Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,651. až 1,665. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859909
    Anonym
    Host

    Ahoj maminkyyyy,
    jsem teda taky lajduša (jak Rybízek:-), protože kdybych měla komentovat, co jste psaly, tak sedím do večera, a že bych měla připomínek. 😀 No musím číst pravidelně. Děcka, jak jsem doma od nového roku, tak mám úplně divnej režím. 🙁 Ráno se vzbudím o půl šesté, když Tom vstává do práce (jo, taky mu to zvoní 10x, nemůže vstát napodruhé, Hani, jsem na tvé straně, mě to úplně vytáčí a dneska měl nastavenej jinej budík, protože mobil nechal v práci a ptá se mě ráno, jakej to má interval, to bylo na zabití, sakra já nevím), pak nemůžu spát, usnu třeba po 2 hodinách a probudím se o půl dvanácté jak zmlácená. No doufám, že se to ještě nějak upraví. A hlavně jsem člověk, kterýmu příjde zbytečný tak dlouho spát, nemám to ráda, že to je ztráta času. 🙂
    S chůvičkou mám dobrou zkušenost, ale nevím, co bylo za typ, jen vím, že kamarádka ji měla starší od někoho. Bydlí v RD naproti našim, je to na vesnici, vzdálenost domů asi 30m. Když někam šli, tak mi dali chůvičku, já seděla u nás v baráku a když to začalo vřískat, tak jsem se šla podívat. Takže pohoda. Zatím ji pořizovat nebudu, v bytě to nemá cenu. Až se nastěhujeme do domku. Já jsem se tady spíš ptala na ten monitor dechu, ale celkem mi to bylo vymluveno. Takže asi ne.
    Andy ahoooj. Nejsi nenormální. Však to tady nepsal každej, že tak chystá. 🙂 Já jsem třeba dělala 2 druhy cukroví jenom. Oni mi to doma moc nejí. Stačí, co dostaneme. A taky jsem byla moc unavená. Odpo z práce, věnovat se domácnosti, škole s děckem, vařit. Ani si člověk to předvánoční veselí moc neužil.
    Majo, drž se. Musíš vyděržať. Znáš to. 😀 Všechno bude ok.
    Do mateřskýho centra jsem chodila se synem až do 4 let, než šel do školky. To byly sice teprve první vlaštovky, ale o to to bylo hezčí. 🙂
    S tou bolestí, mě u prvního nebolelo vůbec nic. Ani záda, ani břicho, ani kyčle, nebo úplně minimálně. Ale přičítám to taky tomu, že jsem byla mlaďounké děvčátko. 🙂 Teď už je tělo zhuntováno a dává vědět čím jiným než bolestí všeho možnýho. 😀
    Odsávačku jsem nepotřebovala, mlíka bylo tak akorát na spotřebu. Ale těžko říct, jak to bude. Jitka psala však, že to se dá pořídit až potom. Je to zbytečně velká investice. Jo, měla jsem jednu s gumovým balonkem na konci, skleněnou. Ale to jsem jen vyzkoušela, co to dělá. Nevím, kdo mě tím obšťastnil. Jsem si připadala jak kráva, vůbec to nešlo, prso celý zdeformovaný, bradavka celá vcuclá ve skle a mlíko nikde. 😀
    Jituš, dej potom vědět s těmi podpůrnými prostředky pro usnadnění porodu. Taky s tím chci začít. Jde o ten maliníkový čaj a lněné semínko, že?
    Jéé, teď čtu tady, že v kalendáři je už i Nikolas. No ale my jsme s „C“ a necháme to na toho Mikuláše.
    Kurňa, s tím otcovstím bychom se už na to měli taky vrhnout.
    Veru, myslím, že pr. lékaře seženeš. Já teda jezdím do Žabovřesk, ale už jsem zvyklá, jezdím tam i k zubaři, orl a tak. Mamka je dětská doktorka, má tam ordinaci, takže tam chodím i s malým. No a vlastně tím pádem neřeším pediatra.
    No tak odsávačka hlenů na vysavač by mě zajímala. Vypadá to dobře. 🙂

    #859910
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata tak tu Sofii sem taky našla 15.5.:) 🙂 .Jo nejspíš sem se vám zapomněla pochlubit že 17.1.mě čeká rozvodové stání.Já totiž nějak nestíhám ale ex my slíbil že nebude dělat potíže.Ani se nedivim nechtěl živit vlastní děti tak přece nebude živit cizí.Jen mi dělá starosti že ještě nemáme vyřízený majetkový vyrovnání.Ale to by stejně nešlo protože díky ex mám 3 exekuce na byt který sem vždy splácela sama a ještě jej splácím.Nemáte s tím některá zkušenosti?Asi ne co?Někdo tvrdí že majetek si můžem vypořádat až po rozvodu a někdo zase tvrdí že to musí bejt už vyřízený.Jinak soudní vyřízení kvůli péči o nezletilé máme už rok a půl.To si myslím že je hlavní.Tak mi držte palce ať nás rozvedou hned napoprvé.S přítelem se chceme hned vzít hlevně kvůli malému.Stejně budeme muset lítat po úředech aby se Matyášek jmenoval po vlastním otci.

    #859911
    Anonym
    Host

    Evíku, my jsme s první partnerem nebyli vzití, takže to bylo jednoduchý. Ale majetek můžeš až po rozvodu, je na to nějaká lhůta. A když nikdo nedělá problémy, tak by vás rozvést měli v pohodě i bez toho na první stání. No to je potom blbý, protože pak je automaticky otcem dítěte ten původní manžel. To je taky volovina. Se koukám, že ten tvůj byl šikovnej na peníze jak můj bývalej. :S A teď mě svatba nečeká, nikdo mě o pracičku nepožádal. :'( 😀 A já se ještě nikdy nevdávala.

    #859912
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Hani, tak jsi mě zase pobavila 😀 I s komentářem i s čivavou To je holka teda dobrá, to bychom asi nedaly ani jedna tady co? 🙂 Matrikářku jsem nechala matrikářkou a zavolám si do těch Boskovic, ale je to síla viď? Když ti člověk na úřadě, na svém místě, použije sloveso, myslím si, nebo řekla bych, že ne… mazec! To už si tam můžýu jít za ty prachy sednout taky, když vím hov** 😀 !!!!
    Cuco, díky za odkázek, mrknu a promiň, asi jsem to přehlídla… Jinak co se týká epiduralu, taky jsem v Buhnicích nic neplatila, ale po osmi hodinách bolestí jsem za něj byla vděčná! Když to bude po druhé rychlejší, taky bych raději rodila bez něj, líp se tlačí, protože to víc vnímáš a přirozeně tě to nutí, než když ti někdo řekne, teď tlačte.
    Rady, díky za info, shodou okolností jsem se o tom bavila včera se skorosousedkou v MC, že přidali nějaká jména, ale myslely jsme, že na 24.6 je Jana. Ona má Dominika a prý mu přidali Dominiku. Díky za info, tak paráda, to už je rozdíl dvou měsíců (1.4. a 24.5.), takže pohoda, lepší než dva dny 🙂 Tedy my máme nějakej divnej kalendář, je tam jen Jana 🙁 Jinak co se týká pravidel každé porodnice, tak to má asi každá jinak.. Já to měla podobně, jak píšeš, jen peníze za hospitalizaci jsem neplatila, to až potom a převodem, normálně jsem dostala domů fakturu, kterou jsem pak zapltla přes internetové bankovnictví. A taky žádný papír na jména jse neměla, jen jsem na příjmu řekla jedno holčičí a jedno klučičí. Doktor by měl první kontrolu miminku udělat doma ne? Aspoň jsem si to myslela a naše pediatrička to tak dělá. Chůvičky jsou fakt dobé, tak uvidíš, jaký tip ti ještě přijde ověřřený praxí a text bez diakritiky mi neva, jsem zvyklá na sms 🙂 Mrkni na tuto stránku ohledně pyžámka, mají nejen to, ale i těhu módu, tak se ti třeba něco zalíbí
    http://www.9fashion.cz/
    Veveriku, ta odsávačka je na prd, klidně ti ji daruji, jestli chceš. Ideál je eletrická (ta je na baterky a tichá) nebo na vysavač! To je šup rup a než se mimi vzpamatuje, tak je to venku… a zvládne to jedna osoba sama. A Cuco, nevím, jaká byla na mysli, jestli na mlíko nebo na hleny. Na mlíko jsem měla pístovou a taky na prd, teď bych chtěla eletrickou, ale nevím, nemám s ní zkušenost, tak třeba je to ve mně, že mě to nešlo s tou pístovou.
    No vidíš Veru, a proč sis myslela, že tě nevezmou??? V tomhle „stavu“
    Baru, to jsme na tom byly s odáváním stejně, koukám… 😀 Já měla tu pístovou, tak nevím, čím to bude!? Nešlo mi to, sotva 50 ml a jaká práce, na úůevu to teda stačilo a na zásobu jsem odstříkávat nepotřebovala. Pro mě taky zněla odsavačka na vysavač divně, než jsme ji koupili, vůbec jsem si to nedovedla představit!!! A dobrý 🙂
    Evi, zkušenosti nemám, ale držím palce!!!!

    #859913
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Kontrola dopadla dobře, miminko už váží 995g a daří se mu v bříšu. Hlavičkou je momentálně nahoru, ale možná se tak přetočila až dnes, protože kopání cítím teď dole a předtím nahoře. Ale má na otočení ještě čas. Dr. říkala, že dost možná cestuje a stálou polohu nemá. Přibrla jsem 9 kg. Tlak skoro vzorovej (na mne) 112/67 🙂 Varix je zatím v normě, tak doufám, že i zůstane!!! Jen mě brala kultivaci a zavolat si mám za týden, tak doufám, že to bude v poho. Takže císař zatím nehrozí a akutní asi teprve ne, prý se to tak narychlo nevyhrotí. To je asi nejhorší si odtpět několik hodin bolestí a pak mít ještě šváclý břicho 🙁 Bolení břicha při ležení a otáčení se, přikládá těm vazům, co drží zvětšující se a přece už něco vážící dělohu. Takže mi doporučila podpůrný pás. Máte některá zkušenost? Když tak mi dejte prosím tip… Večer se mrknu na bazar, na nějaký straší i, to by mi nevadilo.
    Teď mi volá babička, že se malá po odpoledním spaní probudila nějaká marodná :S chjooo, to bude asi noc 🙁
    Ještě se vám musím pochlub s autem! 🙁 Tak si představte, dojedeme do bazaru, sepíšou s náma papíry, co to má a nemá, pak to projedem, všechno v poho… Pak si vyřizuje technik na dálku prověření krádeže a jestli nejsou stočený kilometry a čekáme na výslednou cenu. Potkali jsme tem známého a po jeho konstaování: Auto je vevnitř vybydlený tak na půl milionu kilometrů a ne na 206.000 :S No a trochu to kouří a výbava nic moc… Takže se naše přdstava o ceně snížila asi o 40.000,- 🙁 A víte jaký oříšek na závěr??? My jsme chtěli odjet a nenastartovali jsme to!!!!!!! Chpááápete ten trapas?????? 8o| :@ Mě byla hanba a v tu chvíli by nám nedali ani to, co původně řekli. Mechoš nám to zprovoznil a nakonec jsme odjeli, ale ta hanba!!!!! Bože!!!! Takže to budeme dnes reklamovat tomu, co to spravoval. Jo a mimochodem nám tam dal silnější baterku, která je i větší a nejde přikrýt deklem, tak to nechal odkrytý, taky rešení ne???? Já už se z toho auta a těch opravářů pose**!!!! 🙁
    Tak pa a opatrujte se, my si jedeme pro malou.. asi nemocnou :S

    #859914
    Anonym
    Host

    Baru,díky,seš zlatíčko…..já bydlím v Komíně,takže do Žabin je to kousek….zítra se jdu zaregistrovat k praktické,tak se tam rovnou zeptám na toho pediatra a kdyby mě nechtěli vzít,tak budu škrabkat a plakat u tvých nohou 🙂
    A ty by ses chtěla vdávat?Já nad tím občas přemýšlím,že by to bylo fajn,zažít si ten svatební den,ale pak si říkám,že je to zbytečné..ikdyž své výhody to určitě má…..Mně taky nikdo o ruku nepožádal (když nepočítám tu,kterou jsem dostala v 17-ti 😀 ) Můj chlap na ženění není a já ho do toho tlačit nebudu,protože sama nevím,jestli chci.Kdžy pak člověk vidí,jak to někdy končí….

    Evíku…kolegyně měla asi něco podobného jako ty.Ale dohodli se i na majetku a rozvedli je hnedka bez problémů.Když máš dohodu a navíc i majetkové vypořádání,tak to jdem ráz na ráz a neděljaí s tím cavyky.Ale myslím,že je lepší mít ho hotové,protože druhá kolegyně,resp. její nynější manžel s tím měl dost problémy,protože se nedohodli a rozvod trval snad dva roky.

    #859915
    Anonym
    Host

    Rybízku,tak to je teda pech s tím autem..to by mě asi fláklo,auto hodila někam do příkopu a mechanikovi nakopala zadek 🙂 Máš svatou trpělivost.

    Ještě mé vyjádření k chůvičkám atd……chůvičku si pořídím určitě,protože jen co se zvetím po porodu,tak budu chodit zase uklízet i s malou v kočáře,takže ji frcnu na dvorek a budem uklízet,tak abychom věděli,jestli se něco neděje.Monitor dechu-původně jsem si říkala,že je to na prd,ale zjistila jsem,že se dá půjčit za 150,-/měsíc (minimálně teda na půl roku) tak ho možná půjčíme.A odsávačku mléka chci taky,protože jestli budu mít kam nastoupit,takj bych chtěla od příštího ledna nastoupit aspoň na malý úvazek do práce,tak aby měla malá mlíčko i do zásoby:)

    #859916
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Eviku: Když se manžel rozváděl před třemi lety, majetek vubec neřešili a rozvedli je pry hodně rychle. Majetkové vyrovnání dodělali až loni. A nakonec se na poslední chvíli dohodli před právníkama, takže to ani k soudu nešlo.

    Holky já Vám mužu svatbu jenom doporučit, hned bych si to zopakovala:)

    rybízku: Gratuluji k dobrým výsledkům 🙂 S autem je to teda pech.

    Já budu monitor dechu kupovat určitě. Už jenom pro muj dobrý pocit, že nad miminkem bdí ještě někdo jiný. Co vím ze svého okolí, tak s ním mají všichni jenom dobrou zkušenost. Kamarádce několikrát malou „zachránil“

    #859917
    Anonym
    Host

    Ahojky těhulky,

    teda vy jste se rozjeli, člověk tu není přes den a hned dočítá 2 stránky, ale dost mě pobavila Haňulka s porodem čivavy :D:D:D:D:D … juj jsem se normálně držela za břicho smíchy a Aleš tu na mě koukal, jak kdybych spadla z višně :o))) … pak jsem se nasmála s Rybízkem a jejím telefonátem – hele ani mě to nepřekvapuje, to jsou takové frndy, na těch úřadech, ach joooo … demence … 😀
    Tak a teď už nevím na co jsem chtěla reagovat 😀 … no zkusme …
    Odsávačka mléka – tak tu určo chci, viděla jsem neskutečné problémy s mlíčkem u naší Renaty, měla bolesti jak blázen a potřebovala jí akutně … takže jsme jí pak na rychlo scháněli, aby si ulevila … nejdříve jí to nešlo, tak jí v porodnici doporučili, pro správný nástup laktace odsávačku … jenže pak začala natékat, prsa jedna velká modřina – takže odsávat musela, bojím bojím – měla dokonce i horečky … takže já do toho jdu, akorát ne tu s tím balonkem, ta je prý na prd, ale s pístem – samozřejmě je lepší elektrická, ale je drahá, takže já budu pořizovat tu pístovou – radši :o)
    Chůvičky – tu chcu určo taky, máme byt 3+1 a shodou okolností máme dětský pokojíček na druhém konci bytu, takže jí určo využiju, až bude princezna dadat … a takový výdaj to zase není, nepotřebuji z patra do patra, stačí obyč … i u rodičů se mi bude hodit, až bude malá spinkat na zahradě :o) … takže stopro :o)
    Pediatr – noooo toho musím ještě vyřešit, vůbec nevím, jak to tady chodí, u nás (v bydlišti rodičů) dává porodnice vědět automaticky pediatrovi, kterého jsi si předem vybrala, že tě propouštějí z porodnice aby věděl kdy se má u tebe stavit … tady nevím :-((( dětská doktorka je tu za rohem – hihi maminka fotbalisty Fenina, jestli Vám to něco říká … všichni jí moc chválí, tak uvidíme, asi se tam pak nějak zastavím, nebo tam zavolám a zeptám se na podrobnosti … co a jak …
    Lněné semínko – toho já se fakt bojím :-((( chtěla jsem ho konzumovat, ale znám od kamarádek případy, kdy měli šílené průjmy :-((( a museli s tím skončit, tak se asi pustím do malinového čajíku, ještě uvidím :o)
    Rybízku – auto – no to si děláš snad prdel, né ??? … juj … to snad není možné … ach joooo – ale plně tě chápu jak jsi se asi cítila, nervama bych ho už asi rozkopala 😀 … nebo já nevím, … vím co je to za starosti ale toto je už moc, tak držím palečky, aby to vše proběhlo v pohodě a konečně jste se ho zbavili, hlavně ho nelituj – jen ať jde vyžírat jiné majitele 😀
    Jinak jsem Vám ještě chtěla poslat odkázek, co já si pořídím sebou do porodnice na usnadnění a lepší průběh porodu, nevím, jestli jste o tom někdo už slyšel … moje kamarádka to využila a porod měla úplně boží – podle jejích slov a to zažila už 2 porody … takže já do toho určo půjdu, ptala jsem se na to i své gynekoložky a ta mi řekla, že 100% doporučuje … tady je odkázek:
    http://www.dianatal.eu/czech/questions.html
    do takovéhle investice půjdu …
    Odsávačka hlenů – tak s tou na vysavač jsem se taky pobavila :D:D:D … to jsem ještě neslyšela … ale určo na ní juknu – to musí být fofr 😀 … já mám zatím koupenou takovou tu balónkovou – né ty hadičky na vycucnutí, tak uvidím jak to bude fungovat :o) … kdyžtak pořídíme na vysavač :o)
    Tak příjemný večír přeji, jdu relaxovat … nějak se tam Natálka natáčí, otáčí, vrtí :o) pohodičku pro Mimísky :o)

    #859918
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak se musím pochlubit, že už máme taky nový kočárek – je nádhernej a jsem mooooc šťastná 😀
    Tady ho máte ke zhlídnutí, snad se vám bude líbit jako mě:
    http://http://storage.kocarkynec.com/images/large/6f9d115310740502199a10ec21b8e05b.jpg

    #859919
    Anonym
    Host
    #859920
    Anonym
    Host

    První pokus se nějak nezdařil, jen ještě musím podotknout, že máme tu verzi LUX 🙂 , takže přehazovací rukojeť.
    V tom krámě jich měli spousty, ale tenhle se mi zalíbil hned, když jsme tam vešli a i když jsem jich zkoukla několik, tak stejně vyhrál tento – ono to tak věšinou bývá 😀
    Mám z něj moooc radost, protože je to největší kočárek, kterej se dělá – korba má na délku lehací plochy 92cm! – takže i příští zimu se nám tam malá pohodlně vejde 🙂
    takže kočárek už máme – hurá – a v prvním krámě, kam jsme jeli – to mám radost já ä hlavně manžel, že už nikde nebude muset jezdit. Už je hezky složenej u dědy, kde zůstane do porodu – výhodu mám, že ho uvidím často – děda totiž bydlí ve stejné vesnici jako my a často tam jsme, takže se můžu kochat kdykoliv!
    Jinak jsme byli na 3D UZ, ale fotečku opět nemáme 🙁 .
    Ale byl tam pan doktor a potvrdil nám, že na 99,9% čekáme holčičku, takže už je to jasné – povídal, že tam dole prostě vidí „zrno“ , takže s tím můžeme počítat. 😀 Takže se pustím do nákupu hadříčků, to jsem zatím nechávala, až se nám to ještě jednou raději potvrdí. Minule paní doktorka povídala, že si to myslí, ale že přístě už to bude vidět líp a taky bylo!
    Takže dneska super den, samé hezké zprávy!
    Mějte se a ať je u vás taky vše Ok a buďte v pohodě 😀
    papa

    #859921
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Tak to jsem ráda, že Vás moje drahá Stošestka pobavila jako mě 🙂 , je to vůbec nejlepší fena, co mám…sice to není uplně modelka, ale dává krásný štěňata a ve spojení s Bejkem (tak se jmenuje jeden muj čiva plemeník) je to fakt luxus! Čivavy mívaj tak cca dvě štěňata – Stošestka jich má třeba šest, sedm….nehledě na to, že je všechny perfektně uživí + klidně i štěňata cizí – prostě vysokoprodukční dojnice, taková žhavá adeptka na řád zlatého cecíku 😀 , struky má sice jak kráva na osmý laktaci, že bych jí na ně bez problémů mohla nasadit dojačku, sem tam si je i přišlápne, hold je to prostě dojka jak má být 😀 🙂
    Rybízku, to vaše auto je fakt provokatér, chápu jak ti asi bylo. Dojeli jste s nim domu nebo ste ho radši poslali někde dolu ze skály?
    Petspi: kočárek SUPER!! Taky se mi nejvíc líbí takovýhle tipy!!! Mám podobnej…:)

    #859922
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Tak jsem večer datlovala dlouhý příspěvěk a když jsem ho dala uložit, tak se smazal a já už neměla na to, abych ho nadatlovala znovu:S .

    Měla jsem jet do Prahy s Dančou na logopedii, ale tchyně mě ráno varovala před hroznou ledovatkou co venku je, tak jel na konec manžel. No v rámci bezpečí jsem ráda, i když jsem si myslela, že bych to ještě tento měsíc zvládla a že by tedy začal s DAnčou jezdit taťka až od února.
    Ale zase mě to hřeje, že se o mě všichni tak bojí, abych se někde nevymajzla. Tak doufám, že to vše v pohodě proběhne a manžel s dcerkou se mi v pořádku vrátí odpoledne.
    Já mám tímto prostor péct na zítřejší oslavu. Ještě si musím tedy dojít pro vejce, bez nic neupeču nic, mám doma poslední vajíčko. Ale krámek máme vedle baráku, tak daleko se plazit nebudu:) .

    Včera jsem přispívala na téma odsávačky – tak ve zkratce napíšu co jsem datlovala bez úspěchu zobrazení.
    Odsávačku hlenů – jak psala Šárka též jsme měli s takovým balonkem, ta vůbec nešla – byl tam široký nástaveček do nosu, vůbec se to nevešlo a tím balonkem se defacto nic nenasálo. Tak nám Dr. poradila obyč z lékárny – váleček ze kterého vedou 2 silikon.hadičky a jedna se dá do nosánku druhou si dá odsávající do pusy a nasaje, nic se do pusy nedostane, jen to někomu může připadat nechutné. Manžel by to do úst nevzal. Já chci tentokrát pořídit odsávačku na vysavač – četla jsem na webu postižené děti jakou kdo má zkušenost (u často nemocných dětí je to prý opravdu šikovná pomůcka).

    Chůvičky máme doma obyč od ETY asi za 700Kč, v pohodě měla dosah před dům cca 100m, tam co jsme bydleli měli tu stejnou asi 3 sousedi. Někdy jsme slyšeli u opékání dítě sousedů a naopak, to se v bytovce stává…ale jinak nám fakt posloužila dobře. Takže nové kupovat nebudeme. Já jí použiju i když bude mimi spát v ložnici, dělí nás několikery dveře mezi obytnou místností, chodbičkou a ložnicí.

    Monitor dechu jsme měli, prodali a teď ho pořizovat nebudeme. Danča spala první půlrok defacto s námi v manželský posteli, kvůli kojení v noci, jen přes den spinkala v postýlce. Takže jsme monitor dechu moc nevyužili. Druhé mimčo na to nejspíš bude podobně, já jsem v tomhle ohledu taková volná, nevyžaduji aby mimi spalo v postýlce samo, to vstávání v noci mě ubíjelo takže jsem si po prvním probuzení už pak nechala Danulku v posteli mezi mnou a manželem.

    No a už jsem zase zapomněla, co bylo dál za ty příspěvky v diskuzi.

    Jo jak psala Šárka o tom Dianatal gelu – doufám, že to píšu dobře. Četla jsem min.týden o tom reklamní článeček. Tam jde o to, zda v porodnici, kde chcete rodit nabízí, aby to porodní asistentka promazávala, sama maminka si to promazávat nemůže. Takže já do toho nepůjdu.
    Ale dostala jsem od kamarádky masáž hráze – tak začnu pár týdnů před porodem sama doma s masáží a doufám, že mi to pomůže k prevenci nástřihu hráze. Ještě mám taky balzám od Atoku Intisan, ten je na to taky určený, tak to budu střídat a snad si hráz změkčím a uvolním, aby mimi dobře vyklouzlo a nemuseli mě „šmiknout“. Ta bolest při šití a potom to hojení, bylo to docela týdny znát.

    Tak já zajdu do obchodu ať můžu péct. Zatím čauky a opatrujte se a dáveje venku pozor, pokud je u vás taky náledí!!!

    #859923
    Anonym
    Host

    Ivi, to je fakt na po… s tím autem. Já bych se taky styděla. 🙁 Veru, jj, kdyžtak bys dala vědět. No s tím vdáváním. Teď na to ani nemám myšlenky. Bych si to chtěla užít v „klidu“. Tedy řešit pouze to. A ne ještě mimčo a barák. Tom teda na to ženění taky zatím nevypadá. Ale on je ještě mladej. 😀 I když jsem mu uváděla příklady z BW, kolik holek se povdávalo po zjištění pozitivního testu. Ale tak my si z toho děláme srandu. Jen bych pak nechtěla být stará, tlustá nevěsta. 😀 Ivi, já se tady na ten pás ptala úplně ze začátku. Na mimibazaru jsou. Nevím, jestli to k něčemu je. :^) Veru, kde se půjčuje ten monitor? Cosi jsem četla, že i na tom Tomkově nám. v Bali to mají. Do toho bych asi šla. Šáry, o tom Dianatalu jsem taky četla. Zpomněla jsem se na to zeptat doktorky naposled. Uvažuju nad tím. I když je to dost peněz a nevím, zda je natolik účinné. Skeptici neodsuzují, spíš že se tím nedá nic pokazit. Hani, tak takový cecíky jsem asi měla z té své odsávačky, jak jsem tady psala. 😀
    Holky, komu tvrdne břicho, máte i takový bolesti, jako stahy, nebo menstruační? Druhomamky ví, co myslím.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,651. až 1,665. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist