Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,801. až 1,815. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860059
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Majo vubec jsi to nenapsala hrubě, já s tím souhlasím. Třeba to nakonec bude uplně jinak až malá bude na světě:)

    #860060
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    včera jsem se sem nedestala a dnes nestíhám dočítat a taky zapomínám na co a komu jsem chtěla odpovědět.
    Včera mě ještě dovezli takový povánoční dárek,pořídila jsem si myčku nádobí,tak jsme ji s manželem zapojovali a dnes ji prubnu.Tak doufám,že budu spokojená a už žádné haldy nádobí.

    Hrusticko- já jsem byla ve 21tt na genetice,tam to bylo vidět ale já jsem si to nenechala říct,bude
    to překvápo.Ctěla bych holčičku,ale po praktické stránce mám všechno na kluky.Tak uvidíme
    hlavně aby bylo všechno Ok.
    Baruska se ptala na délku kojení.Já jsem kojila Vojtu 9 měsíců,pak dostal rotavirovou infekci a mu
    sel na JIP na kapačky a bylo po kojení.Tomáška jsem pak kojila do 24 měsíců a pak jsem ho
    odstavila,ale stejně už pil jen večer a v noci.Chtěla bych kojit znovu,protože je to hrozně
    pohodlné,neboť prso máme vždycky u sebe a prcka je možno kojit už skoto všude a nikdo
    už se z toho nic nedělá.Ale vím že některým maminkám to prostě nejde ať se snaží jak
    chtějí,proto nikoho neodsuzuju,že krmí z lahvičky hlavně ať jsou potom miminka zdravá a
    spokojená.A až budou mít 5 let nikdo nepozná zda byl kojen nebo pil z láhve.(ale pěkně se
    to prodraží)
    Rybízku- pro kluky mám taky uzavřené stavebko,babičky jim chtěli taky něco naspořit.Máš provdu
    že oni disponují s tvými penězi a pak jim to trvá dlouho,ale je tam alespoň ta státní podpora
    doufám,že už na ni víc sahat nebudou.Na termínovaných vkladech,nebo vkladních knížkách je tak malý urok,že se to vůbec nevyplatí a to se člověk snaží jim alespoň něco naspořit.
    Cucura – jsem ráda,že je s Danulkou všechno vpořádku-není to nic vážného.Člověk je hned klidně-
    jší,když je starší ditko v pořádku a může myslet na toho v bříšku.I když musí rozmazlovat i
    je,pak ne ně nebude tolik času jako doposud.
    Pepsi – já budu mít v ložnici jen kolíbku,později postýlku ,nic víc se mi tam nevejde.Přebalovací stůl
    budu mít v kuchyni (v pokojíčku spí kluci). Pokud vím manžel se ani nebudil,když jsem v noci
    vstávala,kluky jsem přebalila v kuchyni a v ložnici nakojila a spali jsme dál,tak to šlo co 3 hodiny.
    Kluci v noci neplakali,já jsem se vždy probudila,když začínali jen mrnkat a pak to šlo rychle.
    Jen se mě málem několikrát stalo,že jsem při kojení málem usnula,a protože jsem kojila v sedě
    tak mě málem spadli.Pak jsem si musela dávat veliký pozor.Ale nechci strašit.
    Holky dnes jsem už od pěti hodin vzhůru,to je hrozný.Půjde pro Vojtu do školy,Tomovi dám další
    kapky na kašel a asi zalehnu a schrupnu jestli mě teda kluci nechají a budou se chvilku dívat na di-
    nosoury oni je mají hrozně rádi a znají je skoro všechny.
    Mějte se krásně doufám,že už na chvilku taky vyleze sluníčko,počasí je takové deprimující.

    #860061
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojík těhulky.Veverik: ten 4D ultrazvuk je super.Já na něm taky byla .mě ho dělali jako součást odběru plodové vody a pak ještě při kontrole.Jinak kdyby přítel nebyl pevně rozhodnutý že nechce aby se malej jmenoval po něm,řešili by sme stejný problém jako vy.Jinak mě osobně se jméno Barborka taky zamlouvá proč ne? Cucaracha :To jsou skvělý zprávi že je Danulka vpořádku.Ty kapky na alergii beru taky. Raduzko kočárek je moc hezkej.Jasti to takhle bde pokračovat a každá se pochlubíte tím svím tak nevim jak si potom budu vybísat?Oni se mi líbí všechny. Petsi já sem pro to aby byla postýlka v ložnici nejméně půl roku.Nedokážu si ani představit že bych lítala v noci do jiného pokoje pro malého na každé kojení.Přes den ano ale přes noc bude určitě v ložnici.Přebalovák a skříň s věcma v dětském pokojíčku.Stejně pokud budeš používat jednorázové plíny tak to maličké pokud se zrovna nepokaká nebude potřeba přebalovat třikrát za noc.A to jestli bude malej v noci budit tatínka svím brekem neřeším.Je to stejně tak jeho dítě jako mé a tatínkovi určitě neublíží když občas přes víkend pomůže s přebalovánim i v noci. Hrusticko dovolenou na letošek nechystáme možná až příští rok.Sterilizátor si pořídím ještě před porodem ale ohřívat budu taky v mikrovlnce. dnes sem si zajela na nehty.Strávila sem tam přes dvě hodiny Matyáškoi se tam asi moc nelíbilo protože kopal jako by byl na útěku.Když sem odcházela tak tam přišla moje ségra.Chvilku sme pokecali a já šla na čumendu po obchodech.Samozřejmě sem nic co by se hodilo nenašla a tak sem akorát nakoupila něco malého k jídlu no a domů mě pak odvezla ségra.Byla to docela sranda když sem se vrátila do toho nehtového studia za ségrou.Zrovna jí dělal nehty ten samej vjetnamec co mě.Koukl na ní ,na mě,na ní ,na mě a říká sestry???A já že jo a on že prej jestli taky čeká mimčo jako já???A ségra se hned bránila ještě totak.No komedie.

    #860062
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Holky slíbyla sem že podám zprávu až bude některá z Těhulek haloooo rodit.Tak poslušně hlásím Marcelka rodí cirka už tři hodiny ale možná už je to na světě.:D

    #860063
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, tak se nestačím divit, co tu přibylo příspěvků!!! No já vůbec nestíhám!!!
    Nevím jak to děláte?? 🙂 Já jsem dneska byla nakoupit, pak venku se psem a vařila jsem, ale jen čočkovou polívku a žemlovku, takže žádný složitý oběd a přeci furt nestáhám.. neumím si představit, jak to bude potom s dalším mimi :O Karolínka přestává odpoledne spát, tak to taky asi udělá svoje.. zítra si jdu nechat fotit těhubřich, tak jsem zvědavá, jaké vyjdou fotky… 🙂 Snad sem vlítnu večer a dočtu si, o čem se debatuje, abych byla v obraze! Ikdyž nevím, jestli budu stíhat 😀 , dojde mě švica vyfoukat, ale jestli se nezdrží, tak ano.

    #860064
    k kiwwi.kiwwi
    Registrovaný uživatel

    to Martinka: taky mám termín v dubnu, ale 6.4.2011

    #860065
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    <:o) <:o) <:o) <:o) Huráááá.Tak už se Marcelce z těhulek halooo narodil ve 20,40hod.Kluk Gabrýsek 50cm3620g.Dlouhej těžkej porod ale oba jsou zdraví<:o) <:o) <:o) .

    #860066
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Tak švica se nezdržela, tak jsem si dočítala příspěvky… Bylo jich tolik, že si na všechno stejně teď už nevzpomenu, takže se předem omlouvám 🙂 Ona dělá mistrovou kadeřnicím, takže celý den v práci a pak ji otravují lidi tady od nás, tak na ní bylo vidět, že tahne z posledního, ale je moc hodná, neřekla by mě že nepřijde..
    Šárko, to sis teda zobla, ten tvůj roční „veget“ v nemocnici, ten mě utkvěl ze všeho nejvíc!
    Veveriku, pokud nemáš z toho jména zvláštní pocit ty, tak klíďo, proč ne. Však pokud se nad tím dokážeš povznést a nevadí ti to, tak to rovnou smekám… Jsi asi nad věcí a to je dobře 🙂
    Nevím, kdo tady to téma nadhodil, asi Petspi … miminko by určitě mělo být s mámou … je to jedno kde, ale aby prostě s ní, aby ho měla na blízku! Tím nemyslím v jednom loži! A myslím, že ideál je asi do roku! My stěhovali malou do pokojíčku v roce a půl a parádně si zvykla až jsme žasli! Přebalovák budu mít v ložnici, manžel dodělal ze dřeva takový velký pohodlný nádstavec na komodu, asi ve velikosti, jak bývají u dr., protože tak velký a pohodlný jsme nemohli sehnat, takže jsem si tam nachystala všechno pěkně po ruce a měla jsem prostor, ať už se to týkalo věcí ven nebo na koupání. Už nevím, kdo to přihodil, ale usela jsem se smát, že to mažel udělá ze zbytků, aby to prý nebylo zako v cirkuse 😀 Spát budeme všichni společně, měli jsme to tak i u malé a manža to vydržel bez problémů. Ani jednou neodešel do obyváku (schválně jsem se ho teď ptala). Ale je fakt, že malá byla hodná. Co se týká sterilizátorů a ohřívačů atd. … na malou jsem nic takovýho neměla a zatím nepořizuji ani na druhou, jelikož bych chtěla zase kojit. Tak jedině pak až podle potřeby. Tak já jsem holky asi zase zlatej střed a nejvíc mi mluví z duše Cuca 🙂 Májo, přebalování miminka v noci, když vstává chlap ráno do práce, to by mě asi vyprovodil 😀 Neříkám, kdyby třeba malá prořvala několik nocí a viděl by, že už jsem na pokraji sil, tak to by byla jiná, ale když by to bylo jako u malé, tak bych to po něm ani nechtěla, přeci jen, musí se vyspat, aby mohl v práci podávat výkony! Dělá s pilou, tak aby se nám ještě vrátil!!
    Ad dovolená.. určo nikam nepojedem a s několika měsíčním miminkem k moři nedoporučuje ani jeden pediatr a to jich v Mamince už promluvilo. Možná se to bude zdát, že jsem konzervativní, ale jsem prostě toho názoru. Možná spíš pak někam na hory, když bude malé min. třičtvrtě roku.
    Dneska mě docela berou záda… Tak snad jsem na nic nezapomněla… jdu se nachystat na zítra .. oblečení mě, malé, upravit nehty, kdyby náhodou taky přišly do záběru 🙂 Koupila jsem si předevčírem make-up od Rimmelu a já hloupá jsem si ho na pleť nevyzkoušela předem, jestli mi nebude nějak vadit a stejně tak novou řasenku, tak už vidím, jak se doma nalíčím a než dojedu do Brna, budu osypná :S
    Tak se mějte mamče pa pa. Všem krásnou dobrou noc, nespavcům zvlášť!!! 🙂

    #860067
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Gratulujůůů mamince Marcele

    #860068
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/27564.png
    Tak nevím, Cuco, nemaj to o den posunutý tady? My jsme na den stejně co?? Bych měla být dneska 29+0, když začínám 30. týden ne?? Jejda, už je tam trojka na začátku :O Na jednu stranu mi to neutíká a na druhou to letí!!! 😀
    Taky si ještě musím sepsat, co nemám a budu to muset rozložit do února a března, ať toho není najednou moc! Teď v lednu mám domluvenou hl. korbičku a autosedačkou a tašku, těhu pás a koj. podprdu, na únor asi nějaký ten obleček do porodnice a v březnu, jelikož už bude místo rodičáku mateřská, tak to se bude jina nakupovat 🙂 , tak to musíme pořídit kočárek (to už by jsme měli že? 😀 ), ten monitor dechu a kosmetiku pro mimi… co jste pořizovaly nebo budedete pořizovat?? A pak odsávačky, jak do nosu, tak na mlíko, jen pořád nevím jakou, nevím, jestli když ěm to s tou pístovou nešlo, jestli by mě to s eletrickou šlo. Možná by nebylo marný si ji půjčit v nemocnic a vyzkoušet. 🙂 Baru, tak chci rodit zase v Bohunicích a kdy máš termín ty??

    #860069
    Anonym
    Host

    Rybízku, 12.4. Veru má stejný den. Ovšem termín porodu je jaksi nerozhodující. Miminka si řeknou sama. 😀 S tím pultem jsem psala já. 😀 Teď jsme to tady měřili. Prvně jsem myslela, že bude taky stačit nádstavec, ale tu komodu co máme, tak je vysoká. Je to nepohodlný, tak se musí vyrobit nižší. 🙂

    #860070
    Anonym
    Host

    Rybízku, kdyby manžel dělal s nebezpečným nástrojem, tak to po něm taky nechci, ale vzhledem k tomu, že plánujeme, že i já budu pracovat, tak se budeme muset o péči o prcka postarat oba. Přeci jen u toho plození jsme byli taky oba:-)

    #860071
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    díky moc všem za názory. Možná jste to někeré blbě pochopili, ani na vteřinu jsem nemyslela, že by malá spinkala vedle v pokoji – to určitě ne. Postýlka bude tak jako tak v ložnici, běhat po nocích vedle, to bych asi nezvládala a byla bych nesvá 🙂
    Mě šlo o to, že nyní máme ložnici v malém pokoji, kam se jen tak tak vejde ta postýlka, když to tam trochu přestěhujeme – ale budoucí pokojíček je pokoj větších rozměrů, takže pokud bych chtěla mít přebalovák i všechny věcičky na sebe přímo u postýlky, tak bychom museli ložnici přestěhovat do toho většího pokoje 😀
    Ale myslím, že už je rozhodnuto, že v ložnici bude postýlka a zbytek ve vedlejším pokoji 😀 Nebude to tolik stěhování a asi to tak bude nejlepší! Takže teď vymýšlím, jak přesně to tam přešoupat, aby to bylo nejlepší.
    Papa

    #860072
    Anonym
    Host

    Ahojky holčiny!

    Rybízek má dneska ten super den, jede na focení bříška, tak se těším, jestli pak vloží nějakou fotečku na FCB!

    Mamince Marcelce též blahopřeji, malýmu Gabrýskovi hodně zdravíčka! Má krásný míry takový akorát. Na porod se pak rychle zapomene když už může maminka držet to svoje zlatíčko v náručí.

    No my budeme mít postýlku v ložnici, stejně tak i přebalovák – ten bude vedle komody, kde bude mít mimísek věcičky. Takže vše po ruce. A koupelnu máme hned vedle ložnice takže z koupání si pohodlně přenesu mimčo v osušce na ten přebalovák a ošetřím a obléknu.
    Manžel pracuje na směny, takže nejspíš asi ještě pořídím i tu cestovní postýlku a přes den bude mimísek spinkat v obýváku – když bude manžel dospávat po noční. Aby se dobře vyspal. Až se vyspí dá si oběd, tak se pak bude moct postarat o mimčo a já si třebas půjdu taky schrupnout, abych i já dočerpala noční spánkový deficit:) -to jsem si to naplánovala holky co?
    Když se nám narodila Danulka tak jsme žili v bytě též 2+kk, někdy to bylo náročný. TAkže když tatínek vstává ráno do práce a ještě dělá s pilou jak psala Rybízek, tak to bych asi taky byla shovívavá a snažila se co nejmíň rušit. Manžel v noci nikdy nepřebaloval, ale když jsem třeba tvrdějc spala a Danča se probudila na kojení tak mě budil:D , abych malou nakojila. No jsem zvědavá jak to bude s druhým prckem.

    Vařím už gulášek na zítra, odpo upeču ty Královské tvarohové řezy – někdo je nazývá Hraběnčiny, je to prostě placka, pak tvaroh, strouhaný jablíčka, ušl. sníh z bílků mírně sladký a navrch ještě natrouhaný kus těsta. Mňam už se těším až si zase dopřeju ke kafíčku.
    Holky nějak mi stojí váha, kdybych už nepřibrala tak bych tedy byla docela spokojená, hlavně když vím, že mimčo super prospívá a roste tak jak má.

    Dnes zahajuji 30.týden, fakt to letí.
    A stejně jako Rybízek si chci rozepsat co ještě budu pořizovat aby to nebylo pak nápor na peněženku.
    Už i věci do porodnice, nějaký porodnický vložky, vložky do podprsenky, ještě jednu kojící košili a taky mastičku na prdelku miminka – asi zkusím od Biodermy ABC krém na opruzeninky, prý je moc dobrý. A ještě nějaký krémík na mazání po koupeli celého tělíčka, ale to asi oslovím maminku Blanku z Mimibazaru a objednám nejspíš levandulový krémík Baby, ten prý krásně uvolňuje a miminkům se pak dobře spinká:) .

    Tak se děvčátka opatrujte, dnes je tedy echt ošklivo, lije jako z konve už od rána:S . Kdo nemusí ať ani nikam nevyráží!

    #860073
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak já už jsem zase doma. Už nevím co mám dělat, dávám na sebe takový pozor, ale pořád jsem nemocná. V životě jsem nebyla nemocná, jako ted v těhotenství:'( Doufám, že to malou nijak neovlivní:(
    Včera jsem ještě byla nakoupit v tescu a mají tam ted docela slevy na dětskou kosmetiku a plýnky, hned jsem si koupila první balení PAMPERS NEW BORN:)
    Koupila jsem tam i jedno balení tesco vložek do podprsenky, nemáte s nimi některá zkušenost?

    rybízku: O kosmetice jsem se už několikrát bavila se švagrovou, je zdravotní sestra a posledních pár let praduje v kosmetických firmách. Řekla mi ke každé značce něco, samozřejmě jsem už zapomněla co k jaké, ale vim, že řikala at vubec nekupuju johnson . Budu se ji na to muset znovu zeptat a vše si pořádně zapsat, mám hroznou sklerozu. Tak pak pisnu
    K tomu jménu, jmenuje se tak i moje teta, tak třeba bych si mohla představovat, že je pojmenovaná po ní:) Vím, že bych nesnesla kdyby jí někdo řekl Báro (tak se říká ex) a trochu se obávám co Elinka. Asi by mi vadilo, kdyby mi říkala, že se tak jmenuje i její maminka. No ještě to musím hodně dobře zvážit.

    Cuco: Ten krem na opruzeniny od biodermy jsem dostala od švagrové, je užasný, už jsem ho jednou použila na Elinku a druhý den neměla vubec nic. Jen mi švagrová doporučovala abych normálně používala Bepanthen a kdyby byl už nějaký problém tak ten z biodermy, pry obsahuje zinek. Tak přece jenom jsem si něco zapamatovala:D
    Já mám od nich celou tu dětskou řadu, ale uvažuju ještě nad jinou značkou. Tahle by nás přivedla na buben.

    Nepochopíte co jsem včera provedla, vezla jsem auto do servisu (trochu zlobí) a zapomněla jsem v něm telefon. Myslela jsem, že se zblázním když jsem to doma zjistila. Telefon nemám ani měsíc. Naštěstí tam Michal hned ráno volal a hezky zustal tam kde jsem ho nechala. To prostě můžu udělat jen já, byla jsem nervozní abych pánovi popsala správně co všechno s autem je a na tohle jsem uplně zapomněla:P

    Vy mi tady pořád děláte chutě. Já si dneska naložím vepřovou pečeni a zitra ji budu dělat se zelím a knedlíkem. Ráno pojedeme pro Elinku, tak si hezky pochutnáme všichni čtyři:) Těším se až ji ukážu video z 4D, jsem hrozně zvědavá co na to bude říkát, zatím na žádnou „normální“ fotku moc nereagovala. Ale minule už mi hladila a pusinkovala bříško:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,801. až 1,815. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist