec zač. jsem ráda, když se můžu s někým podělit o svoje zkušenosti. jsem hrozně ukecaná 🙂

    pojedeme buď na začátku září, nebo už v srpnu, záleží na tom, zda bude s miminkem vše v pořádku. zůstali bychom asi tak do října. taky bych chtěla, aby jsme byli „komplet“, ale ani za rok by z toho to malé nic nemělo, a myslím, že se Esty už moc těší 🙂

    jsem naprostá odpůrkyně domácích porodů. může se stát 1 000 a jedna věc, co všechno zkomplikuje. přijde mi to jako hazard se životem maminky i miminka.

    já rodila tobyho normálně, dvojky císařem, ale trojky normálně. doktoři se báli, co z toho bude, bylo jich na sále asi 5 🙂 bylo to peklo! rodila jsem asi 9 hodin, s epiduralem, byla jsem hysterická…. fakt bomba! 😀 Luky se tam nějak šprajcnul, takže byl lehce přidušenej, když ho vyndali, ale nakonec vše proběhlo v rámci možností hladce. Týnka šla zase císařem, řekli mi, že normálně by to byl risk. pro mě je porod= nezbytná ošklivá a velmi bolestivá věc, na jejímž konci je odměna v podobě nádherného miminka.

    já kojila všechny děti asi půl roku. s Tobym jsem neměla problémy, dvojky mi manžel občas musel přidržet, protože Hermínka byla obvzlášť živé dítě, neustále sebou mrskala a kopala a házela do všech stran. když měli hlad najednou, tak byli oba z jedné strany přicuclí k jednomu prsu.
    pro kluky jsem neměla dost mlíka, měla jsem jen pro jednoho, tak jsme je pravidelně střídali. vždycky jednoho jsem kojila a druzí měli lahvičky se Sunárkem. to bylo pěkné. když začali plakat všichni, jednoho jsem si vzala do rukou, k prsu, druhého jsem měla položeného na zkřížených nohách tak, aby se nezačal dusit a držela jsem mu lahvičku a s třetím mi vždy někdo pomohl. naopak s Týnkou jse měla mléka hrozně moc. připadala jsem si jako cisterna s mlékem 🙂

    zvládnout se to dá. ale znova už bych do toho nešla. ten spánkový deficit se začal projevovat zhruba po 3 týdnech, všichni jsme byli podráždění a usínali za chodu… kluci měli velmi silné hlásky, a byli dokonale sehraní 😀 teď už se tomu můžu jen smát 🙂 také jsme si je na začítku hodně pletli. po měsíci jsme je ale poznali i po hlase. lidé si je pletou do dnes, je to docela vtipné, kluci si z toho dělají často srandu. jednou napálili všechny své sourozence a i nás, (mají trička v jedné barvě, pokud to jde, Adámek zelenou, Luky sv.modrou a Davča tm. modrou nebo fialovou) vyměnily si trička – uličníci, vlezli si do jiných postýlek a hráli si na „brášky“ 🙂 ze začátku jsem jim to spolkla, ale pak jsem je nechala a nekazila jim radost. nejdéle to asi trvalo Matymu, protože jsou si vážně dost podobní, a odlišují se hlavně stylem řeči.

    A jak se vlastně máš? je to dobře? co tvoje děti? těší se na sourozence, už to ví? měj se moc krásně, ať je vše v pořádku, děti pozdravuj a někdy se zase ozvy. a omluv mé dlouhé slohy, ale musím se někomu pochlubit 🙂

    #845276
    m Vlaďka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,

    Vítám hlavně nové maminky a rovnu samozřejmě gratuluju.

    Píšete čím dál víc což je super, jen to nestíhám číst. Poslední dobou nějak zjišťuju, že nemám vůbec na nic čas. A to mám pouze jednoho nezbedníka. Je sice hodňoučkej, ale strašně živej, takže mě dost zaměstnává. Možná něco dělám špatně, protože jinak nedokážu pochopit, jak dokážete zvládnout tolik dětí najednou. za to Vás samozřejmě velmi obdivuju. Budu se muset toho od Vás spoustu naučit, protože jinak skončim v Bohnicích.

    Co se týká porodů, tak já preferuju sice přirozený (v rámci možností, ale pod dohledem). Já jsem loni rodila v Podolí a nemůžu si to vynachválit. Jsou tam fakt zlatíčka. Trvalo to sice moc dlouho (11 hodin), ale zato asi nemůžou.:) . U porodu (teda potom co mě vzali na sál) jsem měla jenom asistentku a doktorka to pak přišla jenom zkontrolovat. Musim přiznat, že i já jsem byla docela dost histerická. Jak kvůli bolestem, tak i kvůli tomu, že tam u mě věčně nikdo nebyl. Při prvním porodu jsem fakt moc netušila co se bude dít a co to všechno znamená. Chodák tak asistentka si občas něco málo vyslechla, al jinak byli moc hodní. na pokoji jsem pak měla sestřičku skoro pro sebe a všechno nám tam vysvětlovali – jak správně kojit, držet prcka, přebalovat, koupat….

    Chci se zeptat, nemáte některá zkušenosti s cestováním letadlem s malým – ročním – dítkem? Chystáme se v červnu na Mallorku, tak nevim jak se psychicky připravit a hlavně jak na to připravit prcka. prý letadlo snášej dost blbě.

    Díky za rady

    Zatím papa a pohlaďte všechny prkcy:P

    #845277
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    předně jsem také ráda, že se tu rozepisujete, takže dlouhé slohy jsou vítány:) Takže se Baru nemusíš omlouvat…taky jsem ukecanější, takže mi nějak dvě nebo tři věty nestačí 🙂
    Díky Vlaďce, že napsala také svoje zkušenosti z porodu, myslím, že to mohou být dobré informace pro ostatní.
    Také díky Tobě Baru za nastínění takového běžného dne, fakt klobouk dolů to musí být zabíračka, ale je vidět, že už to máte hezky sehrané a zaběhnuté. Slyším od těch co mají více dětí, že pak už pomáhají i starší, takže se to dá lépe sladit. U nás to ještě není takový šrumec a tak mám ještě čas i na svoji normální práci, práci v zastupitelstvu, učit němčinu…ale to se asi trošku upraví 🙂 .
    Jinak děti se na mimi těší, tedy spíše Barunka, Jonášek to zatím ještě moc nebere. Snad to vezme dobře jako prostřední dítko. Barunka už vymýšlí jména, ptá se kdy jdu na ultrazvuk…někdy jsem z toho docela překvapená. Také jste se už někdo zamýšlel nad jmény? Myslím Baru, že u Vás to bude zajímavá soutěž, když může vyslovit názor tolik lidí.
    Jinak s tím cestováním je to fajn nápad, když je vše v pohodě….je pravda, že než by vyrostlo i to „poslední“ dítko tak to by ještě nějaký pátek trvalo.
    S cestováním malých dětí osobně zkušenost nemám, protože jsem letěla delší cestu, když jsem ještě děti neměla, ale na palubě bylo cca 8měsíční mimi a bylo absolutně v pohodě. Kamarádka cestovala se skoro ročním chlapečkem a taky říkala, že malej to celé prospal…let cca 2 hodiny. Nejlépe asi bude vědět každá maminka co na dítko zabírá. Kdyby to bylo trošku možné, asi je dobré to načasovat zrovna na spánek nebo dítko předtím unavit, aby to prospalo, ale jinak bych navrhovala nějaké hračky nebo něco co víš, že na něj zabere. Taky si myslím, že na palubě se samo o sobě pořád něco děje, takže bude mít o zábavu taky postaráno po této stránce. Myslím, že to zvládnete v pohodě, většinou se říká, že malé děti to zvládnou o mnoho lépe než si myslí rodiče a než starší děti. Tak se určitě neboj. Navíc to pro vaši celou rodinu bude další dobrá zkušenost a určitě nádherná dovolená.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (z celkem 157)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist