Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,846. až 1,860. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860104
    Anonym
    Host

    Jeee,Šárko,jak já bych ráda nic nedělala 🙁 Ale trčím v práci…..:'(

    Ale už se taky těším na oběd..udělala jsem si dneska zapečenou krkovičku a bramborovou kaši….tu zbožňuju a mohla bych ji jíst pořád :o))) Ale obědvat budu až tak za hodinu,vzhledem k tomu,že jsem v devět snídala….poslední dva dny nemůžu tak od 4h ráno spát,protože mám strašný hlad:( To je děs,pak myslím pořád na jídlo a nemůžu usnout….

    #860105
    Anonym
    Host

    Verunko,
    to já mám zase opačný problém … většinou se do jídla nutím, vůbec nepociťuji poslední dobou hlad … :-((( a když jím, tak jen proto, abych opravdu jedla kvůli Natálce, jelikož jsem vstávala v 9 h, tak už jsem ani nesnídala, jen 1 jogurt, abych pak obědvala … nevím, od té doby co jsem těhu, nějak nejím …. mno štve mi to …

    Jinak Cuco – našla jsem ještě ty vložky po jednom balení á 20ks za 88,- Kč … a koukám že je to dobrá stránka pro miminka a mateřství, takže si toho asi objednám více …
    Kdo by měl zájem tu je stránka: http://www.svetmaterstvi.eu/cz-detail-296643-batist-flower-porodnicke-vlozky.html
    Jsou tam i ty jednorázové kalhotky a i ty SAMU atd … prostě věci potřebné … tak kdyžtak jukněte …

    #860106
    Anonym
    Host

    Majo, super že jsi doma! Neřeš ten přístup – jak já mám zkušenosti, tak Dr. se hrozně rozcházejí v názorech /taky jsem si tím přošla při hospitalizacích s Dančou (jeden Dr. nám řekl, že druhý den půjdeme domů, další že nejmíň 14 dní ještě pobudeme…). Tak jestli jdeš ještě po neděli do té poradny, tak se tam vše zkontroluje a víc bych si tím hlavu nelámala. Jen odpočívej, ať máš prostě klid.

    Šárko, super tip na web, mrknu – dám si ho zatím do záložek:) . Právě mě ty vložky zaujaly, že jsou i s těma drážkama vypadají rozhodně líp než ty SAMU. A jsou prý i delší, takže je to „bezepečnější“.
    Ty síťový kalhotky k tomu a budeme do porodnice už připravený ne?:D

    Kojící podprdy – já měla ty bavlněné a je fakt, že se používáním docela vytáhnou – jak se i často perou a tak. No v C&A mrknu, tam docela ráda nakupuji. Ve čtvrtek vyrážíme s kamarádkou provětrat peněženky do OC Nisa v Liberci, tak se tam v C&A stavím. Ještě chci do Nextu – jestli nemají slevy na overálky (chybí mi vel. 3-6 měsíců – 3pack), pokud nechytnu ve slevě tak objednám u některé maminky z MMB, tam jsou někdy výhodné ceny – když se to chytne, třeba 3-balení bavlněných overálků za 350,-s poštou do 400,-, kvalitní a mají většinou moc hezké motivy. Už mám ty malé s takovými velrybkami a jsou opravdu roztomilý. Ještě mi včera kamarádka říkala, že mají docela hezký sady v Marks&Spencer – pri mimča, ale je to laděný do modra nebo růžova. No když už budu v obchoďáku, tak se tam juknout můžu taky že.

    Jak píšete s jídlem já tedy potíže nemám, vařím si na co dostanu chuť, dnes jsem ještě dodělala čínu – kuřecí nudličky, včera jsem pohostila kamarádky a příloha byly bramboráčky, dnes jsem si k tomu uvařila rýži a pochutnala jsem si.
    K večeři si udělám asi mozzarelu s rajčátky a bazalkou. Ať má mimčo taky nějaký vitamínek.

    Danču si za chvilku vyzvednou prarodiče, tak budu opravdu poctivě odpočívat. Manžílka pobolívá hlavinka po včerejší oslavě a to má jít večer na noční. Tak spí celý den.

    paaa

    #860107
    Anonym
    Host

    Ahojik holčiny,

    tak jsem tu neděli vzala skvěle … heh – usnula jsem jak když mě do vody hodí :o) … akorát já trubička už skorem ve spánku vypla telefon … a Aleš měl samozřejmě strach co se děje, že mám vyplý tel., tak mě naháněl jak zběsilý, celou rodinu postavil na nohy, no a Šárinka si mezi tím krásně spí … tak jsem to trochu schytala, že měl strach atd … :-((( stane se …

    Cuco – jj jsi šikulka, že jsi ty vložky našla, já to mám též v záložkách, ale nejdříve si zajedu do Teplic tam je obrovská lékárna i se zdravotnickými potřebami, tak se nejdříve zeptám tam, jestli je nemají, nebo nejdou objednat, než je objednám z netu … co kdyby náhodou, poštovný se může ušetřit, tak uvidíme. Ale jak jsi psala ty … jj už jen tyhle vložky a jednorázové kalhotky a můžeme jít rodit :))))))) …. né raděj pospíchat nebudeme, ale už budu mít nachystáno :o) …
    Tu podprdu … já vysloveně nechcu tu balvněnou, protože se opravdu šíleně vytahá :-((( a vypadá pak šíleně, ale jestli jsi si všimla, tak na té stránce jak jsem sem hodila mají též podprdy a jedna se mi tam zamlouvá – vypadá bezva a je za 480,- Kč .. tak tu bych možná brala … no skouknu ještě ty kamenné obchody a zaměřím se spíše na Timo atd … tam by mohli mít větší výběr.

    S jídlem ano, též uvařím na co mám chuť, jen toho fakt moc nesním, Aleš mi hubuje, že jím dětské porce, jenže já se fakt cítím plná 🙁 … tak snad se to ještě zlepší … radši se na to zítra zeptám v poradně …

    Mńam jinak jak jsi psala rajčátka s mozzarelou a bazalkou můžu :o))) to mi moc chutná, naučila jsem se to jíst už před několika lety v mé oblíbené Itálii, kam hodně často jezdím, a tam si na toto potrpí, takže jj … super kombinace :o)))) taky bych si dala, ale mamča tu nemá čerstvou bazalku :o)

    Holky jinak jsem se chtěla zeptat na Vás názor skrze očkování miminek … to co si můžeme ještě připlatit, já se v tom zatím nevyznám, ale je na to i reklama v TV … že je to nadstandart nehrazený pojišťovnama … nemáte s tím některá zkušenost u předchozích dětiček ??? … je dobré očkovat, nebo stačí obyč klasické ??? ….

    #860108
    Anonym
    Host

    Šárko, koukám, že tu dnes diskutujeme ponejvíc my dvě:D .
    A jelikož byl čas, našla jsem lékárnu na webu, kde ty vložky Flower mají za úžasnou cenu 42,-Kč/20ks a ještě mají v nabídce spooooustu věcí pro maminky a miminka, tak jsem se rozšoupla a objednala si to. NO a poštovný ušetřím tak jako tak, mám obj. nad 1200Kč. A mají tam i podložky jednorázový na přebalování právě od stejný firmy jako ty vložky porodnický – 25 ks/150,-Kč, což je taky super.
    Přidávám odkázek kdyby někdo další pořizoval ty porodnický vložkyhttp://www.lekarna.cz/.
    Já si tam mimo jiný obj. i vložky do podprsenky Chicco, jednorázový kalhotky do porodnice, pak mi došel balzám na rty, Danče sůl do koupele, pro sebe ještě čajíky pro těhotný a vzala jsem si už i pro kojící ženy, no prostě se to sešlo a už se těším až to přijde a budu mít po starostech s těma potřebama do porodnice.<:o)

    Dnes se u ná po obědě ještě stavila kamarádka s manželem a malou Jůlinkou na kafíčko a pro slíbený gulášek segedín pro Michala – když teď moc kamarádka nevaří se zelím (jak kojí). Včera si u nás Michal dal gulášek moc mu chutnal, tak jsem mu nabídla ať se ještě staví s sebou domů dneska.
    Při odchodu nám oznámili, že Kubíček (bráška od Jůlinky) v pátek zemřel:'( :'( :'( .
    Můj manžel to věděl už od včera, ale neřekl mi to. Tak po jejich odjezdu domů jsem se rozbulila, nic do mě není. Na jednu stranu si říkám, že malý Kubíček měl jen trápení co se narodil a Dr. mu šance na kvalitní život nedávali, na druhou stranu je mi našich přátel tak líto a ještě jak taky čekáme mimi, tak to prostě se mnou zamávalo.
    Odreagovala jsem se tím internetem. Manžel spí před noční a já bych stejně neusnula.
    Už ale mizim, ať mě z toho sezení na balonu nebolí záda. Jdu na tu véču, udělám si ta rajčátka.

    Pa pa mějte se kočky ať je u vás lepší nálada než je u mne doma:'( !

    O očkování napíši zítra…

    #860109
    Anonym
    Host

    Cuco,
    no koukám, že diskutujeme dnes jen my dvě :o) … ale nevaaaa, asi mají holky mocky práce :o)

    Malého brášky Jůlinky je mi moc líto a asi se nedivím manželovi, že Ti to neřekl … ono je to hodně moc smutné a hlavně v tvém stavu … :-((( ale na druhou stranu, přesně jak říkáš ty – měl problémy již od narození, takže pro Mimíska to bylo vysvobození … ještě že mají zdravou Jůlinku …
    Drž se a nesmutni Zlatíčko … Jůlinka jim to vynahradí …

    Na tu lékárnu se určo též juknu :o))) ha holky šikovné co my vše nenajdeme :o) – super kujíííííí
    Tak já už jdu též dělat něco užitečného, jenže mě tu nic dělat nenechají – takže pohoda to jistí … mějste se krásně ….

    #860110
    Anonym
    Host

    V prvni rade, bych chtela poprat Maje,ze uz muze odpocivat doma a at se do nemocnice vratis az ve svem terminu na porod.

    Dekuji za tip na ty tehotenske vlozky, taky jste vaham…byli mi doporuceny cerne Kotex na noc,jak tady psala cucaracha, tak uvidim jestli nebude nekde akcicka.

    Jinak jednorazove kalhotky maji v DM asi za cca 40 Kc/5ks, ale ty pry padaj,nevim zkusenosti nemam.Byli mi doporuceny takove sitovane s nohovickou,ktere se daji preprat a pouzit i vicekrat vypadaji takhle: http://www.svetmaterstvi.eu/cz-detail-296639-molipants-soft-vel-l-3-ks.html,ma je i Tena,zatim jsem ceny nezkoumala.

    Jinak jsem si taky uz poridila vlozky do podprsenky, zatim na ten zacatek takove obycejne babydream, protoze jsem mela moznost vyzkouset si od znacky Medela tzv. „sberac mleka“,je to takova umelohmotna vlozka do podprsenky a staci vzdy jen mleko vylit a vymit to. Maji to i jine firmy jako Avent nebo Farlin, ale ty byli takove nepoddajne a ty od medeli byli mekke,ze jste je ani necitili a hlavne nevideli:)

    A co se tyce tech podprsenek, takymi doporucovali at do zacatku nekupuju zadne drahe…ze si mam pred porodem koupit stejny objem pod prsy a jen o velikost nebo o dve vetsi (takze to CA je super tip…DIKY) az se mi prsa upravi, tak pak budu asi investovat do nejake lepsi,ktera mi ty nalita prsa udrzi:).

    Co se tyce monitoru dechu,ja uz jsem psala, ze si ho nejspis pujcim v porodnici. Jaky je rozdil mezi Nanny a Babysens, fakt netusim. Ale kamaradky meli spis Nanny, ale spis bude rozdil mozna v cene a nejakych sluzbach, ale to bude asi vse.

    Kubika je mi moc lito, je to hrozne smutne :'( . Alespon, ze maji Julinku.

    Jeste co se tyce tech nocni kosili nebo pyzam do porodnice. Opravdu jsem zjistila,ze kazda porodnice ma jine pozadavky. Jedna porodnice u nas je,ze vam nocni kosile k porodu i poporodu zapujci…jsou teda ale priserne…pripadate si v nich jak ruzovy slon, ale nekdo muze uvitat, ze si nemusi „nicit“ sve obleceni. Ja budu rodit v porodnici, kde nepujcuji k porodu a poporodu nic, takze vse musim mit sve. je dobre si to predem zjistit. Akorat vam po poporodu oblecou miminko do neceho co budou mit,takze se klidne muze stat, ze svyho kluka,budu mit pekne v ruzovem:D , ale jen co pak dostane clovek miminko do pece na pokoj, tak uz musi pro nej mit sve obleceni.

    Preji vsem hezky zbytek nedele.

    #860111
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky sem tady jen na skok .To víte mam toho svího doma jen úterního dopoledne tak si se mu musim patřičně věnovat.:) . Cuco To je hrozný s tim maličkym,normálka sem to obulela jak sem si to přečetla:'( . Jinak holky držte mi na zítra palce v 9,15 mě čeká rozvodové stání a jestli nebude soukyně padlá na hlavu tak mě rozvede hned.Zatim ahojky a pohlazení mimískům do bříšek.

    #860112
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Majo to je dobře že Tě mohli pustit domů.Tam Ti bude stejně nejlíp.

    #860113
    Anonym
    Host

    No nějak jsem to tady početla. Ale nejvíc mi utkvělo, že Kubíček umřel. Chtěla jsem se tě na to Jíťo právě zeptat, jak to s ním vypadá. :'( Je blbý to říkat, ale mají Julinku. Jinak by to bylo ještě horší, aspoň myslím.
    Evíku, drž se. Toto jsou starosti na ho… 🙂

    #860114
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, moc díky za vaše slova! Máte všechny pravdu, zaplaťpánbůh za to, že mí přátelé mají Jůlinku a ještě Kryštůfka – tomu je rok a 3/4. A Jůlinka je moc hodná, kamarádka říká, že je za odměnu:) . Tak to nesou hrozně statečně.

    Evíku,ať to zítra proběhne hladce u soudu, ráno si na tebe vzpomenu!

    Já mám zítra dopo taky lítání po úřadech, ale odpo se natáhnu u kosmetičky na hodinku a tam se pěkně zrelaxuju:) .

    Dobrou noc všem!

    #860115
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Zdravím takhle navečer, holky

    pročetla jsem, jak jste šikovně hledaly a díky moc za tipy. Teď jsem na něco koukala a je to supr, hlavně ty vložky za ty ceny, asi se tam juknu…zkusím to teda v lékarně, jestli a za kolik by je měli, a pak kdyžtak objednám.

    A připojuju se…je to hrozná zpráva:(((, ale jestli se měl maličký trápit,. je to pro něho vysvobození a má se teď už líp… snad je Julinka udrží nad vodou.

    Jsem už dneska utahaná a trochu zničená (unavená , naštvaná a smutná) z našeho obýváku…zabarvovali jsme tu nějaké dodělávky a mě z toho picne…tapety stály dost, ale výsledek stejně není ideální, takže jsme museli někdy podlepovat a teď dobarvovat bílou, kde prosvítala plvodní barvička. Tak jsem z toho taková nijaká, že to není takový jaký mělo 🙁

    #860116
    Anonym
    Host

    Cuco, tak nakonec jsem si též objednala z lekarna.cz … ehm jsem udělala taky nákup za 1500,- … jelikož jsem si všimla, že mají i kosmetiku avon a oriflame, a tu já moc ráda :)))) takže oki, tohle už máme vyřešené :o)

    Hruštičko, to je mi líto, že to není podle tvých představ, ale snad s tím ještě něco provedete, a neboj já tohle znám moc dobře … též jsme řešili jeden problém v bytě a taky nedopadl podle mých představ 🙁 … ale už jsem si snad aj zvykla … a v budoucnu to stejně předělám k obrazu svému :o)

    Tak už opravdu nemůžu ležet na zádech … né jako že bych na nich spala – to já neumím, ale teď třeba u TV, nebo s notasem na bříšku … jak Natálka tlačí na tu dolní dutou žílu … tak jako fakt docela bolest … takže už to nebudu pokoušet …

    Zítra poradna ve 14 h … tak se moc těším, papa a brou nocku maminky, pohlazení pro Mimísky :o)

    #860117
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Dobré ranko, spolutěhulky 🙂

    Majo, jsem včera zapomněla, super, že jsi doma…hlavně se pořádně šetři!!! A na poradně tě zkontrolují a bude. Hlavně ať je vám oběma dobře. Jak se cítíš? Fajn, že byl kamarád po ruce…ještě že jsou:)

    Jinak holky, jste víc pro ty sí´tované poporodní kalhotky nebo bavlněné? Máte už nějaké vyzkoušené? Je pravda, že vzduch určitě pomůže hojení, ale představa, že budu v síťce je taková zvláštní:)

    #860118
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Teď nevím, kdo to přesně psal – jsem na tohle hrozná, omlouvám se – ale dnes ráno jsem si šla v půl šesté pro jogurt, protože jsem měla hlad a nemohla kvůli tomu spát:D Jsem v klubu buzení se hladem:)
    Teda taky tam hlučelo nějaký auto…takovej rachot, to muselo probudit celou ulici…my jsme teda v přízemí a máme otevřenou ventilačku, protože jinak by bylo pro mě málo vzduchu a moc teplo… Tak jsem si říkala, že doufám, že si malá zvykne a nebude ji to budit:(

    Pěkné ráno všem a ať je všechno v pořádku v poradnách, kdo vyrážíte!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,846. až 1,860. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist