Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,726. až 1,740. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859984
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Rybízku já mám hodně fotek na lidé.cz evahubackova74.Na FCB toho mám málo.Ale koukla sem na tu Tvou Francii,nádhera já taky děsně ráda památky a na francii se chystam už hodně dlouho.Je to můj sen.Myslela sem si že si tam uděláme výlet tento rok ale místo toho bude Matyášek.

    #859985
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Jo Haňulko už sem si Tě schválila.U toho stromečku seš krásně kulaťoučká.A Školu určoitě zvládneš.

    #859986
    Anonym
    Host

    Rybízku, já taky jiné diskuze nestíhám – to jsem jen ze zvědavosti dnes ráno nakoukla kvůli tomu jak psala Evík o těch lednových maminkách, že to tam teď už jsou i miminka nebo brzy další porody. Využila jsem, že Danulka koukala na film Jak dostat tatínka do polepšovny.
    Manžel je na nákupu, tak jsem zvědavá kolik toho zase doveze – ale on je zlatej, kupuje co nám s Danulkou chutná už mu to skoro ani nemusím psát.

    Teplý mlíko bych určitě nevypila a nevím nevím jak s tím čerstvě podojeným – já nějak nejsem moc mlíková, stejně se říká, že to v krabicích už s mlíkem nemá nic společnýho. Já mám oblíbený spíš ty jiný – jako je rýžový, ovesný někdy i sojový. Mlíko piju defacto jen ve formě banánovýho koktejlku mňam mňam, zase musím udělat.

    TAk pa já si jdu hrát s Dančou!

    #859987
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    já jsem vám dneska taková nějaká použitá, vubec zas nevim na co jsem chtěla reagovat. Já už se tak těšim až budu doma a nikam nebudu muset…

    Na FB jsem si přidala na koho jsem si vzpomněla 🙂

    Holky s tím čerstvým mlíkem jste mi teda udělaly chutě. To už jsem pěkně dlouho neměla 🙂

    Haňulko: Ve středu na Tebe budu myslet a držet všechny palce co mám 🙂
    My jdeme na 4D UZ ve středu, jsem se ted pokoušela nastudovat cestu a myslím, že pokud se mnou nepojede Michal tak nemám šanci se tam dostat. Ta pražská doprava mě jednou zabije:P

    Cuco: Ty máš teda zlatého manžela, to se mi snad nemůže stát aby Michal zajel na nákup

    #859988
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Jééé, Rybízku, tys mě zas potěšila jako vždy! 🙂 To, že stíhám číst i ostatní diskuze bude asi tim, že já zatím žádné děti nemám a do práce taky teď nechodim, takže když zrovna nestuduju, tak mám h…o co na práci 🙂
    Jj, Gagarin je asi všude…hih 🙂 ….no, je pravda, že z kupovanýho krabicovýho mlíka se sice nepo…., ale výživová hodnota je uplně někde jinde a z kupovanýho „mlíka“ domácí sýr neuděláš…

    Ty jo, Evíku, normálně čumim jaká jsi pěkná ženská! Já myslela, že po pětatřicítce a dvou dětech to přece musí bejt někde znát…??? Taky budu takhle za deset let vypadat??? Hoď sem recept 🙂

    Cuca: pro mě zase slova typu: „ovesný“ nebo „sojový“ zní nějak moc nebezpečně zdravě 😀 , já radši slova typu: „biftek“ nebo“ pečeně“ 😀 – i když je pravda, že jsem takovýhle mlíka eště neochutnala, tak nevim….? 🙂 Jen mi není jasný, kdeže má vlastně rýže, oves nebo soja vemeno nebo nějaký jiný typ mléčné žlázy….??? To víš, já jsem spíš přes tu živočišnou výrobu 😀

    Veveriku, asi jsi na Michala zbytečně moc hodná 😀 ….zkus přitvrdit! 🙂 – nesmíme si ty chlapy moc rozmazlovat, je to plémě hadí…:)

    #859989
    Anonym
    Host

    Hezký večer holky,

    Evikuuuuu, u mě na FCB fotky Terezky … to není moje dcera, já čekám své první dítko :o))) to je moje neteř, dcera od brášky … taky vymodlená, vytoužená, ale potěšilo mě to :o))) díky …
    Musím se přidat k Haničce a obdivuji Tě jak skvěle vypadáš ve 35 letech … super … ten recept chci taky … občas se na sebe podívám do zrcadla a leknu se, jak ten čas letí :o) nejlepší je to po ránu, s rozcuchem neupravená :o))))

    Rybízku, jj tak nejsem sama kdo pamatuje gagarina a já myslela, že jsme tomu říkali jen my tam :o) a ejhle ono je to vyžitý název … no mám nádherné vzpomínky na kravín :o))) a teplé mléko byla moje doména – mňam – teď teplé mléko nepozřu, jedině ledové :o) … a jak psala Haňula … mňaaaaaaaaam domácí sýr, toho jsme se doma napapkali aj tvarohu :o))))
    Jinak jsem s Haňulou … o těch mlíkách typu rýžové, sojóvé … já mám zdravou výživu moc ráda, ale tomuhle říkám koktejl, né mléko 😀 … u mě to totiž nemá s mlékem nic společného :o) ale jinak mňam sojové je boží :o))))

    Tak jak tak koukám, tak tady jsou taky maniaci na filmiky – já na nich ujíždím, teda zatím, dokud mám čas :o) takže stahuji a skukávám … dnes jsem dostala chuť na všechny díly Twilight ságy … tak jsem jela skorem 5 a půl hodiny v kuse :o) no když mě to vezme – stojí to za to, kord, když je Aleš v práci … doma mám tak 800 filmů, takže když se nudím, tak ani nestahuji, jen skoukávám :o) Narnii jsem ještě neviděla … zatím a Čarodějův učeň – to tu mám, ale šetřím si to aby jsme se na to koukli spolu s Alešem :o) … protože to bude zaručeně pecka :o) ….
    Holky jestli chcete doporučit krásnej romantickej film tak stáhnětě: Zakletý v čase, pokud jste to někdo už neviděl – tomu já říkám boží film, to já můžuuuuu :o)

    Rybízku … já tě v tom listopadu pochopila, že mají jen trojkolky, proto jsem se po tom dál nepídila … měla jsem jasno, že chcu čtyřkolku, víš ? … asi jsem si seděla na vedení nebo co :o) … ale nevaaaaa, s tímto budu 100% též spokojená :o) Jinak B-komplex teď papám taky … já zase trpím na prasknuté koutky u pusy … opar jsem snad nikdy neměla … ale koutky mi praskají hezky … taky mě to štve :-(((( …. budu držet palce, aby jsi ho co nejdříve zahnala do ústupu … B-čko je na to super, mamka šíleně trpí na opary a né jen na puse, tam se jí zahojí a vyleze jí na nose … chudák a že to fakt bolí :-((((

    Eviku jinak šup sem s fotkou s bříškem ať máme co porovnávat :o))) tedy né sem ale na FCB 😀 … a veveriku ty taky přidej aktuální fotečku obýváčku miminka :o))) to bříško ve 20 tt co tam máš, neberu ani za těhu bříško, ale to že jsi se dostatečně napapala :)))))) néééé krásný, jsi střízlík, není se čemu divit to my s Rybízkem, Jíťou a Verunkou jedeme už ve velkém … mě teď příjde, že mi roste každým dnem a začínám mít problémy si nasazovat ponožky :o))))

    Haňulko – ta MORFOLOGIE – wuuuuaaa to zní strašidelně :D:D:D:D

    A já se jdu sklidnit do vany :o))) nějak jsem přeleželá od toho sledování maratonu Twilight ság 😀 … jsem cvok … tak papa a hezký večííííííír

    #859990
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Haňulko díky za poklonu recept sice nemam ale to že muži věkem zrajou je pěknej kec.To jenom mi ženský zrajem do krásy.To sem zjistila vlétě když sme mněli po 20letech sraz ze základkou.Holky byli jedna hezčí než druhá a kluci se předháněli v soutěži o plešatější hlavu,nebo když si vzpomenu na ty jejich pivní břicha+o( tak si jako těhotná přijdu jako totální břídil.Jinak díky dnes už si druhá kdo mě rozesmál.Hledat u sóji nebo rejže vemeno…? Jo holky to by ste nevěřili odkud sem před půl hodinkou přišla.V šest tady zvonil policajt a jestli sem matka Míši Hubáčkový.Já že jo a co se děje?No a on že moje dcera byla svědkem tomu jak se její třináctiletá kamarádka zlila do měmoty a skončila v nemocnici na kapačkách s otravou alkoholem.To je síla co?No a že dcera se má dostavit co nejdřív k výslechu na policii a já jako její zástupce s ní.Tak sem holce volala protože byla u kamarádky ať jde hned domů.Ta na mně nejdřív koukala nechápavě ale pak že ví o co jde.Tak sme strávili na policii asi hodinu u výslechu.Oni policajti chtěli hlavně svědectví proti vjetnamci co jim ten alkohol prodává.docela dost sem byla překvapená kolik toho má dcera ví.Prý ten vjetnamec prodává alkohol komukoliv a vůbec ho nezajímá kolik tomu dotyčnýmu je.To mě teda nas…lo.No jasně pak si holka celou cestu domů vyslechla kázání co alkohol dokáže udělat s dětskym organismem.A abych jí to víc přiblížila jak člověk dopadne když pije alkohol tak sem jí připomněla sousedku kterou znala a která se uchlastala k smrti.Ta nejdřív zežloutla a do dvou měsíců sme jí byli na pohřbu. Šárko tobě taky dík za poklonu ale recept fakt nemam.A abych se přiznala kdybych doma nemněla tak velký dcery tak si ten věk rozhodně nepřipouštim.Dokonce mi říkali že co čekám malého tak sem prý omládla ještě víc:$ .To že terezka je krásná holčička je pravda a tobě to tam s malou opravdu sluší tak si Tě dokážu živě představit jak Ti bude slušet vlastní mimčo.

    #859991
    Anonym
    Host

    Eviku,
    s těma vietnamcema je to koukám všude stejné a nejen alkohol, ale i cigarety a dokonce i drogy prodají dítěti – viz. co se stalo u našich ve městě – normálně prodávali marihuanu … katastrofa … pašované cigarety – vodku plnou lihu z Polska … člověk aby se bál o své dítě když si jde koupit oplatku do krámu, takže vím asi co jsi si prožila – hrozné …
    Jinak za Terezku ještě jednou díky :o) jde krásně do naší rodiny :o) bude to kočka :o) … brácha bude muset nápadníky odhánět od dveří :D:D:D … vždycky když mu tohle řeknu tak se hezky čertí :)))))

    #859992
    Anonym
    Host

    Dobré ráno holky! Musím si postěžovat, máte to taky některá tak, že nemůžete vůbec spát? Já usnu bez problémů, ale ráno do 3 hodin jsem vzhůru a ne a ne zabrat. Pálí mě žáha, no prostě děs. Jsem 27.tt, to se už pořádně do konce nevyspím??? S malým jsem to tak vůbec neměla, pravda,je to 9 roků :-). Aspoň ráno něco udělám do práce 🙂 . Asi jsou to taky starosti, abych vše zvládala .. já nevím. Pěkný den Vám všem!

    #859993
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčátka!

    Evíku taky jsem jukla na Tvé fotečky na FCB a musím jen souhlasit s holkama. To že už máš takový velký slečny a jak někdo trefně napsal komentář k fotce – že jste spíš jak 3 sestry, než že bys byla ty mamčou. to tedy sedí.
    Jinak já si tedy věk taky nepřipouštím – to že mi bude v létě 35, jde to nějak mimo mě. Mojí ségře bude už 46 – jsme o 11 roků, to je ovšem síla – jak to letí. Ale moje ségra už má dospělý kluky – jednomu je 22 a druhýmu 19.

    Andy, měla jsem tyhle problémy před svátkama, vzbudila jsem se a už jsem nezabrala. ani čaj s medem nezabral. Tak jsem většinou šla do kuchyně, četla jsem si a tak. Ale zase se to zlepšilo. Teď bych naopak mohla spát pořád. Večer usnu u telky, ráno když se Danča vzbudí a nevstáváme do školky tak bych ještě klíďo hoďku pospala, ale to mě už má beruška nenechá.
    Nevím, jestli je to teď únavou z toho jak jsme se od pátku do neděle nevyspali pořádně nikdo, nebo se to prostě jen zlepšilo. Ale k těhotenství to patří a zvlášť k poslednímu trimestru. Radu na to nemám, mě prostě nic nepomáhalo.

    Holky já vím, že soja, rýže nebo oves nemá cecíky, jen tak jsou nazvaný ty krabice co kupuju, někdy i v sušeným stavu. Já si to zvykla kupovat, když jsem měla hubnoucí režim, ono to docela příjemně zasytilo, někdy jsem to používala i do jídel místo klasickýho kravskýho mlíka. Třeba to ovesný do karbanátků – z pohanky a tak. Já mám ráda i klasiku – naše jídla, někdy však dostanu chuť na něco jinýho a tak experimentuju. Kravský mlíko mi nikdy nechutnalo, zhnusily mi ho ve školní jídelně nejvíc učitelky jak mě nutily mlíkovou polívku.

    Už se to krátí, zítra mám tu poradnu navečer, tak pak písnu jak jsme s mimčem dopadli:) .

    Přeji hezký den všem, pohodičku do bříšek pa paaaa.

    #859994
    Anonym
    Host

    Ahoj holky dlík za přivítání
    Pěkně hledím jek se tady každá rozepisujete,protože já nejsem tak ukecaná.Budu se snažit něco připsat ale raději vás budu číst,protože se u toho někdy pěkně zasměju.:D 😀
    Jak jste se bavili o tom teplym mllíku,tak se mi zvedal žaludek.Já můžu jen studený nebo kakao.Ale gagarina si pamatuju taky,když jsem jako malá chodila na kravín za babičkou.
    Cuco -držím pěstičky ať se malá rychle uzdraví,vím že píchání oušek prý hodně bolí,kámoška má
    chlapečka,který každý rok chodí píchat tak třikrát.Už mu museli voperovat jakousi trubičku do ouška aby mu mohl případný hnis sám vytékat a nemuselo se píchat.Ještě ,že kluci na to
    netrpí ale musím to zaklepat
    Jenže včera večer mě Tomášek řekl (to je ten mladší) že ho bolí očičko a měl ho červené, tak doufám,že to není zánět spojivek ,protožse to je infekční a doufám ,že ne nebezpečný pro těhulky?V noci se pak přidala rýma a kašel ,takže budeme teď hospodařit doma spolu.
    Hned využiju vašich,já znám cibulu s cukrem ale vyzkouším jak jste psali s medem.

    Andy – mám podobný problém,většinou se probudím po jedné hodině v noci pak nemůžu zabrat,pak zase usnu ale jen na dvě hoďky a jsem vzhůru znova a taky mě pálí žáha.To jsem u předchozích těhotenství vůbec neměla,tam jsem spala celou noc ani na záchod jsem nemusela chodit,manžela jsem neslyšela,že odchází do práce a budila jsem se až kolem deváté.Jé to byly časy,ale teď je to úplně jiné.

    rybízku – nenechala jsem si to říct nikdy, vždycky to bylo překvapení. Myslým si stejně,že to bude kluk,tak mám pracovní název budulínek.Manžel taky říká ,že i když bych měla deset dětí budou to kluci.To je ta chlapská ješitnoust. Známe se stalo ,že ji řekli,že bude mít chlapečka,všechno koupili do modra,protože to bylo prvmí miimi a nakonec to byla holka.

    Také sleduji těhulky v lednu,už jim jde do tuhého.Já jsem totiž doma,jsem na pracáku neboť mi v práci nevyšli vstříc ohledně pracovní doby,abych mohla zavést a vyzvedávat kluky ze školy a školky.Toto je všechno na mě protože manžel dělá od rána do večera.Je taky truhlář.Já jsem si sice plánovala to třetí aby mě to navazovalo jak mi končila mateřská po Tomovi,jenže jsem pak třikrát potratila,vždycky v prvním trimestru,tak jsem na tom byla s nervama špatně.Nakonec jsme si pořídili místo miminka štěně a ono se mě za další měsíc podařilo znovu otěhotnět a naštěstí se držím,tak teď už doufám,že je všechno OK o už to dotáhnu až do konce.
    Příští týden bych měla jít na zátěžový test na cukrovku,nevíte jaké to je? Já na tom za těch 6 těhotenství jdu poprvé.

    Tak se mějte krásně,Tom se akorát probudil ,tak jdu vařit čaj.

    #859995
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Andy to s tím spaním znám moc dobře není to tak dlouho co sem si tady stěžovala na to samé.Tři,čtyři hodinky spánku a už sem neusnula.A přitom sem večer byla hodně unavená ale těch pár hodinek mi stačilo abych byla svěží.Trvalo to skoro měsíc teď už se mi to stává jen dvakrát do týdne. Někdo taky zkouší teplé mlíko s medem ale na to teplí mlíko mám taky alergii od dětství když mě máma nutila při zánětu průdušek k pití horkého mlíka s lžící másla.No fůůůůůj ještě teď mi naskakuje husí kůže.Od tý doby nevypiju ani lžičku teplího mlíka,nebo kakaa. Cuco dík za poklonu já si myslím že žádná žena by si neměla svůj věk připouštět ,čím víc si ho připouští tím rychleji ten čas letí.Já ty rostliný mlíka nekupuju už hlavně kvůli tomu že mé holky se můžou utlouct po tom kravskym Deně zmiznou tak dva litry.Jinak já od dětství vesnáším banány a vadí mi i jejich vůně.Pro mě bylo za trest když sem mněla dcerám když byly malé naškrábat banán.Ale to už je úděl maminek že musí i svůj odpor kvůli svému dítku překonat.Jinak držím palce ke kontrole. Ta Lajnis ještě neporodila ale dnes si raději půjde pro radu k lékaři.Tak sem sama zvědavá.Jo a gagarina si taky pamatuju v kravíně dělala moje máma a vlastně všechny tey a strejdové co sem kdy mněla.Pak se v šesti u mě oběvila alergie na krávy a bylo po návštěvách kravína.Ještě teď mi vadí kráva i za oknem rychlíku:D Zajímavé je že to čerství ani kupovaný mlíko mi nevadí.Pohlazení do bříšek a krásné úterý.

    #859996
    Anonym
    Host

    Holky tak jsem se dnes vrhla na třídění věcí – co jsou Danče malé a při té příležitosti jsem vyndala už krabici s mimi oblečkama – tak jsme se s Dančou pokochaly obě a už se to vesele pere – využila jsem poprvé v té pračce probram Baby care, tak jsem zvědavá jak to bude hezky osvěžené. Už jsem tam přidala i to co jsem stihla malinko pokoupit.
    Zjistila jsem, že dokoupím už asi jen nějaké ty polodupačky, protože klasických mám dost, i docela bodyček dost no jen ještě asi koupím pyžamka – ale to stačí až bude mimi na světě – protože nejmenší mám overálky, chybí mi spíš ta vel. 68 – 3-6měsíců. To už aspoň budou do barvy podle toho zda se nám narodí kluk, nebo holčička.

    Káťo, ty trubičky se jmenují grometky – když jsme s Dančou byly ve špitále, tak to tam pár dětem zaváděly. Je to prý právě vhodné pro děti, které často trpí na záněty.
    Přeju, ať Tomášek nemá ten zánět spojivek. No já myslím, že to nějak nebezpečné pro těhulky není, v nejhorším, kdyby to opravdu Tomášek měl, tak po každým ošetření očiček si umyj pořádně ruce mýdlem, nesmíš si sáhnout do obličeje (to nás vždy dětská MUDr. varuje, Danča to má tak cca 2* do roka ze školky). Používat odděleně ručníky, po nemoci vyprat hned povlečení v postýlce. No je to nepříjemný dětem vadí pak světlo, tak by měly být zatažený závěsy, nebo stažený žaluzie doma a nemají se moc namáhat očička koukáním na TV – což se u nemocných prcků dost těžko praktikuje – znám to od nás. Co pořád vymýšlet za zábavu, občas puštěná pohádka zabaví prďolky, aby se doma taky dalo něco stihnout – uvařit a tak.

    No holky já mám takovou radost, že už mám vyklizené 2 šuplíky v komodě na ty mimi věcičky, až uschnou tak si je s chutí vyžehlím a uložím.
    Teď jdu uvařit – Danulka má chuť na ty Tagliatelly se špenátem – (široký nudle:D ) a strouhaným mlíkem.

    Jinak já vůbec nevím co je Gagarin – tak mi to osvětlete je vidět že mám mezery ve vzdělání a to taťka kdysi pracoval taky v JZD, jenže já se tam jako dítě vůbec nedostala – bylo to docela daleko od bydliště. Ale poptám se ho schválně on by to mohl vědět. O krávách toho věděl dost:D !

    Evíku – já zase nesnesu jak jsou cítit „dršťky“ – hovězí na polívku, to bych prostě neuvařila ani náhodou, naštěstí to ani manžel nemůže ani cítit, tak to doma nevaříme. Tak chápu, že jsi měla potíže s tím banánem. Ten mi teda nevadí, ale jak je cítit třeba i to teplé mléko to mi tedy taky zvedá žaludek.

    #859997
    Anonym
    Host

    fakt děs se mnou píšu už pěkný nesmysly, dám si chvíli oraz – k obědu nebude žádný strouhaný mlíko – ale těstoviny se špenátem a strouhaným sýrem 😀 ( to jak tady pořád píšeme o mlíku, tak už zaměňuju slova). Tak pardonek.

    #859998
    Anonym
    Host

    Děvčice, já vás vůbec nestíhám. Takže to snad ani nekomentnu všechno. 🙂 Rybízku, občas mám právě takový jako menstruační bolesti a cítím tvrdou dělohu. V sobotu mě to bolelo každou chvíli, ale břicho třeba ani neztvrdlo. Od včera zase dobrý. Když to začne, tak si dám horčík, za doktorkou jsem chtěla jít v pondělí, ale když to docela přešlo, tak jsem nešla. Je to prý celkem normální už v tomto období, říká se tomu Braxton Hicksovy kontrakce, tak jsem klidná. Není to pořád, dnes třeba vůbec. Ještě něco jsem se vás chtěla zeptat a vím prd. Já si fakt nic nepamatuju. 😀
    Jo, Jity, to jsem se smála s tím strouhaným mlíkem. 😀
    Se spánkem špatný. Buď se vzbudím v noci, tak si taky čtu, to trvá většinou 2 hodiny a pak usnu, nebo mě vzbudí o půl šesté Tom, to jsem taky 2 hodiny vzůru a pak spím dlouho. Kolikrát už jdu večer s obavami spát, že se zase stejně nevyspím. :S
    Takže už tak brzo perete a žehlíte? Si říkám, že to pak bude ještě dlouho ležet ve skříni. Mám krásný zavinovačky od tety. Jsou starý tak přes 30 let. Kdo v má v rodině mimčo, tak si je půjčí. To jsou takový ty klasický, co se jim škrobí a kulmujou volány. Akorát toho asi moc nevyužiju, protože bude teplo na zavinovačky. Ale tak aspoň na křtiny.
    Zatím čuz.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,726. až 1,740. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist