Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,696. až 1,710. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859954
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,

    tak mě dneska poprvé vzdudili ptáčci, hned se mi líp vstávalo:)
    Včera jsme se taky celý den váleli doma, venku bylo pěkně hnusně, tak jsem uklízela, vařila a spala 🙂 Dneska u nás krásně svítí sluníčko, tak už se těším ven:) Kdyby už tak chtěl být březen, at začne být tepleji, bude se zelenat trává, jéé jak já se těším.
    Dneska jdeme na oběd k rodičům, tak mi odpadá vaření a odpoledne jen něco ukuchtím na zítra. Asi zapečené těstoviny s mletým masem, to už jsme dlouho neměli:) Poslední dobou nám hodně zachutnali maggi nápady zapečené brambory, můžu všem jen doporučit, dokonce i Michal se po nic muže utlouct a to je co říct:D

    Sarko: My taky bydlíme v baráku bez výtahu a kočárek budu nechávat dole. Na to abych se s ním několikrát denně tahala nejspiš nebudu mít sílu. Proto jsme taky vybírali takový kde korbu i sporťák odepnu a dole budu nechávat jenom podvozek. Ale je fakt, že kdyby mi to odepnout nešlo, tak taky asi tahám…

    Cuco: Daňulky je mi moc líto. Doufám, že se bobek brzo uzdraví

    Holky ted mě dostal Michal, říká mi „Miláčku na to, že jsi v pátem měsicí vypadáš výborně“, nechtěl mi věřit, že pomalu budu začínat sedmý 😀 😀

    Verunko: Ja bych se koukla, ale nemám Tě na facebooku. Pod čím Tě najdu?

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/27474.png

    #859955
    Anonym
    Host

    Verunko,

    houuuuby, bříško máš krásné, žádný kontajner a žádné pohoršování !!!! neblázni :o) já taky těhu věci moc nenosím, max. těhotenský pás – pomáhá mi na záda a drží krásně bříško :o)

    Veverik,

    noooo s tím taháním – já sice to budu moci rozebrat na podvozek a korbičku … ale to mi nic neřeší, dole v paneláku nejsou prostory na uskladnění kočárku … tento paneláček prochází kompletní rekonstrukcí, v prosinci dodělali zateplení a teď mají do jara pauzu – ještě nemáme ani zvonky ani schránky … a dolejšek je v katastrofálním stavu – ani sklepy tu nejsou, to se vše bude dělat jaro-léto … takže já si to asi fakt hodím a budu muset tahat … :-((((( chjooooo …..
    5. měsíc ??? … jsi mě rozesmála … ti chlapi :D:D:D:D …. mě zase ten můj furt říká, že jsem zakletá, že nepřibírám a že tam určo miminko není :D:D:D:D … cvok :o)))) a břicho mám asi protože jsem se dobře najedla :D:D:D:D ….

    Koho ještě nemám v přátelích na FCB ??? … kdyžtak si mě přidejte podle emailu: sarkaemail@seznam.cz … budu jen ráda … jen mi písněte kdo je kdo :o))))

    #859956
    Anonym
    Host
    #859957
    Anonym
    Host
    #859958
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Šarko, tak to je blbý no. My právě dole trochu místa máme. A snad jsem slyšela, že by časem mohli udělat i kočárkárnu, tak doufám, že to bude dřív, než malá vyroste:)
    Já už začínám mít takový divný pocit, jestli malá vubec roste. Na to, že za nějaké tři měsice rodím si teda vubec nepřipadám:(

    Poslala jsem Ti žádost na FB.

    #859959
    Anonym
    Host

    Holky moc díky za podporu! Danulka dnes poctivě leží, kouká na pohádky, nebo jí táta zabavil, že hrajou na playstationu nějaký klidnější hry /aby mohla Danulka držet jen ten klasický ovladač/. Doufám, že si berušku trochu schrupne a využiju toho i já a manža, protože jak nespí v noci Danulka nespíme nikdo. Teď dostala 1/2Paralenu tak se jí jistě zase uleví, to je vždy fofr. Nebyla na něj zvyklá – on se smí až od 6 let – ten co doporučila Dr. a lékárnice, dáváme 1/2 rozdrcený tabletky a do 1/2 hodiny jí to fakt zabere. Ale musíme dávat pravidelně po 6 hodinách, když jsme čekali až se vyšplhá horečka nad 38,5 tak se jí to vždy rapidně zhorší. Navíc, ten Paralen je i na bolesti, které chřipku provází.
    Uvařila jsem výborný vývar, kuře na paprice a ještě zapekla 2 stehna s česnekem a bramborem, abych zase zítra nešaškovala celé dopoledne v kuchyni.

    Šárko navnadila jsi mne na rajskou omáčku, tu už jsem taky dlouho neměla a jsem teď fakt ulítlá na omajdy tak asi brzy taky uvařím. Nejvíc rajskou miluju s kolínkama – to je moje dětství:) – nejoblíbenější jídlo!

    S kočárky to tedy nebudete mít veselý, to tahání – my jak bydleli v bytovce, když se Danulka narodila tak jsme měli jen 4 schody ke vchodu, pak byl vestibul s kočárkárnou, tak tam jsem zaparkovala a nahoru nosila Danulku jen v tý tašce, která byla vložená do kočárku. To byla pohodička – bydleli jsme ve 4. patře v podkroví, to bych asi nezvládla s kočárkem. Šárko už aby vám to tam v domě opravili a třeba pak využiješ sklep (tak to mají mé kamarádky, co bydlí taky ve 4.patrovým domě bez výtahu – mají tam udělaný z prken plošinky, takže sjedou kočárkem ke sklepům a nemusí tedy tahat kočárek do pater nahoru).

    Jinak Rybízku, já jsem Ti už kočárek chválila, jak jsi tu dávala odkazy na fotečky už na podzim či z kraje zimy. Líbí se mi ten systém, že se to přehazuje (korbička, autosedačka, sporťáček), jen jsem prostě zvyklá na 4-kolák a navíc my nějak necítili potřebu mít adaptér na podvozku kvůli autosedačce. Ale vzhledově je prostě takový fajn moderní a jak jsi psala „cool“:) .

    Pěkné nedělní odpolko!

    #859960
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Rybízku:Přeju Ti aby ses takovím problémům vyhla oni někdy doktoři dělají kultivaci jen preventivně.Jinak ta Niva prý nevadí a sýry jako jsou třeba Hermelín,Camembert nebo Romadůr taky ne.Alespoň sem to četa přímo tady na baby webu.Karolínce zkus naložit na plátky naloženou cibuli do medu nebo cukru ale med je lepší.Nechej vyluhovat alespoň přes noc a užívá se ta šťáva po lžičkách.Moje holky to mohli na litry,když dáš víc medu tak neni ta cibule vůbec cítit. Curaracha:Danulky mi je líto ale na horečku jí zkus místo sirupu udělat zábaly na kotníky a zápěstí ze studeného mléka.Zabýrá to a hlavně se do děcka necpe přeslazený sirup.Je to mnou osvědčený babský recept.Na bolavé ouško můžu doporučit vymačkat z čerstvé cibule pár kapek šťávy na vatičku a vzniklý tampon vložit na půl hodinky na kraj bolavého ouška nezavádět dovnitř.Malá bude moset tu půlhodinku vydržet ležet v klidu na zdravim oušku ale na to stačí když jí přečteš nějakou pohádku nebo pustíš telku.Taky to mam vyzkoušené holky sem díky tomu párkrát ušetřila od píchání uší.Tak brzké uzdravení. Jinak dnes nevařim máme od soboty knedlo,zelo,vepřo.Pohlazení bříškům a pohodovou neděli.

    #859961
    Anonym
    Host

    Veveriku,jsem tam jako Veronika Daňková a pokud máš jiné holky odsud v přátelích,tak mě u nich určitě najdeš :o))

    #859962
    Anonym
    Host

    Evíku, my nedáváme sirup na teplotu – ale klasický Paralen – tabletu rozdrcenou, sirupy už Danča nechce pozřít. Jen vidí nějaký sirup, tak se jí zvedá žaludek. Spíš jsme dávali Nurofen čípky do zadečku a u toho už protestuje taky. V záloze vždy máme tvaroh v lednici a dáváme do ponožek, to nám taky hodně zabírá na teplotu.
    S tou radou ohledně oušek – my nemůžeme experimentovat, neboť je Danulka implantovaná – má v levém oušku kochleární implantát a nemůže riskovat, takže my musíme okamžitě při vysokých teplotách a stěžování si na bolest v oušku vystartovat na pohotovost, pokud je už zánět tak musíme jet na píchání do FN v Motole v PRaze, kde to Danče píchají pod narkozou a mikroskopem, aby se nenarušila činnost toho kochleárního implantátu. Zajímavé je, že Danča tyto potíže neměla až do operace, naopak po operaci jí začaly ouška zlobit. A rok po operaci jsme jí nechali očkovat vakcínou Synflorix proti pneumokokům. Přesně rok po operaci jsme právě byly s akutním zánětem středního ucha hospitalizovány na 14 dní v Motole přes Velikonoce, Danča dostávala nejsilnější antibiotika v kapačkách:( . Přitom pak nezjistili jaký prevít jí to způsobit /myslím jaká bakterie/. No takže my si nemůžeme dovolit experimentovat, toto nám bylo výslovně zakázáno. Ani třeba na dohojování někde doporučované horské sluníčko a tak. Holt to je daň za to, že Danulka může díky tomu implantátku slyšet. Prostě bolest v ouškách je pro nás taková noční můra. Ono píchání bubínku bolí jako čert i normálně, ale představa další narkozy a kapaček to je prostě pro mě hrozný horor. Danča už si těch narkoz v životě užila dost a špitálu taky. Ale jinak díky za radu, už mi to říkalo hodně maminek a babiček…jen u nás to prostě nejde.

    Já jsem taková nijaká, nejradši bych si schrupla, ale nemůžu nějak usnout, tak jen čajíčkuju, odpočívám. Ve středu jdu do poradny, už se těším, doufám, že to dopadne dobře s nálezem a Dr. mě pochválí. Váha stále tak nějak postejná 10 kg nahoře.

    #859963
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak šárko tobě jsem poslala na FCB žádost a tobě Ve1runko taky? Jsem Petra Kovačková 😀

    Jinak já mám tento víkend tak nějak v pohodovém tempu. Včera se mi podařilo dopoledne rozbít vysavač – odstrojovali jsme stromeček, tak jsem pak šla luxovat a podařilo se mi vytrhnout kabel – ale ne jenom ze zásuvky ale vevnitř ve vysavači – nevím, jak jsem to dokázala, ale stalo se 🙁 Takže manžel měl zbytek dne co dělat, ale musím říct, že je to šikula a podařilo se mu to opravit – nejhorrší bylo to rozmontovat! Já jsem akorát uvařila a po obědě vyžehlila, aby se mi to tady nekupilo – nějak se mi do toho teď nechce, tak se snažím vždycky po troškách, abych to měla za chvilku hotové. No a zbytek dne už jen odpočinek a pohoda. Večer jsme zašli na dobrou večeři – byl tady u nás mysliveckej ples, tak v hospodě vařili večeře, tak jsme vyrazili mezi lidi – dala jsem si kančí se šípkovou a 5knedlíčky – taková lehká večeře 🙂 – ale bylo to moooc dobré a i naší malé to asi chutnalo, celý večer byla pak jak milius, to jsem byla ráda. Trochu jsem měla obavy, aby neprotestovala.
    Dneska jsme celý den doma, jen po obědě jsem měla nějak potřebu se vyvětrat, tak jsem na chvilku šla se psem, ale hrozně tady fičí, takže to bylo opravdu asi jen na 20minutek:D Ale taky chvilkama prosvituje sluníčko, tak je to takové hezké za oknem – jen si říkám, aby nám pak v dubnu ještě nechumelilo!
    Cucaracho: je mi líto Danulky, doufám, že se z toho brzo dostanete 😀
    Mějte se krásně, přeji hezký zbytek víkend a pohlaďte bříška 😀

    #859964
    Anonym
    Host

    Tak dneska je den D … nějak mi to vůbec doma neutíká :-(( … spát mi nejde, myslela jsem, že alespoň usnu a zkrátím tím čas … hm tak nic … ani film mi nebavil, tak jsem ho ani nedokoukala … je to pro mě doma dlouhýýýý – šla bych se projít, jenže venku je úplně bílo – inverze jako blázen, takže fakt nejdu …
    Rajská se mi moc povedla, jj a bude zítra s kolínkama … já jí tak mám taky nejraději – moje dětství u babičky a její nezapomenutelná rajská :o))))

    Petspi … na FCB jsem si tě přidala … super :o)

    Cuco … vy to opravdu nemáte holky jednoduché … doufám, že bude už dobře a Danulka bude zdravoučká :o) …

    Nevím co, ale jdu něco dělat, nebo se ukoušu snad nudou :-)))) uklizeno je, uvařeno je, vyžehleno je … co já bych ještě porobila :D:D:D … nic dřepnu k TV a budu kukat a čekat do 18 hod než dorazí to moje Zlato … tak zatím papa a pohodový večer :o)

    #859965
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Cucaracha:Jávím že to máte s Danulkou těžší než my ostatní.Třeba ty rady upotřebí některá jiná u svejch dítek ale u dospělého to taky funguje. Jo jinak mám tak Fecebok najdete mne pod jménem Eva Hubackova a na lidech.cz evahubackova74 tam mam ůžasný fotečky z dovolený v Izraeli.

    #859966
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Cucaracha:Jávím že to máte s Danulkou těžší než my ostatní.Třeba ty rady upotřebí některá jiná u svejch dítek ale u dospělého to taky funguje. Jo jinak mám tak Fecebok najdete mne pod jménem Eva Hubackova a na lidech.cz evahubackova74 tam mam ůžasný fotečky z dovolený v Izraeli.

    #859967
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj ženy! 🙂
    Cuco, ještě, že to nebyl zánět v oušku… to by bylo horší, viróza je taky nepříjemná, ale snad vám brzy odezní. Ani nemluv s tím tréninkem na nespaní.. Když mě teď pár nocí po sobě vzbudil pes, že chtěl jít ven, tak jsem byla naštvaná 😀 Kočárek dělá Casual i čtyřkolky S6 se jmenují. Budu mít samozřejmě bezadaptérovou verzi, co mi poradila jedna mamina, že je to lepší… Od 2008, tuším, se už ani s adaptéry nedělají. Jen odcvakneš korbičku a nacvakneš autosedačku, šup rup 🙂 Tak to jen pro info… 🙂
    Šárko, jsem moc ráda, že se ti kočárek líbí, taky jsem ti však psala ne, že maj i S6 a to je čtyřkolka,taky moc pěkná, ale já jsem na ty tří… 🙂 Tak škoda, mohly jsme mít stejnej 🙂 😀 To víš, že doma to budeš mít víc načinčaný a u vašich to bude spíš aby to vyhovovalo prakticky! Já mít nebesa na postýlce snad budu, ikdyž u nás v podkroví je to ohrožený. Ložnici máme oproti obyváku pidi a tak nevím, nevím.. dneksa jsme to řešili s Alešem, konečně vzal papír a tužku před obědem do ruky a začal malovat, měřit a počítat, na kolik skříň vyjde. Chci mega skříň do ložnice, ode zdi ke zdi a od země ke stropu, abych konečně měla dost 😀 Mám furt pocit, že máme málo místa 😀 Takže až to doladíme, doufám, že během února, protože mám obavy, že v březnu už budu nepoužitelná na cokoliv, tak pak vyfotím a pošlu 🙂 Díky za receptík na tuňáčka. My tam dáváme zelninku Mexico od Bonduelle, vajíčko, a hlavně olivy! Ty jsou tam luxusní a bez nich by to nešlo! Tak to můžeš taky zkusit, uvidíš, že ti to bude chutnat! 🙂 A vy nemáte v baráku nějakou kočárkárnu v přízemí?? Ani nemluv s počasím, jsme byli jen chvilku na 45 min. a děs! Blee! Taky jsem dělala vývar, ale kuřecí s knedličkama, ale hovězí mám úplně nejraději! 🙂 Poraď mi prosím při výběru těhu pásu?? Chtěla bych si ho pořídit na to moje mega břicho 😀
    Veveriku, ani nemluv, jak já už se těším na jaro, ale ta hnusná zima si za to může sama, kdyby nebylo tak škaredě, tak mám zimu docela ráda 🙂 Jinak holky, buďte rády, že nejste jako tank, na to je času dost! Já už se toho teď děsím, jak budu vypdat!
    Eviku, moc díky za tip na cibuli s medem. Vyzkouším.. vůvbec teplotu nemá, jen trošlu pokašlává. Ale fakt nic hroznýho. Medu mám zásobu, sladím jen medem čaj, jinak kafe vůbec jsme medoví.
    Mě tak pálí žáha, že zase klopím mlíko po litrech :S a Karolínka byla dneska taková protivka, doma i u babičky, zbytečně se kvůli všemu vzteká a to je teda něco na mne!! V osm jsem řekla Aldovi, že na to už nemám, přepínám na nouzový režim, ať si je vezme na starost a tak ji dal o půl deváté spát, ještě v půl desáté nespala a prý měla v postýlce natahaný snad všechny panenky a včelí medvídky, že si ani sama neměla kde lehnout, matka Tereza 😀
    Tak přeji všem krásný nový týden a já jdu ještě zadat nějaké příkazy na banku, jsem protě noční můra, nemůžu si pomoct 😀 sice unava se začíná opět hlásit, ale pouze ráno a po obědě, jinak jsem nezmar 😀 A doufám, že zítra už bude mít Karolínka lepší náladu!
    Tak dobrou… Evi, jdu si tě najít a kdyby chtěl někdo hledat mě … iveta.kk@centrum.cz .. páááá

    #859968
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,
    Rybízku, nejsi ty náhodou noční živočich? 🙂
    Tak jsem tu pár dní zas nebyla a mám co dohánět…ve středu jdu na zkoušku, tak na mě myslete…
    Rybíz, jak píšeš s tim mlíkem, já moc nemusim to kupovaný, tak jsem si dojela do svého zaměstnání (do kravína) pro pořádný – dokavaď jsem chodila do práce, tak bych jiný mlíko než rovnou od krávy ani nevzala do huby 😀 , tak jsem si ho tak hezky bumbala, to víš, po skoro půl roce – to byl požitek oproti tý mrtvý bílý vodě, co jsem teď kupovala v obchodech….no jo, jenže jak jsem si tak trochu na pořádný mlíko odvykla a náhle jsem ho vypila během jednoho dne skoro dva litry, měla jsi vidět ten mazec další den ráno!!!! 😀 😀 😀 mno ale je to lepší než zácpa, což? Alespoň jsem si trochu prčistila trávicí roury….:) – jsem prostě holka šikovná!!!!!!
    Když už o tom tak pěkně mluvím, tak si asi po zkoušce zase dojedu pro pár litříků (ale pššššt!!!) 🙂 a udělám si domácí sýr – ňam ňam!
    No, tak já jsem po snídani a jdu zas na tu hnusnou morfologii – vůbec mi to neleze do hlavy….Standa povídal, že prej to nejni možný, když mám teď dva mozky..
    NENENE, už se opravdu nemůžu vykecávat a hotovo!!! TAK!
    Papa maminky….pozdravujte miminka, já se zas ozvu, tak teď už doopravdy ahoj 🙂

    PS: dyž mě se táááák moc nechcééé :'(

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/27486.png

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,696. až 1,710. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist