Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858444
    Anonym
    Host

    Ahoj všechny těhulky..

    četla jsem teď vaše názory k vitamínům. A chci jen říci, že já brala celé předchozí těhotenství calibrum i listovku a malá se narodila 3100g a 50cm. Takže naprosto normální mimčo. Já sama si myslím, že je to hodně dané geneticky. Pokud se u vás v rodině rodí velká mimča, tak je předpoklad, že i vy budete mít velké mimi a je jedno jestli budete baštit vitamíny nebo né. Já si zase říkám, ať to malé dostane vše co potřebuje a zbytek stejně vaše tělo vyplaví ven. A to podotýkám, že kromě vitamínů jím i hodně zeleniny a ovoce. Když jsem byla poprvé těhotná, tak jsem také slyšela názor, že po vitamínech se rodí velké děti…, ale řekla jsem si, ať je klidně velké, jen když bude zdravé:) to je můj názor a je na každém ať se rozhodne:)
    Mějte se krásně těhulky

    #858445
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte holky,
    nějak to teď nestíhám číst přes den a tak večer rychle přčtu, co jste která napsaly a snažím se reagovat 🙂
    Vítám tě Ladi a přeji klidné těhu a žádné nevolnosti!
    Veru, o pohlaví rohozduhe muž, tak když tak ty „za to nemůžeš“ 😀 . Já si celou dobu myslela, že pod srdcem nosím chlapce a když jsme se nemohli s maželem domluvit na jméně pro holičičku, tak jsme se rozhodli, žýe abychom nemuseli moc přemýšlet, že si necháme říct pohlaví a ono to bylo v sedmým měsíci už špatně vidět, ale řekli nám, že pravděpodobně holčička, tak začal nový maraton s vymýšlením jmen … 🙂 Pro kluka jsme měli původně tři verze a pro holčičku jsme se nemohli shodnout! A nakonec to byla holčička, tak radši vymýšlej 🙂
    Jinak co se týká vitamínů, u malé jsem brala Calibrum, stejně jako teď, do 12 tt. babyplan a pak mami, ale měl se brát 2x denně, ale já jsem ho brala ob den a malá měl amoc pěkné míry, tak ještě že jsem se nedržela dávkování! Měřila 51 cm a vážila 3500 g 🙂 Ale kdoví, kolik by jinak měla … Teď jím navíc listovku. Dneksa mi kamarádka řekla, že je její malá nemocná, že má nějak zmutované chromozomy a prý to je z důvodu, že nebrala kyselinu listovou, tak ji papejte!! Před devíti lety se to ještě, myslím, tak nehlídalo a doktoři to tak nepřipomínali, jako dnes.
    Baru, z Brna sice nejsem,a le od Brna, takže se považuju za skorobrňáka 😀 a ráda se s vámi uvidím, když půjdete na kávu … 🙂
    Bel, s tebou souhlasím, při prvním žádné zvláštní chutě a teď!? Od začátku chuť na kyselé, takže to byl ze začátku samý salát, okrukový, rajčatový atd. Ale už to ustává. Ale dost často se mi stane, že na něco mám chuť a než si to jdu nachystat, už to přejde… Ale rajčata frčí furt 🙂

    #858446
    Anonym
    Host

    Čao holky, zdravím tu novou Ladulu 😀 taky čekám třetí dítko.

    ….vitamíny beru jen mamavit obsahuje i listovku tak snad stačí 🙂 snažím se je brát každý den a jestli bude mimčo vetší??? …spíš asi řeči. Přece už nejsem nejmladší ( 35 ) tak ať je mimčo hlavně zdravé.
    Jinak mě dnes bylo dobře žádná nevolnost ty tabletky se závorem co jsem si včera koupila fakt super 😛

    …pěkný víkend mějte se krásně 🙂

    #858447
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahote maminy,
    taky si budu muset pořídit nějaké bonbóny nebo lízátka se zázvorem, dnes mě bylo špatně skoro nonstop celý ráno, dopoledne, až do odpoledne a bolelo mě i břicho. Vždycky mám takový blbý pocit, aby se něco nestalo! 🙁 Tak jsem radši ležela a jak se říká … poslouchala jsem své tělo 🙂
    Dopoledne jsem dostala mega chuť a Gothaj a jak jsem to nikdy v puse snad neměla, snědla jsem min 10 dkg a dva rohlíky, hrůza co to těhotenství se mnou tentokrát dělá 😀 I manžel koukal :O
    Co vy? Podělte se o své chutě … 🙂

    #858448
    Anonym
    Host

    Pekný večer mamče 🙂

    …rybízku moje chutě?…spíše se musím nutit jíst zatím jsem kilo schodila sladké vůbec po tom je mi špatně. Ted jsem večeřela pečené brambory v troubě a hodila jsem k tomu i špekáček…no moc zdravé jídlo to nebylo tak jsem si k tomu udělala rajčatový salát s bazalkou a zakysanou smetanou 🙂 dětem taky chutnalo.
    V pátek se známemu narodil syn mají dvě holky tak se mohutně včera zapíjelo <:o) no tísíc otázek proč nepiju pár lidičkám to tam došlo…se fakt nehodí nikam chodit :@ …no co už.

    …a jak vám daří se to tajit nebo to máte podobné 🙂

    #858449
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    hlasím se po víkendu. 🙂 Jsem měla o víkendu šoky. V sobotu a v něděli jsem opět špinila, tak jsem byla vynervovaná z toho. 🙁 Ale dnes jsem volala doktorce a ona říkala, že pokud nejsou křeče a není to čerstvá krev ( promiňte) tak je to normalní, že se nemám stresovat. Tak snad to bude v poho. Jak jste jinak strávili víkend? Mě to vedro ubíjelo. Nedělá mi teďka dobře. Předtím jsem zbožňovala 30tky a teďka bleee :O Jinak únava mě skoro už opouští, už nepotřebuji spát přes den, takže jsem spokojená. Ale zas mě trošku trápí žaludek, ale to vždy spravím piškotama a colou. Tak holky pište a pohlaďte bříška 🙂

    #858450
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    doufám, že se všechny máte krásně a nic vás netrápí:-) My byli o víkendu na výletě v Jižních Čechách a nějak mi to nesedlo. Přeci jen delší cesty autem nezvládám úplně nejlíp, takže tu romantiku jsem si neužila, spíš jsem jí přetrpěla.

    Mám takovej hloupej dotaz. Jsem v desátém týdnu a už nedopnu kalhoty (teda dopnu, ale jsem z nich celá otlačená a není mi 2x nejlíp). Přečetla jsem si, že v tomto týdnu by ještě nemělo být nic poznat. Nikde jinde než na břichu jsem zatím nepřibrala, ale jsem z toho nervozní…….jak jste na tom prosím vy? Pořád se cítíte stejně? Nechce se mi kupovat nic volnějšího, mám doma zásobu těhotenských džínů, ale v těch se mi ještě chodit moc nechce. Za 14 dní tu novinu chci oficiálně oznámit v práci a tak si říkám, že bych od toho 12.týdne začala nosit těhu džíny, abych se netlačila v běžném oblečení, ale zdá se mi to hodně brzy. Netušíte od kdy nevypadá moc hloupě či směšně když se začne nosit těhotenské oblečení?
    Díky předem za radu.

    #858451
    Anonym
    Host

    ahoj Májo,já myslím,že je to úplně normální.Mám to podobně,ale přijde mi,že je to spíš tak,že prostě to bříško nestáhnu tak,jak jsem stáhla kdysi a navíc jsem pořád strašlivě nafouknutá a „zacpaná“,takže si myslím,že je to v pohodě.

    My byli o víkendu na svatbě a ani jsem nevěřila,že bez alkoholu může být taky pěkná sranda :o) Nikdo mě tam moc neřešil,protože jsem tam příliš moc lidí neznala,takže bez stresu :o)

    A já a moje chutě?Moc moc moc baštím ovoce (což jsem nikdy nemusela),za to zeleninu trochu opomíjím a tak jak jsem milovala uzeniny,tak teď mi dvakrát nesedí :o(

    #858452
    Anonym
    Host

    Ahojík 🙂

    Majo já jsem na konci 8 týdne ,ale jsem taky dost nafouklá je to tak jak píšeš prostě to břicho nejde zatáhnot a u mě je to už 3 těhu tak to mám asi už hodně povolené.
    Kamarádka to ze začátku řešila kalhotama s širokou gumou dají se za pár kaček koupit u vitnamců 😀 a já si už taky pořídila 140 kč bílé dlouhé a černé tříčtvrteční a je to opravdu lepší než se tlačit do riflí co mě hodně vadí protože mám žaludek pořád jak na vodě. Já si myslím že to vynosím i po porodu 8-|

    #858453
    Anonym
    Host

    Raduš, díky moc. Zkusím se po nějakých takových poohlédnout. Přeju krásný den.

    #858454
    Anonym
    Host

    ahoj Majo, ja jsem taky v 10. tydnu a nafoukla jsem poradne, taky jen bricho. Nekdo to tak ma vlivem hormonu. Ja uz teda nedopnu nektere kalhoty par tydnu, v praci si toho hned vsimli, takze ac jsem to jeste nechtela rict, vsichni si to mysli. jsem drobnejsi postavy, tak je to na me hned videt. brisko tlacit nechci, takze taky planuju koupit nejaky kalhoty na gumu.

    #858455
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte všichni,
    tak se hlásím po delší době …
    O víkendu jsem uklízela a udělali jsme pár návštěv, tak nebyl čas.
    Tak nevím, u čeho mám začít.
    Májo, břicho se mi taky docela nafukuje, asi to ještě nemůže být vidět, ale já je nemám ploché ani od přírody, tak to bude na těhu vypadat o to dřív. Jsem na předposlední dírce u pásku na riflích, tak to vypadá, že taky brzy skončím na elastácích 🙂 . Četla jsem, že dělaho má velikost pomeranče, tak už to pomaloučku ven musí … 😛
    Raduš, mně se narodí asi rajče, jím je po kilech 😀 . Ty ze zahrádky nemají chybu! Na sladké taky netrpím, spíš naopak, jako ty. Ale co je u mne zvláštní, že jeden den něc o jím a druhý den, ne-li dřív, bych se z toho +o( . Nechápu …? Dneksa mi donesla sousedka obrovský ostružiny, tak jich taky padlo! Posílám tomu drobečkovi samý vitamín 🙂
    Bibi, snad bude všechno v pořádku! My byli v sobotu a ve neděli navečer na kolech, to mi bylo docela dobře, a pak jsem měla taky docela strach, ale dobrý. Nějak jsem se nehonila a pak jsem měla dobrý pocit, páč to je jediný můj pohyb po dlouhé době. 🙂 Teda když nepočítám vycházky s malou a psem.
    Jinak se mi dál daří tajit těhu a i když jsem si myslela, že každý tuší, tak asi ne. Dnes mi řekla švica, že se jede na podzim do termálů, jezdíme tři švice a kamoška, tak prý ne že budu zase těhotná jako před lety s malou, tak jsem se musela v duchu smát 😀 .
    Jen kolegyně asi tuší, páč když jsem u ní byla a to už jsem věděla, ale byla jsem v 5tt., tak jsem samozřejmně zapírala a řekla, že nevím, že to mám dostat, tak mi teď napsala mailík, jak to dopadlo s tím testem, že je hrozně zvědavá … Vyhla jsem se odpovědi, tak si myslím, že jí to došlo a největší sranda na tom je, že si myslím, že je taky těhu 🙂 . Takže to o sobě jaksi víme, ale nikdo nic nepřízná 😀 . I první děti, holky, máme skoro stejně zarás. Tak to musí ještě vydržet všichni, 1.9. jdu na UTZ a pokud bude všechno o.k., 5.9. máme rodinnou oslavu, tak to tam vyklopíme :O 😀
    Májo, co se týká nevolností v autě, zkus řídit, mě je totiž špatně, když neřídím … Teď máme jet na pár dní na chatu ke Zlínu, tak uvidíme 🙂 Bude chodit na tůry a zmání to samozřejmně taky neví, tak se musím tvářit jako by nic…
    Tak jdu odpočívat, zítra mne čeká brigáda. Pa pa. Mějte se všichni krásně i se svými poklady a děkuji za příspěvky, moc ráda je pročítám! 🙂

    #858456
    Anonym
    Host

    Ahojte všichni:)

    tak se po dlouhé době také ozývám a čtu si co píšete a myslím, že máme všechny stejné problémy:D Jsem v 9 týdnu a taky téměř od samého začátku mám nafouklé břicho, takže vypadám jako v pátém měsíci. U prvního mimi to na mě dlouho nebylo vidět a teď mě zkoumají pohledy všech8-|
    Myslím, že je lepší si vzít volnější věci. Už jsem na sobě měla i těhotenskou sukni… důležité je ať se mimi i já cítím dobře. Majo myslím, že vůbec nebudeš vypadat směšně v těhotenských věcech. Vždyť těhotenství je nádherná věc a proč se tlačit v úzkých kalhotech. Proč nedat bříško na obdiv, vždyť je plno holek co si mimi přejí a nemohou ho mít. Takže směle do toho 🙂 a pochlub se bříškem:P

    Bibi ještě vzkaz pro Tebe…. drž se určitě to bude dobré. Některé těhulky to tak zpočátku mají. Neboj se a mysli pozitivně. Mimčo je určitě v pořádku a ty se nenervuj a hlavně hodně odpočívej. Přejde to uvidíš a budete oba v pořádku. Držím vám palečky.:)
    Já jdu na kontrolu teď ve středu a budou mi brát krev a dělat různé vyšetření a zase uvidím mimčo na ultrazvuku a určitě dostaneme i fotečku. Moc už se těším. Cítím se dobře a tak snad i mimískovi je dobře. Jen je mi líto, že u té mé malé temperamentní holčičky nemám moc času myslet na miminko v bříšku 🙂 Takže všechny těhulky co čekáte první mimi tak si to hezky užijte, u dalšího si to tak již neužijete.:'(

    Holky tak se všechny držte a opatrujte se.

    #858457
    Anonym
    Host

    Ahoj kočky:-)

    Díky moc za info o vašich bříškách, už jsem klidnější a cítím se lépe. Nechápu jak se vám to daří tajit:-) Já byla dnes s kamarádkou na zahrádce v oblíbené restauraci a když jsem si objednala nealkoholické mojito tak se na mě naše oblíbená paní servírka mrkla, koukla na břicho a zeptala se zda jsem těhotná:-) Vzhledem k tomu, že jedu zítra na naší centrálu,kam jezdím jednou týdně, tak na mě padla depka v čem mam jít zítra do práce aby to nebylo tolik vidět:-)))))Chudák manžel musel obětovat jedno tričko. Ještě dva týdny a pak už to řešit nebudu….Docela se na to těším. Vždycky jsem se smála, když někdo stál před plnou skříní a říkal, že nemá co na sebe:-)))))

    Rybízku, z ničeho nic (nebo ze tvých příspěvků) jsem taky dostala děsnou chuť na rajčata a rajčatový salát, takže teď je baštím skoro každý den. Ty ze zahrádky jsou bezkonkurenční. A taky jsi mi dodala odvahu s tím kolem, jestli bude o víkendu slušné počasí, taky asi vyrazím….

    Tak všem přeju krásný večer, těm kdo jdou na kontrolu hodně štěstí….Dobrou noc

    #858458
    Anonym
    Host

    Přidávám se k vám, poslední týden v červenci se mi ukázaly // a podle poslední M mi vychází termín porodu taky na 1.4. Ke svému gynekologovi jdu zítra na potvrzení (to už mi asi běží 8.týden).
    Tak se moc těším, čekáme druhé – dcerka už je velká – je jí 5 roků a skoro 8 měsíců.
    Můžu s váma taky poklábosit?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist