Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858258
    Anonym
    Neaktivní

    Ahojte, právě jsem se zaregistrovala. Je tu mezi námi nějaká čerstvá těhule čekající 1. dubna nebo tak nějak? Test jsem si dělala před týdnem a ví to jen manžel, tak si chci „pokecat“ aspoň virtuálně 🙂

    #858265
    Anonym
    Host

    Ahoj Rybízku. Gratuluju k pozitivnímu testu a registraci:-) Čekala jsem, zda se někdo s tímto termínem objeví……Já zjistila // před dvěma týdny a po konzultaci s lékařkou by termín měl vycházet na konec března, tak uvidíme….Kdy plánuješ návštěvu lékaře? A jedná se o první mimčo? Přeju krásnou sobotu.

    #858266
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Májo 🙂
    jsem ráda, že jsi napsala! Promiň, že jsem použila krycí jméno, ale když je to ještě tak brzy, nechtěla jsem uvádět jméno. Termín mi vychází někde 31.3, nekde 1.4.2011. U doktorky jsem ještě nebyla, je na dovolené. Čekám druhé mimnko, už mám dvouletou dceru. Od každého slyším, že při druhém miminku už není tolik času na sledování, co se kdy vyvíjí a co se děje v bříšku, ale u mně opak je pravdou! Těším se úplně stejně jako na první a krom dvou knížek, které jsem si koupila při prvním těhotenství, sjíždím kdejakou internetovou stránku týkající se těhotenství 🙂 Strašně se těším, až se objednám na první kontrolu, bude to asi na začátku osmého týdne, to už uvidím i srdíčko, to mne poprvé hodně dostalo!! 🙂
    Díky, že jsi se ozvala, jsem za to moc ráda! Pak jsem měla takový divný pocit, jestli jsem nepsala moc brzy :-/ Kdy máš další kontrolu a čekáš první miminko?
    Už se nemůžu dočkat, až to budeme moci povědět rodině :-). Máš stejné pocity?

    #858267
    Anonym
    Host

    Ahoj Rybízku:-)
    Já čekám první, ale už na něj mám věk:-) U lékařky jsem byla minulý týden, když mi vynechala MS a pár testů vyšlo pozitivně, ani mě neprohlížela, ale řekla, že testy nebývají falešně pozitivní a dala mi kufřík pro budoucí maminky:-). Na prohlídku jdu 11.8. Nejdříve jsem chtěla mlčet, zdá se mi to nejrozumnější řešení a hlavně když všude čtu o tom, co vše se může přihodit, ale příští týden máme svatbu a jelikož nechci potkat ani skleničku alkoholu, tak jsem to pár přátelům řekla…..byla jsem na jedné svatbě, kde nevěsta tajila těhotenství a každý ji přemlouval na panáčka a zdálo se mi to „zvláštní“, navíc všichni tušili …. a nevím jak jsi na tom ty s těhotenskými příznaky, ale já jsem stále unavená a velmi často protivná, tak z tohoto důvodu jsem to ohlásila svým nejbližším:-) Na tu kontrolu se moc těším, jen se bojím, aby bylo vše ok. A kdy to budeš říkat rodině? Až koncem prvního trimestru? Jestli ano, tak Tě obdivuju, že to vydržíš tajit tak dlouho:-)

    #858268
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Chtěla bych to vydržet neříct do 12.tt, ale v 11.tt máme oslavu v rodině a tak to řekneme asi tam, právě z důvodu nepožívání alkoholu, protože nevím, jaký jiný argument by mohl ještě zabrat :-). Chtěla bych to vydržet, protože člověk nidy neví, co se může stát. A pak mám strach, že by si to rodinanenechala samou radostí pro sebe.
    Co se týká těhotenských neduh mě trápí právě hlavně ta únava, což si z prvního těhotenství nepamatuju, teda aspoň ne tak silnou. A to mám na starosti malou (která to taky ještě neví 🙂 ), domácnost a psa … Takže toho není zrovna málo! Někdy jsem fakt hotová. Bolí mě ruce i nohy, jako bych měla chřipku, ale paradoxně nemůžu usnout :-/, když už bych mohla, jelikož zadřímlo i naše sštěstíčko v poledním čase. Ale zase bohudík, že mě netrápí nevolnosti, teda aspoň zatím!. Jen mně je trochu „divně“. Ale naprosto se mi přemotaly chutě. Na kávu nemám vůbec chuť, tak si ji dělám spíš ze zvyku a utloukla bych se po čemkoliv kyselém :-)), saláty, okurky…Dneska jsem dělala Segedínský guláš :-). Takové chutě taky z předešlého těhotenství neznám. Třeba to bude chlapeček… 🙂 A co je stejné, že mě bolí prsa jako hrom, defakto jsem to u obojího těhotenství podle tohoto poznala.
    Kolik je ti roků, jestli se můžu zeptat? Mně 31. Necháte si říct pohlaví? My jsme se poprvé chtěli nechat překvapit a ke konci už jsme to nemohli vydržet, tak jsem si to chtěli nechat říct a ono už to nebylo tak dobře vidět, tak jsme věděli tak napůl.

    #858269
    Anonym
    Host

    Tak koukám, že ty neduhy máme společné:-) O prsou ani nemluvím a chutě mě rozesmívají……ještě před pár týdny jsme doma dávali maso maximálně tak kočce (ne že bychom byli nějací fanatici, ale prostě nám jen nechutná) a včera jsem nakoupila párky (vím, není to maso) a uzené koleno a nutila jsem přitele ať to baští se mnou, když za ten jiný stav může i on:-) Dnes jsem vařila koprovku…

    S holčičkou tě obdivuju, jsi statečná, že to zvládáš s únavou. A ty si více přeješ chlapečka nebo holčičku? A myslíš, že tentokrát vydržíte počkat na překvápko? Já bych chtěla moc chlapečka, ale počítám s holčičkou, u nás v rodině se rodí jen holčičky:-) Pohlaví si asi necháme říct, jak se znám, tak to nevydržím, ale chci aby u toho byl partner…..ale to je zatím asi předčasné. Jinak mě je 32. ale stále se cítím na 25 🙂

    #858270
    Anonym
    Host

    Rybízku, úplně jsem se Tě zapomněla zeptat, zda už baštíš nějaké vitamíny? Jinak já jsem závislák na kávičce, tak jsem ji teď přestala pít a nahradila Karem. Mám radost, že jsi založila tuhle diskuzi. Od té doby co jsem zjistila tu radostnou novinu, tak jsem nahlížela do ostatních diskuzí. Doufám, že se k nám brzo přidá někdo další……jelikož se u mě jedná o první těhotenství, tak asi budu potřebovat dohnat spoustu informací:-)

    #858271
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Máji, vitamíny jím. Mám Calibrum Babyplan a zvlášť pak kyselinu listovou, střídám to, tak si rychle něco pořiď, prý je to důležité pro vývoj! Jinak se ptej na co chceš, když budu vědět, ráda poradím :). Před chvílí jsem si četla vývoj miminka, pošlu odkaz…. http://www.hami.nutricia.cz/cs/vy-a-vase-dite/tehotenstvi/tehotensky-kalendar/tyden-6/ … tak se mrkni 🙂 Možná jsi o týden napřed, já měla PM 24.6. ?
    Já tvrdím, že pohlaví je mi jedno, hlavně ať je to zdravé, ale v koutku duše si přeji, hlavně za tchána a manžela, toho chlapečka :). Ale mám po malé spoustu věciček na holčičku … tak nevím, osud rozhodne. Určo si to necháme říct, tentokráte bych to už nevydržeila :-))) Tobě budu přát chlapečka a podle chutí to tak i zatím vypadá že? :). 32 není zas tak moc a říká se, že důležitější je, na kolik se cítíš! 🙂
    Já jsem chtěla být v anonymitě a teď bych chtěla tak strašně všechno říct a vědět zase o tobě :-)) Třeba odkud jsi, třeba nejsi zdaleka … já z Jihomoravského kraje.
    A jak to zvládáš v práci s únavou?

    #858272
    Anonym
    Host

    Koukám, že máme stejný vkus na vitamíny:-) Baštím to stejné co ty, takže mám jistotu, že jsem vybrala dobře. Moje pm byla 20.6. Takže i v tom jsme na tom podobně:-) Nám to pohlaví je také jedno, hlavně aby se to vydařilo tak jak má. Ikdyž první chlap v rodině by potěšil všechny:-) Kdyby to u vás byl kluk a u nás holčička, tak nám ty růžové hadříky můžeš prodávat:-) Já jsem z druhého konce republiky – Karlovarsko:-) Také se mi nechce moc toho psát tady a ráda bych toho o Tobě věděla více. Neexistuje zde něco jako interní pošta? Práci s únavou zvládám dobře, ale to je charakterem mého zaměstnání o kterém se mi tady nechce moc rozepisovat:-(

    #858273
    Anonym
    Host

    Jinak děkuju za ten link…..zde je má první neznalost těhotenství….podle info od lékařky bych měla být dnes 5+6, je to pátý nebo šestý týden? Někde jsem četla, že se bere vždy každý uzavřený týden, takže by to měl být pátý, ale ty jsi mě teď trošku zmátla:-) Ikdyž si myslím, že to asi není tak podstatné:-)

    #858274
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Dobré dopoledne Máji,
    tak jsi z jiného konce republiky … Tady je vidět právě vše co napíšeš. Takže si jedině můžeme vyměnit mail 🙂 Ale tím bych se identifikovala už úplně a nechci, aby se to dozvěděla rodina prvně zu netu a ne ode mne. Tak jestli ti to neva, písni mi ho ty první.
    Nevím, jestli je Calibrum nejlepší, ale jedla jsem ho i při prvním těhotenství a dobrý :).
    Jak se počítají týdny s tím 5tt+6 nevím, ale v 6tt. jsi pravděpodobně taky. Myslím si, že 5tt je dokončený a těch 6 dní je navíc, takže já bych dnes měla být 5tt.+3 a to by odpovídalo i podle tebe, když jsi měla PM o čtyři dny dřív než já, ale obě jsme v šestém týdnu 🙂 a ty už jsi dnes 5tt.+7 nebo 6tt.ukončený a zítra 6tt.+ 1, takže už začátek sedmého :). Snad to říkám dobře :), asi se na to přepám gynekoložky, ikdyž někdy mám pocit, že je to narychlo a tak nechci zdržovat takovými otázkami. Každopádně jsme si termínem hodně blízko, jsem moc ráda, že jsi napsala :).

    #858275
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    nebo jsem i na Facebooku, ale to by jsme musely psát jen zprávy 🙂
    Dneska byl k obědu řízek, brambory, okurkovej salát a zelný s koprem ještě jako příloha a na rajčátka jsem taky nezapomněla :-)))) Nevím, jak toto období se mnou manžel vydrží … 🙂 Ale jemu dávám na talíř jinačí poměr masa a zeleniny, než sobě, tak snad to snese, prý mu chutnalo …
    A co jsi „poslala“ drobečkovi ty? 🙂 Říkáte mu nějak?

    #858276
    Anonym
    Host

    Ahoji ženy,
    můžu se přidat? Já bych měla mít TP 2.4.11… Jïnak s těmi týdny to je tak, že když jsi 5tt+3 tak to znamená, že jsi v pátem týdnu + tři dny ( např. v pátek jsi došla do 5 týdne a dnes je pondělí, takže od pátku to je tří dny) Doufám, že jsem to napsala srozumitelně 🙂

    #858277
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Bibi: Jasně, že se můžeš přidat, aspoň nám nebude smutno:-) Díky moc za vysvětlení těch týdnů. A jak se daří? Co příznaky, zvládáš to dobře?

    Rybizku: email je anela30@email.cz

    #858278
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy!
    Bibi jsem ráda, že jsi se přidala, víc maminek víc ví 🙂
    Májo, díky za mailík 🙂 Večer napšíu.
    Tak to jsem ty týdny dopletla, myslela jsem si, že když se připíše +3 např., tak že to jsou tři dny navíc k ukončenému týdnu … Díky za vysvětlení.
    Teda ty termíny máme opravdu hodně blízko k sobě :), paráda, jsem ráda, že jste se přidaly!!
    A co ty Bibi, čekáš první? Říkáte mu nějak? Kdy jsi objednaná ke gynekoložce? A ty Májo? Nakonec jsi mi to nenapsala, jestli miminku nějak říkáte? 🙂
    Přeji pěkný slunečný den všem 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist