Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,861. až 1,875. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860119
    Anonym
    Host

    Ahoj holky
    Včera jsem se sem nedostala,protože mě šíleně bolela hlava a pak se mě i dvakrát spustila krev z nosu,tak nevím co to má znamenat.Trochu se bojí a navíc pohyby jsou jen trochu.Tak jsem včera
    celý den ležela.
    Holky díky za tipy na stránky ohledně vložek a jiných věcí,mě nebaví takhle hledat na internetu a navíc jsem antitalent na PS.
    Majo je dobře,že jsi doma z nemocnice,po psichické stránce to je lepší.A když budeš odpočívat tak to bude určitě v pohodě.
    Toho chlapečka je mi moc líto ale jak píšete,že by se trápil…..Ale pro ty rodiče to musí být krutý,ještě že mají další děti a musí fungovat dál.
    Evíku ty máš takovy starosti a to si máš krásně užívat těhulkování,někdy to holt nejde.Ale vše bude v poho.
    Holky já vám závidím to sluníčko,tady bylo včera pod mrakem,jestli vykouklo jen na pět minut tak to je moc a dnes hrůza mlha,chodníky kloužou a silnice taky.Když jsme šli s Vojtou do školy tak se dvakrát natáhl,já jsem to naštěstí ustála.
    Tak se mějte pěkně a ať se mimiskům daří dobře.

    #860120
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčátka!

    Tak jsem zvládla téměř vše vyřídit po úřadech a na bance. Jen jsem si jaksi zapomněla vzít rodný list Danulky jak jsem šla vyřizovat nahlášení trvalého pobytu a žádost o novou občanku:@ , tak tam kolem poledne půjdu ještě jednou, než vyrazím vyzvednout cárorku ze školky. Ať to mám za sebou.
    Fotky stojí už 170Kč- průkazový to je síla, já žila v představě že je to kolem 100:S . Jsem asi z levnýho kraje (no naposledy jsem si nechávala před 7 lety dělat občanku po svatbě takže to prostě vylezlo takhle…). No hlavně že už jsem nahlášená trvale bytem tady ve městě kvůli tomu zápisu, co bude v 1. polovině února. Aby pak nedělali problémy i když tam vlastně půjdem jen formálně vyřídit žádost o odklad.

    Vzpomněla jsem si na Evíka, že zrovna má to rozvodový stání. Doufám, že jim to nekomplikovali a rozvedli je rychle. I tak to je jistě nápor na nervy.

    Káťo u nás je krásně už druhý den, ale jak mělo být pár stupňů nad 0, tak se zase sekli, ráno mrzlo fest. Smekalo to taky dost tak si musím dávat majzla, když ráno odvádím Danulku do školky, nejvíc to smeká na přechodech hrůza.

    Ve městě jsem skákla do sekáče jen tak mrknout co tam mají už jsem tam asi rok nebyla. A pokud budu potřebovat ještě nějaký věcičky, tak tam asi zavítám a dokoupím, mají i pěkný polodupačky – po pár korunách. Ale včera mi tu tchyně nechala tašku s dalšíma věcičkama, taky už nošenýma, ale jsou krásný – neutrální barvy a kamarádka mi má taky brzy přivézt tašky ať se tím prohrábnu, co by se nám hodilo. Má i klučičí po starším – Kryštůfkovi a něco už je malé i Jůlince. Tak nového už asi nebudu pořizovat nic, to až se mimísek narodí tak jen když bude akutně něco zapotřebí.
    Musím teď pošetřit korunky, protože ještě není vyřízený ten prodloužený rodičovský příspěvěk – dnes jsem byla v kanceláři posudkové lékařky – nesla jsem tam jednu potřebnou zprávu od ORL lékařky a sekretářka mi řekla, že už to je asi nejspíš od nich pryč dole na Úřadě práce, ale konečný verdikt neví, tak se tam musím znova tarabit zač. př. týdne. Končí mi to 31.1. tak abych za únor v březnu nesplakala, že mi nic na účet nepřišlo:( . V případě, že to nestihnou tak s tím nic nezmůžu, v případě že mi to zamítnou musím se registrovat kvůli 2 měsícům na Úřadě práce jako nezaměstnaná a až se mimi narodí, tak budu mít tu rodičovskou na mimčo. Ach jo, tohle lítání už mě nebaví.
    A to jsem někde asi nejspíš na pohotovosti vytrousila Dančinu průkazku VZP, tak musím i tam zajít pro novou. No za neopatrnost se holt platí…

    Tak se holčinky mějte, krásný den a ať máte samé dobré zprávy od Dr. z poradny!

    #860121
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,

    Hruštičko – ty kalhotky určo síťované – jednorázové, dělají i takové lepšejší, že to není vysloveně síťka a nepadají, stačí pokouknout … ale přes bavlněný by se to určo tak hezky nehojilo …
    Normálně vám závidím to buzení hladem :o))) to je hezký, takhle má vypadat správné těhulkování :o) … to já jsem opatk 🙁 … njn

    Káťa – tady bylo ráno taky mlhavo tak nějak ošklivo, ale už se to zase vybralo a je hezky … už proklouzává i sluníčko ven … tak jen tak dál, pořád vyhrožují, že bude jaro a léto dlouhé, tak to jsem zvědavá :o)))) vždycky toho naslibují a pak skutek utek :o)

    Eviku – doufám, že ti rozvodové stání uteklo a hlavně, že ti nedělali problémy a jsi zase svobodná … určo dej echo co a jak … držíme palce :o)

    Cuco – teda ty jsi zase měla lítáního … ale jsi šikulka vše jsi vyřídila … až na ten rodný list :o)))) já na něj taky zapomněla když jsem šla sepisovat otcovství na matrice, tak jsem si plácla přes hlavu, že jí mám pěkně děravou – no a šupajdila jsem zase domů pro něj :o))) no ještě že jsem ho měla tady u rodičů a né doma :o) …
    Držím palečky ať ti výjde ten prodlouženej rodičovskej příspěvek, ať to máš trochu jednoduché … to lítání na úřad práce – není o co stát … též jsem jako nezaměstnaná a musím tam každý měsíc a to se jim tam vždy jen podepíšu a jdu … ale čekat tam musím … hrozné … poslední návštěvu mi řekli že měsíc před porodem … zaplaťpánubohu, že tam nebudu muset lítat i v termínu porodu :o) … ufffff
    Jinak já už oblečení pro Mimíska též nekupuji … zase jsem opět tady dostala 5 igelitek … já už to nemám ani kam dávat doma … přebalovák plnej … skříň zatím nemám, takže to mám u sebe ve skříni a to plno věciček mám v dětském pokoji na zemi ve velkých taškách, ani kdybych chtěla, tak to Natálka neunosí prostě … takže už fakt nic nekupovat … maximálně podle počasí jak bude v dubnu nějakej fain komplet do porodnice – kdyby náhodou byla zima, tak mám overálek chlupatej sněho bílej … nádhernej … ale jestli bude teplo … tak ještě něco koupím, ale to je max. víc už nic :o) v obchodech budu chodit se zavřenýma očima ať ty prďolácké věcičky na mimísky nevidím radši :o)
    JInak s těma průkazovýma fotkama … jsem tedy taky mimo … měla jsem za to že max. 110,- kč … hmmmmmmmmmmmm tak to jsme zaspali dobu … :o) … njn staré dobré časy 🙂 …

    Tak k obídku dneska máme rybičku … pstruha a lososa na přírodno na máslíčku se zeleninou a s brambůrkama … tak to si zase dám :o))))) Tak přeji všem dobrou chuť k obídku, hlavně pak Mimískům …
    Pak se ozvu jak dopadla poradna a kolik už Princezna má g :o) … krásný dník přeji :o)

    #860122
    Anonym
    Host

    Hruštičko,to jsem byla já ta hladová 🙁 A dneska zase…pravidelně už třetí den se budím ve 3.28h a mám hlad,dneska jsem si teda už musela kousnout do chleba,protože to nešlo….a stejně jsem neusnula….zabrala jsem až před šestou a v šest vstávala přítel do práce,tak paráda,protože já měla budíka na sedmou a pak už smaozřejmě neusnula….tak jsem dneska v práci jako mátoha.Ale zítra mám volné dopoledne,tak budu odpočívat.

    Holky,dneska jsem začala řešit nástup na mateřskou a hlášení to v prcá a tak nějak nevím co a jak.Budu asi muset za naší účetní (do čehož se mi nechce,protože umí být pěkně protivná). Nemohly byste mě některá připravit co mě čeká?:) Nebo stačí přijít a říct,že toho a toho nastupuju na mateřskou?
    Díky

    Ať všem dopadnou dobře poradny a Evíkovi to stání…..Cuvo-mně běhání po úřadech ohledně změny trvaláku čeká v únoru 🙁 a taky ohldně otcovství,takže moc díky za poznámku,že potřebuju rodný list,protože ten mám samozřejmě úplně doma…ještěže tam příští týden jedu,tak si ho nesmím zapomenout vzít

    #860123
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte, tak si píšu tři dny áčko, fakt nebyl čas :S Vidím, že to ho přibylo moc! Jdu dočítat. Čekala jsem kamarádku s malou, že dojedou na návštěvu a představte si, psala mi že nic, že neodjedou, že měly nehodu, tak jsem doufala, že se jí jen malá pokadila v nákupním centru, protože voalala, že se ještě staví něco koupit a za dvě hodiny, což bylo teda neuvěřitelně dlouhé, mi napsala, že do nich vlítl borec, když dávaly přednost sanitce 🙁 :'( Tak se cítím strašně, chápete… Hned jsem jí psala, chtěla jsem jí volat, ale to mi bylo blbý, kdyby ji zrovna vyšetřovali.. Psala, že jsou o.k., jen že budou na pozorování v nemocnicci přes noc. Aničce je dva a půl roku a Petra je ve 27. týdnu těhotenství!!!! Mám o ně takový strach, snad to bude všechno dobré, miminko prý kope, UTZ dobrý, čípek drží. Musela jsem to ze sebe dostat… :'(

    #860124
    Anonym
    Host

    Rybízku,to je strašné…..držím palce aby vše dopadlo dobře,ale jestli jsou jen na pozorování,tak to bude o.k….neboj se 🙂

    #860125
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    zase nestíhám. Včera jsem se sem vubec nedostala, pekelně mě opět chytly záda, nebyla jsem schopná vylezt ani z postele.
    Dneska mě pěkně namíchli s autem, mělo být hotové už v pátek, to mi volali že bude v pondělí a dneska volali, že bude nejdřív v pátek, že musí vyndat celou nádrž a rozebrat řadící páku. A to jsem si myslela, že když koupíme uplně nové auto, budu od tohodle aspon ty 4 roky ušetřena!
    Do toho ted ještě ty záda, a cestování autobusem, to mě asi dorazí. Jsem zvědavá jak to v práci vydžím do konce unora, abych nedopadla tak, že si radši vezmu dovolenou.

    Cuco: Ty jsi teda šikulka, já bych na tohle lítání už asi neměla sílu.

    Holky v pátek jsme koupili novou palandu do pokojíku a o vikendu se chystáme na montáž, zároven už přivezeme postýlku a přebalovák, už aby to bylo:)

    Rybízku: To je hrozné, držím palce at jsou všeichni 3 vpořádku !! Poslední dobou je toho zase nějak moc.

    verunko: Já už jsem to taky řešila. Naštěstí máme suprovní učetní která mi se vším poradila 🙂 Dr. Ti měl do prukazky napsat přesně odkdy dokdy mužeš na mateřskou nastoupit, Ty si podle svého uvážení mužeš vybrat den. Ten potom řekneš dr. a ona Ti k tomuto dni, vypíše papíry které odevzdáš učetní.
    Jo a nevim jestli to víš. Ale máme nárok na dovolenou po tech 28 týdnů mateřské, takže to Ti po uplynutí zaměstnavatel vyplatí 🙂 To jsem se dneska dozvěděla a učetní mi sama řekla, že mi to bude hlídat:)

    #860126
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    verunko: Kdy vubec na tu mateřskou nastupuješ?

    #860127
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Baru, já mám zkušenost jen s Babysens, ten se mi líbil, právě díky dvoum podložkám, jelikož mimi pak cestuje a nemůže to začít houkat jen tak, když se posune z jedné podložky pryč.. dýchání zachytí ta druhá…
    Jity, focení bylo opravdu parádní!!!! Bude to fakt památka! Krásnááá 🙂 Tak běž ještě taky, stojí to fakt od profíka za to, nebudeš litovat! Kamoška mi furt hecuje, ať si nechám jednu větší a dám ji do rámu, třeba do ložnice, jsou totiž i takový intimní, některé na FB vůbec nemůžu dát :$ Moc jsem nepochopila, jak ti přestala fungovat kosmetika Seba med? S „ropnou“ Niveou ani nestraš! Používala jsem ji na Karolínku, než jsem přešla na Saloos. Prací vložky do podprsenky vůbec nezní špatně! Asi se po nich podívám, jednorázovky, totiž dost lezou do peněz, hlavně ze začátku, než se mlíčko ustálí… Je mi moc líto známých se synkem 🙁 A ty nad tím nepřemýšlej, stejně nic nezmůžeš, jen by jsi posílala miminku negativní emoce 🙁 Mojí soukromé učitelce němčiny zemřeli dva malí chlapečci cca půl roku po sobě, věk třeba 2-3 roky, tak to teprve musí být na mašli!:'( Takže ještě že se Julince daří dobře!!!! Držíme jim pěsti! Jaká byla kosmetika??
    Šári, co se týká podprdy, tak na velký prsa je prý dobrá Anita, pěkně drží 🙂 Já si ji kupuju teď taky, dneska jsem ji platila, sice 75 B, ale věřím, že mi bude i po porodu, já moc obdařená nejsem 😀 a nalití prsů je otázkou spíš dní, tak aby ti pak nebyla moc velká… Vložky seženeš v lékárně či drogerii, stejně jako jednorázové síťované kalhoty. Asi po pěti bývají.. Jinak fotečky super, dneska si jdu vybrat jaké nechám udělat na papír, ale jen z náhledů, jinak je k dispozici ještě nemám. Ad monitor.. taky si myslím, že rok 2005 a za 1000,- je dost drahý! :S
    Veru, já budu určo šátkovat, přišlo mi to nepřirozenější a u Karolínky úplně super, i jí se v tom moc líbilo, si v tom vrněla, jako ty tvoje kočičky, to by jsi musela vidět a slyšet to videjko 😀 Tak z dalších příspěvků se dočítám, že ses rozhodla taky pro šátek, super! 🙂 Veru, díky, snad budou holky v pořádku všechny tři!!!!
    Májo, tak vítej doma! A dávej na sebe prozor! 🙂
    Rady, myslím, že se monitor půjčovat nevyplatí… za půl roku dáš to, co za starší, který pak ještě prodáš.
    Holky, já už z vašich nákupů a sledování všeho začínám mít komplexy :S Nic nestíhám 🙁 Přes víkend jsem jen prala uklízela a taky vařila a myla nádobí :S Karolínka už nespí, takže taky zajímavééé Dneska jsem čekala tu kamarádku a takhle to dopadlo… tak doufám, že budou o.k.!! Jinak už jsem si dneska objednala kojící podprsenku Anitu. Jednu mám Mamma popy nebo jak, ještě po Karolínce, ale byla mi trošičku větší, doufám, že Anita bude sedět líp! Pak jsem si zaplatila z MMB tašku na kočárek, kterej ještě nemám 😀 a taky těhu pás, jelikož mě dost bolí záda, taky od Anity… takže ať žije Anita 😀 No a ostatní zase další měsíc, teď už mám penízky jen na kočárek. Musela jsem něco pořídit Karolínce ještě a peněženka není bezedná 🙁 , škoda! 😀
    Tak všem pohodu do bříšek, Evikovi rychlý rozvod a co jste byli na kontrolách, tak čekám od vás jen dobré zprávy!!!!! Za chvilku dorazí kamoška a vrhneme se do těch fotek, co budeme nechávat dělat na papír.. Takže pa pa a už si vás nesmím nechat takhle „utíct“ hrůůůza takovýho dočítání 😀

    #860128
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Veveriku a Verunko,
    ad mateřská… může se jít 6-8 týdnů před termínem, dr. vypíše papír, který si vezme účetní a na dovolenou je nárok hned, ale lešpí je si ji vybrat až po 28 týdnech, jelikož je jí víc, mě účetní poradila! Já nastupuju na mateřskou 4.2. Takže za chvíli 🙂 Kdo je teď na rodičáku, tak musí papír zase od účetní s nástupem na mateřskou poslat na sociálku a tím se odhlásit, aby přestali vyplácet rodičák! Nesnáším papírování. Teď jsem ještě dovyřizovala něco odhledně půjičky u ČMSS, doplatili jsme meziúvěr, tak svolení i inkasu na jinou částku. Furt něco… :@ A posílala jsem tři balíčky maminkám, co si u mne objednaly na MMB, takže jsem dnes poštu nakrmila snad 160ti korunama :O Ještě že tu roznáší holka od nás, tak do vedlejší vesnice na poštu nemusím, dám jí to doma, tak to je zase paráda
    Veveriku, to mě mrzí s autem, já ho tam vezu zítra, takže já se budu hroutit až ve středu :'(

    #860129
    Anonym
    Host

    Ahojky tehulky… jsem tu nova, teda v tomto vlakne… jsem se asi predtim spatne koukala, ze jsem nevidela spolecny termin v dubnu…
    My cekame malou Sandru Amelii, jsme v 29. tt, TP mame 7. 4. 2011. Je mi 31 let a Amalka je moje prvni mimi, loni v lednu jsem byla na preruseni zamlkleho tehotenstvi, tak je to nas pokladek. A jak s nama komunikuje, tak jsme klidnejsi 🙂 v patek jsme byli na 4D UTZ a podle fotky z porodnice je cela manzel… to je proste jeho klon 🙂 :D:D:D
    Od poloviny listopadu jsem na neschopence na rizikovem tehotenstvi, mela jsem problemy se zvracenim, ale bylo to kvuli kasli… ale ted to je par dni uz ok 🙂 tak jsem moc rada 🙂

    Minulou stredu jsme se dozvedeli na prednasce, kterou poradali z pripravnebo kurzu, kam chodim, ze neni jisty, jestli v tom dubnu, kdy budem rodit, bude otevrena porodnice, kde chcem rodit – v Havlickove Brode, tak je to super 🙂 ale snad jo… byli jsme i na prohlidce a libilo se na tam, tak snad to dobre dopadne 🙂

    Venku je tak nadherne, jak sviti slunicko… a nasi broucci, az se vyrodi, budou mit krasny vstup na svet, to uz bude jaro a bude to uzasny 🙂

    #860130
    Anonym
    Host

    ve1runko, mohla bych poprosit o poslani toho mailu od pani, co sije ty satky? mailto:dracek33@seznam.cz Dekuju moc, chci malickou nosit hlavne pri tom, kdyz budu neco delat, tak aby byla u me a u toho se pekne houpala, stejne jako to bylo v brisku 🙂

    #860131
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Akinko: Vítám Tě mezi námi. Máte vybrané krásné jméno. My máme taky Amálii jako jednu z mnoha našich možností:D

    Holky já ted začínám zvažovat, že misto puvodních plánovaných 6 týdnů nastoupim už 8 týdnů před porodem. Ted tady za mnou byla kolegyně, která nastupuje už za 14 dní, tak mě trochu nahlodala 🙂
    Jen mi řekněte, at nastoupim tak jako tak, pořád se počítá tech 28 týdnů? Nebudu potom nějak finančne stratná když třeba pujdu už tech 8 týdnů?

    rybízku: Tak to na Tebe ve středu budu myslet, já jsem z toho na prášky, auto mám přesně měsíc. Naštěstí bych za to teda neměla nic platit, ale i tak….

    #860132
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Huráááá děvčata sem již šťastně rozvedená oficiálně od 9,45hod:D . Akinko vítej mezi nás .Já sem 26+1tt tedy termín mám 24.4. Děvčata nemám zatím čas pročítat co jste sem psali ale večer nakouknu:)

    #860133
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Evíku: Moc gratuluji 🙂 Tak konečně zase svobodná:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,861. až 1,875. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist