Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,591. až 1,605. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859849
    Anonym
    Host

    Veveriku a Šárko, děkuji za kompliment, ono když se musí tak to donutí a když to děláte pro své dítě, tak to platí dvojnásob. Navíc my máme tu výhodu, že Danulka je zlatá a přizpůsobivá, operaci i rekonvalescenci zvládla skvěle a hlavně je chytrá (to jí nechci jako vychvalovat, jen podotýkám, proč to s ní tak dobře jde) takže jí to v rozvoji komunikaci hodně pomáhá. Jak byla nejdříve odkázaná jen na zrak – jako důležitý smysl, tak spoustu věcí zvládla odkoukat a tak to hodně lidí zmátlo, prostě si říkali, že jen nemluví ale jinak je to velká šikulka, nikdo tomu vlastně nechtěl věřit, že je vlastně úplně „hluchá“. No jo no, hlavně že je to tak jak je, jsme fakt šťastní, že to šlo tou operací takhle pomoci (i když jen samotná operace nepomůže a to třeba zmínění úředníci nechápou – proto pořád že když už slyší, tak je vlastně zdravá ale co s tím souvisí – jako dojíždění po lékařích a logopedech to už vidět nechtějí).
    A Šárko taky Tě chápu, že jsi nazlobená já to mám stejně, před odchodem na mateřskou jsem taky pracovala, nebyla jsem na úřadě a pak když si jdu zažádat o příspěvek na péči – kvůli tomu handicapu, tak si připadám jak největší žebrák aspoň mi to některé úřednice takhle dávají najevo. To že se Danulka sama oblékne, naleje si pití, umí se obsloužit na záchodě je jedna věc (to se u postižených posuzuje), ale že by ještě nezvládla třeba sama dojet autobusem někam, nebo dojít do obchodu tak to se zase v jejím věku ještě neposuzuje. Mají to nastavené prostě hodně šikovně, ale to, že kdyby se jí porouchal ten implantát, tak je zase úplně neslyšící to už je nezajímá. Navíc jí ho ráno zapínáme a večer vypínáme, to ještě nezvládá – je to tak drobná věcička za ouško a stojí to skoro 300tisíc, musíme si to 1*ročně nechat pojistit proti ztrátě či poškození, to pojištění stojí 5tisíc ročně to je taky mimořádný výdaj a nikdo to nezohledňuje. Než nastoupila Danulka do školky tak nám řekli, že za to neručí když se s tím ve školce něco stane a tak si to máme na své náklady pojistit. Neriskli bychom to bez toho pojištění, když je to tak drahá věc a zdr. pojišťovna nám nový nedá. Úředníci jsou prostě cháska a já mám na ně taky pěknou pifku.

    S tím lehátkem – já ho u Danulky neměla, ale teď mi nabídla kamarádka, že mi ho půjčí tak si ho ráda půjčím, protože jiná kamarádka ta je s ním moc spokojená, malá jí v něm někdy i spinká. Tak jsem ráda, že ho budu mít půjčené, je to od Fisher Price s takovou obručí – hrazdičkou na které jsou zavěšené i nějaké hračičky, to se tedy dá i odepnout. No a jak jste tu probíraly kolotoč nad postýlku, tak máme – dostali jsme jako dárek od kamaráda, když se Danulka narodila. Je to taky od Fisher Price s těmi medvídky s křídly, má to i tu promítačku, hraje to melodii, nebo tam jsou zvuky moře promítá to to malé motýlky na strop, je to hezké. A když se to přimontuje dle návodu, tak to drží, nemusíte mít strach, že by to mohlo spadnout do postýlky na mimíska.
    Jediný problém co s tím kolotočem u nás nastal, že nám vytekly baterky jak jsme je nevyndali a musíme to nechat opravit. Ještě že tchán je kutil a dovede si s lecčíms poradit. No v nejhorším by to byla jen dekorace nad postýlkou, když by to už nešlo rozpohybovat:) .

    Dopoledne jsem si krásně popovídala s kamarádkou, co má neslyšící dvojčátka, jedna je po operaci jako Danča a druhá má sluchadla. Tak máme hodně společných témat k rozhovorům a jelikož se vidíme zřídka, tak jsme 3 hoďky breptali a uteklo to a já pak už musela pro Danulku do školky. Ještě než se nám narodí mimčo, tak jsme domluvené,že se navštívíme i s dětmi odpoledne, aby si holky mohly pohrát.

    Přeji krásné odpoledne a ať vás nezlobí naše české úřednictvo, za ty nervy nám to nestojí!
    Pohodu do bříšek, pa paaaa

    #859850
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte,
    Veveriku, jo jo, to jsou děti 😀 Je to sranda! A kolik je Eli? mě dneska Karolínka cestou do obchodu říká, že ten pes, jak štěká, je hustej 😀 To má asi od devítileté sestřenice 😀 S kočárkem ještě uvidím. Dneska jsem volala té zákaznici, co mi má spočítat jména, tak jí mám večer zavolat, jaké se nám líbí, více variant, tak jsem zvědavá. 🙂 Já lehátko pro Karolínku taky neměla, uvažovala jsem o něm teď, ale uvidíme podle finanncí, ikdyž nějaké za dobrou cenu jako ty nebo nějaké starší… kdoví… 🙂 ale vystačila jsem si krásně s autosedačkou. Taky máte docela výdaje, to je hrůza, my jsme na tom podobně, myslím 23. tis. s jídlem…takže možná o trošku méně než vy. Ale zase v tom nejsou věci nenadálé, mimořádné (narozky, opravy, servisy… a že jich bylo!) Ale taky slušnej mazec, když už jsem tři roky doma. Manžel chce, abych si vzala rodičák potom na dva roky, ale mě se do toho moc nechce, a když jsem mu řekla, že naše druhá dcerka by byla u teď, ve věku Karolínky, dva měsíce ve školce,tak se mu to nějak rozleželo! 🙂 Prý je ještě malinká. Kopanečky od malé taky někdy až bolí a bude hůř! :O
    Holky, a nemělo to být tak, že je jedna částka na rodičák (tuším, že 220.000,-) a bude záležet jen na nás jak rychle to vyberem a tím pádem jak dlouho budeme doma????
    Šárko, no to mě pos**! S takový přístupem!!! Hlavně že …. dostanou dávky všechny a na všechny haranty!! To jsem se taky teď ročílila!!! S těma tabulkama a platbama za inkaso a tak to si dělají srandu ne? My platíme inkaso min. 3.000,- a kde jsou úvěry a různé pojištění a tak????? No to mě namíchlo!!!!! Kamoška porodila 28.12., tak ještě dostane asppoň to porodné, jelikož to je druhé dítě, tak by letos už dostala prd!!! Díky za zhodnocení iniciálů, ani mě nenapadlo, že ty jsi ŠŠ 🙂 , tak paráda, teď teda bude rozhodnutí na numeroložce … Napíšu jí … Vanesa, Beáta, Michaela, Linda, Andrea. Danielu a Táňu nechám běžet… protože Daniela je moje nevlastní neteř a Táňa má svátek 29.3. a to by se určo i narodila :^) To by byla šizená. Tak koukám, kolik jste proti znakování, já jsem se ani nechtěla zmiňovat, že s tím nesouhlasím, aby jste mě „neukamenovaly“ a ono ejhle… To je supéééér s kočárekm 🙂 , tak to ho budeme mít stejně 🙂 Taky si pro něj pojedu 17. nebo 18. 1. 🙂 Ale bude to jen korbička a autosedačka 🙂 Zbytek nový a asi až v březnu, až dostanu vyšší mateřskou (už se nemůžu dočkat!!!), stejně to nemáme kde mít. A gratuluji k podepsání otcovství a svatba bude, neboj! 🙂
    Cuco, tak to je dobře, že jí dokotři alespoň takhle pomohli, super! Držíme pěsti!
    Rady, díky za tip na knížku a jsi super, že takhle bereš i negativní komentáře ke znakování Úplně jsem zajásala, že je to o dva měsíce později ten Vanesčin svátek, paráda, takže kdyby to vyšlo dobře, tak není co řešit, tatínek už je nalomenej dostatečně! 😀 Úplně mě polil blažený pocit 🙂
    Veru, Andy mám na FB, nebo aspoň měla jsem, musím se mrknout.
    Krásný zbytek dne všem mrňouskům do bříška … 🙂

    #859851
    Anonym
    Host

    Aha,tk to moc děkuju za info…nechci aby se malá jmenovala po mě.Chci příjmení přítele,takže si tam asi zajdu,až bude čas :o)

    Jinak Šárko,je to bordel na těch úřadech..úplně s tebou souhlasím.Celý život platíš státu a za co?Aby se na tebe potom vykašlala,když ho potřebuješ…hlavně že jiní dostávají horem spodem….hlavně se nedat.

    Dneska jsme byli druhý den na té další brigádě a už toho mám plný brejle 🙁 Je to celkem náročné,ale musím to ještě chvilku vydržet….

    A ve čtvrtek mě čeká glukózový test..to mě asi dorazí 😀

    #859852
    Anonym
    Host

    Ve1runko: tak ve čtvrtek ať Ti dobře dopadne ten test, určo to bude dobrý já myslím, že to vyjímečně vychází pozitivně – tedy že některé mamice vyjde ta těhotenská cukrovka.

    Ad jak jste tu probíraly ten obleček do porodnice tak jsem taky už pokukovala a objednala na MMB soupravičku – jsou to polodupačky, vyteplený kabátek a tríčo – i když asi místo trička dám body a k tomu nějaké capáčky. Já myslím, že to bude stačit, ještě asi tedy přibalím i punčocháčky kdyby bylo víc chladno, ale když bude mít mimčo dečku navrch, tak by to mohlo myslím na přelom března/dubna stačit. Barvy jsou neutrální – kalhoty žluté a kabátek béžový a podšívka je proužkovaná – v barvách žlutozelenobéžové. Myslím, že v tom může jet kluk i holka domů z porodnice, když to bude překvápko:D .

    #859853
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Jméno Beáta je moc hezké.Vzhledem k tomu že má dlouholetá kamarádka se živí vykládáním karet,vještění z křišťálu,ruky a kdo ví čeho ještě tak od ní vím že lidé kteří mají stejné iniciáli patří mezi ty slavné.Tak proč ne jméno Beátka.U nás to nejde protože když sme vybírali jméno pro našeho prcka tak sme nejdříve chtěli Lukáše ale jakoby se s Lukáši roztrhl pytel a každá těhotná čeká Lukáška.A jiné jméno na L se nám nelíbilo.Pak sme přemýšleli nad Tomáškem ale to nám bylo rozmluveno že jméno Tomáš je pro člověka zatěžující.Nakonec sme se rozhodli pro Matyáška a to nám kamarádka doporučila že je vhodné a moc hezké.Jinak kočárek doma nemám,patřím mezi ty povjerčivé maminky a doma ho nechci až do porodu.CUCARACHA:O Danulčině postižení sem dodnes nevěděla a obdivuji jí i vás ale znakovat s Matyáškem určitě nebudu.Dcery se naučili mluvit poměrně brzo tak sme něco takového vůbec neřešili.Svíčkovou sem učila vařit kamarádku těsně před štědrým dnem. ,i s domácím knedlíkem.Ještě si u mne objednala španělské ptáčky které taky ještě nikdy nevařila.:) O lněném semínku sem se dozvjeděla teprve od vás.Na sociálce mne už nic nepřekvapí,místo toho aby poradili tak člověka pomalu vykopnou na ulici:@ .Když si vezmete o co všechno maminky a děti od nového roku budou chudší tak se mi chce brečet:'( .To si potom vláda může stěžovat na nízkou porodnost.Vždyť to bude ještě horší než doposud:( .Ale sobje papaláši nevezmou co?To je k vzteku8o| .O tu Máju už mám taky starost když se neozývá.Snad je vpořádku ona i miminko.U mě jinak vše při starém.Malý kope jako o závod,břicho tvrdne dál a dál a v noci stále spím pohé tři,čtyři hodiny:S .

    #859854
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    děkuju Vám moc za podporu, na první zkoušku jdu 12.1., bude to jedna z těch horších…..
    A zítra jedem se Standou na velkej UTZ do Pelhřimova, tak nám držte palce….
    Cuca: Daňulka je skvělá!!! Na to, že je takhle handicapovaná je opravdu moc šikovná, smekám před ní a před tebou taky…je to super že takhle bojujete! Moc Vám držím palce aby pak mohla chodit do normální školy.
    S tím nepohodlím to mám podobně 🙁 , vůbec se nemůžu učit, sedět vydržím jen chvíli, ležet na boku, pořád mě něco tlačí, funim jak lokomotiva a bolí mě kyčle….a když už si najdu nějakou pohodlnější polohu, tak okamžitě usnu – Hůza!!!
    Šárko, to je teda mazec!!! Chápu, že jsi naštvaná…taky mi přijde dost hrozný šetřit na maminkách s dětma!!! Když člověk vidí za koho a co stát rozhazuje, ale nás očešou jak jen to jde…je to dobytek a nic jinýho!!!!
    A vůbec!!! Jdu do vany…:|

    #859855
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel
    #859856
    Anonym
    Host

    Haňulko, já zase obdivuju Tebe, že ještě studuješ! Já dnes opět trpěla se stydkou kostí, asi jsem dnes hodně nachodila po městě /ono se to nezdá, ale fakt se špatně chodí v tom rozsoleném sněhu, ještě dávat bacha, kde je pod ním schovaný kus ledu abych neuklouzla/. Zítra zase odvede do školky Daňďu tatínek, abych mohla ráno odpočívat a pak po obědě pro ní sjedu MHD. Jsem za to ráda, když má odpolední směnu manža tak to takhle půjde kombinovat. No a až bude mít noční, tak mě zase vystřídá při vyzvedávání – já budu odvádět ráno do školky, hezky si to prohodíme. Do porodu to nějak musíme takhle vydržet a pak se uvidí jak to půjde. Možná zapojíme i dědu – on má klouzavou prac. dobu, nástup má nejdýl v 8 hod, tak by mohl třeba odvážet Danulku do školky on – během šestinedělí, když nebude moct manžel kvůli směně.
    Jinak si vážím vašich ohlasů na náš „boj“, ono nejvíc potěší, když nás někdo pochválí – třeba jak nás dlouho nevidí kamarádka a pak slyší Danulku jaké dělá pokroky tak to mě pak moc hřeje, že je vidět, jak ta práce a dojíždění po odbornících přináší své ovoce. To poznáte taky až budete chodit na kontroly s mimískama a Dr. posoudí jak se dobře prcci vyvíjí – psychomotoricky. Že je vše jak má být…
    Jo a jak tu některá z vás psala o tom – nevím zda Verunka nebo Veverik, že se někdy mazlí s věcičkama a manžel je z toho vedle, tak já to mám stejně, taky občas vytáhnu nějakou věcičku – obleček a jsem taková zjihlá že už se těším, až v tom bude mimísek oblečený a budu ho moct chovat. To jsou ty správný mateřský pudy dle mýho názoru a není na tom nic úchylného. Kdyby to nebylo tak si spíš myslím, že je někde problém.
    V sobotu plánujeme tu dětskou oslavičku Dančiných narozek, tak doufám, že konečně uvidíme od kamarádky malou Julinku, který už běží 3 měsíc, to to letí.
    V hlavě si tak sumíruju, co bych upekla sladkýho – tak už jsem asi vymyslela takové řezy s pudinkem a krémem z kys. smetany se šlehačkou a navrch to posypu skořicovým cukrem, už jsem to dlouho nepekla. No a jak tu psala Rybízek nápad s těmi šneky z listového těsta, tak asi upeču taky něco podobného, záviny jsem už dělala, minipizzy taky tak bych to mohla pozměnit na ty šneky. Ráda dělám třeba listové těsto se špenátem, nebo kuřecím masem a rajčátky a sýrem tak možná i tu nivu a šunku bych mohla nakombinovat. Ono s listovým těstem se dá dělat věcí a je to docela rychlovka a pak to dobře chutná. Já dost ráda vařím a peču to už jste si asi stihly všimnout. A hlavně ráda připravuji, když někoho čekáme na návštěvu, nebo oslavu. Prostě pohoštění musí být jaksepatří. Pak mě všichni říkají, že toho připravuji z naší party vždy takový kvanta, že od nás odchází s bolavými žaludky:D . Ještě něco vymyslím i pro děti, aby taky nepřišly zkrátka.

    Maja se skutečně pár dní už neozvala, taky doufám, že je v pořádku i s prckem. No a Andy ta už tu nebyla ani nepamatuji, tak doufám, že jestli nás čte, že se co nejdříve ozve jak se jí daří.

    Evíku ať ťě potíže přejdou a můžeš se líp vyspat, já to měla zač. prosince, že jsem se budila brzy ráno a už jsem neusnula, teď musím zaťukat, že zase spím vcelku slušně. No jen kdyby mě někdy nebolela ta stydká kost. Asi to přejde až porodím, to mě tedy uklidňuje – i když ještě skoro 3 měsíce no to ještě pár dní je…A Haňulko ať si užijte s manžou ten velký UTZ, pak napiš určitě zase budete naměkko, to bude hezký zážitek!

    Tak dobrou holky, ať se dobře vyspíme:) !

    #859857
    Anonym
    Host

    Ahojky maminky,

    tak nějak nemůžu spát, jelikož jsem spala celý den, protože Aleš má noční, tak jsem s ním spala přes den :o))) docela žůůůžo odpočinek :o))) … tak jsem ještě nakoukla sem a řekla si, že ještě něco popíšu a při té příležitosti vynadám Cuce … :D:D:D:D … heleeeeee ty jedna provokatérko … s tím jídlem … normálně mě opět chytl hlad jak blázen z toho jak to tu čtu a musela jsem si jít pro jogurt :o)))) Mňam – samé mňamky jsi tu vypsala … bych se po tom utloukla :o))) ale zase dáváš super typy … budu muset něco uklohnit – cukrovíčko jsem už nandala poslední kousky na tác, tak začnu zase péci :o) …

    Skrze úřady se už vyjadřovat nebudu – protože chytám averzi na tento systém, stát a vše kolem … jak říkám já … neplatiči, nemakačenky atd atd … dostanou vše … my normální pracující lidé když se jednou dostaneme do tíže – naserou – doslova – pardon 🙁 … a dost radši, nebo se naštvu zase a to nechci :o))))

    Eviku – Matyášek je krásné jméno … taky jsem chtěla ale Matěje … podobné, jen přítelovi se to nelíbilo :-((( … jinak držím pěsti, aby se ti spaní urovnalo … já toho taky moc nenaspím, malá mě nějak nenechá, budí se kolem půl 8 a já od té doby už nespím … ale prozatím únavu necítím, tak je to dobré a když chcu, tak si prostě přes den lehnu a je to :o)

    Haňulka – užij si velkej UTZ – určitě to bude zase prííííma :o) a určitě držíme palečky na toho 12.1. … to dáš jsi šikovná cholka :o)))))

    Jinak už mám u rodičů kočárek aj složený – mamča hned s taťkou skládali a hned vyfotili a poslali mi MMS … mamka je z něj nadšená, tak se už těším až tam pojedu a vyzkouším si ho na nečisto :o)))) …
    Dneska mi udělala i kamarádka radost, poslala mi odkaz tu ve městě (jelikož to tu ještě neznám)
    a ona bydlí nedaleko na dům dětí a mládeže – pořádají tu týdně krásné kroužky tzv. mateřinky mají to hezky rozdělené podle věku dětí např. od 0-1 roku, od 1-2 let … atd atd … tak se moc těším, až se malá narodí a já si tu konečně najdu i přátelé … teď jsem tu tak nějak pořád sama :-((( njn musím si zvyknout na nové město atd … teď nesmím nikam dlouho chodit, tak to mám těžké … ale už se těším až bude malá na světě, aspoň se pořádně zaměstnám :o) a nebudu mít čas se nudit :o) – ještě budu vzpomínat na ten klid :o)

    No a já se jdu jako pokusit už spát – spíše usnout při TV, nebo zase budu vzhůru do rána, než dorazí Aleš a prospím celý den s ním :o)))) tak zatím brou nocku a Mimískům klid do bříška … a žádné tvrdnutí bříšek 🙁 … papa Šári

    #859858
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj,
    nemůžu spát!!!!!!!!!!!!!!!! Ten muj blb celou noc chrápe jak prase, no a když už i přesto zvládnu usnout, tak mu ráno asi padesátkrát zazvoní budík než milostpán vstane. Řekla jsem mu, že je debil a dnes to vypadá na tichou domácnost…..holky, zastaňte se mě ať mám lepší pocit :'(
    Nejradši bych jela na UTZ sama a vyprdla se na něj….nevyspalá HANIČKA – to je vražedná kombinace…….holky, držte mi palce ať ze mě během dneška nejni vdova 🙂

    #859859
    Anonym
    Host

    Ahoj kočky, já vás pravidelně sleduju, ale nějak nemám chuť ani nic psát, jelikož na mě to nemocniční prostředí nepůsobí nejlíp….Za chvíli jdu na prohlídku a doufám, že mě už pustí domů, každopádně napíšu někdy odpoledne až budu doma nebo zpět na pokoji. Mějte se zatím krásně.

    #859860
    Anonym
    Host

    Haňulko,poradim jen jedine…kup si spunty do usi…obcas je musim taky pouzit, ale je klid a ticha domacnost nehrozi:D

    #859861
    Anonym
    Host

    Majo,hlavne,ze jsi v poradku, verim, ze na nic nemas naladu…ono se toho v nemocnici nic moc delat neda *-) .

    Holky chtela jsem vas poprosit o radu nebo spis mozna, aby jsme tady zavedli ted diskuzi co se tyce chuvicek,urcite jste nektere uvazovali o koupi a nektere mate uz nejakou tu chuvicku doma. Koukala jsem po par chuvickach, vzdy tam maji napsan nejaky ten dosah,ale zadny prodejce vam nezaruci, ze vam bude fungovat podle mojich predstav. Potrebuji hlavne, aby to fungovalo do patra a pak taky ven pres okna na cca 10 m.
    Mate nejake zkusenosti nebo rady?
    Dekuji moc.

    #859862
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak jsem dnes absolvovala test na cukrovku. Byl to teda pěkný hnus, ale ještě horší pro mě bylo to, že jsem nemohla jíst ani pít. A malé se to nelíbilo snad ještě víc 😀 Asi bude po mě, bez jídla ani chvilku 😀 Ve 13h si budu volat na výsledky tak jsem zvědavá

    rybízku: Elinka má 4,5 roku. Je to pěkné číslo 🙂 Celý tatínek:D
    Taky uvažuju nad tou mateřskou. Dala bych si ji na dva roky, ale pouze kdybych věděla, že potom mužu nastoupit na poloviční uvazek a malá po tu dobu bude u babičky.Do školky to určitě nebude, navic v jaké státní školce Ti vezmou ditě ve dvou letech?
    Michal navrhoval, žebychom po 2 letech měli dalšího prcka. Ale to mi přijde malý věkový rozdíl. Tak ještě uvidíme 🙂

    Raduzko: Já chuvičky kupovat nebudu. Asi bych je moc nevyužila. Ale určitě koupím monitor dechu:)

    #859863
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Eviku: Matyášek je krásné jméno. Pokud náhodou máme někde schovaného pindíka, tak taky budeme mít Matyáše:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,591. až 1,605. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist