říjen 2012

  • Toto téma obsahuje celkem 55 odpovědí. Do diskuze (8 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (z celkem 55)
  • Autor
    Příspěvky
  • #845164
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky, porodnice.cz má perfektní novou službu. Je to kalendář, který vám přesně říká co vás čeká, můžete nahrávat fotky, psát poznámky je to super. Jukněte na to.

    #845165
    b barbucha13
    Registrovaný uživatel

    ahoj nastávající mamky 🙂 jsem v 8tt, a zatím je všechno v pořádku! jsem hrozně šťastná, ale dost se bojím, je to moje 1. těhotenství. mohla bych poprosit nějaké zkušenější maminky o pár rad? předem moc děkuju. Barbara

    #845166
    l luci.n
    Registrovaný uživatel

    barbaro gratuluji, já čekám už druhé mimi, ale za zkušenou se nepovažuji, ono se vždycky najde něco co mě překvapí. Třeba teď jsem si říkala, jak ty prvotní těhotenské nevolnosti zmáknu a zatím ležím jak placka a je mi +o( . Zatím jsi na začátku a čeká tě toho ještě spoustu. Ptej se na cokoli ráda poradím. Ráda se o tom bavím první těhu jsem měla krásné přes všechny bolesti a moc ráda na to vzpomínám a teď je to tady znova…moc si to užívám…teda začnu až mi bude líp:D

    #845167
    b barbucha13
    Registrovaný uživatel

    děkuju, taky gratuluju 🙂
    no, mně je zatím v rámci možností dobře, tak jsem za to ráda, doufám, že to takhle bude pokračovat. předem bych se ráda zeptala na takové to obecné: jaký kočárek si myslíš že je nejlepší, jakou porodnici si mám vybrat, kdy začít shánět výbavičku…. bohužel moje maminka už nežije, já jsem jedináček a tchýně se nechci moc ptát 🙂 takže s radostí vstřebávám každou novou informaci 🙂

    my jsme se s manželem nijak nesnažily, prostě jsme si řekli, že by bylo fajn mít mimčo, a do 2 měsíců jsem otěhotněla. takže si myslím docela úspěch. ještě aby bylo vše v pořádku… ve čtvrtek nás čeká vyšetření a vystavění průkazu…. už bych to nejraději měla za sebou 🙂

    tak hodně štěstí, ať je ti líp, a holky, pozdravujte svá dítka i budoucí novorozence 🙂

    #845168
    l luci.n
    Registrovaný uživatel

    Barbara: to je nejhezčí, my to měli s partnerem stejně, prostě jsme si řekli, že by mohlo být mimi a ono do pár měsíců přišlo a to jak poprvé tak i podruhé:-) ale taky si říkám hlavně aby bylo vše v pořádku.
    Jsi na úplném začátku, takže moje rada je užívej si to na vše je dost času. My stihli za moje těhotenství kompletně zrekonstruovat byt i zařídit výbavu malému takže času je opravdu dost. Co se týká kočárku, možná tě překvapím,ale ačkoli jsem pečlivá máma kočárku a postýlce jsem nepříkladala tak velikou důležitost,podstatné pro mě bylo aby byl dobře skladný, měl autosedačku a byl za dobrou cenu,nový kočár bych si nikdy nekoupila protože vím jak funguje trh s věcmi pro děti, mnohdy je cena daleko vyšší než by měla takže jsem zvolila kočárek z bazaru po jednom dítku naprosto nepoškozený a velice pěkný a podruhé budu postupovat také tak. Je to stejně jen na rok. A první kočárek jsem kupovala v sedmém měsíci těhotenství a teď to plánuji také tak. Co se týká výbavičky tak od chvíle co jsem oznámila těhotenství mi sem tam někdo něco přinesl,oblečky cumlíky osušku či plenky. Ale já se přiznám, že od první chvíle co jsem věděla, že jsem těhotná chodila jsem okukovat co mají v obchodech pěkného na miminka. Takže jsem výbavičku nakupovala postupně a spíše po bazárcích. Určitě je výborné mít přebalovací pult a dobrou dětskou kosmetiku z lékárny. Dosti látkových plen (já měla 30) na ublinkávání a pod hlavičku a tak různě ať nemusíš denně prát. No a porodnici jsem taky hodně zvažovala, měla jsem na výběr 3, ale pak vyhrála ta, co byla nejblíže a byla to dobrá volba, takže kdybys byla z okolí Ostravy tak vřele doporučuji fakultní nemocnici. Jinak jsem hlavně vybírala podle zkušeností známých.
    Tak se opatrruj at ti dobre dopadne vysetrení já jdu na velký ultrazvuk až za dva týdny.

    #845169
    b barbucha13
    Registrovaný uživatel

    no, moc děkuju. asi taky pověřím kamarádky 🙂 pár už má odrostlejší broučky, takže bych mohla něco „podědit“ a pak zase předat dál do oběhu až z toho vyrosteme. s tím, že je kočárek jen tak na rok jsem počítala, chtěla bych vybrat nějaký, který bude dostatečně velký, v klasickém stylu, protože ty moderní s divnou konstrukcí se mi moc nelíbí a jsou hrozně malé. nejradši bych nějaké tmavé barvy, protože je mi už teď jasné jak to dopadne, když se dá dítěti v kočárku do ruky rohlík, popřípadě čokoládová sušenka 🙂
    to s plenama je dobrý nápad. u nás se do nich vždy smrkalo 🙂 – jsem silná astmatička, rýmu mívám víc než je pěkné a když se vysmrkám do kapesníku, mám hned plnou pračku 😀 nějaké seženu.
    děkuji i za radu s porodnicí, ale jsem z Prahy, takže by to bylo trošku z ruky 🙂 zatím jsem se sice ještě nerozhodla, ale vím, že nechci domácí porod. co si o tom myslíš ty?

    ještě jednou moc děkuji za rady, pokud ti to nevadí, až mě něco napadne, zase se ozvu, ale jinak se s tebou píše příjemně, tak můžem komentovat jak se která cítí 🙂

    už jste, holky, přemýšlely nad jmény? já vím, je to asi ještě brzy, ale hodila by se inspirace 🙂

    #845170
    t týnuška88
    Registrovaný uživatel

    zdravím všechny nastávající maminky. já nejsem těhotná a ani v dohledné době dítě neplánuji… co tu dělám? no, dělám výzkum, jak těhotenství mění člověka, co maminky cítí…. je to moje seminární práce a pokud byste se chtěli zúčastnit, poslala bych vám nějaké otázky, nebo bych si s vámi jen psala přes mail, nebo tento web. nebylo by to zase tak časově náročné, jak říkám, potřebovala bych nějaké dobrovolnice:D

    tak pokud by vám to nevadilo, tak mi, prosím napište a dál bychom se domluvily. myslím si, že by to mohlo být i příjemné… no, každopádně přeji mnoho štěstí a hlavně zdravíčko! 🙂

    #845171
    b barbucha13
    Registrovaný uživatel

    milé spolutěhulky, mám super novinu a potřebuju se svěřit, protože je to táááák super!
    dneska jsem byla u doktora a na utz bylo slyšet 2 srdíčka!!!! čekám dvojčátka!!!!!!!!!!! no není to dokonalý?

    jsem úplně dojatá, šťastná, překvapená a já nevím co všechno….. ! 😀

    akorát nevím jak tozvládnu, bude to asi pořádná makačka…. ale to je teď jedno- SUUUUUUPEEEEER :))))))))

    #845172
    l luci.n
    Registrovaný uživatel

    no Barus,to je teda novina. Moc ti to preju a to v dobrem vazne ikdyz se pod nosem uchechtavam protoze vim jak da zabrat jedno mimi natoz dve najednou takze preju spoustu sil a hlavne aby te ta radost neopustila.
    Co se tyka porodu doma mam nazor zalozeny na zkusenosti tak nevim zda ti to pomuze. Nechci te tim rozhodne vydesit. Ja jsem nad touto variantou nepremyslela a udelala jsem dobre. V porodnici o me skvele pecovali. Porod byl uzasny bez analgetik prirozeny hned mi dali mimi na telo. Ale pak prisly komplikace a nebyt vcasne operace nechci ani domyslet. Porodnice jsou uz dnes zarizeny tak domacky a komfortne.
    Mas na vse jeste tolik casu. Uzivej si to.

    #845173
    b barbucha13
    Registrovaný uživatel

    no, náročný to asi bude, ale já to zvládnu 🙂 v nejhorším pomůžou kámošky a tchýně 🙂 jen škoda, že se toho mamka nedočkala…. teď by se hodila 🙂

    no, já bych do domácího porodu taky asi nešla. chápu, že každý to má jiné, ale úplně to nechápu 🙂 asi bych si to vyčítala, kdyby se něco stalo…:(

    jojo, užívám si, užívám 🙂 mám fakt radost- děsnou. tak přeju vše nej….

    teď mě ještě napadlo- slyšela jsem dost o tom, že některé kojenecké lahvičky byly s nebezpečnými plasty, či já nevím s čím. kde bude nejlepší vybrat to nádobíčko? 🙂 v DMce nebo v lékárně?! máš zkušenost? děkuji Barbara

    #845174
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Barbucho gratuluji ke dvojčátkům.
    Já jsem mamina 37let a mám 12letou Lucku a nyní 4,5měsíce starého syna Maxíka.Také patřím mezi ty šťastné co když si usmyslí otěhotnět tak jsou hned těhu.Své první těhu ve 24letech jsem nějak neřešila-dítě ze mě musí tak či tak,ale těšila se.Blbě mi nebylo.Miminkovské věci jsem měla po sestřiným synovi a něco dokoupila postupně a také co jsme vyhrabali po nás v krabicích na půdě.Staré dupačky se upravily-ustřihly se šňůrky na nohouch.Vědět překvapení co to bude se tenkráte nějak neřešilo a ani jsem to vědět nechtěli.Kočárek jsem si koupila už tenkráte za 8000kč a byl to tenkráte první co měl přehazovací rukojeť rakouské výroby Big Foot.Autosedačka na něj ale nešla jen jsem ji vozila v autě.Byla jsem na něj hrdá.Jen co mě trápilo,že ještě v té době se dělal z promokavé látky co se šisovala,dnes už takové látky nedělají.Porod jsem neměla lehký 33hod.od začátku bolestí,ale stálo to za to-mimi hned na břicho a cítila jsem se v pohodě.V tomto těhotenství už jsem se strachovala,protože jsme o jedno mimi přišli v 9tt a směli se pokoušet po 3měsících a zase hned to vyšlo.Do 10tt jsme to nikomu neřekli.A výbavičku jsem opět měla po sestře která má o 5měsíců staršího syna.Zase jsme si to nenechali říct.Prostě o stejně nemůžem ovlivnit a bylo to opět překvapení.Těšila jsem se na porod jak mi mimi dají opět na břicho a že si ho vybojuji,že ho chci mít hned u sebe,ale příroda to zařídila jinak.Malý měl omotanou pupeční šňůru okolo krku a hlavně hlavy a škrtil se a nesestupoval dolů,kontrakce se stráceli a zelená voda takže šup hned na sála a akutní císařský řez a celková narkoza.Každý to prožívá jinak,ale do dnes se s tím nemůžu smířit
    .Akorát jsem si koupila nové látkové plíny ne ty obyčejné ta mám po dceři ,ale ty co se nemusí vyvářet a žehlit.Mám jich doma asi 4druhy,ale jen s jedním (a těma posledníma) jsem naprosto spokojená.Taky jsem měla látkové,protože za začátku jsou děti jako kachny-co do nic vejde to hned odejde,ale po šestinedělí už jsem začla používat látkové plíny.Kočárek jsem si koupila až také v 7měsíci a ještě jsem ho nechala na prodejně a týden před porodem jsme si ho přivezli k našim.Nechtěla jsem moc drahý.Dala jsem si strop 10000kč se vším .Byla jsem se podívat v Hradci kde jsem prodavačce vyjmenovala dotyčný kočárky a ona,že je vedli,ale,že s nima měli špatné zkušenosti a s výrobcem byla špatná domluva tak je přstali vést.Nabídla mi kočárek do 10000kč.Dva měsíce jsem měla na rozmyšlenou,ale pak jsem řekla,že jo,že ho prodávají i u nás a jen vybrat barvu.Mám kočárek Danny DorJan sport černo-sv.zelený a jsem spokojená.Jezdím s ním v lese,ve městě i na bruslích.Patří mezi největší korbičky 80cm.A Maxík je obr miminko a na 4,5měsících má 8,2kg a 65cm a stále má dostatek místa(narodil se 11.11.2011).A vatáhla jsem i starý kočárek po dceři takže jezdíme i v něm a můžu říct,že se mi stále líbí.
    Je dobré se také připravit na kojení.Mnoho budoucích holek si myslí,že to je brnkačka vytáhnout prso a jde to,ale ouha v porodnici někdy narazí na nevlídné sestřičky,které neporadí.Já dceru kojila 3roky a Maxíka zatím jen kojím.Je opravdu dobré se podívat na techniku kojení a hlavně po porodu pravidelně jíst a nedržet žádnou dietu to se podepíše na mlíce a proto maminky říkají,že neměli mlíko nebo měli slabé mléko-blbost.Toto mám od laktační poradkyně ke které se Maxík jezdí koupat.Miminko nepotřebuje čajík-řekne si,kojit jak si řekne miminko a né po intervalech jak si usmyslíme,že kamarádky dítě vydrží ta já holku to také naučím(řvala hlady).Přesně tohle jsem si s dcerou prožila a omezilo se mi mlíko,ale sestra mi poradila abych po kojení ještě odstříkala a šla do sprchy a znovu odstříkat.Během dvou dnů jsem měla tolik mlíka,že bych nakojila čtyřčata-a to vážně.Ze začátku je to jen pár kapek,ale potom……Je to o nabídce a poptávce.
    No,ale asi jsem se rozkecala dost takže jak tu někdo psal UŽÍVEJ,UŽÍVEJ A UŽÍVEJ,je to nejkrásnější období a to tak rychle uteče(ikdyž se ti teď nezdá,ale uteče).

    #845175
    l luci.n
    Registrovaný uživatel

    jejda otazka flasek,to jsem neresila chtela jsem kojit. Me to ale nevyslo po operaci jsem mela jeste kapak s antibiotikama a horecky a po dvou tydnech se mi to kojeni uz nechtelo rozjet. Tri mesice jsem bojovala jak drak. Pak jsem zasla pro flasku z rosmana za 90kc a sunar a bylo. Dneska uz jsou i ty levne flasky oznacene bez BPA. Ale vis jak to je, dnes je flaska v pohode a zitra v te stejne najdou ftalaty. Takze bych to moc neresila. Jedine za co jsem opravdu utracela byla detska kosmetika. Na dupku mast bepanthen tu pak vyuzijes i na bradavky aby nepraskaly vyborna vecicka a pak olejicky a koupelove gely hypoalergeni protoze treba po obycejnem avirilu se mi maly osypal. Jinak si myslim, ze deti nepotrebuji super moderni a drahe veci. Potrebuji lasku

    #845176
    b barbucha13
    Registrovaný uživatel

    děkuji Peťule, moc se mi líbí tvé přirovnání dětí ke kachnám 🙂
    já to asi hrotit moc nebudu, s manželem jsme si řekli, že když budem někde v nějakým centru, nebo blízko nějakého obchodu, že se třeba na kočárky nebo postýlky půjdeme podívat, ale nebudeme už teď lítat po všech čertech. máme poměrně velký byt v Praze, 4+1, takže děcka budou mít svůj pokojík vedle ložnice už od malička, ale postel tam budu mít, takže asi ty první měsíce budu spát u nich… kamarádka mi říkala, ať si děti nestěhuju do postele, že si zvyknou a nebudou chtít spát ve své postýlce. u nich to prý dopadlo tak, že v krásné nové postýlce spal akorát velký plyšový medvěd.chtěla bych přebalovací pultík, myslím, že mi to někdo radil 🙂 a jinak, jak mi všichni říkáte: času dost :)))

    luci.n, i já chci kojit, ale co když to nepůjde? 🙂 myslela jsem lahvičku třeba na čajík, nebo na odstříkání mléka, ne hned na Sunárek, i když člověk míní a příroda mění….
    hmmm, jo, taky nechci šetřit na kosmetice, myslím, že kosmetika z DMky je kvalitní, nakupuji tam a asi v tom budu pokračovat.:) jééé, když už jsme u toho, já se na ně ták těším!!! až je budu koupat, kolíbat, přebalovat, uspávat! páni, holky, já to asi nevydržím :))))

    víš co ti řeknu, Luci.n? že jis to napsala moc hezky. hlavně ty poslední věty. skoro tvým dětem závidím, že tě mají. škoda že ony tomu ještě nerozumí. už je ti líp? hodně štěstí…

    #845177
    l luci.n
    Registrovaný uživatel

    barbucha:dekuji, mezi detickama se pohybuju uz od 15 a ackoli vlastni jsem nechtela kvuli prostredi a spatnym partnerum,ale pak jsem potkala nekoho kdo je bajecnym otcem a materstvi si moc uzivam. Mame stejne nazory takze vic nez nakupovani veci si uzivame cas s detmi. Zamer se na kojeni a az to nepujde budes resit flasky. Muzes vse nakoupit ted ale jak rikas clovek mini,priroda meni…teprve az kdyz je budes mit doma prijdes na to co je nejlepsi a co potrebujes. Prvni prikrmy se stejne nejlepe podavaji injekcni strikackou to ti ukazou v porodnici.

    #845178
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    My jsme nevěděli co budeme mít a měla jsem připravený jak pro holku tak pro kluka a žádný značkový věci.Jak se řekne Adidas a Nike tak se mi ježí chlupy.Myslím,že na to,že to dítě má na sobě jen párkrát tak nemá cenu kupovat drahé věci.Vždyť v bazárkách je plno krásných věcí.Do půl roku to dítě nezašpiní-věčinou,ale jakmile se začnou dávat příkrmy tak mrkvička hodně barví.Jak začnou lézt tak prošoupou kolena tak stačí obyč věci.Já a ségra si věci přenecháváme a já už je dávám do krabice pro naše děti z nějakých 15-20let.Je to sice dlouhá doba,zas bude něco modenějšího,ale vlastně je to pořád stejné.Když už budou opravdu ošklivý kus tak se vyhodí.
    Já na dceru přebalovák neměla jen podložku na stole a na synka mám jen takový vál který se nasadí na skříňku a je tam podložka jak bývá u doktora-tak velká.Tady ve vesnici býval jednou za měsíc doktor na děti ale už jsem nejzdí tak se mi to hodilo.Přítel je truhlář tak jen udělal ten vál.

    Jinak kojit dvojčata bude asi složitější,ale jde to-jen nepodlehnout depresi.Prsa se nalejou podle potřeb miminkek a je dobré je kojit najednou a to tak,že si sedneš zády ke zdi dáš si na boky polštář nebo kojící polštář a děti si zasuneš tak ,že budou hlavičkama u sebe.Je to složitější,ale vytrvat.Jasně když to opravdu nepůjde,ale předpoklady máme k tomu všechny a jak někdo tvrdí,že nemá mlíko tak to spíše neměl trpělivost,tak nasadit UM.Kamarádka odsávala do půl roka jen mateřské mléko a dávala ho z flašky.No taky teda viděla kolik jak vypila,ale to se nemá řešit.Jednou mi syn vypije z prsa hodně a zrovna dnes tomu moc nedal-taky někdy bych mohla vyžrat ledničku a někdy nemám na nic chuť.

    S tím spaním.Já měla taky v plánu,že nebudu učit jak dceru tak syna u nás v posteli,ale jaksi jsem to porušila a dceru jsem odnaučila snadno a syna uvidíme.Z večera ho dávám do postýlky a noci si ho beru už k sobě a je pro mě lepší kdy vyndám prso a nakojím.A pak taky se víc k němu tulím,protože vím,že to rychle uteče a půjde do školky-no hrůza pomyslet.

    užívej si když jsou miminka ještě v bříšku pak to tak rychle uteče a to že se pořádně nevyspíš a nebudeš mít naklizeno o tom ani nemluvě.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (z celkem 55)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist