Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,816. až 1,830. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860074
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata tady ta kovverzace nějak vázne.Já sem dnes od rána hlídala kamarádce děti 6 a 8 let.Byli moc hodní a ještě sem si domů donesla segedín jen knedlík sem koupila.Potkala sem po cestě dom dvě kolegině z práce no a samozřejmě že sem se s každou patřičně zakecala.No a teď jen upeču štrůdl na slano a čekám na miláčka až se mi vrátí po týdnu z cest.Už aby tady byl:S Ale dřív jak o půlnoci to nebude:'( .

    #860075
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Evíku, segedín dobrý, mňaaam:) A jaké bylo hlídání? Teda to máte docela nárřoný, když je chlap takhle dlouho pryč, ale už sis asi zvykla, nebo ne? Mě by se dost stýskalo…jsem hrozně zvyklá být s ním a teď, když jsem na neschopence si aspoň užívám, že ho vidím. Když jsem chodila do práce, tak to bylo trochu težší. Jezdila jsem domů až v půl osmé.
    Máš nějaké dalšá zprávy o Marcelce? Tak jí gtauluju a přeju, aby se brzo zotavila.

    Já byla ráno na testu na cukrovku….sladká voda nebla zas tak šílená, jak jsem čekala, ale tak v 5 ráno jsem šla na záchod a už jsem měla hlad:D Pak se to naštěstí uklidnilo a pár polesních metrů k domu jsem myslela, že už to jídlo sním na cestě 🙂 během té doby přijali na oddělení dvě čekající maminky, ale zarazilo mě, že jednu už sledovali přístrojem, ale manžela měla venku…tak nevím, jestli nechtěl, nebo nemohl být u ní. Já bych chtěla, aby byl manžel se mnou skoro pořád, pokud to půjde. Tak jsem koukala, jak mají velká bříška a říkala jsem si, jaký to asi je, že už človkě ví, že za několik hodin bude mít mimi u sebe, ale ještě musí projít tím porodem…

    #860076
    Anonym
    Host

    Hruštičko,

    musím reagovat na Tvá poslední slova – já jsem při měření – monitoru s manželem měla takovou super náladu, jakoby euforii, že už se to tak blíží, že uvidíme naše miminko. Naštěstí od toho monitoru to pak trvalo jen asi hodinku a čtvrt a malá byla na světě. Já jsem nebyla vůbec ve stresu, naopak prostě jsem byla hrozně natěšená:) . A manžel se mnou byl od začátku – i při tom monitorování, jen myslím, že odešel pro tašku do auta ale to jsem asi sepsisovala nějaký papíry – souhlasy a tak.
    Úplně dopodrobna si to už ale nepamatuji.
    Tak asi tak – už se zase těším až to přijde, doufám, že to proběhne co nejpodobněji, jen bez toho krvácení, z toho má docela obavy, ale zkusím to probrat s mým Dr. aby se tomu pokud možno dalo předejít.

    Evíku, tak to máme stejný guláš – já dnes uvařila segedínu největší hrnec – asi 7 litrů.

    #860077
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Káto, jak dopadla pračka?

    Jiank díky za tip – už nevím, od koho byl, omlouvám se – že mají v Tescu slevy na dětské věci. My moc nenakoupili, ale alespoň jedno balení plen. Chtěla bych ale raději koupit více značeka a tam měli v akci jen Tesco plenky. A ještě vložky do podprsenky, tak jsem taky jedno baleníčko vzala.
    Holky kolik plenek – v jedné velikosti – si budete tak předzásobovat? 🙂 Nevím, aby toho nebylo moc pak třeba, kdybysme netrefili na nějaké akce, tak ať mám nějakou představu. I když nevím, jestli to jde vlbec takhle říct.

    Jo a nevíte, jestli se v nemocnici musí nosit ty jejich hábity? Člověk nemůže mít svoji košilku, nebo to až po porodu?

    #860078
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Cuco, to byl teda super porod. A mělas epodiral nebo úplně bez ničeho? To bych nám teda přáal všem, abysme měly taky takovejhle rychlej porod 🙂

    #860079
    Anonym
    Host

    Ahojky maminky,
    tak já se též přidávám do klubu nestíhajících nic :-))))
    No jsem se dnes rozhodla na poslední chvíli a nechala se odvézt k mamince :o))) … měla si pro mě přijet až v neděli, jelikož mám v pondělí poradnu, ale tak co doma, tak si užiji sladký víkend u maminky v péči a alespoň si užiji kamarádek … hned se na mě také sesypali … tedy spíše na bříško :o)))
    Hned jak jsem přijela, tak jsem se vrhla na kočárek … a můžu říct holky, spokojenost 100% !!!!! juj … a Aleš si hned též k němu stoupnul a vše zkoušel … hezký pohled, jsem naprosto spokojená s výškou, jelikož nejsem žádnej prcek a můj chlap taky néééé, takže výška super … fotečky jsem dala na FCB … kdyby jste se chtěli juknout :o)
    Nooooo a já si letím užívat drbů :o))))
    Tak přeji hezký večír a klídek do bříšek … papa

    #860080
    Anonym
    Host

    Hruštičko, záleží na tom kde budeš rodit….Ve Varech mají všichni stejné košile, ale jsou docela fajn….

    #860081
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Hrusticko já budu pořizovat jen málo těch nejmenších plen spíš koupím tu druhou velikost.Miminku to nevadí jen v tom má trošku větší prdýlku.No hlavně se přizpůsobím poslednímu kontrolnímu vyšetření kde mi doktorka řekne kolik nejspíš bude malej vážit.Hlídání proběhlo fajn Malej strávil kromě snídaně celej čas na počítači u hry a malá si pustila DVD s pohádkama tak sem koukala s ní.Pohádky to je moje gusto:D .Cuco tentvůj porod soper na prvorodičku.Já měla fofr při druhym. Marcelka je spokojená a šťastná komunikuje s náma přes mobil.Gabrýsek je krásný chlapeček už sem viděla i fotku. na FC u jedný z těhulek haloooo.No a teĎ by měli pokračovat i ty ostatní. Včera sem zašla k mé mámě a to sem neměla dělat.Vytkla mi že sem šla do třetího dítěte.Že to nemam zapotřebí že mi maj stačit holky.:( .U ní nic neobvyklího,čekala sem že mi to bude vyčítat daleko dřív ale stejně to zamrzí když člověk zjistí že se babička netěší na vnoučátko:S .Někdy mam pocit že to ani neni moje máma.:( .

    #860082
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Baru, já vím, že si to určí miminko, taky jsem 9 dní Karol přenášela a pak vyvolávanej porod, jinak by tam byla snad do dnes 😀 Já jen, že bychom se tam mohly potkat! 🙂 Druhej termín mám až 5.4. Tak třeba budu zase přenášet, nebo ty budeš rodit dřív 🙂 Každopádně je dobře, že vím, že jdeš tam 🙂 Musíme si pak na sebe dát číslo! S přebalovákem to nehroťte, my měli docela vysokou komodu, z Ikee, čtyři šuflata cca 106 cm, taky jsem si myslela, že bude moc vysoká a nakonec to bylo o.k., aspoň nebolely záda při přebalování a oblékání!
    Tak to jo, Májo, pokud to máte takhle napůl, tak se není čemu divit! 🙂 Kamoška to tak maj taky a funguje jim to…
    Cucaracho, byl to skvělý zážitek, být na chvíli „modelkou“ !!! Myslím, že se povedly 🙂 Rozplánovala jsi to dobře s tím odpoledním dospáváním 🙂 Tédá, ty zase vyvařuješ! Mňám 🙂 Jinak se budu tentokráte snaž přistupovat k porodu taky takhle, že už chci vidět miminko a držet jej v náručí a ne přemýšlet nad bolestí :S To se pak asi všechno lépe snáší!!!
    Veveriku, já jsem osobně byla nejvíc spokojená s vložkami do podprdy Johnson nebo jak se to píše sakra! 😀 Ty Tesco nedrží tvar, nesedí a dost se valchují.. 🙁 Díky za reakci, tak na kosmetiku možná zase takoví borci nejsou! Vidíš… pak určo písni, díky! 🙂 Jinak na Bephanten nedám dopustit, jak malé na prdýlku, tak na bradavky při kojení, aspoň ze začátku.. Malé jsem teď koupla šampon Sebamed (bílo-růžovo-modrý obal .. v lékárně a DM) a na to, že je to drahý jak potvora, tak jsem zase tak odvázaná z toho teda nebyla, tak by mě zajímal její třeba i názor na tuto kosmetiku 🙂 Vítej v klubu nešťastníků s autem :S , my ho vezem do servisu v úterý, máme nachystáno 10.000,- 🙁 Snad to nebdue tolik!!!??? To už mohl být novej sporťák Casualplay!!! :@
    Hruštičko, Káťa kupovali myčku ne? Káťo, mimochodem závidím!!! Ještě nemám :S Taky jsem dnes v Tescu koupila plinky, ale Karolínce, ještě má na spaní (pěkně mluví,ale ty plínky 🙁 ), miminku jsem ještě nekoupila ani jedny, ale Newborn 1 budu kupovat max. dvoje a pak (3-6 kg), těch už můžeš víc.. V porodnici si můžeš nosit klíďo svoje pyžamo (aspoň v Bohunicích), taky o tom uvažuju! Je to takové domáčtější že? Já jsem tam měla pro Karolínku aji svoje oblečení, dupajdy a body 🙂 A pořád jsem na ni koukala a kochala se 😀
    Eviku, s mámou mě to moc mrzí … :S Však opatrovat si ho bude sami a živit taky, tak by měla být ráda, že si poduchlí vnoučátko ne?? Chjo… 🙁 Švica to měla s naší mamkou podobně u třetí, ale ona neměla moc zázemí s tím chlapem, tak to bylo asi kvůli tomu… Jinak myslím, že ses mi ptala na ten gyn. problém… při běžneé poradně, když mi kontrolovala ten varix, tak si všimla výtoku a vzala mi kultivaci, vyšla pozitivně, dostala jsem dnes receptík na čípky, osm kousků, už aby to bylo za mnou a bylo to v poho.. ikdyž teď necítím opravdu žádný problém..tak nevím Ale raději to vyberu.
    No nic, valím do hajan, jsem utahaná jako pes z toho dnešního dne! Krom focení a dr. ještě nákup a shánění nějkaé akce na kočárek, něco mi vyskočilo na netu, tak jsem zašla do jejich kamenného obchodu a byl tam rozdíl dvou tisíc, tak jeden obchod a nemají ani stejný ceny 🙁 Ale to tak bývá když má kamenný obchod ještě e-shop, říkala kamoška. Mimochodem, ta fotila malou ve 13ti měsících, zárověň se mnou a taky se jim fotečky moc vyvedly!!! 🙂
    Tak dobrou všem a přeji krásný víkend! Já zítra budu taky jako ve vývařovně, dojede tchán pomáhat se dřevem… papa.

    #860083
    Anonym
    Host

    Holky, narychlo dotázek. Rozhoduju se, jestli monitor Nanny nebo Babysense. Babysense má 2 podložky v základním balení, sice bych neměla časté využití, ale dá se dát i do kočárku. Něco jsem početla a teď se ptám vás. 🙂 Díky za rady.

    #860084
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Rybízku, tak to muselo být super při tom focení! Bude to památka obrovská, profesionální fotečky s bříškem. Trochu závidím…
    Jinak jak píšeš o tom Seba-medu – též jsem jeden čas Danče kupovala, ale pak to nějak přestalo fungovat, tak už nepořizuji. O kosmetice Johnson´s vím, že není zrovna kvalitní, u nás v porodnici jí používají tak proto si beru už tu svoji přírodní – od Atoku. Johnson´s, ale i třeba Nivea vyrábí z ropy, není to pro pokožku miminek vůbec vhodný. Přitom já třeba používala na zadeček právě od Nivey a byla jsem spokojená. S Bepanthenem mám též výbornou zkušenost jak píšeš – na zadeček ale i na bolavé bradavky ze začátku. To nám tenkrát dávali i v porodnici kufřík s nějakými potřebami, knížečkou a byl tam vzoreček Bepanthenu tak když nás pustili domů, tak jsem hned v lékárně koupila velkou tubu, sice je to taky pálka, ale zase to zabírá.

    Vložky do podprsenky jsem měla Chicco, pak Fixies a nakonec myslím i Babylove z DM. Myslím, že ty Chicco byly nejkvalitnější. Já teď uvažuji o pracích vložkách buď od Farlina, nebo Aventu a do porodnice si koupím ještě uvidím co splaším. Mají to teď téměř ve všech obchodech – třeba i v Bille.

    Baruško, já mám zkušenost jen s monitorem dechu Nanny – to vyrábí tady u nás ve městě ve firmě Jablotron. Byla spolehlivá – o tom druhém bohužel vůbec nic nevím:( , tak Ti asi neporadím. Viděla jsem nedávno na netu nový monitor dechu Nanny za 2200Kč což je myslím moc slušná cena. Dříve to stávalo víc tisíc.

    Evíku, třeba se to po narození malého změní s babičkou – ale vím, že to musí zamrzet.
    U nás spíš už babičky ani nedoufaly, že by jsme šli do druhého prcka, přišlo to tak nečekaně, tak jsou všichni natěšení, jak babičky tak dědové.
    Ale hlavně že z toho máte radost vy, rodiče a velké ségry:) . To je to nejdůležitější!

    Přeji krásnou sobotu, odpo máme tu kinder party, jen přijede o 5 dětí míň, tuto sobotu jsou zase pro změnu nemocné děti přátel. Řádí tu střevní chřipajzna.

    #860085
    Anonym
    Host

    Ahojky těhulky,

    tak Vám můžu oznámit, že jsem se nádherně vyspinkala, v mé staré dobré posteli u rodičů … tyyyy joooo, normálně jsem spala od 23 hod do 10:30 … 😀 … REKORD 😀 … takhle dlouho bych doma nespala tedy :o) a to tu docela ty naši malý čtyřnozí milačci štěkají … ani to mi nevadilo, ale Natálka sebou docela dost škube – včera jsme seděli s mamčou na verandě, přilétl Aaronek – moje mazlící mimino a štěknul, protože něco slyšel venku … a malá měla málem infarkt asi … chudák sebou šíleně trhla … ono se to i říká prý, že mimi by mělo být zvyklé už od prenatálního věku na šktěkot, když v tom pak bude vyrůstat … no uvidíme, doma psíka nemám, jen tu u rodičů máme 3 … tak doufám, že si zvykne.

    Jinak drbárna s mamčou byla skvělá … mamka si hladila i pupík, když tam Natynka nacvičovala spartakyádu, tak mi říkala – jéééé to už je dlouho, co jsem tohle cítila 😀 … heh no naposledy semnou před 28 lety :o))) ….

    Dnes mě čekají kamarádky … no to bude něco … samozřejmě jsem všem slíbila, že příjdu na pokec a kafíčko … bo džusik … takže mám co dělat to vše oblétat … aspoň si užiju nějakých nových drbů z města :o) a večer příjdu a padnu za vlast :o)

    K monitorům dechu – já četla samou chválu na ten Nanny … ale jak psala Baruška Babysense má 2 podložky … takže o něm též uvažuji … pořád hlídám bazárky jestli někdo neprodává levněji :o)
    Jinak dorazím sem k mamce a ona na mě hned vybalí igelitku – noooo je to moje Zlato … tak mi koupila též prsní vložky … ty od Jonson´s … jak psala Rybízek jsou vážně fain – nevalchují se … mám potvrzeno od kamarádek … pak jsem si řekla, že kosmetiku chci pouze jen Niveu … tak mamča koupila krémiky, šamponky, mejdlíčka … :o) … ještě musím sehnat ty porodnické vložky … holky dotaz … pro vícerodočky … jaké jste používali ??? … mě málem trefilo, když mi mamča řekla že ty Samu – bo jak je ten název, nemají lepidlo :-(((( … já si to neumím vůbec představit 🙁 asi se zblázním … takže pořád nevím jaké koupit … + jestli je dobré koupit ty jednorázové kalhotky … ??? poraďte prosím … No a kojící podprsenku tu si ještě musím koupit, protože mi všichni i vlastně Rybízek říkali, že po porodu se prsa ještě více nalijou a zvětší … tak vůbec nemám páru co já budu za číslo kupovat … před těhu jsem měla krásných 80 B .. a teď ??? … ehm mi vyhovuje 90 D … tak si neumím představit jakou velkost koupit, chci nějakou bezva lepší … jelikož já neumím nosit podprdy ty klasické … já jen vyztužené s kosticemi … a to bude problém sehnat kojící podprdu takovouhle … ale už jsem je viděla na netu … sice pálky ceny za ně … ale což … je to určo na rok … takže investice se vyplatí … musím pokouknout v obchodech značkových :o)

    Jinak včera jsem byla na návštěvě u naší malé Terezky … chudinka je nemocná … očička nateklé jak blázen – nudle jak švihadla … dokonce horečku měla a šílenej kašel … tady co je pediatr je šílená, já bych k ní dítě tedy nedala – léčila i mě jako dítě … a na vše cpala jen Ampicilin – pamatuji do teď … tak jsem malou docela litovala … ale udělala jsem jí radost, koupila jsem jí veliký gymnastický míč … pořád blbla na mém, tak jsem jí koupila aby měla svůj :o)))) a závěr všeho … přivezla jsem jí gigantické čokoládové lízátko :o)))))) hehe čokoláda byla všude :o)))) Renata mě málem zabila, ale malá byla spokojeňoučká … tak to je hlavní … njn teta Šárka přijede jednou za čas a vždycky něco obdobného vymyslím :o))))

    Rybízku už se moc těším na tvé fotečky :o))))) to bude SUPRÁCKÝÝÝÝÝ :o) ….
    Tak já si jdu dát kafíčko a už se budu těšit na maminčin segedýnský gulášek s domácím houskovým knedlíčkem :o)))) … doma kdybych to uvařila, tak to budu jíst jen já, protože Aleš zelí nesmí kvůli střevům :((( .. .takže taková jídla mi mamča vaří tady, když přijedu …

    Přeji krásnou sobotu a Mimískům sluníčko do bříšek :o) papa

    #860086
    Anonym
    Host

    Ahoj holky
    Myčku jsem už vyzkoušela a dobrý.Včera jsem se sem vůbec nedostala,počítač mi sebral manžel do práce,ve chvilce volna si stahoval písničky,a večer už se mi chtělo spát.
    Marcelce s haloo těhulek závidím, že už má své mimi u sebe,ale vyvolávaný porod ne.Oboum přiji
    hlavně zdravíčko do života.
    Baru já jsem tenkrát od tchýni dostala Nanny monitor dechu ale byla jsem spokojená.Za tu dobu
    už jsem ho půlčila pro dalších 5 dětí.S jinýma zkušensti nemám.
    Evíku je mi líto,že máma má takový názor,je to přece vaše vec.Já mám něco podobnýho ale smojí
    babičkou,i když je už stará do všeho kecá.Dokonce mi říká jak porodím abych se nechala sterilovat.Já to sice vyslechnu ale myslím si svoje,ale taky to mrzí,protože jinak je babička v pohodě.
    Taky jsem se byla podívat v tesku,chtěla jsem si koupit ty pleny teskacky ale zrovna tu nejmenší
    velikost neměli.Neudžela jsem se a koupila dvě bodička,hlavně že jsem psala jak mám vše po klukách a už mě to chytá.
    Vložky do podprsenky jsem používal Fixis,navíc už mám dvě balení doma,dostala jsem je od sestře
    nice,protože ji zbyli.Rodila v říjnu a nerozkojila se,takže zásoba byla zbytečná.Snad to využiju já.
    Já budu rodit v Prostějově tam dávali košile jejich ale nejsou proti když si maminka donese svoji,
    přesně tak je to i na miminka´.Pujčovali košilky a dupačky a zavinovačky.
    Musím končit,zjistila jsem ,že už je hodně hodin a musím uvařit oběd.Budu dělat přírodní kuřecí řízky a hranolky s oblohou.Doufám,že to stihnu u nás musí být oběd ve dvanáct tak pa.

    #860087
    Anonym
    Host

    Šárko, no právě jsem našla na bazaru Babysense koupený v roce 2005 za 1000,-. Ještě je volný, tak uvažuju.

    #860088
    Anonym
    Host

    Barusko, já bych brala, ale chtěla bych ještě v záruce … bojím se takhle, když už je hodně starý 🙁 … no uvidím ještě se poptám kamarádek, jestli nemají některá 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,816. až 1,830. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist