Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,996. až 2,010. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860253
    Anonym
    Host

    🙂 rybizku, proti bolestem zad ti nic zaruceneho neporadim. Chodim 2x tydne cvicit na tehu cviceni a jednou mesicne na tehu masaz, ale stejne se zada obcas pripomenou.
    Vcera jsme byli s manzelem v Praze a jak jsem sedela neco pres hodku v aute tam a zpatky, tak se zas pekne prihlasili a ja zas tady uz druhy den skuhram. Snazim se posilovat zadove svaly gumou na cviceni, pak se tady valet po mici, manzel me uz dokonce i trochu masiroval, ale musela jsem si tam neco pekelne skripnout, protoze me z tech zad boli hlava a dokonce spodni zcelist:'( . No zitra jdu zas cvicit, tak doufam, ze se to zas nejako odblokuje…a kdyz ne, tak se objednam zas na tehu masaz.

    Jinak blahopreji vsem k vyhodnym nakupum. Mne se obcas taky neco podari, ale jsou to spise takove malickosti jako povleceni atd.

    Majo, u nas v porodnici musime mit pro mimco taky vse. Od plen, obleceni az po kosmetiku, taky nemuzu ocekavat nejake pujceni, takze prvni cesta z porodnice nejspis bude smerovat rovnou do pracky. Ale zas mi to tak nevadi. Kamaradka byla v porodnici, kde pujcuji obleceni, ale teda zadna hvezdna moda to nebyla a muzu ti rici, ze kolikrat bych do tech oblecku mimco rozhodne neoblekla.

    Preji vam hezkou noc…me ceka zas hledani vhodne polohy, abych se vubec vyspala..to zas bude pokusu, jak a kam mam nastrkat veskere polstare, aby zada nebolela…

    #860254
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky těhulky.Se zádama vám taky nic neporadim mam totiž stejnej problém.Už sem si dokonce pořídila míč na cvičení ale když si na něj sednu tak mě ty záda bolej snad ještě víc než před tim.Jinak taky vás berou křeče do stehen když delší dobu sedíte a pak chcete vstát?Já to mám poslední týden pořád.Nebo když jdu do schodů,stačí že vylezu tři schody a vtu rámu váží každá noha metrák a rozklepou se mi.Děs ještě že bydlíme v prvnim patře.Přítel mě pak po těch zbylejch schodech pomalu nese.Jenže ten tady neni pořád tak se do těch zbylejch schodů valim i dvacet minut.Já sem jinak nabrala zatím osum kylo.Skoro všechno se mi vrazilo do břicha no a prsou.Zrovna včera se mě přítel ptal jak asi bude moje bříško vypadat za dva měsíce když už teď je tak velký.Začala sem se smát a říkám.Za dva měsíce ho budu používat místo stolku.Vyvalil na mě oči ale raději se už na nic neptal.Jinak je sladkej jak kolem mě pořád chodí a to břicho mi hladí a říká že se Matyáška už nemůže dočkat.Když malej kope tak se vždycky směje že tam malej rumpluje a pořád něco uklízí.No a když si malej udělá kopačák z mého močáku tak malému domlouváve stylu:Matyášku nezlob maminku,maminka pak musí pořád běhat s pískem.No sranda to někdy poslouchat.

    #860255
    Anonym
    Host

    Dobré ráno těhulky,

    tak nejdříve moc moc chválím fotečky Rybízka … ale to už jsem Ti včera psala na FB – nádherné a jak jsi chtěla, máš je pojmenované – jsem si vyhrála :o))))

    Eviku – s nohama problém zatím nemám, schody (do 4.patra) sice výjdu, ale v předposledním patře už zastavuji a pobírám dech, jinak nohy jsou O.K. a můžu říci, že v poslední době se mi lépe sedí, než leží, protože když ležím na zádech, začne mi šíleně bolet v kříži (asi si přilehávám tu dutou žílu, což je nebezpečné, takže na zádech e-e) no a na boku mi to není dvakrát příjemné, protože slečinka v bříšku začne pěkně šimrat v bocích úplně cítím jak tam rejdí ručičkama … to šimrá ještě víc, než nožičkama …. :o)
    Jinak z mého močáku si též dělá kopací merunu … taky vždycky pohladím bříško a řeknu jí: hele Prďolo nezlob … a přítel se na mě vždycky podívá, usměje se a říká: ona přece nezlobí, ona je náš poklad, ona může všechno … :o) – no krásně začíná to rozmazlování :o)))))

    Tady zase napadl přes noc sníh – včera jsme se o tom bavili, viď Rybízku … no a už je to tady :-((( fakt mám radost, protože to docela klouže, Aleš přijel ráno z noční o půl hodiny později … zase škrábal celé auto :-((( ….

    No dneska holky jsem v noci spala tak 4 hodiny … ve 2 hod jsem usnula a v 6 hodin už jsem připravovala snídani a čekala až dojede Aleš :-((( no a první co řekl, když otevřel dveře bylo: Noooo hezkýýýýý, ty teda vypadáš …. takže jen skonstatoval, že dnes mě odveze k doktorovi, jelikož se mi to rozjelo pěkně a myslím, že mi nějaké kapičky, nebo sirup z lékárny pomůže, tohle je asi na antibiotika … začla jsem i kašlat a bolí mě celé průdušky, zaplaťpánubohu teplotu zatím nemám … což je asi pro Mimíska nejhorší – jak jsem četla … takže až se Aleš vyspí, tak pojedeme k mému obvoďákovi … to mám radost …. no ale musím ….
    Jinak volala jsem na výsledky na gyndu na tu kultivaci a světe div se, výsledky jsou v pořádku, jak moče, tak toho výtěru … což se hodně divím, jenže jsem právě Dr. řekla, že mám nejspíše angínu, nebo chřipku … nebo tak něco, tak mi řekla, že nejspíš, mi to antibiotika vyženou z krku, ale že se stává, že ty potvory virové se usadějí dole :-(((((( co více si přát … takhle jsem to už jednou též měla … dobrala jsem antibiotika na angínu … a za týden jsem šla na gyndu si pro další … :-(((( máme my to trápení holky, co ??? … to chlapy neznají :-((((

    Tak já si jdu zase lehnout a počkám, až se Miláček vyspí a vyrazíme … moc se mi na ty silnice nechce, ale musíme … pohodový dník holky … večer se ještě možná stavím a popíšu co a jak … joooo a postýlku už mám u tchýně a tchána, teď volali, že si pro ní můžeme přijet :o))) tak aspoň kousek radosti :o))))

    Opatrujte se a bacha na viry :-(((

    #860256
    Anonym
    Host

    Šárko, dnes jen kvůli tobě jsem požádala manžela ať zvěční ten můj pupek….právě to kopíruju na FB:-)

    #860257
    Anonym
    Host

    Veveriku, neboj. Dnes jsem byla na kontrole a stav je plus mínus pořád stejný za poslední 4 týdny. Je pravda, že pravidelně baštím ty prášky a taky se docela dost šetřím, hlavně netahej nic těžkýho a neběhej a bude to v pohodě:-) Držím pěsti.

    #860258
    Anonym
    Host

    Ahoj holčiny!
    Tak jsem mrkla v rychlosti n FCB a co nevidim, Rybízek už dala ty svoje krásný fotečky do profilu!
    jsou víc než povedený, všem holkám to na nich sluší, prostě nádhera a dokonalost sama.

    Šárko, to je mi líto, že se Ti to rozjelo až tak, ale s tím přesídlováním potvor „bakterií“ to nemusí dopadnout takhle, zkus užívat zároveň nějaká „probiotika“ aby se Ti střeva vrátila po lécích do rovnováhy a nemusí se Ti to pak usídlit dole. Výborný je Biopron 9 od české firmy Valosun, jsou to takový kapsle a myslím že kvalita versus cena super. Já začala dávat i Danulce, že je alergik jako prevenci a myslím, že to funguje. Po léčbě antibiotiky by se měly probiotika užívat vždy, i malé děti. Jen to doktoři někdy zapomínají říct.

    No my jsme po návštěvě kamarádky s prckama, Daliborkovi zítra budou 3 měsíce a je to už pořádný chlapák. Kamarádka přijela busem malýho v šátku a starší už ťapal hezky sám. POhrál si s legem, trošku dostalo na frak – autobus a hasiči, tak jsme to teď s Dančou dávaly do kupy:D . Duplo bohužel nemáme a tyhle drobný kostičky ještě Alešek nezná…ale pochválil mi zeleninovou polívku s krupkama, tak mi udělal radost. Apetit mu tedy nechybí, našel tu misku s čokoládovými bonbony z vánoční kolekce, tak to celý dopoledne baštil a oběd neodmítnul, tak snad se kamarádka nezlobila. Jo a to slupnul i Brumíka.
    No jsem ráda, že dorazili, dostala jsem ještě dárek opožděně – šejkr na mladý ječmen, je větší a šroubovací a nechá se i přenášet, tak je to príma. Kamarádka mi dovezla i docházející Chlorellu, tak můžu zase začít baštit plnou denní dávku, teď jsem šetřila a jedla jen 2*denně.

    Konečně jsem dotáhla balík z pošty, potřeby do porodnice a taky čajíky, mastičku na prdítko mimíska, přebalovací podložky, porodnický vložky, vložky do podprdy tak už mám zase klídek s objednáváním.
    Na únor nechám ještě tu odsávačku hlenů a pár drobností. Ne že by se nenakupovalo, ale kde na to pořád brát penízky…:) .

    Tak se mějte děvčata pohodově pa paaa

    #860259
    Anonym
    Host

    Cuco, ten balík ti přišel z lékárny? Nám má dorazit dnes. Obsah je podobný co uvádíš ty….Dnes jsem byla po poradně v lékárně a rovnou jsem si nechala napsat ten Yal gel a vyzdvihla ho…..takže do porodnice už mám snad všechno.

    #860260
    Anonym
    Host

    Majo, jo jo z lékárny:) . Yal gel jsem tedy neobjednávla, doufám, že to dopadne jako u Danulky a předporodní příprava se obejde bez klistýru. Já totiž přijela do porodnice na posl. chvíli a už by se to ani nestíhalo:D . Navíc tělo se připravilo tak nějak samo přirozeně doma. Byla jsem tak 6* na velké takže už ani nebylo zapotřebí a jsem za to ráda, já měla z toho největší strach z porodu právě z klistýru.

    #860261
    Anonym
    Host

    Cuco, já si říkám, že když budu mít doma sbalenou tašku, tak do nemocnice nepojedu ještě pár týdnů a nakonec budu přenášet. Stejně tak s tím Yalem, ale pořád mi přijde šetrnější…..já mám spíš strach z toho co by bylo, kdyby mi ho neaplikovali a to tělo se s tím nepopralo samo….sice mi porodní asistentka říkala, že jsou na různé nehody zvyklé, ale já bych z toho byla asi zbytečně ve stresu. Ještě jednou díky moc za tip na tu lékárnu. Ty přebalovací podložky mi tam přijdou bezkonkurenčně nejlevnější a rovnou jsem k nákupu přihodila ty porodní vložky, krém na můj pupek, nějakou kosmetiku pro mimčo a mám vystaráno.

    #860262
    Anonym
    Host

    Majo, též jsem ráda, že tam mají v té internet.lékárně vše pohromadě a cenově dost příznivé. Ty podložky jsem koukala jak je to oproti těm ostatním rozdíl, tak jsem hned balík objednala, je jich tam 25ks takže to i chvilku vydrží. Samozřejmě jsem hlava děravá, takže za měsíc nejspíš budu ještě doobjednávat – Bepanthen mast na prsa a taky zadeček mimča když by byly potíže, homeopatika Arnica a vezmu asi i tu odsávačku hlenů na vysavač BabyVac.
    S tím Yal gelem máš pravdu, je šetrnější a pro lepší pocit je vždy dobrý být připravená:) .
    Třeba to dopadne u mého druhého porodu jinak než u prvního a budu za klistýr vděčná (kamarádka mi dnes říkala, že jí to urychlilo porod) takže nejsem nějaký ortodoxní odpůrce, ale pokud by to bylo jako minule – zlobit se nebudu:D .
    Dnes mám nějaký pnutí v bříšku, je to dost nepříjemný tak se snažím polehávat a doufám, že to ustane. Mimčo stále cvičí jako jindy, tak se zase tak neplaším, ale kdyby to mělo zlobit tak asi ve středu naklušu k Dr. ať mě zkontroluje.

    #860263
    Anonym
    Host

    Cuco, akorát mi přišel ten balík. Ty podložky jsou super a vůbec mi nevadí, že na nich nejsou obrázky jako na těch dražších….Jen ty vložky jsou obrovský, což určitě ocením po porodu, nevím jestli s tím nemám začít doma trénovat chodit:-) Já už bepanthen mám koupený a k tomu ten sudocrem a rybilku. Odsávačku na vysavač už máme doma taky a vzala jsem i tu obyč. s těma dvěma hadičkama, přeci jen bydlíme v bytě a asi by to neklaplo v noci se sousedama:-) Doufám, že to pnutí není nic vážného. Třeba se jen prcek více hýbe. Vím, že jsi odpůrce vlhčených ubrousků, ale budeš je brát do porodnice? A v případě že ano, jaké?

    #860264
    Anonym
    Host

    Ahojky těhulky,

    tak se hlásím zpět od doktora … no koukala jsem jako blááááázen … tedy abych začala, tak jsem seděla hodinu v čekárně … hrozné, ty důchodci tam jsou ráno, v poledne i odpoledne – nemyslitelné, přitom jediný den v pondělí odpolko má dr. ordinaci pro pracující lidi a akutní případy … tak všichni důchodci jsou asi akutní … :-(((( No nic … Dr. mě rád viděl, já jeho moc ne :D:D:D … tak jsem mu vše vyříkala jaké auviky mám … a on hned začal, že mi udělá test z kapky krve z prstu, aby věděl na 100% jestli je to viróza, chřipka, nebo něco horšího, na což budou potřeba antibiotika …. tak jsem si jakš takš oddechla po 10 min byl test hotov a vyšel na chřipku … ještě že nemusím antibiotika … no tak jsem dostala kloktadlo – 4 druhy soli, Mucosin s medem – sirup, Kalcium-C – šumivý do vody a do nosu antibiotika, protože mi říkal, že ta rýma je opravdu ošklivá a že nechce riskovat zastydnutí …. a pochválil, mě že jsem naklusala, že by se to mohlo rozjet v něco mnohem horšího … tak držte palečky ať to co nejdříve zabere :o))) … už mám nos jak baterku odřený, a bolí mě celé průdušky od kašle :-((((

    Při té příležitosti jsem se stavila za mamkou … a vyzvedla si veškerou poštu co jsem u ní měla – chůvičky, monitor dechu, balík z lékárny – vložky, přebalovací podložky, kosmetika na mimíska, šidítka a plno dalšího … pořádnej balík to byl, kojící noční košili – co mi mamka koupila – o tom jsem ani nevěděla …. a další věcičky po jsem dostala … no a konstatuji – nemám to kam dát !!!!! pokojíček je už zabarikádovanej pěkně … a to ho Aleš používá teď jako posilovnu – hm tak nebude :D:D:D je tam už narváno :o)))))

    Když jsme jeli od mých rodičů, tak jsem se rovnou chtěla stavit u rodičů Aleše, pro postýlku, ale rozmyslela jsem si to … jelikož mi tchýně volala, jak jsem dopadla u doktora … a dozvěděla jsem se, že ona nešla dnes ani do práce, a že byla u doktora a má hnisavou angínu … do toho tchán chřipku … takže raděj nene … počkám si až se uzdravím já i oni ….

    Majiku – děkuji za fotečku na FCB … sluší Ti to mamino :o))))

    K tomu Yal gelu … no holky tak rok zpátky, bych nechtěla o klystýru ani slyšet … ale jelikož jsem byla loni 3x pod narkozou a 3x mi dávali klystýr … tak si myslím, že je to děsná sranda … poprvé jsem se bála jak čert kříže … ale po prvním použití jsem se fakt smála :o))))) takže mi klystýr nevadí …a má to být gel nebo mejdlová voda … to už je mi fuk :o))))
    Do porodnice už mám téměř skoro vše … a já hlava děravá byla dnes ve 2 lékárnách a zapomněla jsem si koupit ty jednorázové kalhotky do porodnice – ty jediné mi chybííí … no tak do lékárny stejně ještě půjdu … tak dokoupím :o))))

    No nic já si jdu udělat už 5. čajík a zalehnout do teplíčka … i když mi to ležení moc nejde :-(((( tak zatím papa těhulky a hezký zbytek večera :o) Mimískům klídeček do bříšek :o)

    #860265
    Anonym
    Host

    No do porodnice si ty vlhčený ubrousky vezmu a budu kupovat v DM drogerii ty Babylove sensitive bílý balíček. Ty mi ještě chybí a jinak snad už do porodnice mám taky vše kromě toho Bepanthenu. Ty ubrousky jsem kupovala i na Danulčinu prdýlku a docela byly šetrný.
    Ta obyč odsávačka je taky dobrá, určo si jí taky přikoupím k té na vysavač. Rybilku jsem taky používala, jen ten Sudocrem nemám vůbec zkušenost.
    Ty vložky jsou fakt děsně dlouhý:D , ale po porodu se užijí! Pak se zase budeme těšit na ty naše co jsme zvyklé viď. I když po šestinedělí pak zase bude pauza doufám, že aspoň tak dlouhá jako jsem měla i minule myslím, že 8 měsíců.

    #860266
    Anonym
    Host

    Šárko, tak ještě že to nebylo na ATB! Tohle vyléčíš! Přeji ať tě rýma přejde co nejdřív i ten kašel samozřejmě. TAk se drž holka v posteli a dodržuj pokyny Dr.!
    Jo já na kalhotky nezapomněla, ale zase jsem zapomněla na Bepanthen:S , takže mě určo čeká ještě jedna objednávka, pokud to nekoupím v nějaký lékárně u nás!

    #860267
    Anonym
    Host

    Šárko, to je mi líto, že jsi takovej marod, ale dobře, že jsi zašla k doktorovi, sice bude léčba trvat stejně dlouho, ale aspoň víš, co s tebou je…Důchodci dnes byli nějak agresivní, nic proti této skupině nemám, ale v lékárně mě pán v důchodovém věku předběhl s výrazem ve tváři, jako že ihned, jakmile se vybere těch 20 krabiček léků, tak bude minimálně zachraňovat zeměkouli:-)
    Já na ty kalhotky dnes akorát koukala v obchodě s dětským zbožím. Mám jedny síťované a pro jistotu jsem vzala ještě takové ty úplně obyč papírové v DM asi za 30 Kč…..občas si říkám, že jsem magor, nevím co budu dělat s tím vším co jsem nakoupila a nevyužiju….asi se zkusím zeptat doma, jestli nepůjdeme do druhého prcka:-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,996. až 2,010. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist