Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,756. až 1,770. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860014
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak mě zase skolila pěkná viroza, včera jsem z práce utekla už v 10h a celý zbytek dne prospala. Vživotě jsem nebyla tak často nemocná, tak jako ted v těhotenství, to je vážně pech. Když na sebe člověk dává obzvlášť pozor tak je to ještě horší:P

    Hani, Ty jsi číslo…plémě hadí… takové přirovnání slyším poprvé 😀
    Nakonec jsme se domluvili, že já tam dojedu metrem a sejdeme se až tam, Michal je dneska poprvé v práci, tak doufám, že ho pustí aby to stihnul 🙂 Začínám mít takový divný pocit aby mi dneska neřekli, že je to kluk:D

    Konečně jsem si objednala přebalovací tašku na kočárek http://www.detskyraj.cz/zbozi/10985-babymoov-prebalovaci-taska-free-hand . Samozřejmě, jsem hned projela celé stránky a nakonec mám objednávku asi za 3000 😀 Objednala jsem i tu odsávačku na vysavač, tak jsem zvědavá. Všechny jste ji tady tak chválily tak snad budu spokojená:)
    Jo holky a ještě jsem objednala tohle http://www.detskyraj.cz/zbozi/11529-babymoov-bebedelice-red—grey byla jsem na nerozhodná jestli normální sterilizátor lahví a nebo tohle všechno v jednom a Michal rozhodl.

    Dneska po UZ nebo spíš zitra dám na FB fotečky a udelám teda i aktuální bříška, jen upozorňuji, že od toho 20tt se toho moc nezměnilo:D

    Majo: Super, že jsi se ozvala a jste oba v pořádku ! Přeji Ti at Ti to rychle utíká a nenabereš toho strachu moc:)

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/27537.png

    #860015
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Spolutehulky,

    koukam na vsechny kocarky a odkazy,ktere sem davate…ja jsem totiz strasne zvedava :D.
    Rybizku neboj, ja mam taky trojkolku, ja nic jineho taky nechtela,proste trojkolku a hotovo. Ten obchod,ktery byl v odkazu,je dokonce obchod v nasem meste, kdyz jsem schanela kocarek, tak jsem se byla na nej juknout i nazivo…u me byli favoriti dva CasualPlay a Jane a nakonec mam Red castle (kvuli manzelovi), oba dva maji nejakou kratkou rukojet :(, ale jak uz jsem psala,mit moznost,tak mam snad na kazdej den jinej kocarek.

    Holky s tim varenim bych vas brala domu, skoda ze alespon nektera nebydlite blizko meho bydliste, bych se k vam chodila stravovat. Me vareni ani peceni vubec neba, a nejhorsi je,ze ted myvam chute taky na ty omackova jidla…a ty z toho vareni uplne nesnasim, ale neco jist musim. Ja ani moc nepecu, protoze manzel to moc neji nebo spis to ma rad,kdyz je to cerstve a jeste teple, takze sni tri, ctyri kusy a zbytek muzu vyhodit…tak radsi nepecu.

    Jinak s tim nespanim mam stale problem, vyspala jsem se akorat ten den co jsem byla v solne jeskyni, bylo to uplne uzasny…ted jsem se zas vratila k normalnimu nespani, jeste ze nemusim byt cila do prace,tak se da zvladnout, chodit do prace, tak se z toho snad zblaznim.

    Majo, jsem rada, ze je vse v poradku, docela jsi me i popohnala a po vanocich jsem hned nakoupila veskerou vybavu, ted uz nas cekaji jen „malickosti“, clovek fakt nikdy nevi kdy bude muset zalehnout a cekat…ale manzel by ty pripravy snad taky zvladnul,musel by…nic jineho by mu totiz nezbylo…akorat s tim zehlenim by mel asi problem, ale jak on rika kdyz mu neco nejde, sezene si na to lidi, tak by urcite splasil celou svou rodinu, aby bylo vse pripraveno:)
    Ja teda pevne doufam,ze uz jsem si svuj strach o miminko vybrala na zacatku, ale najednou clovek zjistil,ze jsou v zivote jine priority nez jsem mela…najednou se pro me stalo at mimi v poradku (byla jsem na genetice…to cekani na vysledky bylo nekonecne).
    Tak hezky poslouchej doktory, oni vi co maji delat, nastesti s tim maji uz dnes hodne zkusenosti.

    Vcera se taky jedne zname narodila holcicka v 7 mesici, ale jsou obe zdravi akorat se ted musi mimco dopect v inkubatoru…ta veda je dneska uz super.

    #860016
    Anonym
    Host

    Majo, to je dobře, že klid v nemocnici pomáhá – mimísek krásně roste tak je vše pod kontrolou. Termínek se ti závratně blíží, manžel má pochvalu, že takhle už šikula připravuje.

    Evíku, snad Tě už ta migréna pustila, to jsem měla před těhotenstvím a v začátku taky takový stavy. Já vždy hrdinka se snažila bez prášku to přetrpět a jen jsem si to nechala rozjet.

    Film byl holky suprovej, doporučuji všem. Sice byl dost dlouhý – 140min, ale dalo se to zvládnout.
    Bylo super pozorovat, když se třeba při přesunu hlavní hrdinky změnila hudba – styl i hlasitost, jak prcek v bříšku najednou začal víc cvičit:D , kopal a dělal kotrmelce. no opravdu jsme si to s kamarádkama užily a ještě jako bonus mi kamarádka dovezla už vajíčko – autosedačku, tak ji máme doma, DAnča zkouší zapínání, stahování stříšky a kocháme se.

    U Danulky začínám mít podezření na zánět dutin, každý večer si stěžuje na bolení hlavy, jak usne začne chrápat takže ještě že máme zítra v plánu jet k naší ORL lékařce do Liberce. Danča to měla vloni na jaře, tak to měla sprejík do nosu a k tomu nám doporučila kapičky Sinupret na uvolnění hleníků- je to bylinkové, Danče to moc nejede, ale přetrpí to. Tak pevně doufám, že léčba bude v podobném duchu, ještě zkusím napařování, jestli se to taky neuvolní.

    Káťo, já jsem po Danulce oblečky půjčovala kamarádce, tak jsem to včera prošla, dala prát, abych zjistila co ještě potřebuji – abych třeba neměla pak hodně bodyček a žádný overálky, a tak.
    Jinak bych to nechala až někdy na únor. Moc toho pořizovat nemusím, chystám se po neděli do obchůdků nějaký punčocháčky a polodupačky, jinak to nesmím přehánět, penízky budou potřeba potom na plínky a tak. Manžel mě definitivně zatrhnul používání těch moderních látkovek, tak už další pořizovat nebudu, co mám to zkusím používat třeba na noc – jak bude manža na noční, jinak holt budu používat taky jednorázovky. Na druhou stranu mi asi ubyde práce s praním a věšením. On prý když si vzpomene jak to bylo v té naší minulé koupelničce cítit, než se to dalo do pračky, tak ještě teď se mu zvedá žaludek. Já to zas tak nevnímala:( . No ale nemůžu to sabotovat ve velkým, prostě on drží kasu – když už takovou dlouhou dobu táhne ze své výplaty veškeré výdaje.

    Tak se děvčátka opatrujte, já dnes zase budu nakukovat, večer, pokud ještě bude zapnutý comp.tak napíšu co v poradně, jinak až zítra. Doufám, že poradna proběhne v pohodě, že Dr. dorazily všechny výsledky (cukrovka, krevní skupina)- já už oboje vím o d předvánoc, ale jak je možný že se to cestou z laborky k nim tak často ztrácí to fakt nechápu.

    Hezký den!

    #860017
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Mam k vam zas takovou prekerni otazku a chtela bych znat vas nazor jak na to pohlizite.

    Co vite o odberu pupecnikove krve? Darovat, uchovat si ji pro pripadnou potrebu vaseho miminka a nebo si myslite,ze to je uplna hloupost?

    Dekuji za vsechny vase nazory a zkusenosti.

    P.S. Majo zkus se zeptat v nemocnici jak tam na tyto moznosti pohlizeji doktori:)

    #860018
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky a dobré ráno těhulky. Raduzko nejdříve odpovím na Tvou otázku abych třeba potom nezapoměla.Já sem rozhodnutá že pupečníkovou krev daruji.Také podle toho sem si i vybrala porodnici ve které budu rodit.Co sem si stačila zjistit tak hodně dětem tato krev zachránila život.Mě ani Matyáška to bolet nebude tak proč jí nechat nazmar.Myslím že je dobře že se už v medicíně našlo využití i pro tuhle krev. Šárko to co se stalo Tvé kamarádce je hrozný ale hlavně že všechno dobře dopadlo.Kamarádka z práce takhle přišla o vnučku ale ta se narodila ve 24týdnu:'( .Já to obrečela a to sem ještě nebyla těhotná:'( . Káťo tobě přeju aby teď vyšla ta holčička když už máš doma dva kluky:) .Mě to vyšlo po dvou holkách čekám kluka:D .

    #860019
    Anonym
    Host

    Raduzko:
    Pro potřeby dítěte nebudu nechávat pupečníkovou krev v bance – jak se za to platí.
    Pokud budu rodit ve všední den – tak do papírů napíšu, že ji chci darovati – o víkendu to bohužel nejde (když se nám narodila Danulka – tak jsem ji též chtěla darovat, ale primář, který mě rodil byl hroznej – jen mi řekl, už je to v kýblu – je to jen odpad /pupeční šňůra/- a v sobotu v noci pro to nikdo nepřijede – řekl to fakt hrozným způsobem byla jsem na něj za ty řeči pěkně naštvaná – jak pracovaly hormony). Takže tak – ve zdejší porodnici je prostě praxe taková, že darovat se to dá – ale jen od pondělí do pátku, jezdí si pro to spešl auto z Prahy. Takže záleží taky na štěstí, zda se rodí o víkendu nebo ne.

    #860020
    Anonym
    Host

    Majo, no vidíš, vše ok. 🙂 Já vím, to ležení je na houby. Ale koukám, že jsi pěkně před námi. No budeš první, jak to tak vypadá, už březen. 🙂 A my budeme tiše závidět. Tak se drž.
    Jituš, to co píšeš, že je to v kýblu, to je fakt na ranu. 8o| Ach jo. Já nad tím zatím nepřemýšlela, předpokládám, že v Brně není problém. Jo a ještě jsem chtěla už minule napsat, že máš kočárek ze stejnýho obchodu jak my. Máme Růžovýho pantera hned vedle baráku, tak jsme nemuseli ani autem. Už jsem tady odkaz dávala. Je to trojkombinace i s vajíčkem a korbička XL 82cm x 32 cm. Ten tvůj jsem tam taky očumovala. 🙂 A nakoupila jsem tam ty krásný plínky s obrázkama. Já nevím proč, mně se to fakt strašně líbí.
    Veveríku, teda vy budete mít krásnou jídelní stanici. 🙂 Já ani sterilizátor kupovat nebudu, vyvařovala jsem flašky normálně ve vodě, i dudyna a tak.
    Děcka, hrozně to letí, já nechci. :S
    Šárko, teda to byl kup jak prase. Fakt dobrý. A zas už nevím, co jste psaly dál. 🙂
    My teď máme lítání po úřadech kvůli hypošce. Jdu na katastr, naštěstí je to kousek od nás, do toho odhadce, který chce za to peníze či co. 😀 No hlavně ať je to vyřízený. A včera mě sorry nasrala baba ze stavební spořitelny. Byli jsme vypovědět smlouvu, já vím, že to vyplácí do 3 měsíců. Jenže to se počítá až od začátku dalšího měsíce, po tom, co se podá žádost a oni opravdu ty 3 měsíce čekají do posledního dne a až potom to pošlou. Takže vlastně užívají naše peníze furt pro svoje potřeby. 8o| Kurňa, co je za problém, zpracovat žádost a odeslat to. Fakt nechápu to turbotempo.
    Ani jsem nepsala, že jsem dostala k Vánocům od „tchýně“ krém na strie Elasti-Q, krásně voní, to byl fakt super dárek, punčocháčky se sukýnkou, to vypadá strašně prčovně, jak je ta sukýnka na tom našitá a taky nám dala sadu na otisky. Je tam i rámeček na fotku, takže v jednom je tlapka a v druhém fotka. Vypadá to moc pěkně. Už se těším, až budeme tu malinkatou tlapičku otiskovat. 😀
    K tomu kojení jsem chtěla říct, že malej měl teda novorozeneckou žloutenku a po léčbě to chvíli trvá, než to miminko vybledne. A on pořád nebledl. Důvod – žloutenka z mateřského mléka. V mléce je hormon, který to dítě neumí zpracovat. Léčba vlastně žádná není, pouze odstavit na cca 2, 3 dny a ono se to upraví. Tenkrát jsem to hrozně obrečela, ale bylo to dobrý. 2 dny umělá výživa a potom normálně zvládl přejít zase na prso. Ale byly to taky nervy. U dalších dětí to prý nastává v 70%, tak jsem zvědavá. Ale já stejně kojila jen 3 měsíce. Mlíka plno a najednou jsem měla místo prs pytlíky, nikde nic. Samozřejmě se doporučuje to stále zkoušet, ale to dítě stejně musí dostat jinou stravu, z prsu nic neteče, tak odmítá, no bylo to na nic a mlíčko už se neobjevilo. 🙁 Co ostatní mamky, jak jste dlouho kojily?

    #860021
    Anonym
    Host
    #860022
    Anonym
    Host

    Jity, koukala jsem na odkaz toho Atoku. Jestli jsou to opravdu přírodní silice, tak je to bombová cena. Já mám olejíčky moc ráda, ale většinou ty co se prodávají, tak vlastně nemají žádný zdravotní účinek, protože to je průmyslově vyráběný navoňaný olej. Ty přírodní jsou o moc dražší. Mohla bys prosím tě poslat odkaz na tu paní z mimibazaru? Díky.

    #860023
    Anonym
    Host

    Tady je odkaz na maminku Blanku – která prodává Atok, co nemá nafoceno v nabídce tak stejně sežene – takže prohlídnout se dají výrobky v tom e-shopu Atoku a co bys potřebovala tak stačí napsat do vzkazu. Jen je dost zaneprázdněná – tak někdy odpověď trvá 2-3dny, má na podzim nově otevřený kosmetický salon, takže je v jednom kole. Ale určo se vyplatí počkat, dává opravdu nižší ceny. A jsou to přírodní preparáty, žádný průmyslově vyráběný, takže ta cena v porovnání s kvalitou je opravdu slušná. Navíc tahle maminka to vždy tak super probalí, nestalo se, že by něco při doručování proteklo, rozbilo se a ještě přidá vzorečky a katalog Atoku, kde je to vše podrobně popsáno. Já už u ní nakupuji asi 3roky.

    Kojila jsem Danulku 17 měsíců.

    #860024
    Anonym
    Host
    #860025
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky…
    tak ještě dříve než začnu dočítat, co jsem zameškala, tak se chlubim!! Morfologie za výbornou!!!!!!! takže Vám všem, co jste si na mě vzpomněli a drželi mi palce moooc děkuju!!! Mám radost!!!
    A muj manžel se asi zbláznil!!! Víte co ten vůl napsal (naštěstí zevnitř) křídou na vrata?
    „Hanička je nejlepší a nejchytřejší! Můžete o tom pochybovat, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co s tim můžete dělat.“ – no nejni prdlej? 😀
    Tak už „jenom“ šest zkoušek. Snad to do porodu stihnu 🙂

    #860026
    Anonym
    Host

    Evíku, ležím ve Varech, ale zatím ne na gynekologickém odd. ale na porodním. Kdybys měla cestu, ráda tě uvidím:-)

    #860027
    Anonym
    Host

    Raduzko, na to se ptát nemsím….naše porodnice tuto možnost ani nenabízí:-) To už jsem hledala na netu.

    #860028
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Hanulko, moc gratuluji, jsi prostě šikulka, ty dva mozky dělají své 🙂
    To je moc milé, klidně to mohl napsat i zvenku, doufám, že jsi to vyfotila at se můžem kouknout:) Vy dva se k sobě zřejmě výborně hodíte:D

    holky já jsem se tim odběrem pupečníkové krve ještě nezabývala. Ale jak jsem právě od kolegyně z práce zjistila, „moje“ porodnice to nabízí, jen musíš být uplně zdravá, což u mě asi bude trochu problém:P Příští tyden jdu do poradny a určitě se na to zeptám, jak psala evík, miminko ani mě to bolet nebude, tak proč třeba nezachránit život někomu jinému?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,756. až 1,770. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist