Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,831. až 1,845. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860089
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Jeeej, jasně že jsem myslela myčku…pračku nee:) To je už demence, asi jsem přemýšlela nad tím, že bych měla vyprat:)

    Díky za tipy na plenky. Jsem zvědavá,jaké máte zkušenosti s těma jednorázovýma kalhotkama po porodu…viděla jsem je na netu, tak jsem si taky říkala, jestli je to nutný, nebo stačí ty vložky, po kterých jsem se zatím ještě nesháněla. Ty jsou třeba jen v nemocnici na nějakých prvních pár dnů?

    Evíku a Káťo, teda ať se jedná o babičku nebo mamku, nemáte to lehké, člověka to mrzí, když se takhle rodina vyjadřuje. Naše babi je taky na silný nervy někdy, ale za mimi ja ráda, nebo ji to spíš nevadí…moc spolu nepijdeme do kontaktu, jak jsem se odstěhovala.

    K večeru jdeme na kamarády, tak se těším, už jsem s nimi dlouho nebyla. Tak se chystám, že upeči štrůdl a vezmu kousek tamm, teda jestli to nesežeru:)

    Cuco, užijte si odpolední dětskou párty!

    #860090
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak jsem dneska zase byla nakupovat v drogerii:) Michal už ze mě začíná šílet, ale přijde mi lepší nakupovat pomalu postupně než pak všechno najednou, to by mi asi moje peněženka nebyla mo vděčná 🙂
    Koupila jsem si jedny vložky NUK tak uvidíme které budou nejlepší. Nakonec koupim od každé značky a budu zkoušet:D

    Na monitory jsem taky koukala, hledala jsem hodně recenzí abych vubec zjistila jaký je mezi těma dvouma rozdíl a asi je to jenom v tom počtu podložek. Takže já sleduju aukro a prostě který bude za lepší cenu ten vezmu. Ted tam mají hodně, že jsou ještě v záruce. Takže jedině takový:)

    Šarko, podprsenky by se pry měli kupovat nejdřív od 8 mesíce. Mě se ted celkem začali zvětšovat prsa, takže počkám co nejdéle a potom nějaké koupim. Snad mi budou i po porodu:P Hodně se mi líbí tahle http://www.malvik.cz/Pro-maminky/podprsenky-ke-kojeni/Mammae-Atraktivni-kojici-podprsenka tak možná si jednu pořídím na hezko:D

    #860091
    Anonym
    Host

    Veverik,
    jéééé mi mluvíš z duše, na tuhle podprdu též pořád koukám a rozhoduji, jen se bojím objednat z netu … že by pak nesedla … tak se chci poptat po krámech, jestli aspoň obdobná nejde sehnat, ale to je taková, jaká si představuji … super :o)
    Ty vložky NUK … jaké myslíš … do podprdy, nebo normoš ??? … teď nevím, na NUK jsem ještě nekoukala ani na ty ani na ty :o) … jen dudlíky mám NUK :o)
    jj jinak monitory jak píšeš, skorem žádný rozdíl nemají pouze v počtu podložek a Nanny, že je český výrobek … jinak nic … mě se zdá ta výhoda v těch 2 podložkách, takže asi kupím tuhle značku :o)
    Veveriku, koukala jsem ti na to tvoje bříško na FCB … čoveče ty tam máš mravenečka, viď ??? … to je tak sladké, jak je malé :o)))) hezkýýýý, moc … mě dnes kamarádky hladili a říkali též že mám malé bříško … tak to asi neviděli to tvé :o)

    Příjemný večír všem … mě ty návštěvy nějak zmohli, tak zalehnu s noťasem do postýlky :o) … pohlaďte bříška :o))))

    #860092
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    budete pořizovat nosítko? Myslím,že Cuca psala,že chce Manducu….Cuco,proč?Jsou dobré?Jedna paní je totiž prodává za 1000,- což si myslím,že je hodně dobrá cena…..Co ty na to?

    #860093
    Anonym
    Host

    No já bych asi vzala i monitor, co už nebude v záruce. Veru, na nošení bych asi chtěla taký ten vak. Ale ještě jsem se nedívala, co všechno je.

    #860094
    Anonym
    Host

    Ono právě těch možností je spousta…a tahle Manduca se dá nosit i na boku pro úplně malé miminka a pak klasicky jako klokanka.Na monitory jsem taky dneska koukala,ale já pořád nevím,jestli koupit či nekoupit 🙁 Ale když,tak by mi asi nevadilo,že je bez záruky.Dneska jsem narazila na ty cos chtěla,Baru, ty Nanny a některé byly fakt levné…500,–900,- což si myslím,že není vůbec špatná cena. Ty Babysense právě půjčují jak jsem psala nedávno,takže to asi taky nebudou žádné šméčka….Já jsem taaaaak nerozhodná 🙁

    #860095
    Anonym
    Host

    Tak Danča už zachrupla, oslava se protáhla, takže měla vyjímečně povolené jít spát až v 21.30 což by normálně neprošlo. Byla už utahaná…jak se s kamarádkou vyřádila.
    Nakonec děti kamarádek hodně marodily, takže tu měla jen jednu vrstevnici a pak tu byla malá Jůlinka od kamarádky – té budou 3 měsíce.
    Řeknu vám, že mě ta oslava taky docela dost zmohla, byl tu i hluk, přátelé se docela unavili společensky, takže se pak neslyšeli:D . Už to asi na mě není, když je společnost moc hlučná. Mimísek taky docela protestoval…kopal v bříšku o 106.

    Jinak já bych ráda Manducu právě proto, že už se v ní dají nosit i malá miminka a není to jako klasické klokanky, které nejsou příliš pevné, takhle Manduca-nosítko je kvalitní, nevadí to ve vývoji kyčlí a stojí nová kolem 2500. Takže Verunko, ta cena 1000 je mooc slušná, to by byl dobrej kup.

    Podprsenky mám 2 starší – co jsem nosila když se Danulka narodila, pak mám jednu z Rossmana novou – taky obyčejnou bavlněnou a ještě bych si chtěla pořídit taky nějakou lepší, ale to počkám až po porodu jak se to vyvine-tedy velikost prsou. Aby mi pak pásla.

    Vložky (menstruační) jsem si minule kupovala takové noční silné – myslím od KOtexu, docela pálka za balíček skoro 50,-Kč, ale nedovedu si moc představit ty od Hartmanna – přímo porodnické „Samu“, když to nemá tu lepící pásku. Ty Kotex jsou fajnový, jen drahý. A v porodnici a po návratu je holky opravdu velká spotřeba, pak to klesá. Rozhodně si pořídím opět ty jednorázový kalhotky, oni jak jsou síťovaný, tak je to dobrý kvůli tomu vzduchu, aby se vše hojilo tak jak má. Myslím, že 1 krabička – kde jich je asi 5 kusů tak to stačí.

    Snad jsem zodpověděla, na co jsem chtěla a teď už přeji dobrou nocku všem a pohodu do bříšek. Já si slupla Chlorellu, chroupu ještě jablíčko a půjdu se natáhnout k telce, ale asi u ní usnu.

    #860096
    Anonym
    Host

    Já jsem taky hrozně nerozhodná. Když už koupím kočár, výbavu do postýlky, tak zas přemýšlím nad monitorem. No rozdíl v nich není, myslím kvalitu. Akorát mě tady teď holky nahlodaly s tou zárukou. Ty levný, jak Veru píšeš, jsou právě většinou už třeba 5, 6 let starý. Jsem se už tak porůznu vyptala prodávajících. 🙂 A až vyřeším monitor, tak budu přemýšlet nad chůvičkou, kolik metrů dosah, kolik má kanálů, chjo. :S No a teď jste mně nasadily brouka do hlavy s podprdama. 😀 Mě už z toho fakt mrskne. 😀 Já jsem totiž nikdy žádnou neměla, vyhodila jsem prso z normální podprsenky a bylo. 🙂
    No jinak jsem probírala s mamkou tu kosmetiku. Tak Johnson´s vůbec nepoužívat, hodně dětí se osypává, doporučuje tu Weledu, případně Seba med. Na praní Persil (a teď sakryš nevím kterej), myslím ten sensitive, aviváž žádnou, ani Lovelu, taky to některý děti nesnesou. No a samozřejmě pokud někdo má takové ty přírodní značky jako Jíťa psala, tak to ničemu neublíží.

    #860097
    Anonym
    Host

    Baruško,
    to jsem nechtěla tě nahlodat, díky té záruce … jen já jsem taková, že se bojím takových kaufů … protože je to přeci jen investice cca 1000 – 1500 kč … a byla bych nešťastná, kdyby mi po měsíci odešel – jako že je to možné i u nových – ale tam právě funguje ta záruka – a já jsem zrovna dítě štěstěny, takže mě by se stopro pokazil … takže když už něco kupuji přes bazárek, nebo použité, chcu záruku … už jsem vyléčená :o) …
    No s tou podprdou … říká se že opravdu do 48 h po porodu se prsa nejvíce nalijou … takže nejspíš si též koupím obyč do porodnice a takovou fajnovou za pořádný peníz, aby něco vydržela, tak tu si koupím, až se vrátím z porodnice domů … abych věděla čísílko.

    Cuco – díky za zodpovězení otázky kvůli vložkám … z toho jsem fakt jelen … neumím si to představit, jelikož já i průběh menstruace měla celý život v pohodě – jen 3-4 dny a maličko jsem krvácela, takže většinou jsem nosila tampony … a na noc používala allways night … takže s jinýma vložkama nemám zkušenosti vůbec … a právě mi zarazila mamka s těma SAMU, že nemají lepidlo – to bych se asi nejspíš zbláznila :-(((( a to co dávají v nemocnici (alespoň když jsem ležela na gyndě po té laparoskopii vaječníků) za vložky – spíše nastříhané fáče … no hnus … to jako néééééé a právě je dávali i po porodech – to bych nesnesla … takže děkuji za rady … snad ještě nějaké přibydou.
    Tak hezkou dobrou nocku všem :o)

    #860098
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Šárko já jsem tu podprsenku viděla naživo v Puntanele, je fakt moc krásná:) Taky nemám odvahu si něco takového objednat přes internet. Takže pokud tam bude velký rozdíl v ceně, vyzkouším si ji v obchodě a pak objednám z netu 🙂
    Joo, bříško už se začíná pomalu objevovat, taky už je načase, aby mě pak vubec přijali do porodnice:D

    Vložky NUK jsem myslela do podprsenky

    Cuco, myslíš že ta jedna krabička jednorázových kalhotek bude stačit? Zrovna včera jsem se na ně koukala.

    Holky ted jsem koukala na aukro a mám ve sledování asi 5 monitorů dechu ještě v záruce, tak jsem zvědavá jestli aspoň jeden klapne:)

    #860099
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    jak píše Šárka s tou zárukou u monitoru dechu, tak to bych taky doporučovala. Jak pracuje tchán v té firmě, kde je vyrábějí – tak mi dokonce říkal, že když se přestane používat, pak nějakou dobu leží (když si to chtějí rodiče nechat na druhé mimi)nefunkční ve skříni, tak to může potom zazlobit.
    U nás v porodnici je používají, nejspíš to je sponzorský dar od firmy Jablotron. A já kdybych to měla kupovat tak asi jedině nové – ne už použité. To je tedy můj názor – když to má ohlídat dech miminka, tak bych prostě chtěla, aby to bylo spolehlivé – tedy odzkoušené – nové a v záruce. Na tohle jsem asi srab, to jsem chytla asi od manžela:D .

    S kosmetikou jak psala Baruška, taky mi sedí Weleda – jednu dobu jsem kupovala Baby wash gel, ale pak se mi Danča osypala (nemuselo to být po něm, měla prostě období, kdy se jí rozjížděl ekzem, než se spustila ta pylová alergie) tak jsem ho už nekoupila. Ale moje kamarádka používá ponejvíc na prcka Weledu a nemůže si jí vynachválit. Taky pokud pak jsou nějaké potíže s pokožkou miminek, tak je dobré z lékárny A-derma Exomega, obsahuje to výtažek z ovsa Rhealba, to je velmi zklidňující, jednu dobu jsme to používaly spolu s Dančou a je to fajnová věc, jen trochu dražší. Vyplatí se vždy koupit větší balení (třeba olejová mycí emulze – bez mýdla 500ml za 365,-Kč, mléko na promazávání, nebo krém – na víc vysušenou pokožku), mají i řadu přímo pro malé děti – ta je bílomodrá. Bílozelená se ale dle slov lékárnice dá použít též pro malé děti. Mají širokou škálu výrobků, ale je to prostě až když nastane nějaký problém, něco jako ta Bioderma ABC – to je podobný typ kosmetiky.
    A na praní jsem si zvykla používat Persil Senzitive je jemnej, příjemně voní a skutečně nedráždí, na to jak se čas od času Danče zhorší kůže tak třeba jen přidám jeden máchací cyklus a je to v pohodě.

    Ty vložky, Šárko, tak si kup prostě do zásoby pár balíčků nějaký těch Always Night – které jsou na hodně silnou menstruaci, ty Ti taky dobře poslouží.
    Mě minule sestry daly po porodu jak píšeš tu vatu v síťce, to já neumím používat – ony mě řekly, tamty co jste si nakoupila si šetřte domů, tady vám nejlíp poslouží tyhle obyč. No stejně jsem používala ty svoje.

    Navařeno mám, tak dneska budu tak nějak odpočívat, zítra si jdu vyřídit trvalý pobyt (mám ho zatím hlášený v našem bytě, který pronajímáme) – už je nejvyšší čas, v únoru je zápis do ZŠ, tak aby mi nedělali problémy, že nemám trvalák tady ve městě a chci dítě zapsat. Však ty úřední šimle dobře znáte. Zítra odpo mám kosmetiku, tak se moc těším, že mě zase kosmetička poctivě vyčistí pleť a ošetří a ještě pěkně popovídáme.

    Krásnou neděli!!!

    #860100
    Anonym
    Host

    Holky teď jsem četla v jedné diskuzi, že jsou ještě lepší porodnické vložka – jméno Batist Flower, prý vyhovují víc než ty Samu od Hartmanna. Jen jsou horší k sehnání. Našla jsem jeden obchod – kde je prodávají i ve velkém, to bychom se ale asi musely domluvit na tom, že bychom je koupily společně a pak si je rozposlaly (myslím, že prodávají 12 balíků á 20ks, to je docela dost, do porodnice myslím tak 3 balíčky stačí. Tak se mrkněte na net a napiště mi svůj názor. Ale možná si každá koupít značku, kterou znáte.

    #860101
    Anonym
    Host

    Ahoj kočky,

    tak jsem vás dočetla a už zase nevím na co všechno chci reagovat:-)

    Porodnické vložky – budu se řídit radama lékařů a ze začátku půjdu do těch SAMU v kombinaci s jednorázovýma síťovýma kalhotkama. Říká se, že vložky by neměli mít lepidlo, že nejlépe léčí vzduch…

    Vložky do podprdy – mám jednorázové Chicco a ještě nějakou značku, které jsem podědila a dále je budu řešit, jestli na ně vůbec bude využití.

    Kojící podprsenky – dala jsem na doporučení ségry a koupila v C&A balení dvou bavlněných podprsenek asi za 500,- Ségra je vyhodnotila jako nejlepší a to jsem jí tenkrát koupila darem třeba podprsenku od Anity, která stála přes tisícovku a prý ty obyč bavlněné jsou lepší, minimálně ze začátku….pak samozřejmě seženu nějakej hezčí model:-) Velikost jsem neřešila a vzala ty největší. Teď jsou mi dobře (zatím mám prsa o dvě až tři čísla větší) a tím jak jsou bavlněné, tak mají rezervu a ještě se vytáhnou…

    Monitor dechu – nikdy bych nešla do jetého, to radši ojetý kočárek a hadry, ale monitor chci 100% funkční, pokud ho budeme chtít….ale asi ano, když nám vyhrožují tím, že budeme rodit předčasně. Zvažuju, že koupíme kombinovaný monitor s chůvičkou ať doma nemáme tolik krámů. Líbí se mi Angel Care a nebo levnější je od Reeru, ten stojí i s tou chůvou cca 2800,- a někde v časopise jsem na něj objevila slevu 500,- ale o něm nic nevím, tak asi zvítězí ten Angel Care.

    No a už jsem zase zapomněla na co dál chci reagovat:-)))

    Jinak jsem si v nemocnici zaplatila nadstandard, po tom co mi ještě v pátek paní doktorka říkala, že dříve jak za týden mě nepustí a co všechno hrozí za nebezpečí a že možná tak kdyby bylo vše ok, že bych šla příští týden na víkend domů na propustku…….a včera ráno přišel nějaký doktor, zeptal se, jak dlouho ležím v nemocnici, tak jsem řekla že 18 dní a on na to, že už je to dost a že mě propouští domů… Bez cervikometrie a ničeho podobného. A že prý ať se sbalím a někdo pro mě přijede:-) Myslela jsem,že mě klepne, protože mi manžel odvezl domů i bundu a hlavně byl asi 200 km daleko. Vzhledem k tomu, že jsem v nemocnici měla sotva tisícovku, protože jsem víc nechtěla nechávat na pokoji, tak jsem pořádně ani neměla na zaplacení….no prostě šok. Naštěstí byl doma kamarád, tak pro mě přijel a přivezl mi peníze a už jsem doma. Ale jsem z toho docela zmatená, že nejdříve mi řeknou 4 lékaři, že dřív než ve 34. týdnu se domů nedostanu a pak tohle…Jsme s manželem oba rádi, že jsem doma, ale zdá se nám to divné:-) Naštěstí jsem evidovaná v rizikové poradně a příští pondělí jdu na kontrolu, tak snad do té doby bude vše ok.

    #860102
    Anonym
    Host

    Májo,to je nějaké divné…co to bylo za doktora?Tak na sebe dávej pozor a opatruj….určitě to bude dobrý a jak se říká-doma se člověku daří lépe:) Ale přístup je to nějaký divný.

    Cuco-děkuji za vysvětlení..já ji stejně nakonec koupila,protože paní to chtěla vědět hned,neboť měla další zájemkyně a objevila jsem ještě šátky Mei Tai – to mi přišlo taky docela dobré,tak jsem paní psala a ona si je hrozně chválí a jak jsem pochopila z toho mailu,co mi psala,tak je asi i sama šije a stojí 550,- úplně nové a na netu jsem viděla za nějakých 1220,- …tak kdybyste některá chtěla,tak mailíka přepošlu..byla moc ochotná,poslala vzory barev a instruktážní video k vázání.Jsou taky dělané k nošení miminek.

    Jinak k tomu všemu ostatnímu-prsní vložky atd…využiju slevy z DM slevové knížečky a zbytek nechám na mamči-dělá v lékárně,tak snad poradí 🙂

    Abych pravdu řekla,tak mě tady tohle vybírání a hledáníé a rozhodování moc nebaví 🙁 Je toho tolik,že by se v tom čert vyznal..ještě že jste tady vy a poradíte

    Hezký den

    #860103
    Anonym
    Host

    Majo,
    tak to je super, že už jsi doma … to je pohodička viď ??? … super, hlavně buď na sebe a mimíska opatrná a kdyby cokoliv leť ihned zpět … opatrnost nadevše :o)

    Cuco – ty porodnické vložky Batist Flower … super tip … díky moc, už jsem je zkoukla na netu … a našla nejlevnější za 412,- Kč a je tam 270 ks … a dají se použít i na silnější menstruaci a nejlepší jsou v šestinedělí … takže BOMBA … vypadají i super, mají lepidlo a drážky … :o) … Ty hnusné SAMU bych nedala ani omylem – jsem asi na toto moc rozmazlená, njn …

    Fuj, holky já se přejedla … mamča dělala řízky vepřové, kuřecí i krůtí a já s Natálkou spořádala 2 obrovské skorem zabrali celý talíř :o)))) … takže teď si dám polední siestu u TV a budeme trávit :o))) … škoda že tu nemám váhu, jestli už jsem něco přibrala … ale to se dozvím zítra v poradně jdu na 14hod … uvidíme, těším se jak Natálka zase vyrostla a přibrala …

    Krásné odpoledne – tady svítí sluníčko a je 11 st … nádhera … hezky odpočívejte a užívejte neděli – neděle – od slova nedělat nic – tak se toho držte :o) papa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,831. až 1,845. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist