prosinec 2012

  • Toto téma obsahuje celkem 157 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel m monika.t a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (z celkem 157)
  • Autor
    Příspěvky
  • #845293
    m monika.t
    Registrovaný uživatel

    Marci, tak to je super, že to dobře dopadlo! Tak ať jsi co nejdřív úplně v pořádku :-)) Pa

    #845294
    Anonym
    Host

    zdravím, chtěla bych se přidat, mám termín 23. prosince a podle paní doktorky čekám dvojčátka. už mám doma 3 letou holčičku. jmenuje se Amálka a je hrozně hodňounká. je drobounká, protože jako miminko byla hodně nemocná. doufám, že s prťousky takové „starosti“ mít nebudu.

    #845295
    Anonym
    Host

    čauky, chtěla bych se k vám přidat, mám původní termín 16. 12, ale potom se zjistilo, že je podle utz miminko o 3 týdny menší. Doufám, že nevadí, že tu budu s vámi, ale diskuze na leden tu ještě není 🙂 Jmenuji se Loraine, je mi 20 let, studüji 3. rokem VŠ a čekám svoje první dítko. Jen nějak vůbec nevím, jak se mám chovat, resp. co mám dělat a co ne. Poradili byste mi, prosím, něco do začátku? Pomalu se chci porozhlédnout po nějaké postýlce nebo kočárku, uvažovala jsem i o pultíku ne přebalování, ale vůbec netuším, na co dávat při vybírání pozor… Koukám, že ste tu samé zkušené mamky. Mohli byste mi, prosím nastínit co a jak? Moc děkuju, Lori

    #845296
    Anonym
    Host

    Ahoj, to je super jak se skupinka rozrusta! Ještě ke konci roku zvednete tu populační křivku, takže dorovnáte momentálně klesající vývoj:-)) Už se těším až tady budete v prosinci psát jak se mimi narodila, jestli to opravdu vyšlo na ty termíny nebo jak si to miminka vybrala….
    Děkuji Moni za podporu, taky doufám, že hojení bude dobře pokračovat a budeme se moci brzy zase začít snažit. Taky se zeptám zda jste někdo před otěhotněním využíval ovulační testy, nikdy jsem to nějak neřešila, jen teď si říkám, že by možná bylo dobré si tu ovulaci zjistit, protože nevím jak to bude rozhozené a příznám se, že bych nechtěla čekat nějak dlouho na další mimi. Tak snad touto cestou si to mohu trošku urychlit.
    Jinak co se týká výbavičky tak bych Lori asi plynule sledovala nabídku na našem trhu a když se ti něco bude líbit nebo tě bude zajímat konkrétní dotaz, tak se zeptat..ono je toho docela hodně o čem se dá hodiny a hodiny diskutovat.
    Jinak Emily musím vyznat obdiv tak jako Baru, že bude mít dvojčátka…to je úžasné, určitě to bude náročné, ale myslím, že je to nádherné. A o denním režimu s dvojčátky asi bude více vědět Baru:-)) Kdyby to šlo nějak zařídit, taky bych je brala:-))
    Tak se holky mějte hezky. A co ty Baru, dlouho jsi se neozvala, jste ok?
    pa

    #845297
    d diva.bara
    Registrovaný uživatel

    ahoj 🙂
    s těmi testy by to mohl být dobrý nápad. no, už je to trošku lepší, vyšetření jsou všechna v pořádku, tak jsem se uklidnila 🙂 možná to byly také nervy, ale teď už je to opravdu v „poho“ 🙂
    a jak se cítíš ty, Marci? dobrý? to je asi blbej dotaz, ale moc jsem na tebe myslela.
    Lori, máš ještě pořád dost času, takže nemusíš spěchat. určitě je šikovné mít pultík na přebalování, to ti schvaluji, protože když děti přebaluješ na stole na dece, tak se ti můžou skulit. je to¨dobrý dávat je tam i třeba po vykoupání, prostě je tam položíš, když zrovna potřebuješ na chvilku volný ruce.
    kočárek je téma na několik dní, každému vyhovuje něco jiného, záleží taky, jak moc jej budeš využívat, kde s ním budeš jezdit. já mám vyhlídnutého favorita Chic 4 baby Luna 2012, už jsem se na něj byla i podívat a vypadá fakt dobře, jestli ti mohu poradit, nikdy nekupuj kočárek světlé barvy. nejenže i tmavá brzy vybledne, ale světlý kočárek se okamžitě upatlá a umaže, až bude mimčo drobet větší. také koukej na to, aby si mohla rukojeť mít jak v předu, tak i vzadu, některá miminka nesnáší, když nevidí na maminku.
    z dalších věcí je asi nejdůležitější postýlka, my máme klasickou, ale i koš, v tom děti spaly odpoledne, je to individuální, každé má své výhody, záleží na tobě, čemu dáš přednost. pak ještě bych ti radila si pořídit ohrádku až se ti to bude batolit, to je věc k nezaplacení 😀 kluci tam byly velmi často, dala jsem jim tam vždy hračky, a oni si hráli, když jsem vařila, bylo to úplně senza, protože jsem věděla, kde jsou. potom si i začínali stoupat k té ohrádce, to už byla sranda 🙂
    jinak ještě autosedačka je taková důležitá, buď jí koupíš ke kočárku, nebo samostatně, ale tady bych nekupovala nic z bazaru, přijde mi to docela důležité. kosmetiku pro děti, stejně jako dudlíky a lahvičky je podle mě nejlepší koupit v lékárně, dovedou ti i poradit. jinak k lahvičce je podle mě nejlepčí takový ten tvrdý dudlík, k dudlíku ten trošku měkčí- moje děti byly vždy otrávené z tvrdých dudlíků 🙂 jinak také dobrou kosmetiku mívají v DM, když máš kartičku, vyplatí se ti tam chodit pro plenky atd.
    oblečení jsem většinou dostávala od kamarádek, úplně na prcky, různě to kolovalo, jako že jsem dávala věci po starších dětech jedné kamarádce a věci pro ty mladší jsem dostávala od jiné. takže jestli někoho takového máš, tak toho nemusíš kupovat zase tolik. jen nějaké bodíčka, košilky, tričíčka, hlavně asi ta body, když se ti ublinkne… a hlavně si kup látkové pleny, to je naprosto báječná věc. my máme doma až 70ks, a i te´d je nestíhám prát, starší děti do nich smrkají, když mají rýmu 🙂 no, to je asi vše, co te´d vymyslím, kdybys měla nějaký konkrétní dotaz, tak se ozvy, nic jiného mě momentálně nenapadá 🙂

    #845298
    Anonym
    Host

    Ahojky, Baru tak to jsem ráda, že jste v pořádku, taky jsem si říkala jestli s Vámi něco není, když nepíšeš…děkuju, že jsi na mě myslela, i když si to racionálně dobře zdůvodňuji, tak přeci jen ty hormony si to dělají po svém…ale myslím, že už je to lepší. Jako na zavolanou mám teď hodně věcí do práce a tak nemám moc času doma sedět a přemýšlet nad tím…tento maraton mě čeká do 15.6. a pak se zase vrhám do příprav na odjezd manžela do Norska na 14 dní a Barunka jede na tábor…takže musím vše nakoupit a zařídit…no a to jsem hned na začátku července. Takže na nudu si asi stěžovat nemohu a jsem za to ráda.
    Co se týká těch věciček tak taky mohu souhlasit s přebalovákem..používala jsem ho až skoro dvou a půl let malého..ono se to hodí pak i na normální oblékání, aby jsi nemusel být pořád ohnutá. Měla jsem ale tedy takový ten vál na komodě, příšlo mi to dost stabilní a hned pod tím jsem měla všechny věci (komodu využívám dodnes na dětské věci, jen jsem sundala vál). Přišlo mi to jako dobrá investice vzhledem k tomu, že to mohu nadále právě využívat i potom co už nebudeme mít úplné mimi. A když bylo další mimi tak jsem jen nasadila hořejšek a bylo vše připravené. Dudlíky a flaštičky neumím posoudit, protože jsme ze žádných nepili a na dudlík jsem je nezvykala, takže jsem si udělala symbolicky jen jednu fotku každého dítka s dudlíkem, abych viděla jak by vypadaly:-)) Co se týká kočárků tak jsem měla roana…podobny styl jak psala Baru, byl jeden z největších…myslela jsem si, kdybychom měli velké mimi tak ať má prostor, ale to jsme neměli, takže Baru v něm mohla v klidu spát do tří let:-))…a i ráda kočárkem jezdila. To je taky od toho jaké mimi budeš mít, kamarádka má holčičku a to odložili kočárek v roce a půl…takže to je taky sázka do loterie. Na Jonáška jsem měla V Cross, ve předu s kolečkama s aretací a poměrně malou korbičkou (už jsem věděla, že obříky asi mít nebudeme:-)) a s tím jsem byla spokojená, hlavně ta kolečka byla fajn. Sama moc nedávám přednost trojkolce, ale jsou zastánci i tohoto typu kočárku… Možná bych se poohledla po okolí a uvidíš určitě budeš mít zpěné reakce na různé typy kočárků. Nyní jsem si chtěla také koupit nový a koukala jsem na takový ten golfový Peg perego, protože golfky nemám a vždy jsem používal jen sporťák od klasického kočárku, ale to je potom moc těžké a velké, takže taky bych doporučovala golfky na takovéto cestování, jestli hodně jezdíte. My máme auto skoro jako druhý domov, takže v budoucnu bych je prosazovala. Malej má teď tři roky a ještě jsem zvažovala jestli je nekoupit, sice není kočárkovej, ale na výlety by se fakt hodily! Pak už je utahaný a děláme soumary:-))
    Tak to je snad taky zatím vše co mě napadlo…ale uvidíš i další ti určitě dají typy…a nebo když něco budeš mít tak se klidně ptej…my se taky rádi něco dozvíme:-))
    papa

    #845299
    Anonym
    Host

    Díky za všechny názory a vyčerpávající odpovědi. Problém je, že nemám moc kamarádek, které by dítě už měla, nebo byly těhotné… Jsem takový živý důkaz, že antikoncepce nefunguje na 100%, protože jsem těhotná úplně omylem 🙂 Ale kárání ze strany rodičů už jsem si vyslechla, takže tak. Byla jsem zásadně proti potratu, i když mi přítel jasně řekl, že to dítě nechce a mě s ním také ne. Holt budu další v řadě svobodných matek… Ještě že není středověk, teď je to docela běžné. Chvíli jsem přemýšlela o tom, že bych to malé mohla dát k adopci, ale pak jsem si řekla, že mi není 15, a že to snad nějak zvládnu. Když jsem začala cítit, jak kope, byla jsem rozhodnutá (zní to jako otřepaná fráze, ale mně fakt blesklo hlavou, že od těď jsem máma).Zpočátku jsem se s pochopením moc nesetkala, ale teď, když rodiče vidí mé bříško, začínají tát 😀 Jen vůbec nevím, jak to udělat se všema těma potřebama 🙂 Extra moc peněz nemám, nechci otravovat rodiče, protože jsem moc pyšná, než abych si o něco řekla a půjčku jsem zavrhla rovnou… Ale nějak to zvládnu. Můžete mi někdo, prosím, doporučit nějakou knížku o dětech? Vůbec nevím, co od takového malého človíčka čekat… Co dělají děti krátce po narození? Pláčou? Spinkají? Co s nimi dělat? Kdyby vás napadlo cokoliv důležitého, nebo i takové kravinky, tak mi, prosím, písněte, budu čekat 🙂 A moc díky, s vámi mám pocit, že to zvládnu.

    #845300
    d diva.bara
    Registrovaný uživatel

    Lori, nemáš vůbec zač. jestli bys měla zájem, mohu ti dát nebo poslat nějaké oblečení po dětech. po klukách mi toho zbylo hodně a jsou to pěkné věci. Emily, moc gratuluju ke dvojčátkům, vůbec se toho neboj, bude to v pohodě, uvidíš. navíc jestli máš už holčičku, tak jsi určitě zkušená. co jí bylo? jestli se chceš na něco zeptat, klidně se ptej. moc gratuluju, uvidíš, je to úplně krásný- bombový. já letím, jdu dětem kontrolovat úkoly a vy všechny pozdravujte svoje děti (i ty nenarozené) mimochodem, jak jsi na tom, Marci?

    #845301
    m monika.t
    Registrovaný uživatel

    Ahojda 🙂
    Všechny moc zdravím a doufám, že jste v pořádku 🙂 Na téma nákupy nemám zatím moc co říct. Nákupní horečku jsem ještě nedostala 🙂 Některé věci jsem si už pozjistila, že „podědím“ a zbytek budu pořizovat tak nějak průběžně později. Nejvíc si asi budeme lámat hlavu s kočárkem, ale zatím je ještě čas 🙂
    Ale hlavně jsem se vás chtěla zeptat, jestli nemáte některá z vás zkušenosti s velkým zhoršením pleti během těhotenství. Nikdy jsem neměla pleť nějak extra bezproblémovou, ale to, co se mi „spouští“ teď, to je hrůza. Jsem samý pupínek 🙁 Nechce se mi kvůli každé blbosti lítat k doktorce, tak přemýšlím, jestli mi třeba jen něco nechybí nebo naopak nepřebývá v jídelníčku.. V každém případě jestli je pravda, že holčičky ubírají na kráse, tak potom ji mám jasnou 😀
    Mějte se hezky
    M.

    #845302
    m Vlaďka
    Registrovaný uživatel

    AHojky děvčata,

    koukám, že jsme se rozrostly o dalších pár maminek. Těm samozřejmě velmi gratuluji. Lori – tebe strašně obdivuji a držím palečky. Samozřejmě kdybys chtěla s čímkoli poradit nebo nějakou pomoc (a samozřejmě i kdokoli další), tak pomůžu.
    Marci je mi to moc líto. Hrozně jsem to s tebou prožívala, protože nám řekli, že je maličká taky moc maličká na svůj věk a uvidí se do příště jak to dopadne. Naštěstí se malá drží jako klíšťátko, ale posunuli nám porod z původního 23.12. na 31.12. Hlavně držim palečky aby to vyšlo příště.

    Co se týká nákupů, tak horečku taky zatim nemám. Možná protože neustále musim lítat kolem prcka. I když je vlastně pravdou, že když jsem zjistili, že jsem zase v očekávání, tak jsem koupila přenádherný šatičky pro malou na příští léto. Jsem asi ulítlá, ale nemohla jsem si pomoc. Všichni na mě koukaj jak na blázna protože se stále neví co čekáme, ale já mám prostě dojem že je to malá princezna. Tak uvidíme.

    Jinak co se týká pořizování věcí, tak určitě to chce přebalovák. Já musim říct, že mám doma celkem 2. Jeden mám na pračce – když vyndám prcka z koupání ( ten jsem koupila v Ikea – stál asi 100,-) a druhej – takovej větší mám v dětském pokoji. Tam se oblékáme, přebalujeme a podobně. Mám ho teda položenej jenom na stole – původně byl na komodě a velice mi to vyhovovalo, protože jsem měla vše hned při ruce. A hlavně dostatek odkládacích ploch kolem.
    Jinak kočárek mám teda světlej po prvním prckovi a asi se k němu vrátim. Nekupovala jsem žádnej značkovej, protože mi to přijde zbytečný. Chtěla jsem hlavně aby byl tak trochu do města – tedy otočný přední kolečka a aby byl lehkej. Při představě, že tahám 15 kilovej kočár do autobusu, asi bych se po… Asi mě teď k nákupům nic moc nenapadá.

    Chtěla bych se ještě zeptat, jestli má někdo zkušenosti s těhotenskou cukrovkou. Byla jsem v pondělí na diabetologii a zjistili mi, že mám zvýšené hodnoty. Dneska jsem byla na testech – musela jsem vypít asi půl litru přeslazený vody na lačno – no málem jsem tam vrhla. Tak jsem zvědavá jak to dopadne.
    Nevíte někdo co by to znamenalo pro prcka, kdybych měla cukrovku??

    No nic pádim za malým. Musíme jít blbnout.
    Tak pozdravujte drobečky a zatím se mějte.

    Vlaďka

    #845303
    Anonym
    Host

    díky Vláďo, to je moc milé, že si to myslíš. tak koukám, že ten přebalovák určitě pořídím 🙂 určitě to bude holčička! moc ti jí přeju. já nevím, jestli si to nechám říct, na jednu stranu je to potom žúžo překvápko, na druhou bych to asi nevydržela 🙂 tak děkuju moc, já se budu ptát postupně 🙂

    #845304
    m Martina_H
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,

    zdravím všechny, doufám, že se máte fajn. Mě pořád trápí nevolnosti, většinou to ustojím bez zvracení, ale je mi šoufl celý den, navíc do toho ta únava, tak jsem tento týden zůstala doma. Naštěstí mám práci, kde mám možnost pracovat z domova, takže je to lepší než sedět v kanclu.

    Moni, mám zkušenosti se zhoršenou pletí, v prvních týdnech těhotenství jsem vypadala jak puberťák :-). Podle mě jde jen o hormonální nerovnováhu, která se časem nějak srovná. Teď (v 11. týdnu) se mi pleť hodně zlepšila a to jsem to nijak zásadně neřešila. Co se týká nakupování, tak taky zatím ještě neřeším, resp. mám nějaký obleček na mimčo, kterému jsem neodolala. Ale času je ještě dost. My si tedy určitě necháme říct pohlaví, protože co jsem koukala na věci, tak mi docela přijde, že to mají dost odlišené pro holčičky a pro chlapečky. Tak chci vědět co kupovat :-). Na kočárek jsme koukali jen na netu, začneme řešit asi na podzim. Mějte se zatím krásně a opatrujte se 🙂
    Martina

    #845305
    b Vierka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak sa k Vám pridávam :). Som na konci 11 tyždna 🙂 a dátum porodu mám 21.12 :). Ja možem povedat, že zatial tehotenstvo prebieha bez vacsich problémov okrem únavy ale to je normal :). Akurát mi začali padat vlasy o čosi viac ako som bola zvyknuta :(, tak som sa podstrihla k pleciam snad to trosku pomoze. Co sa tyka jedla je to zatial vpohode, nemám vobec nejake chute a jem uplne normalne ako doteraz čo som velmi rada. Ale je možné že sa to časom zmení a možno nie :).
    Holky popište vy jak se máte a jak tehotenstvo znášate :). Som rada, že som sa sem pridala. Vidím, že je nás tu dost.

    #845306
    m monika.t
    Registrovaný uživatel

    Ahojda 🙂

    Marti, tak doufám, že už to tedy mám s tou pletí „za pár“ 🙂 Teď jsem 11 + 5 a teda nic moc. Doufám, že horší už to nebude, protože takhle jsem nevypadala ani v pubertě 🙂 Už si toho začali všímat i v práci a ptát se, což je mi nepříjemné, protože jim vše chci říct až po screeningu. Tak se snažím to maskovat, ale popravdě řečeno to fakt moc nejde 🙂

    Jinak my si určitě necháme říct, co čekáme, pokud se nám drobek ukáže 🙂 Sice je určitě také krásné, když máš po porodu překvapení, ale takhle je to rozhodně praktičtější 🙂

    Vladi, také jsem zvědavá, jak ti to dopadne s princezničkou 🙂 Ale když ti to vyšlo s prvním prckem, tak teď určitě také 🙂 .. A jestli je pravda, co se říká o té kráse v těhotenství, tak v tom případě já stopro také jednu čekám :-))) .. Také jsem koukala na net na tu cukrovku, protože sama nevím, co to obnáší a našla jsem tohle.. tak můžeš juknout 🙂 http://www.tehotenskacukrovka.cz/

    Tak se mějte všechny moc hezky a pohodově 🙂
    M.

    #845307
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    děkuji všem za podporu:-))S radostí sleduji jak se tu rozvíjí diskuze…už se v tom i trošku ztrácím. Tak snad neztratíme nit. S tou nevolností a pletí bych také souhlasila s tím, že až se tělo trošku popere s prvotní hormonální bouří, tak to bude lepší. A nebo bych možná ještě doporučila dobrou kosmetičku, která umí poradit co na pleť právě v době těhotenství. Nebo minimálně pravidelné důkladné čištění od ní by vám mohlo pomoci.
    A co Baru, jak zvládáte? Připravujete už něco na tu cestu v září do Brazílie?
    Tak zatím papa a dávejte pozor na miminka:-))

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (z celkem 157)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist