Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858414
    Anonym
    Host

    Ahojky všem. MAJO jsem z Prahy, konkrétně z Prahy 9, prvního prcka jsem rodila na Bulovce ale to tam ještě nebyla potřeba registrace tak nevim, druhá možnost je Brandýs nad Labem. Je pravda, že s přítelem jsme na tom finančně celkem v pohodě, vzhledem k tomu, že pracuji v rodinné firmě(vyrábím VZDUCHOTECHNIKU:D ), tak jsem makala do posledního dne, jela jsem den před porodem z poslíčkama domu a když potřebuji tak si přividělám.
    Všem prvorodičkám co mají strach jak to zvládnou i když jsou na to samy…..O patro níž mám super tchýni, 15 min chůze mojí mamču a další dvě funkční 😀 prabáby. Píšu to proto, že i přes takovéto super zázemí, jsem po prvním porodu, měla, ani sama nevím proč, strašnou poporodní depku, pořád jsem brečela, přítel musel být v práci a moje mamča, vždycky když mě slyšela v telefonu řekla otci ať jí hodí za mnou, protože měla strach, že něco provedu. Rodila jsem a měla jsem 85 kg během 14 dní jsem se dostala na původních 68 kg. (aspoň nějaké plus:D ) pila jsem jen vodu a pracně jsem do sebe nasoukala alespoň banán. Po rozhovoru s porodní a laktační poradkyní jsem se trochu srovnala a pak už to šlo.
    Teď se strašne moc těším na druhého prcka a na 100% vím, že si to užiju a konečně se od začátku budu cítit jako máma a ne jako troska.
    Zatím všem krásný den a bez nevolností

    #858415
    Anonym
    Host

    Ahojda, díky za názory, asi se to opravdu stává často.Prý stačí aby byl 1 slabší a ten druhý ho prý vystrčí.Snažím se na to nemyslet, a být v poho.To je teď asi nejdůležitější:) Jinak jsem v poho jen mě bolí prsa, a ráno nic moc od žaludku ale když se najím tak dobrý:D

    #858416
    Anonym
    Host

    Ahoj Šárko, písni mi mailík na anela30@email.cz. Pocházím taky z Prahy 9 a nechci tady holky zdržovat ve čtení mým názorem na Bulovku a Brandýs.

    #858417
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,mě čeká zítra první kontrola…hodně se těším a trochu se bojím :o)

    Mám tady v tom celkem guláš,ale některá z vás psala,že chce dělat při dítěti doma.Můžu se zeptat,jaká práce se dá dělat doma?Já o tom taky přemýšlela,ale nic moc mě nenapadá.U nás penízky řeší hlavně přítel,já si říkám,že to prostě nějak zvládnem,ale ten když se dozvědeěl o miminu,tak asi brzy přestane jíst úplně,abychom vyžili :o)

    Jinak můj mail je veronika_dankova@post.cz a na facebooku mě najdete jako Veroniku Daňkovou

    Have a nice day..já jsem opět v práci :o( Až do devíti do večera…

    #858418
    Anonym
    Host

    Verunko, držím pěsti ať vše dobře dopadne. Jednou z těch, která chce pracovat při dítěti jsem i já. Plánuju zůstat u stejného zaměstnavatele a pracovat z domova tak 2 hodiny denně. Holt mi bude manžel muset pomáhat s prckem. V době kdy budu pobírat mateřskou to nebude taková existenční krize, ale jakmile to spadne na ten rodičák, tak bysme asi bez dalšího přijmu moc nevycházeli. Bohužel máme s manželem stejný příjem a k tomu hypotéku, takže ten finanční propad bude výraznější:-( Od té doby co vím, že jsem těhotná, tak už začínám šetřit, dokud je z čeho. Jediné čeho se bojím je to, že jedna babička bude 150 km daleko a s druhou moc nevycházím, takže se musím modlit aby naše dítko bylo to nejhodnější a bezproblémové:-) a my to zvládli jen ve dvou:-)

    Zítra držím pěsti a napiš, jak to dopadlo. Ať ti to uteče v práci!

    #858419
    b baruska11
    Registrovaný uživatel

    Ahoj, tak jsem si řekla, že už je načase se přidat. Člověk má pořád strach, že se něco stane, tak jsem nechtěla hned ze začátku. Až to všechno pročtu, tak budu komentovat dál. U mě to vypadá na začátek 8. týdne. PM byla 20.6., viděla jsem, že jedna maminka tady taky. 🙂
    Tak jdu číst, co jste tady zatím napsaly.

    #858420
    Anonym
    Host

    Ahoj Baruško,

    tak tě tady vítám:-) Já měla taky poslední PM 20.6 takže jestli se nemýlím, tak bych dnes měla být 8+4. Údajně je to už devátý týden. Ale podle toho co jsem četla to stejně každý počítá jinak:-) Podle ultrazvuku bych měla být 8+7.

    Už jsi navštívila lékaře? A bude to první mimčo?

    Přeju ať je vše ok.

    #858421
    Anonym
    Host

    Májo,já bych taky chtěla pracovat doma,ale vzhledem k tomu,že dělám v optice,takto moc nejde :o( Proto by mě zajímalo,co se dá dělat z domu. Jinak mám v plánu začít co nejdříve chodit do práce alespoň na částečný úvazek,tak snad to nějak půjde..budememe se muset nějak domluvit. Přítel má ještě menší plat než já,tak nevím,jestli se nevyplatí,kdyby šel na mateřskou on.Nevíte některá jak to je?Co se vyplatí?

    #858422
    b baruska11
    Registrovaný uživatel

    Díky za přivítání. 🙂 Mám cyklus až 39 dnů, takže jsem otěhotněla těsně před menstruací, kdyby probíhala normálně. Tak proto ty nesoulady. Byla jsem hned na začátku u doktorky, ale moje měla 3 týdny dovču, tak jsem byla u jiné pouze na potvrzení těhotenství. Jsem myslela, že to nepřežiju, až se ta moje vrátí. Jenže kvůli tomu cyklu mě teď poslala na utz, aby zjistili stáří. Ale mají místo až 30.8., takže mi připadá, že pořád nic nevím a štve mě to. 🙁 Mám 12-ti letého syna, takže druhé mimčo. 🙂

    #858423
    Anonym
    Host

    ahojte holky tak koukám kolik jste za ty dva dny toho tady stihli napsat a pořešit.

    Volantko kamarádka to měla taky tak jako ty na začátku dva váčky a při další kontrole už tam byl jen jeden… a ted už bude v září rodit a celé těhotenství měla v pohodě. Tak se drž uvidíš že to bude dobré 🙂

    Jinak já po dnešní kontrole na gyndě jsem trošku špatná mimiško je jen 6mm velké a prý by mělo být už větší ,když mi to počítá podle poslední mestruace tak bych měla mít termín 4.4. ale podle velikosti mi vychází termín někdy až 11.4 to bych potom otěhotněla v neplodných dnech, což se může prý někdy stát jsou ženy které otěhotní i při menstruaci tak snad mě tím uklidnil a vše bude dobré srdíčko už doktor zachyti.
    U dcery my to taky tak vycházelo, že jsem otěhotněla v neplodných dnech a posunoval mě termín. Teď mi ho do kartičky ještě ani nepsal mám se zas ukázat za 14 dní.

    Jinak já jsem z uherskohradišťska a email mám radus333@seznam.cz přes ten mě můžete najít taky na Faceboku budu moc ráda

    …mám šiléné nevolnosti od žaludku po každém jídle šílím a v noci mě to taky trápí tak jsem vyzkoušela pít tu colu, ale nějak mám po ní průjem tak jsem si dnes v lékárně koupila tabletky Emesil jsou se zázvorem a na pálení žáhy Rennie.
    U dcerky mě taky hodně pálila žáha někdo mi tenkrát říkal že když pálí žáha budu mít vlasaté mimčo a dcerka se opravdu narodila vlasatá 😀 no možná jsou to jen řeči 🙂

    …mějte se pěkně těhulky a opatrujte se pá Raduš 🙂

    #858424
    Anonym
    Host

    To bude určitě dobré Raduš,kamarádka taky otěhotněla v neplodnýh dnech a v pohodě :o) Budu držet pěsti.

    Mně bývá nevolno různě v průběhu dne,ale colu teda pít nechci-četla jsem nedávno nějakou studii,jaké je to svinstvo zvláště pro nastávající maminy,takže jsem kofein jako takový úplně odbourala (prý jsou po tom hyperaktivní děti,což nechci :o)))).Mně na nevolnost pomáhá si lehnout na levý bok a chvilku si poležet.

    #858425
    Anonym
    Host

    Ahojky těhulky, jak se máte? Tak mám pocit, že mě únava pomalu opouští. Chtěla bych se zeptat,dneska odpoledne jsem začala úplně malinko špinit, je to normalní, mám jít zítra k dr? Dneska jse si spočítala, že dnes bych měla dostat MS. Četla jsem na netu, že první dva měsíce těhu se může vyskytnout špinění před MS. Máte s tím zkušenost? Jinak mi nic není. Jen mám citlivá prsa a ta únava, jinak je mi fajn. Díky za radu. Jsem z toho nějaká přešlá. 🙁

    #858426
    Anonym
    Host

    Zdravím všechny těhulky:)

    tak koukám o kolik nastávajících maminek se to tady rozrostlo:)

    Rybízku moc děkuji za podporu, snad to bude dobré.. můj email je kirra4seznam.cz, tak když tak mi pisni tam:) . S tou prací tě obdivuji nevím jestli bych to zvládla. Jo přece jenom už jsem starší mamča. Psali jste tu věk.. tak nevím jestli jsem nejstarší:P Je mi 35 a mimčo by se mělo narodit před mými 36 narozeninami. Pokud se nenarodí na mé narozeniny:)

    Na kontrolu už jdu příští týden ve středu… měli by mi vzít krev a všechny možné vyšetření, tak snad to bude OK. Zatím se cítím dobře, jen ta únava a bolest prsou. Občas mám i žaludek na vodě. Jaké máte holky chutě?
    já mám teď děsné chutě na kyselé věcí… okurky, kyselé jabka, utopence …. no hrůza. Když jsem čekala malou, tak jsem jedla samé zdravé věci – snědla jsem tolik ovoce a zeleniny co jsem nesnědla za celý svůj život 😛 Zato teď je to nějaké kyselé mimi – možná to bude kluk?

    Už máte některá vnitřní pocit co čekáte. Když jsem byla těhotsná s dceru, tak jsem od první chvíle věděla, že mám holčičku… teď si nejsem tak úplně jistá.
    A co vy holky? necháte si to jako tajemnství k porodu nebo pokud to bude možné, tak si necháte sdělit pohlaví?

    Mějte se všechny moc krásně a hlavně ať vás netrápí těhotenské neduhy. Páá

    #858427
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahote maminy 🙂
    Bibi, neboj, měla jsem to stejně tak, když jsem měla dostat menzes, tak jsem lehoulice začala špinit a myslela si, že těhu nevyšlo a dostanu mentruaci, nemohla jsem v noci spat, jak jsem byla smutná, ale za pár dní pozitivní test 🙂 A když jsem to říkala dr., tak na to nic neřekla. Myslím, že špinění nevadí, ale krácení vyžaduje vyšetření!
    Májo, dvanáctku jsem přežila, skončili jsme dřív 🙂
    Gratulace novým maminkám 🙂

    #858428
    Anonym
    Host

    Jájo,tak já to mám teďka jako ty u prvního mimi….nikdy jsem moc na ovoce nebyla a teď ho baštím po kilech (není to zrovna moc dobrý,ale když já mám na něj takovou chuuuuť) :o) Tak že by to byl klučina? :o) To by bylo fajn,protože pro holku nemáme jméno a navíc,já jsem z rodu samých holčiček a dle jednoho odborníka na řešení rodinných vztahů je už moje generace úplně v háji,takže další holka by byla ještě větší chuděrka…..tak doufám,že chlapovo DNA přebije moje :o)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist