Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,906. až 1,920. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860163
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak Vám musím hned ze startu pochválit fusaky, vybraly jste krásné a za super cenu:) V tech se určitě bude mimískům líbit. Taky si myslím, že je užijeme spíš až na podzim. Ale radší být připraven než potom překvapen:)

    Já jsem se koukala na včerejší program už v praci, první ordinace je tam napsána až přiští tyden. Tak asi v ukázkách věšeli bulíky:) Taky se na ni tším, sice je to blbina, ale hezky se u ni odreaguji:)

    Včera jsme konečně dostali z bytu starou postel z pokojíčku. Byl to teda pěkný oříšek, na podzim jsme dělali nové obložkové dveře a při vystěhovánvání zjistili, že postel dveřma neprojde. Pěkně jsme se u toho teda zapotili, ale naštěstí se futra nepoškodily, ještě to by nám tak scházelo. No a dneska nás čeká, přetočení koberce, složení nové postele a konečně přivezení postýlky a přebalováku:) Chceme to stihnout, ještě než znovu nasněží. Mimochodem v Praze právě začíná lehce sněžit:|

    Já jsem měla zato, že nánožník na hlubokou korbu je automatickou součástí korbičky? Já ho tam teda měla. Potom jenom přikoupím nánožník na sporťák, pokud teda vubec bude potřeba

    Rybízku: Auta jsou prostě věčný boj. Včera jsem si byla pro náhradní vozítko. Dostala jsem Twingo, musím řict, že je to teda drak, ale ještěže zatím jezdím sama, tam bychom se dvě nevěšly:)

    Včera mi zase neskutečně tvrdlo břicho, poprvé už jsem se naložila i do vany a musím řict, že je to snad první co zabralo. Začínám byt trochu nervozní, protože už i malou citím čim dal niž. V patek jdu na kontrolu tak uvidíme. Snad jsem zase jenom plašan:)

    #860164
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Veveriku,já jsem na tom stejně…taky mám pocit,že malou cítím níž a níž,takže bych chtěla do půlky února mít všechno přiúpravené a nachystané,co kdyby náhodou….nedovedu si představit,že by to měl všechno dělat přítel……ale možná ho jen podceňuju.Dneska jsem lítala po úřadech kvůli dani a začátkem února musím vyřídit matriku a otcovství a změnu trvalého bydliště 🙁 Joo,když se to sesype všechno najednou…..občanka mi končí 25.4. a termín porodu mám 12.4,tak snad mi ji vymění už teď a nebudou dělat cavyky.
    S tou Ordinací mě pěkně štvou,protože před Vánocema avizovali,že začne 10.1. a prd a nebude do konce ledna,tak ať mě neštvou….byl to náš hezký „rituál“ s chlapem a teď abychom koukali na nějaké blbiny 🙂
    Ani nevíte,jak se těším na neděli,bude to od nového roku můj první celý volný den…už aby to bylo …
    Od příštího týdne začínám chodit na cvičení pro těhule,tak se těším 🙂

    Zatím se mějte

    #860165
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    verunko: Kvuli jaké dani? My bychom ted měli podat dan z nemovitosti, budeme to dělat poprvé. Tak jak jsem koukala na ten formulář, mám z toho celkem vítr:P

    Já jsem vyřizovala změnu trvalého bydliště a občanku v říjnu, byla to celkem rychlovka, až jsem byla překvapena:) Škoda, že Ti to končí tak blbě, mohla sis tam rovnou nechat zapsat i dítě.

    Já myslím, že by to určitě zvládl, ale Ty budeš klidnější když si to hezky uděláš zavčasu sama 🙂 Proto taky chci co nejdřív přivezt postýlku a objednat povlečení, taky už se chci vrhnout na žehlení. To by asi manžel nezvládl, předpokládám, že by zavolal maminku, ale to bych nechtěla. Cítila bych se trapně

    #860166
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Tehulky,

    tak ja mam za sebou vcerejsi poradnu. Vsechny vysledky cukrovka, protilatky (mam B-) a buhvi co vsechno mam na vybornou. Malej je uz taky hlavickou dolu (doufam, ze uz tak zustane) a priste nas ceka zas velke mereni. Uz dokonce vim, kde ma nohy…a je to i dost citit, tak vam uz verim,ze to poznate…ja si nebyla porad dost jista.Dokonce se ted budi i ve stejnou dobu. Hlavne teda jeho nejvetsi pre zacina po desate vecer a pak kolem pate rano, tak jestli mu to vydrzi uz naporad, tak se teda v noci rozhodne moc nevyspim:)

    Spise co me vydesilo, byl papir co mi prisel od socialky „Hlaseni o cerpani podpurci doby v delce 180 dni“, ptala jsem se doktorky, tak ta mi rikala ze se me to uz stejne nebude tykat, ze to mam ke dni 18.2 a materskou nastupuji 21.2. Mate s tim nektera zkusenosti? Ja jsem v zivote nebyla na nemocenske az ted, kdyz jsem tehotna, valim si doma sunky uz od konce srpna…tak jen aby me pak nekde nevlacili po uradech:(

    RYBILKU bych pouzivala opravdu jen v havarijnich stavech, jak ja rikam. Jednou jsem si k ni cichla a to byl teda puch, ale mozna jsem jen moc citliva…to radsi zkusim 100 dalsich masticek nez dojde na rybilku:D , ale je fakt, ze ji moc doporucujou,ze je vyborna…ale ten smradek to je pro me moc.

    rybizku, mi se jdeme fotit pristi tyden v patek, tak se uz taky tesim. Bude nas fotit fotografka co nas fotila na svatbe, je to super baba, clovek si pripada jak kdyz ho foti kamaradka, tak doufam,ze si to taky uzijem a budeme mit alespon neco na pamatku.
    Uz mas ty jmena? Mam ti poslat kalendar s Vaneskou?<:o)

    Majo, urcite je dobre byt pripravena drive, kdyz ti hlavne „vyhrozujou“, ze budes rodit nejspis drive, ale urcite to nejak neprivolavej. Kamaradka taky mela nejake problemy ke konci, taky ji vyhrozovali, malej byl i dost nizko a nakonec ji museli jeste porod vyvolavat, malemu se najednou moc ven nechtelo. Tak budu drzet palecky at mimi v pupiku radne „dopeces“, aby ho nemuseli dopekat v inkubatoru.

    #860167
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Porodopis jdu napsat nejdriv za 14 dni, to doufam, ze vylitam i tu detskou lekarku.

    Ted me tak napadlo. Jak to tady mame v pomeru holky/kluci?

    Cucaracha to bude mit jako prekvapko…ta prekvapi nas vsechny:)
    Holcicku ceka sarka, rybizek, ve1runka a dal fakt netusim.
    Klucinu Ja, Hanulka, Evik ….

    Pochlubte se:) znovu,prosim.

    #860168
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    raduzko: Já myslím, že tady holky vedou. Já ji mám zatím na 98% tak doufám, že se to ještě nezmění:D
    A gratuluji k výborným výsledkům 🙂

    #860169
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    Veveriku,právě daň z nemovitosti..taky jsem ji vyplňovala poprvé…tak uvidím,snad jsem si to spočítala všechno správně..by mě zajímalo,za co jsou ti úředníci placeni,když si ty daně musíme počítat sami…za to,že ten papír někam založí?Hmm,dobrá práce 🙂
    Taky si myslím,že tady převažujou holčičky…zase bude málo ženichů 🙁

    #860170
    Anonym
    Host

    Ahojky těhulinky,

    ufffff to bylo příspěvků :D:D:D … jste se nějak rozšoupli, né? 😀

    Hruštičko – s gelem jsem psala já, protože s tím rodili 2 moje kamarádky a super … jedna se obešla bez nastřihnutí a druhá měla jen jeden steh … cena je kolem 2300,- kč …

    Já vůbec kurňas nevím na co jsem chtěla reagovat, normálně mi v tom těhotenství vypadává paměť, nebo je to tím, jak už jsem dlouho doma … hrozné :S
    Hlavně jsem zpitomělá pěkně, ráno mě totiž probudil telefon – mamka – ať jsem v klidu, ať si sednu … no jak ona takhle vždycky začne mám husí kůži … no a oprávněně … volala mi skrze to, že děda šel na kontrolu k doktorovi po angíně … a doktor mu zjistil šílenou aritmii srdce, tak na nic nečekal a volal mu rovnou rychlou do nemocnice :'( … no a mamce to akorát doktor zavolal – jelikož je to náš známý … no hrozný, mamka je teď 4 dny nonstop v práci od 9-21 hod … takže starosti, starosti, starosti a do toho doma psi … a já tady, ach joooooo, snad to bude dobrý … děda je strašnej štramák … letos mu bude 76 let, pracoval do svých 65 let … je strašně šikovnej, né jak ostatní důchodci, co nemůžou na nohy a pořád seděj u TV … to děda néééé, denně procházky, na pivčo si zajde … prostě super, tak doufám, že to bude vše O.K. a bude zdravý …

    Raduzko – s tím přečerpáním doby si dej pozor … já to měla loni … a pokud tvá nemoc bude trvat déle než 180 kalendářních dnů … i kdyby jen o pár dní … musí Ti pomoci tvůj lékař, u kterého máš vystavenou neschopenku … protože Ti napíše nějaký posudek, jak to s tebou vypadá … a ty to budeš muset hodit na sociálku … nebo rovnou by jsi musela k posudkovému lékaři jako já … takže se na to raděj zeptej jak to je svého ošetřujícího lékaře … aby pak nebyl problém navázat na to neschopenkou … fakt nevím, já to tenkrát ukončila na 3 dny a pak šla marodit s jinou diagnozou …

    Veveriku, já též cítím malou hodně dole, docela občas mě tak pěkně kopne, dozadu do břicha – asi do střev až se mi zachvěje z toho konečník :D:D:D … docela nepříjemnej pocit ….
    No a na ultrazvuku v pondělí byla hlavičkou už nakloněná dolů a zavrtaná pěkně, jenže dr. mi říkala, že se její poloha může ještě změnit … že má malá ještě čas … tak uvidíme …

    Rybilka – je pravda že děsně smrdí +o( +o( +o( ale dětští pediatři jí označují za NEJlepší … já jí osobně používat nebudu … fakt chci mít vše od nivei … takže i krém na opruzeniny mám …

    S ordinací to taky pěkně vypekli … taky na to koukám … docela fain relax .. i zasměju se u toho, občas prohodím, že je to naivní krávovinka … ale líbí se mi to :o) … už by jí mohli začít dávat :o)

    5 dní jsem měla od pálení žáhy pokoj !!!! … a teď od znovu a 3x horší – se zblázním fakt … večer jsem vůbec nemohla kvůli tomu spát, a nepomohlo mi ani mléko, ani rennie a ani podložená hlava … hnus tohle … už aby to skončilo … docela mě to nasírá … 8o|

    Tak se vám ještě pochlubím s postýlkou kterou jsem si už najisto vybrala … ale to byla fuška … nejdříve jsem jí chtěla objednat zvlášť … jenže pak jsem si řekla NE … kašlu na to bude to komplet se vším všudy a je to … jelikož už mi tchýně s tchánem hubovali, že jsem si jí ještě na 100% nevybrala … a ať si jí už objednám … tak provedeno, ještě večer až příjde ALeš z odpolední tak mu ukáži barevnou variantu, kterou chcu … doufám, že nebudou námitky :o))))
    http://www.batoleshop.cz/detail.php?zbozi=1606565 … doufám, že se v ní Natalince bude krásně spinkat … mě by se tedy spalo :o))))

    S vařením mi nemluvte … jsem úpe bez nápadu už … sama nevím co mám vařit … Aleš si poručil na sobotu a neděli – Hovězí znojemskou omáčku s rýží … O.K. … tu též miluji není problém, ale co budu vařit do té doby to fakt nevím :-(((( tak hoďte nějakou inspiraci, nebo se naštvu a budou zítra francouzské brambory 😀 😀 😀

    Hezký dník a pohodičku do bříšek …

    #860171
    Anonym
    Host

    Majo, už v únoru? No to je teda překvapení. 🙂 No uvidíme, nebudeme předbíhat. Jinak koukám, že pořizujete fusaky. Já teda ne. Ale je fakt, že jestli Majo budeš rodit třeba v únoru, tak ho použiješ. Nánožník na hluboký kočárek je přesně jak píšeš. Ale nevím, proč se tomu tak říká. Dřív jsme tomu říkali slída.
    Eviku, vidíš, dobře to dopadlo.
    Jinak koukám, že probíráte hodně ten gel. Šla bych do něho, kdyby nebyl tak drahý. Masáž hráze taky chci zkusit, i když účinky nemusí být jisté, ale jak psal Veverík, aspoň uděláme všechno. První porod jsem měla dlouhý, Nick nechtěl jít ven, furt trčel někde na cestě. 😀 No tak mám obavy i z druhého. Může být klidně stejný nebo horší. Není to vždycky tak, že další porody jsou rychlejší. A z hráze mám teda úplně největší strach, protože mi občas praskne kůžička na hrázi, myslela jsem, že se to upraví, ale občas se to stane. Tak mám strach, abych nepraskla ještě dřív, než miminko vůbec začne vykukovat. 🙁
    Veru, to cvičení ti závidím. Mě štve, že na té neschopence nemůžutu. Zkoušela jsem i fígle, ale oni chtějí potvrzení od doktora, takže je to pasé.
    Já taky holku – na 100% 😀 .
    Jinak Nick má od včera teploty, dnes měl už 40 a to mají jet v pátek s našima do Itálie na hory. Ale toto on má vždycky. Hory, dovča, tábor – tak je nemocný. Většinou mu to do 3 dnů opadne, tak jsem zvědavá. Chtěl by se lísat, chudáček, ale já moc nechci, ať něco nelapnu. Za celý těhotenství jsem neměla ani rýmu, zvýšenou teplotu, ani jeden jediný panadol jsem nevzala. Bez toho jsem přežila i tahání nervu. Tak uvidíme.
    Tak se mějte, mamky, krásně. 🙂

    #860172
    Anonym
    Host

    Raduzko, já chci dopékat jen do 35.týdne. Což je za tři týdny. Vzhledem k tomu, že jdu v pondělí zase do rizikovky a bojím se, že už si mě tam nechají, tak chci mít základní věci připravené. Přeci jen jsem tady naplavenina, svojí rodinu mám 200 km daleko a na tchýni se bohužel spolehnout nemůžeme. Manžel pracuje, cestuje, 3x týdně má trénink a asi by vše zvládl,ale byl by unavený jako kotě.

    Baruško, já měla původní termín 27.3, pak se to posunulo na 22.3. v nemocnici to přepočítali na 13.3., podle ultrazvuku ze 32.týdne to je 6.3. (vím, že ten nic nevypovídá) a můj nález odpovídá nějakému 35.týdnu, nebo spíš odpovídal, když mě propoušteli z nemocnice s tím, že se budeme snažit to udržet do 34.týdne, což mám za dva týdny, tak radši počítám i s pesimistickou variantou……ale od února do dubna si nic mimo město radši neplánuju:-)

    Šárko, postýlka je moc krásná. Nejsem příznivcem nebes a podobných záležitostí, ale ta tvoje je opravdu krásná i s těma doplňkama okolo. Držím palce s dědečkem. Prosím nemohla bys mi poslat seznam té kosmetiky od Nivea, kterou budeš pořizovat? Já mám zatím koupený jeden Sudocreme a místo olejíčku Excipial (nevím jak se to píše) a asi budu pořizovat něco na koupání, ale nevím co:-(

    Rybilku taky používat nechci. Zatím to vidím na Sudocrem. Fusak jsem radši koupila protože teď pro mě 1200 nic není a je mi jasný, že na podzim už to budou velký peníze, když bude začínat rodičák:-)

    #860173
    Anonym
    Host

    My čekáme taky holčičku 😀
    Jinak ten fusak od Emitexu je opravdu super – zrovna minulý týden u mě byla kamarádka, která ho dostali k Vánoců a jsou z něj nadšení – teď jsou malé 4 měsíce a je opravdu skvělej – dá se dát do autosedačku – v té kratší variantě nebo jednoduše prodloužit a dát do kočáru 😀 Opravdu se mi mooooc líbil, ale já ho teď pořizovat nebudu, až na podzim asi – uvidíme. Doufám, že ho v dubnu potřebovat už nebudeme! i když kdo ví, tady u nás dneska padal nejdřív déšť se sněhem a pak už jen sníh a pěkně se ochladilo, tak uvidíme 🙂
    Já jsem dneska nakoupila naší Terezce nějaké věcičky – ale už větší – dostala jsem tip, že u nás ruší jeden obchůdek a mají tam 50% slevy, takže jsem tam asi za 220Kč pořídila 7 věciček – no nádherných samozřejmě – mám z nich moc radost. A taky jsem v Tescu koupila hračku Lamaze. Takže jsem zase utrácela – no musím se s věcma krotit – dnes to byla výjimka! Potřebuju ještě kupu věcí okolo – plínky, vaničku a další – takže nejdřív to a pak blbůstky a oblečky 🙂
    Jinak mám pocit, že mě asi začíná zánět močáku – já na to bohužel trpím – chtěla jsem se dneska stavit u doktora, ale nebyl tam – tak uvidíme, jak to bude vypadat zítra. Ale nechci nic pokoušet, aby se to nevyvinulo v něco horšího 🙁 , takže asi doktora navštívím.
    Mějte se fajne, pohlaďte bříška!

    #860174
    Anonym
    Host

    Majiku – tak tu kosmetiku si prolistuj přímo na nivea stránkách … tam je přehled všech produktů … můžeš napísat na papír a pak je pokoupit normoš v lékárně, nebo ve větší drogérce např. Schlecker, Teta, DM … atd atd … odkaz máš tu co vše vyrábí pro nejmenší ….

    http://www.nivea.cz/Vyrobky/Pece-pro-nejmensi

    Moc krásně ta kosmetika voní, se těším … miluji vonící miminka :o))))

    Skrze postýlku … no já nejprve nechtěla ty serepetičky okolo, ale ukecali mě ostatní … a tady se mi fakt líbí, že je tam sakum prdum vše :o) … takže beru :o)

    Jinak k fusaku – já bych si ho osobně též ještě nekupovala … jenže bohužel pořád mě rodina uhání co ještě vše můžou koupit Natálce, tak jsem je všechny roztřídila co kdo může koupit … já vybírám oni platí … ať mají klidný spánek … udělali to takhle i u naší malé Terezky … takže Natálku jak říkají neochudí o nic … :o))) … no vysvětlovat jim nic nebudu a zakazovat taky ne :o) … takže fusáček bude schovaný ve skříni a vytáhnu ho na podzim, aspoň to pak pro mě nebude výdaj :o) ….

    #860175
    Anonym
    Host

    Baru,to je jasný, že se chce Nicky lísat ..abys to chytila a on se toho rychleji zbavil 😀 Tak se nedej! 🙂
    Šárko,všimla nevím,jestli jsem si dobře všimla,ale myslím,že jsme jediné dvě,kdo říká našim „miminkům“ jménem 🙂 A postýlku jsi vybrala moooc hezkou..takovou princeznovskou.
    Já jsem tedy taky nechtěla nebesa,ale asi si je nakonec taky pořídím…kvůli kočkám….snad je to odradí.
    Tak jsem dneska naznala,že bych se měla asi více šetřit….běhat v šestém měsíci asi není moc dobrý nápad 🙁 Uklidňuje mě představa,že za týden touhle dobou už budu končit svůj lednový maraton a bude to klidnější.

    #860176
    Anonym
    Host

    Ve1runko,

    jj všimla, ale např. Rybízek si není ještě 100% jistý jménem … Cuca bude mít překvápko a ostatní asi též ještě nejsou pevně rozhodnuti, ale neva jsou to prostě Mimísci :o)))

    A určo by jsi se měla začít šetřit … i když to tu tak čtu, tak lítáme všici … no ono nám to přestane, až to neudýcháme :o)

    #860177
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Baru,
    my čekáme Julinku 🙂
    a pro co je manžel? Adélka je pěkný, jen Adéla samo o sobě je takový tvrdý, to to většina jsem, než se nějak pozmění:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,906. až 1,920. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist