prosinec 2012

  • Toto téma obsahuje celkem 157 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel m monika.t a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (z celkem 157)
  • Autor
    Příspěvky
  • #845308
    d diva.bara
    Registrovaný uživatel

    zdravím vás všechny, Vlaďko, zvýšené hodnoty mohou znamenat, že máš více cukrů v krvi, protože nemáš dostatečnou hladinu inzulínu. jestliže jsou zvýšené, nemusí to být žádná tragédie, toto je celkem rozšířené onemocnění. pokud budeš mít těhotenskou cukrovku, budeš muset dodržovat dietu, trošku cvičit a pokud na tom budeš hůř, budeš dostávat inzulín. obvykle cukrovka vymizí, ale je dobré dodržovat i u dětí určité stravovací návyky- nejsou to žádné přísn diety, ale aby nejedlo čokoládu každý den. ale to ti určitě řekne doktor. neboj, není to nic vážného, na životě vás to neohrožuje.

    ahoj Vierko, vítám tě, mohu-li ti poradit, tak bych brala nějaké vitamíny, zeptej se v lékárně, které by byly nejvhodnější, je to způsobeno nejspíš těmi hormonálními změnami, ale určitě se to zase ustálí, i to zkrácení by mělo pomoc.

    Moni, to mě mrzí, že máš takovéto problémy, musí to být nepříjemné. asi s tím nejde nic moc dělat. hlavně pleť nevysušuj, a pupínky nevymačkávej. možná by ti trošku mohla pomoc nějaké pleťové vody, nebo taková ta čistidla, ale nevím, spíš budeš muset počkat, až to odezní. to s tím jídelníčkem asi nesouvisí, spíš bych řekla, že je to způsobeno hormonálními změnami, jako vlasy Vierky. je to asi stejné, jako když začneš brát hormonální antikoncepci, buď se ti pleť vyčistí, nebo se ti zhorší, hormony jsou potvory. ty holt neovlivníš… ale určitě se to brzy zlepší.

    ahoj Marci, ty jsi nemohla spát? 🙂 ještě moc ne, spíš začínám přemýšlet co dětem sbalit na tábory. prvních 14 dní mi totiž budou střídavě odjíždět a vracet se, takže to bude takový „maglajz.“ 😀 ale už jsem nakoupila tašku krémů na opalování, to je základ, jinak asi nic. takovéty věci se stejně budou dolaďovat až týden před odjezdem, a už teď je mi jasné, že něco určitě zapomeneme a já budu mít největší hoňku den před odletem. tak nějak s tím počítám 🙂 dneska jsem byla s klukama na preventivní prohlídce, tak jsou v pořádku, zdraví jako rybičky. už se na těch 14 dnů těším, pořádně si od sebe odpočineme, i když mi asi bude smutno, doma bude vždycky poloprázdno… navrhovali jsme klukům, aby jeli každý na jiný tábor, ale moc se jim nechtělo, je vidět, že jakmile se mají rozdělit, jsou hrozně nejistí a nesoustředění. úplně nejlépe jim je, když jsou všichni 3 spolu. tak nějak se i na vzájem kontrolují. Mína a Maty už to takhle nemají, Maty jede na příměstský tábor spolu s Estym,potom ještě na nějaký zaměřený na piráty. Tedy na fotbalové soustředění a na tábor od školy, Mína jede na tábor se mnou, ale až 16., vezmu si tam i Týnu, ta se mnou bude celé prázdniny, ten náš benjamínek 🙂 kluci jedou na tábor symbolicky na 3 dny, ale i tak se mi bude hrozně stýskat.

    bože, já je mám tak ráda. všechny. hrozně mě naplňuje předávat jim lásku a životní zkušenosti. kdyby se to tak teď dalo zastavit, aby už dál ani nerostly :))) a jak se máš ty, Marci? já vím, ptám se pořád… však ono se to ještě povede! držím ti palce, zasloužíš si to! pa, já už musím, mám ještě nějaké zařizování… mějte se všechny moc hezky a pozdravujte svoje berušky a broučky.

    #845309
    Anonym
    Host

    Ahoj maminy, tak se s hrdostí přidávám k Vám:-) Po skoro třech letech kdy mě léčili na sterilitu se to konečně povedlo a jsem 13+5tt(podotýkám, nakonec to šlo i bez doktorů) Já jsem celkově hodně spavec a teď je to ještě horší, takže vůbec nevím, co budeme dělat třeba na podzim až budu mít bříško a malej mě bude vyšťavovat mnohem víc. Jinak termín porodu 6.12, na Mikuláše:-)
    Momentálně jsem na první nemocenské:-( léčím chřipajznu, ale z nejhoršího už jsem venku. Takže příští týden hurá do práce.
    Špatně mi vůbec nebylo a prej už naštětsí ani nebude, jen pro mě velmi pozitivní věc, měla jsem velký problém s akné, a než jsem otěhotněla byla jsem na silných antibioticích a teď mám úplně krásnou pleť:) Jinak holky kdy jste začli přibírat? nebo kdy by se mělo začít přibírat?
    Děkuji a mějte se krásné.

    #845310
    b Vierka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Deefee,
    moc Ti gratulujem :). Spavec som aj aj 🙂 a nevolnosti nemám tiež. S akné som nemala žiadne problémi. Moc moc Vám gratulujem :).
    No ja som v 11+6tt a pribrala som 2kg 🙂 hh neviem či je to veľa alebo málo ale doktorka nehovorila nič. Pritom jem úplne normálne ako keď som nebola tehotná. Ale myslím si že každa tehulka to má iné. Ale zato bruško sa mi nafúklo a teraz oblečiem len 2-je nohavíc (nato mi doktorka povedala že to je úplne normálne a individuálne). Vraj niektorým maminkám sa bruško zvačší až 4 mes. :).

    Tak zatím ahojte

    #845311
    Anonym
    Host

    Vierka- no já jsem ještě nepribrala ani kg…a jen se mi malinkato zvětšila děloha…ale rikam si ze čím později začnu pribirat,tím lip:-)
    Navíc já se asi budu muset trosku hlídat ptz zatím bych porad jen jedla a AZ to půjde vidět,budu muset brzdit ať nepriberu zbytečně moc.:)
    Zatím se měj papa

    #845312
    d diva.bara
    Registrovaný uživatel

    ahoj, tak jak se máte, holky? Věruš, co vlásky? je to lepší? neboj, oni padat přestanou. a Moni, co ty? jak se ti daří? už se to zlepšilo? určitě i tak vypadáš moc dobře, krásnou tě udělá mimi 🙂 Vlaďko, co mimčo? jak dopadlo vyšetření? a co ty Marci, jak se máš? co dělá Barborka a Jonášek? teda, holky, nás tu je! to bude dětí!

    #845313
    m monika.t
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Baru 🙂

    Už to mám s pletí trošku lepší. Sice se mi pořád na obličeji objevují pupínky, ale už se i hojí, takže zase začínám vypadat trošku k světu 🙂 Bohužel mám na obličeji samý červený flíček – památka na tu hrůzu. Ale věřím, že to časem vybledne 🙂 Je pravda, že když vzpomínám na období, kdy jsem začínala brát antikoncepci, tak jsem doufala, že budu mít pleť krásnou a nebyla to pravda. Vůbec žádný vliv to nemělo. Takže jsem asi v té skupině „šťastných“, které mají k tomuhle zkrášlování sklony :-))) .. A co ty, jak se máš? Všechno v pořádku 🙂

    A co ty Vladi, jak ti dopadly výsledky??

    Teda holky, už nás je tady tolik, že se v tom pomalu začínám ztrácet 🙂 A pak že porodnice bývají v prosinci prázdné 😀 Tak doufám, že se máte všechny dobře a drobečkové že rostou tak, jak mají 🙂

    Mějte se hezky, musím běžet.
    M.

    #845314
    b Vierka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Baru,

    ďakujem za opýtanie. S vláskami je to lepšie, kupila som si nový šampon a dotoho berem vitamins 🙂 takze už tolik nepadaju a zlepšuje sa i vzhlad. V stredu poobede idem na screeningove vyšetrenie tak som trošililinku nervozna, ale verim v to že všetko dopadne dobre.
    Holky ako sa máte vy? Ako sa Vám darí? Co brušká už rostou?
    Drž te sa holky ať ste vpohodičke a zdravé :)).

    Ahojte

    #845315
    d diva.bara
    Registrovaný uživatel

    taky děkuji za optání. všechno by mělo být v pořádku, zdá se, že mimi roste tak jak by mělo. začínáme se pomalu připravovat na tu Brazílii ale možná nepojedeme nikam, protože Mína chytla spálu. má nějakou težší variantu, tak je v nemocnici a my u ní střídavě držíme stráž. doktoři mě tam sice nechtějí moc pouštět, ale já doufám, že to nechytnu a mimčo bude v pořádku, na druhou stranu tam Mínu nechci nechat samotnou, přijde mi to nefér. ale jinak je to dobré. Bříško už mám docela velké, jen se modlím, aby to zase nebyla vícerčata, už bych to asi nezvládla 🙂 ale vypadá to na jedno zdravé miminko.

    jsem ráda, že už se to zlepšilo, uvidíte, že za chvíli nebude po nějakých flíčkách či vypadaných vlasech ani památky. Věruš, budu na tebe myslet, aby to dobře dopadlo, neboj se. také jsem nervozní před každým vyšetřením, to k tomu asi patří 🙂

    #845316
    Anonym
    Host

    ahoj holky, dlouho jsem se neozvala, měla jsem nějaké starosti s Amálkou, tak jsem neměla moc času… Jak se vám daří? Těšíte se na prťousky? Já už se nemůžu dočkat! Podle utz to vypadá na holky, tak budeme mít 3 dcery 🙂 Nám je to jedno, jestli to bude holka nebo kluk, sice to říká každý, ale doopravdy to tak není. Hlavně aby ta miminka byla zdravá! Hrozně bych si to přála, mít konečně normální těhotenství a normální, zdravé děti… Báro, jak to asi vypadá s dvojčaty? Máš nějaké speciální vychytávky? Holky, přemýšleli jste nad odběrem pupečníkové krve? Přeji hodně zdraví, mějte se fajn.

    #845317
    m monika.t
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek maminy 🙂

    Tak já jdu zítra na ultrazvuk a odpolko budu vědět výsledky screeningu. Už se nemůžu dočkat, až to budu mít za sebou a až zase uvidím drobečka 🙂 Věřím, že bude všechno v pořádku. I břicho už mi roste, musím nosit volnější trička, aby si toho nikdo nevšiml dřív, než budu chtít :-)))

    Ty Baru nemůžeš mít chvilku klid, viď 🙂 Ale ona se z toho Mína určitě brzo dostane. Držím palce. Sama jsem jako malá spálu taky měla, takže ji chudinku lituju.

    No já běžím. Mějte se všechny hezky a pozdravujte prďousky 🙂

    #845318
    d diva.bara
    Registrovaný uživatel

    ahojte všechny mamky! jasně, všechno bude v pořádku! také se těším na každý ultrazvuk a vyšetření, jednak ze mě vždy spadne ta nejistota, a jednak vidím toho malinkého broučka! 🙂 pamatuju si, že jsem si při prvním těhotenství dlouho nekoupila žádné věci na miminko, jako oblečení, a všechno mě hrozně škrtilo, ale já jsem si prostě nechtěla připustit, že jsem těhotná. v tom sedmém měsíci, když jsem si konečně došla pro těhotenský kalhoty to byla neuvěřitelná úleva!

    no, i tak se to dá říct 🙂 ale snad to bude v pořádku, snáší to docela dobře. nejvíc je jí líto, že nestihne tábor… ale snad to nějak vykompenzujeme tou Brazílií.

    Emily, a co je Amálce? ona je nějak hodně nemocná? já jsem nad tou krví také přemýšlela, nikdy nevíš, co se může stát. no, s dvojčaty je to trošku náročnější. připrav se na to, že budeš mít hafo špinavého prádla a na začátku se moc nevyspíš. ale zvládnout se to dá. stačí se na ladit na jejich notu a potom to bude fajn. jakmile přijdeš na to, co který pláč znamená, máš vyhráno 🙂

    #845319
    b Vierka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky :),
    dnes som bola na screeningu uff som se bala ale dopadlo to dobre :). Prcek je vporiadku akurat sa mu nechcelo otocit tak aby doktor videl jeho chrbticu zozadu :), ale pan doktor si ju odmeral z boku a povedal ze ma spravne rozmery a nic neobvikleho tam nevidi. Malicky sa pohyboval a kopal odusu ako ho doktor nahanal :). Videli sme ho v plnej parade a uff no je to nadherny pocit :)).
    Potom mi odobrali krv a tie vysledky budem mat az cca za 1-2 tyzdne takze si uzijem este trosku nevika 🙂 ale verim ze to bude vsetko oka :). Teraz mam trosku problemi so sankou na puse, klb a sval. Bola som u zubnej fizioterapeutky a ta mi dala nejake tie cviky tak dufam ze pomozu (bohuzial mi nemoze dat niake tableky aby to preslo). Nastastie ma to boli len ked jem 🙂 ale len trosku. Zato poctivo cvicim aby mi nemusela dat nejaku vlozku do ust na menej namahania klbu a svalu. No tak snad to dobre dopadne.

    Moniko, drizim palce na screening uvidis ze malicke je vporiadku.

    Baru, Mina se urcite brzo s toho dostane. Taktiez drzim palceky :).

    Emily, na prcka sa velmi tesime 🙂 a gratulujem k dalsim holkam, hlavne nech su zdravucke. Nam je to tiez jedno ci to bude chlapcek alebo dievcatko.

    Tak maminky drzte sa 🙂 Ahojte

    #845320
    Anonym
    Host

    ahoj 🙂 to je dobře, Věruš, že je všechno v pořádku! moc ti to přeju! my řešíme hlavně to zdraví, chodím na nejrůznější testy, aby bylo všechno v pořádku. no jo no, holky 🙂 třeba se povedou i kluci, někdy.

    Baru, díky za info 🙂 no, Amálka má leukémii, proto neustále melu o zdraví…. je na tom docela špatně, jsou jí 3 roky, ale většinu svého života strávila v nemocnici. když to sem píšu, tak se mi kutálejí slzy po tvářích… byla na transplantaci kostní dřeně, ale já jsem nebyla úplně ideální dárce, takže daroval manžel, jenže nemoc neche ustoupit. doufám, že by ta pupečníková krev mohla Amálce pomoct. také proto jsem znova otěhotněla. když si vzpomenu, jak se narodila, ihned mi ji vzali… pak byla přes 2 měsíce v inkubátoru. když jsem si jí poprvé chovala, měla modré rtíky a hrozně se klepala. teď nám jí zrovna z nemocnice zase pustili domů, spinká, má speciální podložku, která monitoruje jestli dýchá, jen trnu, kdy se začne ozývat signál, že něco není v pořádku. dobrou noc, přeju vám všem zdraví, i vašim dětem, protože to je nejdůležitější- vím o čem mluvím. ahojte Emily

    #845321
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala, ale nějak se mi nakupila práce, takže moje pracovní doba se posunula od 23hod do 4hod do rána, takže pak už jsem neměla nějak sílu odepisovat. Měli jsme v práci včera audit, jsem ráda, že už to mám za sebou tak teď se mohu zase vrátit trošku do normálu.
    Ale musím říct, že zase nemám čas přemýšlet nad mimi, takže když na to člověk nebude pak tak upnutý, třeba to půjde lépe:-)) Zatím jsme ale ve vyčkávací fázi. Říkala jsem si, že se už cítím ok a myslím, že si tělo po zákroku sedlo tak třeba bychom to vyčkávání neřešili až tak důsledně, ale zase si říkám jestli to pak není komplikované s vyšetřeními, když by něproběhl ani jeden cyklus….tedy se to taky nemusí podařit, ale že by tomu člověk dal volný průběh. Nemáte náhodou někdo zkušenost od někoho kdo otěhotněl brzy po revizi?
    Jinak jsem si přečetla všechny vaše nové příspěvky a ráda slyším, že problémy s pletí, vlásky se zlepšují.
    Baru s tou spálou je mi to líto, snad tam nebudete nějak dlouho. Jako mala jsem ji měla taky a ta nemocnice byla šílená. Dnes už se prý do nem. nechodí, ale jak jsi psala jestli tam jsou nějaké komplikace tak je to asi lepší, aby byla pod dohledem. Jsi statečná jak tam za ní chodíš, ale chápu, že se to dá asi jen těžko vydržet. Vidím, že máš taky fofr s logistikou táborů, to si vůbec
    neumím představit jestli bych to vše nepopletla dohromady. Jinak Brazilie se blíží a doufám, že se ti vše povede zařídít a klapne to:-))
    Emily uplně se mi taky chtělo brečet, když jsem četla tvůj příspěvek. Úplně mi stačilo, když Jonášek loni v září upadl do bezvědomí a u toho začal křečovat, takže jsem hned volala rychlou. Byli jsme tady u nás v nem. a pak v motole na klinice dětské neurologie. Vypadalo to na epilepsii….nakonec po všech vyšetřeních se to neprokázalo, spíše to viděli na afektivní poruchu…lidově řečeno, že když se rozčílí tak upadá do bezvědomí. Vůbec jsme nevěděli jak se pak k němu máme chovat,a by se nám to znova nestalo, ale nechtěli jsme okolo něj chodit po špičkách ,aby z něj nebyl rozmazlenej prcek…takže pokračujeme ve standartní výchově:-)) někdy se stává, že děti mezi 2-5 lety nemají dostatečně vyzrálou CNS, takže se to projeví těmito reakcemi…zatím jsme měli dvě – jednu doma, jednu v nemocnici. Ale co jsem chtěla říci, že jsem vlastně žila jen v obavách co z toho bude , viděla děti s epilepsii, diskutovala s rodiči, malej měl magnetickou rezonanci v celkové narkoze….a už to mi stačilo k tomu, že si člověk řekne, že když není zdraví, není nic. A to si neumím představit, že by mu opravdu něco bylo. Jsi hodně statečná, že to zvládáš Emily. Budu držet palce..a myslím že my všichni,a by ti to s tou pupečníkovou krví pomohlo. Osobně o tom moc nevím jak to probíhá, ale myslím, že se to dá zrealizovat jen někde. Ale přiznám se, že v praxi nikoho neznám…
    Jinak holky koukám jak píšete, že vám rostou bříška…u mě to bylo vždy až tak 16, 17. týden…tak se mi to zdá hodně brzy 🙂 , ale je pravda, že každý to má jinak. S váhou vám taky budu držet palečky ať moc nepřiberete a když ano, tak ať to pak jde rychle dolů. Když běhá člověk okolo prcků tak ono se něco shodí.
    Tak se mějte všechny moc hezky a nemocní ať se brzy uzdraví:-))
    pa

    #845322
    m monika.t
    Registrovaný uživatel

    Ahojda 🙂

    Tak mám screening úspěšně za sebou a vše v pořádku 🙂 Jelikož mi krev brali už předtím, tak výsledky už vím. Hodně se mi ulevilo! 🙂 Probíhalo to obdobně jako u Vierky. Svištík, jak důvěrně nazval našeho drobečka pan doktor, se vůbec nechtěl ukázat 🙂 Doktoři tam byli dva + můj přítel. Stáli nade mnou jako tři sudičky a strašně se smáli, že prcek leží na zádech, nožky má křížem a ručičku za hlavou – prostě pohodář 🙂 Bohužel právě kvůli té poloze ho nemohli změřit. Tak s ním poklepávali, pak do něj přes břicho žďuchali, až jsem se i já musela smát, ale úspěch se nedostavil. Drobeček si prostě postavil hlavu, že nebude spolupracovat, a tak jsme tam nakonec byli asi půl hodiny, než se to všechno povedlo. Prcek má 6,8 cm 🙂 Dokonce i fotečka se nakonec povedla moc pěkná, tak máme hezkou památku.

    Mrzí mě, že u všech z vás není taková pohoda 🙁 Opět se ujišťuju, že zdraví je opravdu to nejdůležitější 🙁 Tak vám holky přeju, aby bylo zase co nejdřív všechno v pořádku!

    A ještě k tomu bříšku – nemůžu říct, že bych ho už měla nějak vyvalené, to zase ne. Ale když se uvolněně postavím, tak už to trochu vidět je a hlavně když ležím, tak už není vůbec propadlé 🙂 Teď jsem ve 13-tém týdnu.

    Tak se mějte krásně 🙂
    M.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (z celkem 157)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist