prosinec 2012

  • Toto téma obsahuje celkem 157 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel m monika.t a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (z celkem 157)
  • Autor
    Příspěvky
  • #845278
    d diva.bara
    Registrovaný uživatel

    Vláďo, zrovna s tímto zkušenosti nemám, ale přikláním se k Marci. s kamarádkou jsme se o tom už také bavily, ona má malou -3 letou- dcerku a ročního chlapečka. ona létá pravidelně, asi jednou za 2 měsíce, do Španělska, kde pracuje její přítel. říkala, že to nejhorší bylo v těhotenství, to že jí bylo „šoufl“, ale že s dětma je to v poho. ona to dělá tak, že děti den před odletem neustále budí, je to prý sice k nevydržení, protože jsou protivné, ale let a většinu odbavování potom prospí. pokud máš vážně strach, poraď se s dětskou lékařkou, na nějakém slabém prášku na spaní, ale to se mi zdá velmi radikální. na odbavení jim potom bere plyšáky a nějaké hračky, sice to zabírá dost prostoru, ale alespoň je zabavíš. jestli chceš, dám ti na ní mail, můžeš se jí zeptat sama.

    a holky, já teda nejsem žádná supermáma. to prostě vyplívá ze situací. také by ste to zvládli! je to také milujícím manželem a tolerantními prarodiči 🙂 mám štěstí, děti pomáhají rády, i když občas nadělají víc škody než užřitku 🙂 důležitý je právě ten řád, ale také se mi stává, že mám hroznou radost, že jsem všechno stihla, divím se, že mám tolik času a pak zjistím, že jsem na něco zapomněla. jednou se mi stalo, že jsem nechala Davídka ve školce. nějak se zdržel, byl ještě na záchodě a já s Ádou a Lukym prostě odešla. až v autě mi došlo, že něco není v pořádku 🙂 a on chudák tááák plakal!

    už se sází, jestli mám v „břiše“ kluka nebo holku. nejlepší by bylo mít asi zase dvojky, aby byli všichni spokojení :)ale to už bych se vážně musela jít utopit… 😀 já bych osobně chtěla holčičku, protože kluků je přesila. ale hlavně aby to bylo zdravé. zatím padají jména jako Benjamín, Lucie, Rozárka (to se mi líbí- od Adámka), Sebastian, Mikuláš, Zuzana, Vojtíšek a Darinka. mně se líbí Jonáš. 🙂

    #845279
    m monika.t
    Registrovaný uživatel

    Ahojda 🙂

    Moc děkuju všem za podporu a rady 🙂 Nakonec se to všechno docela rychle vyřešilo 🙂 Doktorku jsem stejně měnit chtěla, protože moje původní byla 45 km daleko. Jenže se mi nedařilo někoho sehnat, nikdo mě nechtěl vzít 🙁 Dokud jsem neotěhotněla. Právě moje doktorka mi poradila, že když se půjdu zeptat už s těhotenskou knížkou, tak mě někdo vzít musí. A tak jsem to u jedné, co mi byla doporučená, zkusila. No a ona mě vzala. Hned za dva dny jsem tam šla poprvé a ona mi rovnou udělala ultrazvuk, protože ho má na rozdíl od mé původní, v ordinaci. Takže jsem už klidná. Viděla jsem toho malého tvorečka a ulevilo se mi 🙂 Vše je v pořádku, drobeček prý roste jak má 🙂 Rovnou jsem se objednala na červen na screening. Nemáte s tím prosím zkušenosti, že byste mi napsali, jak to probíhá? 🙂

    Jinak musím říct, že vás všechny obdivuju. Co všechno a jak zvládáte. Já si to vůbec nedovedu představit 🙂 Je mi jasné, že to jde, ale musí to být fuška, si to všechno takhle hezky zaběhnout, aby rodinka bez větších problémů fungovala. Takže klobouk dolů 🙂

    No a co se týká jmen, tak mám pár favoritů, ale s přítelem jsme se do výběru ještě nepustili 🙂 Je to naše první a dochází nám to trošku pomaleji, že už se to opravdu blíží.. nebo mi to aspoň tak přijde 🙂 Ale po pátečním ultrazvuku se to ve mně nějak zlomilo a začala jsem se opravdu těšit 🙂 Ne že bych neměla radost už předtím, ale dokud jsem na vlastní oči neviděla, že ve mně ten nový život opravdu je, nějak jsem si to neuvědomovala 🙂 Proto bych byla ráda, kdyby se mnou mohl na nějaký ultrazvuk jít i přítel. Tak snad bude příležitost. Myslela jsem, že by třeba mohl jít na ten screening, ale nevím, jestli je to vhodné a jestli to něčemu nevadí..

    Tak hezký večer všem :-))

    #845280
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak jsem si zase utrhla trošku času, dnes mám mít na večer připravenou prezentaci do práce a začala jsem včera ve 23hod, takže jsem skončila ráno ve čtyři a dnes od rána jsem nad tím ještě bojovala, ale už je to hotové, tak jsem si oddechla:-)) Takže teď nastávají volnočasové aktivity:-))
    Vidím, že už také řešíte jména…ono je asi pravda, že u prvního jsme to Moni asi taky řešili trošku později, člověk nějak „vstřebává“ ten zázrak těhotenství, takže pak teprve přijde na řadu jméno:-)) Ale uvidíš, že to bude zajímavé až se k tomu dostanete.
    Baru, děkuji ještě jednou za pochvalu jména Jonášek:-)) a vřele mohu doporučit. Nejdříve jsem moc nevěděla jestli to budu moci vůbec nějak zdrobňovat, ale teď máme docela hodně variant…jako např. Jony, Jonda, Joňulka, Jonas (když trošku zlobí)….ale pak je tam řada dalších jmén jako naše zlatíčko, šmoulíček, prdelka…to se vždy směje a říká, že není náš šmoulíček..atd.:-))
    U nás je to na holčičku varianta Justýnka nebo Agátka a na chlapečka Kryštof nebo Oliver…ale to je první nástřel, tak uvidíme..
    Jinak Moni fajn, že ti vyšla ta změna s doktorkou..to je fakt velká dálka a jestli se ti něco u ní nezdálo, že tě pozvala na UTZ až tak dlouho tak i možné kvůli te vzdálenosti se ti to lépe přesunovalo na novou Dr.:-))
    Co se týká screeningu, tak u nás to bylo tak , že Dr. vzala krev a pak jsem šla na velký UTZ do nemocnice, protože moje Dr. má hodně malý monitor a zobrazovací kvalita asi není taková. Pak se konzultují výsledky krve v souvislosti s dalším UTZ, zda tam nejsou nějaké odchylky a zda velikost mimi odpovídá stáří mimi.
    My byli jinak na kontrole minulý týden, ale zrovna kvůli té velikost máme rozpor, protože mimi je o tři týdny mladší oproti poslední PM, takže se nám termín posunul na 15.1. ….tedy zatím. Dr. se to moc nezdálo, nabídla mi hormony na udržení těhotenství, ale odmítla jsem ..mám trošku osypky jak slyším hormon a nikdo neví jaké to může mít faktické následky na mimi, takže to nechci zkoušet. Navíc pak to potvrdila, když řekla, že jestli se něco má stát tak tomu ani hormony nezabrání a kolikrát, když se na to tlačí tak se pak něco může stát ve vyšším stupni těhotenství a to je pak šílený… . Když se ty hormony nasadí tak se pak musí brát do 16. týdne. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Že bych měla další názor…. . Nakonec jsem zavolala ještě kamarádce, která pracuje v Genetu a domluvila mi ještě schůzku u nich, abych měla další názor nezávislého odborníka. Tak že mi tam rovnou udělají i ten screening. Mají tam perfektní zobrazovací techniky, takže budu ráda za trošku vyspělejší techniku…byla jsem tam již s Jonym a byla jsem moc spokojená – termín porodu dle velikosti mimi stanovili uplně perfektně….takže mohu vřele doporučit.
    Tak jdu zase něco vyrábět, tak ať vám rostou hezky bříška:-))

    #845281
    m mufino15
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky.
    Také se k Vám přidávám. Termín máme kolem 15.12, ale dle UZ je těhotenství o týden mladší takže spíše termín 22.12. No uvidíme. 5.6 mě čeká 1 trimest. screening, sice je to mé druhé těhotenství, ale stejně se bojím aby bylo vše ok. Já už byla na UZ asi 5x a 30.5 jdu zase – mám hematom, ale už mrška mizí – mimi ho vytlačuje. Když mi to doktorka oznámila, dost mě to vylekalo, první těhu bylo v pohodě a bez problémů a teď hematom, je mi pořád špatně a ze všeho nejhorší je to, že se mám šetřit a hodně odpočívat 🙁 já na to nejsem zvyklá tak je to dost těžké a hlavně vysvětlete to dvouleté dceři 🙂

    Monča

    #845282
    Anonym
    Host

    Ahoj Moni, taky Tě vítáme mezi zimními maminkami:-)) Člověk bude asi vždy nervozní, i kdyby byl těhotný po nevím kolikáté. Ale pořád si myslím, že je krásné, když v těhotentství není vše naplánované do puntíku a ta mrška příroda to řeší po svém.
    Tak pak napiš jak ti dopadl screening a zkus na sebe dávat pozor, i když je s malým prckem je to
    asi fakt těžké. Ale zase na druhou stranu si myslím, že když jsi zvyklá na aktivitu před těhu tak i v těhu to tělo přijímá lépe, než kdyby jsi předtím hodně odpočívala a najednou v těhu to chtěla strhnout….to aplikuji ze své zkušenosti, že mám taky malého (13kg) a poměrně ho nosím. Každý ať ho už netahám, že to není dobré, ale jsem trénovaná, takže i tělo to tak nějak pobralo:-)) Ono si samo řekne jak to cítí, samozřejmě kdyby ti nebylo nějak dobře nebo bolesti břicha atd. tak bych to zmírnila:-))
    A co ostatní, jak se máte? Co kontroly, jste pochváleny jako vzorné těhulky?
    papa

    #845283
    Anonym
    Host

    Ještě doplním, dcera Barunka je 22.12., takže Vánoce jsme byli také v nemocnici, byla to docela zajímavá zkušenost. Ani nám to nevadilo, protože to bylo první dítko, ale u druhého je to asi horší, tak budu držet palečky, aby jste to stihli být doma:)

    #845284
    m Martina_H
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,

    děkuji všem za milé přivítání. Nám se daří dobře. Minulý týden jsme byli na další kontrole a dostali jsme pochvalu, že je všechno pořádku, tak jsem zatím klidná. Ale za 2 týdny nás čeká první screening, tak z toho jsem trochu nervózní, aby bylo vše tak jak má. Jinak mě dost trápí nevolnosti, jak jste na tom vy? Doufám, že se to po prvním trimestru zlepší. Je to mé první těhotenství, tak je pro mě vše nové. Přeji všem hezký den. Martina

    #845285
    d diva.bara
    Registrovaný uživatel

    ahojte holky! 🙂 dlouho jsem nepsala, ale měla jsem nějaké menší starosti a zatraceně málo času 🙂 všici tu mluvíte o screeningu, tak se přidám, já jdu ve čtvrtek. tak doufám, že bude vše v pořádku. Mufi, vítám tě, přeji ať je vše v pořádku, ale vsadím se, že za pár týdnů budeš ráda, až si nejdeš chviličku jen pro sebe a v příštím roce je budeš vysloveně vyhledávat 🙂

    jak se máte? je vám dobře? já se cítím tak nějak divně. v rámci možností bylo vždy vše v pořádku, ale teď jsem hrozně unavená a vše mě bolí. také mám pověstné ranní nevolnosti. jen ty mé trvají zhruba celý den. trošku mě to trápí… nikdy jsem neřešila takové problémy, jako že mi je špatně, takže nevíte někdo, co by mi mohlo pomoci?

    omlouvám se, ale už musím letět, jdu dělat véču. pohlaďte bříška a pozdravujte dětičky.

    #845286
    m monika.t
    Registrovaný uživatel

    Ahojda 🙂

    Pěkně se tu rozrůstáme, to mám radost 🙂 Také vítám nové maminky 🙂

    Nemám moc času, tak jen v rychlosti si neodpustím svoje zkušenosti s nevolnostmi 🙂 Já neznám ranní nevolnosti, ale jedině celodenní 🙂 Řekla bych že snad od druhého, třetího týdne těhotenství je mi od rána do večera špatně. Žaludek jako na vodě, v puse podivně 🙂 Ale nezvracela jsem ani jednou. Nejhorší to bylo asi kolem čtvrtého týdne. To mi bylo strašně zle a byla jsem pořád unavená. Pak mi doktorka nasadila železo na chudokrevnost a únava postupně ustupuje. Tak kolem osmého týdne se to už zlepšilo 🙂 Teď jsem v jedenáctém a zlehka špatně mi začíná být až tak kolem druhé, třetí hodiny odpoledne, takže už docela pohoda 🙂 .. Na ty nevolnosti mi většinou nic moc nepomáhalo. Jediné, co můžu říct spolehlivě je to, že mi to zhoršoval třeba hlad 🙂 Takže jsem musela neustále mít po ruce něco, co bych snědla. Třeba jablko, ředkvičku, rajče, mrkev nebo jogurt.. To jediné trošku zabíralo. Myslím si totiž, že mi bylo zle z té divné pachutě v puse. Když jsem ji přehlušila, bylo to lepší 🙂 Také jsem pořád žvýkala Orbitky 😀

    Marti, jaký máš termín? Tohle je také moje první těhotenství a na screening jdu také za dva týdny 🙂

    #845287
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak ke klasickým nevolnostem taky moc říci nemohu, protože je to u mě vždy také záležitost žaludku na vodě, takže musím také menší porce a častěji…to je lepší.
    Ale holky nemám moc dobrou zprávu, protože jak jsem psala, že těhu vypadá o tři týdny mladší a že jdu pro jistotu do Gennetu tak dnes mi tam díky dobré technice kamarádka potvrdila, že mimi se přestalo vyvíjet…tedy vlastně se již od začátku vyvíjely jen plodové obaly a mimi ne, takže se musela stát chyba již někde na začátku. Jen tedy nechápu jak moje Dr. může vidět ve čtvrtek srdíčko a dnes tam nikdo nevidí nic. Když jsem hned pak kontaktovala moji Dr. tak prý se to vstřebalo….takže docela síla. Chápu, že může být něco špatně a příroda se podle toho zařídí, ale když už Dr. řekne, že je tam srdíčko a plod žije a najednou tam není nic…tak to mi snad ani nepřijde možné. V Gennetu taky potvrdili, že by tam musel být odumřelý plod…ale to tam není. Z hlediska laika se to těžko identifikuje, že je něco v nepořádku, protože jak se vyvíjí ty plodové obaly tak vrůsta HCG a tudíž projevy těhotenství – napětí v prsou, žaludek na vodě. Tělo se toho již samo nezbaví, takže zítra jdu na revizi, jinak by mohlo dojít k zánětu dělohy…prý tam již už nic nevyčarujeme. Děsím se i té narkozy, protože jsem tím nikdy neprošla, tak snad to zvládneme. Ale budu tady s Vámi nadále diskutovat, ať jsem v obraze jak se daří Vašim bříškům 🙂 Tak mi držte prosím zítra palce. Já je ještě dnes držím kamarádce, která akorát začala rodit. A pak taky další, kterou dnes přijali do nemocnice kvůli hematomu v 6.týdnu…..tak asi již jdu chrupat, protože na jeden den je toho ažaž. Pa

    #845288
    m Martina_H
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Moni, já to mám s těmi nevolnostmi přesně stejně jak popisuješ. Jednak jsou celodenní a ta pachuť v puse to je přesně to co mě taky trápí. Máš pravdu, že s hladem se to ještě zhoršuje, taky se snažím aspoň něco malého sníst, ikdyž je to těžké, protože nemám většinou chuť absolutně na nic. Jinak teď končím 10. týden, termín porodu mám 29.12., tak jsem na to zvědavá, jestli to vyjde. Vidím to tak, že buď Vánoce nebo Silvestra strávíme v porodnici :-), ale každopádně to stojí za to. Kdy máš termín Ty? Už se těším, až budu mít screening za sebou a ty největší obavy opadnou. Ikdyž je mi jasné, že se člověk aspoň trochu bojí o mimčo pořád.
    Marci, je mi líto, že to nedopadlo, ale aspoň držím palce ať revize proběhne v pořádku.
    Mějte se krásně a držte se 🙂
    Martina

    #845289
    d diva.bara
    Registrovaný uživatel

    Marci, to mě moc mrzí… třeba se to povede za nějaký čas. ať ti to dobře dopadne. myslím, že budeme všechny rády, když tu s námi zůstaneš. držím palečky moc, i děti, dostanou to příkazem 🙂 to by bylo aby to nebylo v pohodě.

    jinak děkuju za ty rady, já toho teď moc nesním, nemám vůbec hlad. když ležím, tak je to dobrý, ale jakmile se dostanu do vzpřímené polohy, tak potřebuju lavor 🙁 je to divný, nemám z toho moc dobrý pocit…

    a jak je vám teď? už na vás lidé poznávají bříško? na mně zatím není vidět vůbec nic… jsem zklamaná, na toho prcka se hrozně těším. bude to asi poslední. i když to jsme si říkali s Týnou taky, a pak to takhle dopadlo. tohle mimi je vlastně jedno velké nedopatření. doufám, že bude v pořádku, protože je tady reálná možnost že ne, když jsem nevysadila antikoncepci… holky, kdyby jste potřebovaly s něčím poradit, tak sem tu pro vás (pokud to budu vědět) pamatuju se, že když jsem byla poprvé, že jsem si na všechno musela přijít sama, a nebylo to nic moc 🙂 tak papapa, držím palečky, ať je vše v pořádku.

    #845290
    m monika.t
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek.

    Marci, to mě moc mrzí. Doufám, že revize proběhla v pořádku. To je základ, aby se to příště už povedlo. Tak držím pěsti! 🙂 A určitě s námi zůstaň 🙂

    Marti, já mám termín zatím 21. 12. Po prvním ultrazvuku zatím žádná změna, doktorka mi říkala, že vše je tak, jak by v tom týdnu mělo být. Tak uvidím, co nám ještě řeknou 14. 6. na screeningu. Už bych to chtěla mít za sebou. Nervozita pěkně stoupá 🙂 Je to tak jak říkáš.. teď ty obavy teprve začínají.. a pak už asi nikdy neskončí 🙂 Asi to k tomu patří. Já to teprve po tom screeningu řeknu v práci. Všichni už s tím tak nějak počítají, že to přijde, ale že UŽ, jsem zatím neprozradila 🙂 Ale divím se, že to na mě všichni nepoznali. Ze začátku mi bylo opravdu zle a hlavně ta únava, ta byla nesnesitelná. Asi jsem dobrá herečka 🙂 Ale už se těším, až půjdu s pravdou ven.

    A co se Baru týká toho zvracení, tak kamarádka prozvracela téměř celé těhotenství. Po porodu měla asi o 10 kilo míň než předtím. A malá je úplně v pořádku, žádné jiné komplikace nebyly. Oni ti doktoři mimi určitě ohlídají, aby i přes to nechutenství dobře rostlo, neboj 🙂 A třeba ti to brzo přestane. Aspoň bych ti to přála. Musí to být opravdu nepříjemné 🙁

    Jinak na mě zatím asi nic moc vidět není. I když už cítím, že některé kalhoty mám přes břicho těsnější 🙂 Ale ono už to určitě každou chvílí začne..

    Tak se mějte krásně, ať je vám všem dobře. Pohlaďte pupíky 🙂

    #845291
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    moc děkuji za podporu, akoráž jsem navečer dorazila domů. Nejhorší to bylo několik minut před tím sálem, nakonec jsem šla po jedné hodině. Ale narkoza by pěkná, dokonce jsem si libovala jak jsem se vyspala…tak jsem byla ráda, že vše proběhlo hladce.
    Děkuji za všem za podporu, za nějaký čas se do toho určitě pustíme znovu:-)) tak vás poinformuji.
    Jinak jsem ráda, že vám bříška „už“ skoro rostou…to si pamatuji jak je to krásné..to už člověk začíná hezky mimi cítit. Tak se držte a ať vám dobře dopadne ten screening. papa

    #845292
    Anonym
    Host

    Holky, čtu si to po sobě a omlouvám se za překlepy…asi ještě doznívají účinky narkozy:-))

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (z celkem 157)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist