Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,951. až 1,965. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860208
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčátka!

    Tak jsem dočetla co jste napsaly.
    Pizza byla výtečná, my si s Danulkou daly naši oblíbenou Con Spinati – je to s listovým špenátem, anglická slaninka, rajče, cibulka a uprostřed ještě volský oko. Mňam, fakt jsem si pochutnala. A daly jsme si s Dančou taky větší – 30cm. Ceny jsou tak nějak kolem 100,-, ty větší asi za 140,-.Ale to bychom nezvládly. Taťka si dal tuňákovou a babička šunka žampiony, ani jí taky nesnědla, tak si 1/2 nechala zabalit. Chtěla mi to tu nechat, tak jsem odmítala, že já na dnešek už mám k obědu vymyšleno. Bude bramborová kaše a sekaná.

    Evíku, včera jsem nahlídla i do těhulek hallooo, tak jsem si všimla příspěvku, že se narodila 1. holčička, jinak jsou asi samý kluci tedy.
    Já má termín 30.3./1.4., stejně jako Rybízek, přede mnou byla snad Haňulka, Maja. Tak uvidíme jak to nakonec ve finále dopadne. Já doufám, že nebudu přenášet, radši bych asi ten konec března bez nějakýho vyvolávání a tak. No ale poručit se nedá, že někdy si mimčo vybere samo a spustí vše, jindy musí trochu napomoct i Dr.

    Došly mi všechny balíčky co jsem měla objednaný, kromě toho z lékárny, ale dnes mi přišel e-mail i z tý lékárny, že to dnes předávají poště tak v pondělí ho mám jako na koni doma.
    Ta soupravička do porodnice je mazlivoučká, myslím, že jí pak využije po mimču Danča na panenku, je to 56/62 vel. tak z toho mimi určo rychle vyroste. Taky mi došla knížka od P. Fořta – Aby dětem chutnalo, je tam výživa už v těhotenství, pak mimča jak přecházejí na příkrmy až do školního věku. Docela dost zajímavé čtení, já ji měla půjčenou od kamarádky, ale vzadu je spousta receptů, tak se mi nechtělo fotit (doma došly barvy v tiskárně) a tak jsem si jí přes Mimibazar objednala už čtenou, není to na ní vidět a oproti nové jsem zase kilčo ušetřila.
    Taky mi došly kalhoty vyteplený na jaro od H&M pro Danulku hezky malinová barvička, nošení není vůbec znát, tak mám radost ze všech nákupů.
    Šárko mrknu na odkaz na ten vak, to mě zaujalo. Já bych ráda pak pořídila až bude pokojíček Danulky úplně hotový takový ten sedací válecí vak pro větší, bude mít velký pokoj tak abychom ho taky nějak zaplnili:D . Už dostala i od dědy takovou houpací síť – ono je to tedy plátno na zavěšení na odpočinek – v létě bude na zahradě a jinak jí to bude viset v pokoji.

    V sobotu jak se chystáme s Dančou na školkový karneval, tak se manžel pustí do malování, první bude chodbička s koupelnou, pak ložnice a nakonec obytná místnost. Jak nám v létě zateklo, tak se musí něco i přebrousit na stropě, zasádrovat a pak malba, bude to asi fuška. Ale už je to nejvyšší čas, babičky mi nabídly že přijdou uklízet tak toho využiju, že mi s tím pomůžou.
    Včera mě taky bralo v podbřišku, nevím zda to není tím, jak už mi pupík vystupuje a bunda zimní odstává, tak asi začnu nosit delší, sice je na šířku stejná ale aspoň trochu to pupík zakryje. Nerada bych nastydla – dole ať nejsou nějaký komplikace.

    Mějte se všechny těhulkovsky co nejlépe, pohodou do bříšek ať netrápí nějaký neduhy.

    #860209
    Anonym
    Host

    Ahoj holky
    Evíku neboj já tady budu trčet nejdýl protože termín mám až 25.4 a na UT je ještě o týden menší.Takže vy budete mít už všechny miminka u sebe a já se budu ještě strachovat jak to dopadne.A taky nevím co to bude.
    Rybízku já dělám kuřecí na nudličky přidám harmonie,nebo podravku a olej,potom orestuju,pak zapráším moukou a potom zaliju smetanou a nechám provařit.Když je to husté dám trochu mléka.Pak uvařím těstoviny.Na talíř dám těstoviny a přeliju masem s omáčkou,můžete se dát ještě nahoru uvařenou a nahkrájenou brokolici.Je to taková rychlovka a navíc nám to chutná.
    Včera jsem dostala velkou chut na langoše a tak jsem se do nich pustila,jenže v noci mě pak pálila žáha asi po tom česneku.
    Konečně už i u nás vylezlo sluníčko,tak půjdu se psem na procházku.
    Holky vy teda máte nákupní horečku aspoň se můžete kochat z nových věcí a těm co chtějí kupovat přibuzní tak jim to přeju,a je dobře že toho využijete protože těch věcí co je potřeba na miminko je spousta.
    Mějte se krásně

    #860210
    Anonym
    Host

    Šárko, ten vak je úžasnej! To se musí miminku na něm krásně lebedit:) . Natálka bude mít opravdu super poleženíčko pováleníčko!

    Káťo, já kupovala pouze soupravičku pro miminko do porodnice až si ho povezeme domů. Jinak nic nového už nenakupuji, mám docela dost věcí po Danče a jsou v tom i dupačky, které nosila moje ségra a já (takže některé jsou 45roků staré, ale pořád pěkné).
    Manželovi rodiče nám koupí kočárek a to je taky vše, takže já nic dalšího už nepořizuji.
    Postýlka je po manželovi, jen se musí obrousit a nalakovat co bych ráda koupila ale na to je čas, mantinel do postýlky – jak se prcci začnou přetáčet tak aby se o ty tyčky nebouchlo. Danča mantinel neměla tak ho chci pořídit aspoň pro druhé mimi. Jinak nemáme nebesa nic takového.
    Postýlka nebude přímo u okna, tak nemyslím, že by tam byl průvan.

    Tak jdu na tu brkaši ať je oběd hotový než se vrátí manžel s Dančou z logopedie. Zatím páček.

    #860211
    Anonym
    Host

    Ahojky spolutěhulky,

    tak začnu s Evikem … já mám termín 13.4. takže si počkám na Maju, Haňulku, Rybízka a Cucu … a pak snad do toho vlétnu já :-))) nevím jak je na tom Veverik a Verunka … se mi to tu tak motááááá a kord když nás tu je jak hub :o))) až to sem všici napíšou, tak to někdo seřaďte a jsem zvědavá, jak moc se to vyplní :o))))

    Eviku, Cuco – z toho vaku jsem úplně nadšená … naše malá Terka ho má též a jako miminko na tom hajala pořád, jelikož je to plněné těma EPS kuličkama, tak to nádherně drží tvar a krásně to drží páteř … dokonce dětská dr. říkala, že pro mimísky je to perfektní věc – sice trochen dražší, ale když si vezmete, že je to pak i pro větší dětičky do pokojíčku na válení, tak se to vyplatí :o)))) a na té stránce, co jsem hodina na FCB jich ta paní má mraky, různé barvičky, tvary i malé polštářky, no super, jsem nevěděla jakej si vybrat, tak jsem brala do oranžova, když Beruška bude mít vše do oranžova – postýlku, koberec atd :o)

    Rybízku – paní co Ti poslala olejíček zabalený v mikince to asi nemá v hlavince v pořádku … ježiš … koho by to napadlo, no doufám, že ti to půjde vyprat a že se ho nevylilo moc … Já balík z lékárny neviděla, přišel mě dom k rodičům, tak mi hned mamča volala a hlásila, že je všechno krásný a vše v pořádku :o))) takže super se těším, teď mi má přijít ten fusak a lampička do pokojíčku … PPL a pošta má ze mě radost 😀 … mladej kluk co jezdí s PPL, ten mi už ani nevolá a rovnou to přiveze, protože ví, že když mu nikdo neotvírá, doveze to k mamce na plavecký areál do práce :o)))) super s ním kšeft :o))))

    Jinak Vás holky lituji s tím tvrdnutím bříška – já to měla tak 2x … a jednou z toho to jako fakt bolelo, ale do rána to přestalo … a to co popisujete za bolest jako při menzesu … to neznám vůbec … zaplaťpánubohu … občas mi rejpne v tom vaječníku, ale to jen díky té střevní kličce, jak se mi to o sebe otře … ale jinak v pohodě …

    Těstoviny s kuřecím masem dělám stejně jako Raduzka … též je nezapékám … dělám zvlášť masíčko se zeleninou, nebo žampionama …. pak zaliju smetanou – přidám aj zakysanou … a servíruji zvlášť na talíř těstoviny přelité omáčkou :o) … včera jsem to zrovna dělala … ale s čínskými dlouhatánskými nudlemi 😀 … omáčka byla všude 😀

    Káťooooooooooooo … s těma langošema jsi mě nahlodala … jsem to tu pronesla před Alešem a ten hned MŇAAAAAAAAAM … udělej jeeee :o)))) taky je miluji – takové nezdravé jídla :D:D:D:D … ale moc dobré … takže je asi zítra nebo pozítří udělám k večeři … já osobně nesnáším česnek, takže já jen kečup a sýr :o)))) ty joooo, holky vy mi s těma jídlama dáváte, ale aspoň je inspirace :o)))) super :o)))) dnes k večeri udělám z listového těsta šneky s kuřecí debrecínkou a eidamem … taky moc mňam a šílená rychlovka, kord když se koupí to těsto už vyválené zatočené :o))) a Aleš se po tom může utlouci, takže super tip na večeři :o))))

    Barushko – ahaaaa, já myslela, že jedeš taky :o)))) nejdříve jsem si říkala, že jsi odvážná, ale cooooo, moje sestřenice jela na dovolenou na Maledivy v 8. měsíci těhotenství – taky jsme jí nadávali, jenže dovča byla zaplacená skorem rok dopředu a ona se tak šíleně těšila, tak jela s požehnáním doktorů …. jsme se za ní modlili aby přijeli obě dvě holky ještě 2v1 😀 taky bych si zalyžovala … minule jsem koukala tu na děti jak bruslí … jéééééé já zimní sporty miluji, ale neriskla bych je … jsou při tom krkolomné pády občas, takže radši si počkám :o) …. Doufám že Nikovi bude lépe a lépe … ať si to pořádně užije :o)

    Prozatím se loučím, ještě se během dne objevím … zatím papa – brou chuťku k obídkům a pohlazení po Mimísky :o)

    #860212
    Anonym
    Host

    Eviku, já mám termín 21.dubna, takže skoros stejně s tebou 😀
    Jinak mi taky postupně chodí balíčky s věcičkama – já teda většinou vše přes aukro – takže tento týden přišlo povlečení pro naši malou (jedno ještě čekám), potom sada do kočárku a včera jsme s babičkou objednali ještě soupravičku do porodnice 🙂 – vzala jsem taky raději velikost 62. Fotečky obojího mám na FCB (kdo mě tam máte), povlečení teda ne. Všechno je tak krásné, už se těším, až to bude Terezka mít na sobě a bude v tom ležet.
    Šári ten pytel je krásnej, ale jak jsem ti už psala na FCB, myslím, že u nás by byl problém s pejskem. Já jsem kvůli psovi zvolila dvě postýlky – jednu v ložnici a druhou v obýváku, protože nechci mít malou u země – zatím mám strach, co naše psíča bude na miminko říkat 🙁 Už je to 11letá fenka.
    Jinak koukám, že jídlo nás všechny spojuje – já jak jsem celý dny doma, tak pořád vymýšlím, co dobrýho bych si uvařila. No na víkend se těším, konečně se nám podařilo sehnat domácího králíčka – manžel od kolegyně v práci – takže bude králíček, br.knedlíček a zelíčko a špenát
    a polívka s játr.knedlíčky – to bude mňamka
    Jinak jsem včera zavítala k doktorovi – měla jsem takový divný pocity – od středy večer mě tak divně píchalo v břiše, i celou noc mě to budilo – tak jsem včera dopo už nevydržela nejistotou, co se děje a vyrazila k doktorovi – ale naštěstí je vše v naprostém pořádku – celou mě prohlédnul, UZ, na křesle, pohmatem, srdíčko i pupečník poslechl a nic neobvyklého nenašel – prý se princezně daří výborně 😀 . Asi je to tím, že se tam malá začala otáčet, tak že mě berou jako takové náhlé křeče – takže jsem dostala nějaké lepší magnesko – s vitaminem B6. No byla jsem ráda, že jsem jela a že mě uklidnil! Vzhledem k tomu, že jsem na začátku měla už problémy, tak bych nerada něco podcenila a hrála si na hrdinku a tím třeba ublížila malé. 🙂
    Zatím papa

    #860213
    Anonym
    Host

    Ahoj,
    naši to taky nějak neprožívají, ale oni nikdy neuměli dávat najevo city. 🙁 Taťka asi radost má, ale nic neříká, mamka se mě ani na nic nezeptá, jen když se vidíme, tak jí něco řeknu a nevím, jestli ji to vůbec zajímá, tak se pak pustí do debaty. A když jsem jim to poprvé řekla, tak kroutila očima. Asi že si na starý kolena pořizuju mimčo. Taky bych si to představovala jinak. Ani jsem s nima nemohla probrat ty svoje strachy a starosti na začátku. Ale je to přece jen lepší než na začátku. A vím, že až se narodí, tak to se budou moct rozkrájet. To vidím i u Nicka. Moje babička to úplně ignoruje. Ale ona je zvláštní. 🙂 Bude jí 82.
    Ty náměty na kuře s omajdou jsou dobrý. Kdyžtak sem tam něco napište.:)
    Jinak tu bolest jako při menstruaci mám právě při tom tvrdnutí. Fakt jak stah, trvá to já nevím několik vteřin a pak to povolí.
    Včera jsme nakreslili a poměřili přebalovák, tak doufám, že ho Tom včas vyrobí. Jezdí dělat na barák, ještě má brousit a lakovat postýlku a ten pult. No ale tak chlapi nemají zakrnět, že jo. Já jsem taky měla práci, domácnost, vaření, dítě. 😀

    #860214
    Anonym
    Host

    Baruško,
    je to jak píšeš – chlapi potřebují nějakou činnost, aby nezlobili:D . My toho máme i tak dost – kolem domácnosti.
    Já teď říkám – ještě nám zbývá něco přes 2 měsíce než se mimi narodí a manžel už za 2 měsíce? Jak to mám vše stihnout? Ale rekonstrukce teď stojí, začne se zase až na jaře – to podkroví tak nevím proč by nemohl o víkendech začít už na tý postýlce, taky s tím malováním. No musím vždy šikovně, aby to nevypadalo, že na něj tlačím. Teď jsem navrhla, že půjdeme s malou na ten karneval – takže bude mít doma vyklizené „pole“ a může se tedy začít s tím malováním.

    Dodělávám si lososa k tý brkaši na sekanou jsem nějak neměla chuť tak jdu na dlabanec.
    Dobrou chuť všem!

    #860215
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak jsem po dnešní kontrole, myslím, že huř snad ani dopadnout nemohla.
    Začínám se otevírat, děložní hrdlo mám jen 3 cm nad pochvou a malá už je nachystná jit ven:'(
    Takže jsem odedneška na nemocenské a musím jen ležet, nejlepší by pry bylo kdybych snad nechodila ani na záchod. Za 14 dní mám plánovanou KO, ale dr.řikala, že si myslí, že se uvidíme už dřív. Dostala jsem magnesko rozpustný ve vodě a nějaké čípky, které by snad měli trošku napomoct zavření. Nebo já vlastně ani nevím čemu…:(
    Jsem z toho hodně špatná, tak až se trošku vzpamatuju, dočtu příspěvky, tak se čiňte ať se pak doma nenudím:)

    #860216
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Pěkný pátek, těhulky!

    než to dočtu…včera už jsem nekoukala. Rybízku, já právě zapékám brambory, ale našla jsem ty těstoviny a zapekla je – v podstatě stejně jak dělám ty brambory. Uvařené těstoviny, osmahnout kuřecí nebo jiné maso (do těch těstovin jsem dávala s grill koření) a měla jsem tu pár žampionů a pórku, tak jsem to tam přidala. Všechno zamíchat, dát do mísy a přelít smetanou. Já měla kousek smetany na veření a jednu zakusanku,tak jsem to smíchala, promíchala do směsi a dala zapéct. Máme ještě na dnešek a je to dobré:)
    Takže je fuk, jestli zakysanka nebo tekutá, tu zakysanku můžeš naředit kdyžtak trochu mlékem aby se tam líp rozmazala a nebylo to tuhé:)

    Šárko, ty máš ten vak!!!:D To bude mit mimi radost, až se na něm pak bude válel….je úžasnej. Já na něj boužel teď nemám, jinak bych do něj šla taky. Ale třeba paní pak bude mít zase a malé ho pořídím, ať se tam poválí:) <:o)

    Jinak já mám zatím jeden termín a to je 19.4, nevím, jeslti mi řeknou ještě nějaký jiný, uvidíme 🙂

    Taky si to trochu sepíšu ty termíny, ať v tom mám přehled:) Jen tak pro zajímavost, hoky, kdo je tady kolem Varů? Vím, že Maja a trochu tuším že buď veverik nebo ve1runka?:)

    Jdu ještě dočíst, zatím…a dobrou chuť, kdo už máte obědový čas

    #860217
    Anonym
    Host

    Veverik,

    tak to je mi moc líto, ale věřím, že bude vše O.K. a Mimísek se ještě umoudří a nebude chtít ven … má ještě čas … dodržuj hlavně klid na lůžku, opravdu to pomáhá – sama jsem zažila … držíme palečky ať je vše v pořádku …

    Holkyyyyyy se musím pochlubit … právě jsem udělala zase kauf jak blázen !!!! …. úplně nový monitor dechu Nanny jednu noc použitý, v záruce … za 750,- Kč … já jsem tak šťastnááááááááááááá … super v pondělí mi paní pošle dobírkou :o)))) ufffffffff tak já už mám snad vše :o))) no jsem strašně moc ráda :o)))))
    Huštičko … jj s vakem jsem též nadšená … to bude váleníčko :o)))) super :o))))
    Jdu se chvílu natáhnout, nějak mě bolí záda … zatím papa

    #860218
    Anonym
    Host

    Veveriku, to je mi moc líto. Ale určitě to není tak tragické, jak černě to vypadá. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Dělala ti paní doktorka cervikometrii? A jaké hodnoty ti napsala do průkazky? Já když skončila v nemocnici se stejnou diagnózou, tak mě všichni uklidňovali, že dokud dostávám jen kapačky magnézka a k tomu utrogestan a diazepan, že to ještě není tak hrozné. Navíc gynekolog mi naměřil úplně jiné hodnoty v ordinaci a úplně jiné v nemocnici.V kolikátém jsi týdnu?Mě přijali ve 29.tt a dnes jsem 32+5 a držíme se. A nález, který se zdál jedné lékařce špatný se druhému lékaři líbil a poslal mě s ním domů s neomezenýma vycházkama. Mrkni na názory pana doktora Kouckého na http://www.porodnice.cz, ten odpovídá na spousty dotazů se stejnou problematikou a to co tvrdí skoro vždy je, že ležení nezabrání předčasnému porodu.
    Moc držím pěsti, aby to u vás dopadlo co nejlépe.

    #860219
    Anonym
    Host

    Hruštičko, myslím, že i Evík je z okolí Varů. Uděláme také nějaký sraz? 🙂

    #860220
    Anonym
    Host

    Jejdamane, Veveríku, copak to robiš? Pěkně hajej.

    #860221
    Anonym
    Host

    Veveriku, též si myslím co Maja – sice Tě to jistě rozhodilo, ale věz že to tak hrozné není, když jsi doma.
    Moje kamarádka, která měla termín kolem konce listopadu tak od zač. října jí Dr. strašil jak předčasně porodí a nakonec přenášela do 15.prosince. Takže dodržuj ten klid doma, nic těžkého nezvedej a bude jistě vše v pořádku. Já mám už někdy pocit že tu doktoři jsou jen od toho aby strašili těhulky. ach jo.

    Šárko, tak to jsi udělala super kauf to Ti tedy povím! Máš asi štěstí, že když něco sháníš tak se zrovna nabízí co potřebuješ a ještě k tomu za takový slušný peníz!
    Mě volal pán z pošty, že má pro mě balík (přitom mi teprve ráno přišel mail z lékárny.cz, že to předávají dopravci) jestli mě zastihne doma. No zastihne, jen bez penízků, nemám u sebe takovou hotovost:( . Tak až zítra tam asi sjedem autem, nevím jak to bude objemný, ale asi docela dost, tak kdybych šla péšo, abych se s tím někde nevymázla. Tak si zase budu moct pak odškrtnout ze seznámku co už nemusím kupovat. Věci do porodnice už teda budu mít snad kromě košile vše. Jo a ubrousky mi ještě chybí, to koupím v DM, asi 4balení,mám od kámošky slevový kuponek tak ho využiju. Do porodnice ty vlhčený ubrousky mít musím, pak už se je budu snažit nahrazovat jen bavlněnýma s tou micerální vodou od Biodermy, nebo olejíčkem Medvídek od Eoné.

    Mám hroznou radost, manžel dovezl objednaný vysavač od Rowenty, tak jsme s Danulkou už stihly krásně uklidit obývací místnost, je to úplně super, i sedačku jsme si hezky vysály:D . Máme parkety a trošku se nám místama rozlezly, tak ty spáry mi starým vysavačem nešly moc dobře vysát a teď je to pohodička. I pak kvůli té odsávačce hleníků to bude fajn.

    Tak jdu si dát slabý kafíčko a budu relaxovat, tedy až dám ještě vyprat manželovo pracovní oblečení. Zítra nás čeká ten karneval, Danulka už má připravený kostýmek – turecké princezničky. Doufám, že nás čeká další pohodový víkend a všem přeju to samé!!!

    Pa pa pohodu a klídek a žádný potíže mějte se holčiny!

    #860222
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Taaakže s jídlem jsme na tom všechny stejně…jojo, láska prochází žaludkem a já si ho ráda udelám si sama…přesně, jak jsem doma,tak vymýšlím, co uvařit, upéct a tak 🙂
    Noo langoše jsou opravdu dobrý nápad

    Šárko, ty šneky z listového dělám dneska, protože zítra jdu na takovou minikonferenci pro ženy, tak donesu nějaké občerstvení. Taky je miluju, je to bomba!!! A všechny kolem mě to zatím taky nadchlo.

    Veveriku, to me mrzi,jak ti dopadla kontrola, snad to všechno zabere a když se zklidní tempo, tak tam ještě prťousek vydrží!

    Petspi, já bych se koukla…ale nevím, jestli tě mám na FB. Kdyby ti to nevadiilo, přidej si mě – Irena Targoszová 🙂

    Majo, to bysme mohly,viď 🙂 Ty jsi taky na FB nebo ne? Mám v tom binec:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,951. až 1,965. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist