Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858399
    Anonym
    Host

    Ahoj, už jsem dlouho nepsala, neb u mě nění zatím žádná změna. Zítra jdu poprvé do poradny, teď bych měla být v 10. týdnu. Už se těším, snad bude vše v pořádku. Cítím se celkem dobře až na nějaké chvilkové nevolnosti a výkyvy tlaku.
    Jinak jsem prvorodička, je mi 25 (manžel 30) a mimčo se narodí v 26. Jo a čekáme zřejmě březňátko:D

    #858400
    Anonym
    Host

    Ahoj:-)

    Verunko mě je 32 a v březnu mi bude 33, myslím, že o věku to asi není:-) Já se do teď necítím zralá na to mít potomka. Občas si říkám, že kdybych do toho šla tak před deseti lety, že bych třeba neviděla všechny možné důsledky a neměla ty zkušenosti jako teď a byla bych asi víc v pohodě a nepřemýšlala nad existenčníma otázkama jako teď.

    Jak jste se zmiňovaly o těch bříškách, tak mám podobný problém. Ikdyž na váze se objevuje pořád stejné číslo džíny už mě tlačí:-) Ty co jsou vyšší už mám problém dopnout a bokovky dopnu jen taktak….podlé jedné mojí paní doktorky by to v devátém týdnu ještě nemělo být vůbec vidět, ale já to citím….bříško jsem měla vždy špekaté, ale třeba šlo občas i trochu zatáhnout…to teď rozhodně nejde. Nechce se mi kupovat větší oblečení, protože nevím jestli by mi ta velikost někdy po porodu byla.

    Rybízku, s tou dvanáctkou tě fakt obdivuju…to bych nedala.

    Přeju všem krásný den.

    #858401
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Májo,já jen tak sonduju…taky se ještě rozumově na to moc necítím,hlavně nemám vůbec žádné zkušenosti s malými dětmi,nikdy jsem nikomu dítě nehlídala atd.,takže v tomhle směru se trochu bojím….
    Rybízku a co děláš za práci?Já teda taky dělám 11-ti hodinové směny a třeba 3 nebo 4dny po sobě,ale pak mám den dva volno,takže to úplně prolenoším,ale naštěstí můžu v práci i sedět,kdybych měla jen stát,tak mě to zabije.Dělám v Brně ve Vaňkovce a už jsem si říkala,že si budu muset začít psát trošku šetrnější směny :o)

    #858402
    Anonym
    Host

    Ahojky těhulky, i když čekám už druhé, jsem tu nová. Dnes jsem byla na potvrzení u doktora…..jsem v 6 týdnu, termín mám zatím na 11.4. Stejně jako u prvního prcka, žádné nevolnosti, jen chutě a zatím žádné problémy. Moc jsem nečetla vaše přízpěvky a ráda bych se zeptala kde plánujete rodit? Zatím přeji žádne nevolnosti a hladký průběh

    #858403
    Anonym
    Host

    Verunko, já právě zkušenosti s hlídáním mám a vzhledem k tomu, že celé mé okolí se poslední dobou rozmnožuje tak se začínám malých dětí i bát:-) Ale všichni říkají, že vlastní dítě je něco jiného, tak jim budu věřit:-) Spíš se bojím toho finančního propadu na rodičák a jak to budeme zvládat s hypotékou a s bytem ve třetím patře bez výtahu, bez babiček a tak….ale ono to nějak dopadne. Když to zvládají všichni ostatní, tak to snad taky zvládneme:-)

    Šárko, gratuluju k potvrzení. Já místo porodu zatím neřeším, jelikož momentálně nežiju v Praze a není nutné se zde registrovat do porodnice tak brzo. Odkud jsi ty?

    #858404
    Anonym
    Host

    Ahojky milé těhulky 🙂 ,
    Verunko mě bude za měsíc 24 a bude to první dítko. Já taky mám strach z toho, protože to bude velká změna, budu mít zodpovědnost za malého človíčka…teďka se starám jen o kočičku a o mého skoromanžela 😀 . Jinak co se týče financí, tak ani strach nemám, mám v plánu dělat doma, takže snad to zvládnu skloubit. 🙂 No uvidiíme jak to bude.
    Jinak dneska jsem zhřešila…byla jsem asi po roce v mekáči 😀 dostala jsen nehoráznou chuť na cheessburgra 😀 Chtěla jsem se zeptat je normalní, že mi padají vlasy? Myslíte, že to mlže být tou hormonální změnou? Dost mě to děsí, ptz jak se češu vlasy tak mi na hřebenu zůstavají uplné chuchvalce vlasů :'( ještě chvíli a budu plešata :S .

    Šárko gratuluji k potvzení těhu.
    Tak se mějte krásně a dávejte na sebe pozor. 🙂

    #858405
    Anonym
    Host

    Ahojda,tak jsem konečně tady.Dnes jsem měla nabitej den,na gyndu,pracák, atd.No mazec. Tak na gyndě na ultrazvuku byli vidět 2 gest.váčky z toho 1 se prý neuchytil:( , jinak by to byli dvojčátka.Škoda, dost mě to mrzí, ale aspoň to jedno. Dělali mi ještě krev, aby zjistil kolik dní malému je, a hcg vyšlo asi 14830, takže prý asi 20 dní od početí.Další ultrazvuk + poradnu mám 1.9 tj.za 14 dní takže doufám že bude vše v poho:$ Jinak mi je 24 a termín by měl být 6.4 tj. měsíc před mýma 25 narozkama:)

    #858406
    z zlatouch
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,tak mám za sebou nejhorší dva dny,které se mnou dost zacloumaly.Zemřel mi tchán a doma je to teď hodně stresující.Tak jen doufám,že to to malé v bříšku zvládne a že až pojedu 3.9. na kontrolu,že to bude vše v pořádku.Mám z toho docela strach 🙁

    #858407
    Anonym
    Host

    Bibi tak na tom mekáči si poslední dobou ulítávám taky:-) S těma vlasama je to asi normální, ikdyž mě se zdá, že mě nepadají tolik co dříve, možná je to těmi vitamíny, které baštím. Ty nějaké užíváš? Práci při mimču zvažuju taky, blbý ovšem je, že těch prvních šest měsíců nemůže být žádný vedlejší příjem. A od toho půl roku se bojím, že dítko bude vyžadovat více péče a práci nebudu stíhat, ale asi zbytečně plaším:-)

    Volantko s tím druhým váčkem mě to mrzí, radši více k tomu psát nebudu, protože jsem od přírody jako slon v porcelánu a určitě bych napsala něco nevhodného. Věřím, že vše bude v pohodě a držím pěsti.

    #858408
    Anonym
    Host

    Jo 😀 to jsem ráda, že nejsem sama s tím mekáčem 😀 ale je to nebezpečné ( kila půjdou nahoru) 😀 Jinak jím jen listovku, protože teďka jím hodně ovoce a zeleniny tak se mi zdá zbytečné jíst ještě další vítaminky.To budu řešit až na podzim. Já nedostanu mateřskou, protože jsem studentka a vždy se dělala na dohodu nebo brigádně. Půjdu hned na rodičák, takže já můžu makat hned. Jinak Májo moje teta má 4 děti první dvě má hned po sobě a pracovala celou dobu. Sice když potřebovala dojít do firmy tak jí babičky, tetičky pohlídali. V tomhle to mám těžší, protože mamka bydli 30km a je hodně vytižená a tchýně bydlí 100km od nás. Musíme doufat ať máme hodné mimi 🙂

    #858409
    Anonym
    Host

    Ahojky milé těhulky…

    zdravím všechny nově příchozí těhulky a gratuluji k bříškům.

    My teď máme trochu starosti s dcerou, takže jsem teď neměla moc čas věnovat se těhotenství. Malá má špatné výsledky krve a posílají nás na dětskou hematologii.. snad bude vše v pořádku. Myslela jsem, že si toto těhotenství užiju ve větším klidu, doufám, že budou obě mé děti v pořádku (teda pokud je v bříšku jen jedno mimi:) )
    Rybízku tak jak jsi zvládla tu směnu? doufám, že jsi se snažila trochu šetřit. Jinak určitě se ozvu a pokecáme někdy i na facebooku. Myslím, že někde ze začátku jsi psala svůj email že? když né, tak napíšu svůj a ty mi napíšeš …

    Volantko jinak k těm dvěma váčkům. Při předchozím těhotenství jsem to měla také tak a jedno se pak dál nevyvíjelo a bylo vše v pořádku. Neměla jsem žádné problémy, prý se to stává často:)
    JInak píšete holky, že chcete dělat při rodičáku… moc vám to přeji, ale moje 8. měsíční holčička mi to neumožnila ani náhodou. Nedovedu si představit, že bych po probdělé noci s ní ráno nastoupila do práce. Nechci vás strašit, ale moje malá od 3 měsíců je 11x v noci vzhůru. Taky jsem si říkala co všechno na mateřské zvládnu a teď jsem ráda, když si s ní přes den na chvíli lehnu, nebýt toho tak už tady asi nejsem. Je sice pravda, že mám hodně známých, kterým mimčo spí celou noc. Takže vám přeji ať máte taky takové štěstí. Tajně doufám, že mimčo které čekám bude také spát celou noc:P Nevím jak bych ¨zvládla takové dva nespavce:'(

    Ještě k tomu vypadávání vlasů. Mě naopak v těhotenství začaly vlasy krásně růst a byly tak nádherné jak nikdy. Tak asi záleží na každém jak to má. Zato v šestinedělí se připravte… to vlasy padají po chuchvalcích..Ale všechno se dá zvládnout.

    Těhulky, tak se všechny mějte krásně a buďte hlavně zdravé

    #858410
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahote ženy 🙂 , zdravím i nově příchozí a gratuluji k bříškům.
    Dvanáctku jsem nějak přežila, ale někdy jsem se dívala na hodinky každých pět minut a odpočítávala a modlila se, ať už je konec. Dneska jsem si odfrkla, páč jsem byla u kamarádky na návštěvě, i s obědem, tak jsem nemusela vařit a daly jsme jen krátkou vycházku, tak jsem docela odpočatá, dám si vanu, přečtu časopis a valím se vybucat na zítřejší dvanáctku.
    Jelikož tady je hodně příspěvků a nebudu se zpětně dívat, kdo se na co ptal, tak jen odpovím a snad na nikoho nezapomenu …
    Dělám operátorku na páse v jedné fabrice, ale jen brigádně, takže tento týden třeba jen út a čt a na příští týden se budu domouvat zítra.
    Břicho mám taky nafouklé a moje sestry po mě začínajé pokukovat a jelikož jste mi to potvrdily,tak začínám věřit, že to začíná být vidět 🙂 . No ještě je nechám tápat, asi čtrnáct dní.
    Vlasy mi padají úplně brutálně a padaly mi i v prvním těhu a hlavně v šestnedělí a pak v době kojení, když byly malé čtyři měsíce, taky jsem si říkala, že mi nic nezbyde, ale nebojte, zbylo. 🙂 Zkuste Capillan v lékárně.
    Beru listovku v kombinaci s vitamínem Calibrum babyplan,ale nasadily jste mi brouka do hlavy, možná je to zbytečné, když jím denně 2-3 ks nějakého ovoce nebo zeleniny, co myslíte?
    Chutě mě nějak výrazně nepřepadají, spíš mám podezřele nízkou chuť na sladké, oproti netěhu, kdy jsem si dala něco denně ke kafe. A když jsme u toho kafe, tak na to taky moc chuť nemám. Jen mám problém, že se mi u jídla z ničeho nic udělá z toho jídla zle, přitom jsem na to měla chuť a musím to odnést!! Teď na brigádě jsem měla obavy, aby nevrhla v jídelně!
    S Lejkou a Veru se ráda uvidím! Dnes mi řáíkala kamaráda, že se jich takhle po netu seznámených schází pět, což je super, nemyslíte? 🙂 Maily na vás nikoho dalšího nemám, takže pokud chcete, uveřejňujte vy, já mám obavy, že by se to provalilo. Jájo, na tebe nemám.
    Rodit budu asi opět v Bohunické nemocnici, byla jsem spokojená.
    Volantko, to je mi líto … Ale asi to je opravdu poměrně častné, nevěš hlavu a mysli na to maličké, které se na tebe těší za devět měsíců, teda teď už za sedm a půl. 🙂
    Jinak je mi 31 (manžel 34), mimi se narodí asi měsíc po 32. narozeninách. Je to moje druhé těhotenství. Jeslti budu přenášet jako při prvním, mimi se narodí na manželův svátek. 🙂
    Jinak práci si můžete plánovat, ale vše se bude odvíjet od miminka, hodně záleží na tom, jak bude spát … Já měla malou hrozně hodnou, spinkala jak brouček, pak se najedla a spala třeba znovu, teda když byla hodně malá, pak ne. Ale sestra měla první dceru hodně uplakanou a když se jí narodila druhá, která spala, vstávala pořád ještě k té první, paradox že?
    Zlatouchu, to je mi líto, drž se!
    Jinak s penězi bojujem, co jsem začala brát rodičák, páč to je asi 25% z mé výplaty!!! A na to se zvyknout dá těžko :S S mateřskou (půl roku) to bylo ještě docela v poho. Jo a holky druhorodičky, víte, že nám chtějí sebrat porodný!!!??? Škoda dalších slov, asi bych byla vulgární. Prý ta maminka má věci po prvním mimi!!!!??? Penízků je málo a k tomu ješte tohle … a to podotýkám, že jsem kojila plně půl roku a pak do 17 měsíců, tak jsem za mlíko nedala ani halíř!

    Tak snad je to vše, co jsem vám chtěla a mějte se fajn, jdu relaxovat a připravovat se na zítřek!
    Pa pa, pohlaďte bříška 🙂

    #858411
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Jájo, ať vám výsledky, dopadnou dobře, myslím na vás!! 🙂

    #858412
    Anonym
    Host

    Rybízku, tak to porodný seberou i nám, které máme vyšší příjem než je „životní minimum“. Jinak se zítra drž na dvanáctce. Dobrou noc.

    #858413
    Anonym
    Host

    zdravim po delsi odmlce vsechny tehulky s briskama:)
    jak se vsem dari?necetla jsem zpetne vsechny zpravy,takze pisu vam vsem najednou,uz je nas tady docela dost,ze jo?
    vsem gratuluji k prvnim kontrolam a poz.testum.ja mam prvni kontrou 7.9…..myslim Bibi,ze je to tvuj svatebni den,blahopreji a mejte se radi a budte stastni:) my se brali 6.9….asi si to musime oslavit par dni predem,protoze mam na 5tyho uz letenku a frcime domu do Cech.
    jak se holky jinak citite?mne je skoro denne po ranu blbe a nekdy to trva i cely den,nemam na nic chut a to je docela mazec,nevim,co pak mam jist…:( doufam,ze to jsou jen ty zacatky a brzy se to spravi.
    preji vsem krasny pohodovy den a pusinku vsem pupikum:D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist