Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,086. až 2,100. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860343
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Cuco, ten paragraf nevím, já bych si vyjela na netu nějaký zákon a odtamtud to zkopírovala…pokud se neobjeví nápověda na to, jak to udělat normálně:)

    #860344
    Anonym
    Host

    Hruštičko – jj hormonální změny pociťuji od 2 měsíce těhu :-)))) … jsem citlivější snad úplně na všechno – dokáže mě buď vše ihned rozbrečet, nebo na druhou stranu rychle vypěním :o) … horší je ta první varianta … nejhorší to bylo 4 – 5 měsíc – to mě rozbrečela i moucha na zdi, nebo když se fakt snažíš a ono Ti to nevýjde :-((( hrůza … docela se těším, až toto přejde, protože jsem nikdy nebyla taková, přítel mě vždy obejme a řekne: Pojďte ke mě holky moje ubrečený :o)))))
    a když mě něco naštve, to stojí taky za to :D:D:D

    #860345
    Anonym
    Host

    Šárko, díky – jsem slepota. Z toho rozčílení, že to nemůžu udělat jednoduše – přes skener se mi nějak zamlžil zrak či co! Zrovna když to tak rychle potřebuju tak naše multifunkce Canon hlásí, že se okamžitě musí vyměnit nádržka s barvou a nefunguje kvůli tomu ani skener!!! Fakt bych nejradši tu multifunkci vyhodila z okna na terasu:@ . No já to nakonec udělala přes Windows ten paragraf jsem si našla v mapě znaků, ale je vidět že prostě degeneruju doma jaksepatří:S . Když si nevšimnu, že je § i na klávese bez nutnosti použít klávesovou zkratku….ach jooooo

    #860346
    Anonym
    Host

    Cuco – z toho si nic nedělej – asi blbneme už všichni :o)))) a kord my co jsme už delší čas doma … kolikrát si to denně řeknu 😀 … ale v pohodě, stane se každému … ale vidíš jak jsi si poradila … šikulka :o) Jinak s multifunkční tiskárnou mi nemluv – máme lexmark a též bych to hodila z okna na sníh … noťas mi jí vůbec nebere, tak vše musím dělat přes stolní PC a pak si to jak trubka posílat mailem … hrozné, už bych to nechtěla :o) hlavně, že to stálo takových peněz … nemluvě o cenách barev !!!

    #860347
    Anonym
    Host

    Nakonec to dopadlo vše jinak, potvrzení mi vyplní paní z účtárny a nechá poslat interní poštou mé tchyni do práce a ta nám to o víkendu předá. Manžel to potřebuje, aby si mohl na dcerku uplatnit daňové zvýhodnění a honíme to samozřejmě na poslední chvíli.
    Včera večer když se vrátil z práce tak mě pěkně nakrknul, hodil to na mně, že jsem se mu o to nepostarala už dřív že mi to připomínal – ale daně se stejně uzavírají až za celý předchozí rok. No vytočil mě pěkně, trochu jsem si ulevila pláčem a nějak ten splín přetrvává. Já mám taky svýho lítání kvůli rodičáku, nic po něm nechci vše si obstarávám bez jeho asistence a on na mě toto. Vím, že je toho na něj taky dost, práce, doma ty úpravy a ještě začal s Dančou jezdit na ty logopedie, ale každý máme své.
    No tak nic, jsem se holky vypsala a snad už mi bude líp.
    Mějte se fajnově, já jdu dělat bramborový placky s povidlama, uvařila jsem na to včera večer brambory, palačinky nechám asi na víkend…ale chuť by na ně byla.
    paaaa

    #860348
    Anonym
    Host

    Tak já na sobě taky trochu pozoruju hormozměny,ale naštěstí to není zas taková hrůza…ikdyž se někdy rozbrečím kvůli úplně prkotině a pak bulím 15minut v kuse,protože mi najednou přijde všechno líto a jak se to sbírá,tak proud slz je silnější 😀 A pak najednou jako když utne,konec a já jsem zase vysmátá a všem okolo říkám…to je v pohodě,to jsou hormony 😀 Průser je,když se mi stane v práci :o)))

    Cuco,ty na bramborové placky předvařuješ brambory?Já mám asi trochu binec v pojmech,protože jsme byli vždycky klasickým bramborákům říkat placky (jsem ze severní Moravy) a tady v Brně mi za to všichni nadávali,že to nejsou placky,ale bramboráky….
    Já budu zase dělat daňové přiznání pro oba dva a navíc si chce přítel zakládat živnosťák a nic o tom neví,takže spoléhá na mě a já mám navíc lítání kvůli nové občance,rodičáku,otcovství atd….:( Co by si ti chlapi bez nás počali? ::)

    #860349
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    včera jsem jenom přečetla příspěvky, dostala neskutečnou chut na palačinky a radši šla hned spát 🙂 Nemám sílu na to stát tak dlouho u plotny, tak si musím nechat zajít chut.

    Šarko: Michal byl taky u stále firmy 6 let, měl hodně dobrou pozici s výborným platem a ze dne na den měl na stole výpověď. Takže moc bych na to nespolíhala. Ted sice nastoupil konečně do nové práce, ale s platem šel o hodně dolů. Škoda, že se takhle nesnižují i výdaje. Ted má nějakých 30 čistého a výdaje 23tis. Takže přít on o práci, radši ani nedomýšlím….

    Já mám pro berušku 3 hračky od lamaze, ale zase jsme je kupovali v těch dnech s maminkou, normálně bych do nich nešla, možná jsou hezké, ale příšerně drahé

    Včera jsem se konečně vrhla na naše svatební album. Nakonec jsem udělala tu fotoknihu, měla jsem ještě slevu 500 z minula, tak nás to vyjde levněji než normální lbum. Už se nemlžu dočkat až přijde 🙂

    #860350
    a AkinkaCZ
    Registrovaný uživatel

    Cuco.. z toho si nic nedelej… a vcera jsem cetla clanek, ze to je dokazany, ze zeny v tehotenstvi opravdu mozkove „upadaj“, ze to je hormonama… a na tehu cviceni s nama chodi i holcina, co je i doktorkou a ona rikala, ze na to je i pojem „tehotenska demence“… a pravdou je to, ze toho v hlave moc neudrzim… jak se na me manzel mohl predtim spolehnout, ze jsem vedela, co kde je.. tak ted hledam a neudrzim v hlave ani to, co mu chci rict, nez dojdu ze zachodu do loznice… 🙂

    Ja musim rict, ze si tehotenstvi strasne uzivam… a zrovna vcera jsem na prochazce rikala Sasulkovi, ze si to musim uzivat, protoze az budu priste tehotna, tak uz budeme mit Amalku a to uz se budu muset starat i o ni a uz si to tak nebudu moc vychutnavat… ted jsem pro manzela princezna, kterou obletuje 🙂 a malou uplne zboznuje… a je s ni sranda, kdyz jsem byla v utery na cviceni, tak jsme relaxovali a ja si lehla na bok, tak jak jsem zvykla, kdyz jdu spat a mala zacala kopat, ze je neco jinak, ze si s ni nepopovidal tatinek a radila tam jak blazinek… treba si to namlouvam, ale ja si to tak vysvetluju, ze se mnou takhle komunikuje 🙂 a vzdycky, kdyz na ni (na brisko) sahne tatinek, tak je z neho poprdena…
    I kdyz vcera vecer jsem ho „nemela“ uplne rada, zacal se ptat, jestli je mala vporadku, kdyz nic nedela, ja byla rada, ze nic nedela, ze muzu v klidu usnout, ale ona zacal plasit, tak jsem Sandinku poprosila, aby tatinka kopla, aby vedel, ze je vporadku… no a ona se rozkopala a uz to docela i boli… tak jsem pak nemohla pul hodiky usnout… a kazdy rano se probouzim ve tri rano a do te doby, nez Sasenkovi zazvoni budik (pul 6) proste nespim, tak jsem mu dosla pripavit apspon snidani a svacinu. A pak, kdyz jsem si zase lehla, tak tesne predtim, nez zazvonil budik, totalni tuhon… a ani jsem se s nim nerozloucila… a spala jsem az do 8….

    Tak si jdu umyt hlavu a pripravit se, protoze odpo jedem s Amiskem na cviceni… dneska mame posledni kurz…. a pak uz budu chodit jen jednou tydne na cviceni, ale to je bez povidani…

    #860351
    Anonym
    Host

    Jéé, Jituš, taky jsem ti chtěla říct, že to je na klávesnici.
    Veru, já jsem taky nechtěla hračky kupovat, ale když jsem tak narazila na to, co se mi líbilo. Kdoví, co dostaneme. 🙂 Šáry, mě teda ten Lamaze taky moc nebere, ale určitě je to vyvinuto na základě poznatků miminkovské psychologie. Z nepochopitelných důvodu se miminkům líbí zvířátka s divnýma hlavama končetinama, ze kterých trčí různé cancoury a hadry bez jakékoliv symetrie. 😀 Ale jinak myslím, že je to prostě barevný a má to různý funkce, tak se to mimčům líbí. Ten co mi poslala paní, tak není takový to zvířátko, ale normální chrastítko, kroužek, v něm malé kuličky a má textilní hlavičku-kravičku. Taky se mi líbí ty roztomilé.
    Veru, taky vařím, vlastně každý den, nebo na 2 dny, to jí Tomáš odpoledne, ale dopoledne si kupuje (tedy KUPOVAL) sváče, já ani nevím, kolik za to utratil, tak budu mazat.
    Šáry, hoď mi, prosím, i tu šlehačkovou. Díky.
    Taky dnes dělám pangasia, s vařenou zeleninou a dresinkem z jogurtu a česneku. To mám moc ráda.
    Hruštičko, sháníme chlapy, kdepak firma. Oni jsou takoví na té jejich dědině, odkud je Tom, pomáhaví. 🙂 Navíc se zabývají něčím, co člověk potřebuje pro tu stavbu, takže je to fajn. My teda nestavíme novej, rekonstruujeme spodek, nová střecha a podkroví. Tak to snad není tak hrozný. Tvůj manžel je učitel? To je moc sympatické povolání u chlapa. Jak má člověk dítě ve škole, tak má tyhle lidi rád. 🙂
    Holky, díky za recepty. Pro dnešek vyhrála olejka od Hruštičky, protože mám jen 2 vajíčka a na Šárčinu potřebuju 3. 😀
    Včera jsme byli na matrice, tak si Tomáš hrdě četl, že je otec. 😀 No nemohl se vynadívat. Tak to máme černý na bílým. Přišli jsme o půl páté a na dveřích bylo, že to otcovství dělají jen do půl páté, i když hodiny jsou do pěti. Tak nás paní blahosklonně ještě vzala, že to trvá, tak proto na to mají vymezený delší čas. No odcházeli jsme po 10 minutách. 😀 Tak nevím, asi potřebuje jinak tu půl hodinu, aby se stihla do pěti přimalovat, vyčurat, učesat, pobalit jídlo z ledničky, umýt hrnek od kafe a jít dom. 😀 No je toho dost.

    #860352
    a AkinkaCZ
    Registrovaný uživatel

    Hrusticko, jsi zlaticko… zkusim tu prvni babovku 🙂

    Jinak hormozmeny… mazel mi rika, ze jsem ted uplny slunicko a zlaticko… ze jindy bych vybuchla a ted to prejdu treba s usmevem… ale zase dost brecim… treba i u zprav, kdyz tam rikaj, ze nekoho zachranili… a ze se netesi, az nebudu tehu, ze zase kazdej mesic budu ten prvni den menzes furie… a budu silena… pravdou je to, ze pred tehu jsme se kazdy mesic rozchazeli, rozvadeli… a pak jsem byla zase zlaticko… nez si na to zvyknul, asi to bylo nakulovy… 🙂

    #860353
    a AkinkaCZ
    Registrovaný uživatel

    I když je toto období psychologicky nejstabilnějším obdobím, stěžují si ženy na kolísání nálady, na zvýšenou citlivost a podrážděnost a někdy se u nich objeví bezdůvodně špatná nálada. Emoce bývají v těhotenství velmi intenzivní, přitom jsou podle výzkumů jen málokdy vysloveně pozitivní. U těhotných žen běžně nacházíme stavy, které bychom v netěhotné populaci označili jako patologické – vysoká hladina úzkosti, deprese, náladovost, poruchy kognitivní funkce a magické myšlení. Kromě úzkostí, které nejsou během druhého trimestru tak intenzivní, se objevují i fobie – strach ze smrti, z nemoci. U poloviny těhotných žen se také setkáme s tzv. benigní těhotenskou encefalopatií, která se projevuje zapomětlivostí, dezorientací a stavy zmatenosti. Její příznaky jsou ovšem velmi mírné a po porodu samy ustupují.

    #860354
    a AkinkaCZ
    Registrovaný uživatel

    Jo jeste jsem psala, ze jsem to nasla na http://www.rodina.cz…
    to uz se tam nedostalo… 🙂

    #860355
    Anonym
    Host

    Verunko,
    tak u nás se říká bramborové placky že jsou z těch vařených brambor a bramboráky jsou ze syrových. Tak jsem si to zažila už odmala, protože obojí se dělá tady docela často. Jen placky tedy dělávala babička a těch jsem se mohla „užrat“. Bramboráky zase dělal vždy táta. No a jelikož dcerce chutná obojí, tak to taky doma připravujeme často.

    Holky díky za podporu, už je mi o 100% líp, tím že jsem to vyřídila s tou mzdovou účetní tak dobře tak je o starost míň. A ještě mi hodná účetní volala před minutou, že si mám zkusit u gynekologa zařídit neschopenku zpětně od zač. roku a že mi tam u ní v kanceláři spočítají nějakou nemocenskou, abych měla nějaký korunky. Prý když mám termín přelom března/dubna tak by z toho pár korunek mohlo být. Sice mi to moc nejde do hlavy, že je to možný, když jsem už 6 roků doma, ale asi o tom něco ví a chce mi pomoct. Naše firma prošla za posledních 5 let hroznýma převratama, změnil se několikrát majitel i název, čert aby se v tom vyznal. Nebudu si dělat nějaké plané naděje na nějako sumu, když to vyjde tak by to bylo prima, když ne, tak hlavně že mi vyšli v práci vstříc a stále se mnou počítají jako se zaměstnancem. Jinde by se mnou pořádně vymetli už po 4-leté rodičovské.

    Ad Lamaze hračky, mě se některé docela líbí – třeba Panda Tao, Žirafka Amina, Lvíček, Slon Mates – všem kamarádkám které mají prcky jsem pořídila po jednom kousku pri mimísky a docela jsem je měla za pěknou cenu – vyhrála jsem asi 3* úplně nové na Mimiaukci cena do 200,-.
    Už jsem měla i pro naše mimi toho Slona Matese, ale jak se v říjnu narodil Daliborek kamarádce, tak jsem narychlo něco chtěla dát a do obchodu se nedostala tak jsem jí donesla toho sloníka.
    Tak pro naše mimčo se chystám taky ještě jeden exemplářek někde posehnat.

    Za hodinku čekáme mamču, tak popovídáme. Zítra budu brzy budit Danču, pojede s taťkou do Prahy na logopedii o hodinu dřív než obvykle, tak ji dnes naženu do postýlky už v 7 hodin bez pohádky. Tu zmákneme odpoledne. Danča si teď zvykla koukat na PRimě od 18hod na Prostřeno, vaření jí baví už od malinka -pořady jako Kluci v akci apod. to je někdy pro ní lepší než pohádka:D . Asi bude po mně já jsem taky přes vaření.

    TAk pěkné odpoledne a na koho přijde splín ať se z něj vypíše – jako ráno já a určo to zabere, díky ještě jednou že jste mě tu podpořily:) !

    #860356
    Anonym
    Host

    Hruštičko, tak je dobrá a rychlovka jak sviňa. 😀 Přesně to jsem si představovala. Díky.

    #860357
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy,
    tak koukám, že budu mít zase za dva dny co dočítat 🙂
    Včera jsme byly s Karolínkou pro kočárek, pak něco nakoupit, stavovala jsem se i Kiku, jestli nemají slevy na nějaký bundy, měli, ale S a to už bych nezapla, takže smůla, ta co mi půjčila švoca, je mi velká a necítím se v tom. :S Nakonec jsem večer napsala na MMB na pár prošívaných šusťákových kabátků, ale všechny měly v pase tak 98 cm a já už mám 100. Takže nic, pak jsem objevila v těhu oblečení černou prošívanou šušťákovou bundu, delší, takže spíš kabátek a tak jsem si ji objednala. Rozepnutá jako sousedka chodit nechci, to bych asi umrzla!!! A větší věci, ze kterých mě nevykounou ani ruce, to prostě nedám.. :S Takže nezbývá, než za 500,- pořídit tu z MMB. Snad mě bude až do konce! Má na bocích všitou pleteninu a v klidu má 100cm. Jo a paní se šprndou se mi ozvala, že mi teda vrátí peníze. Tak je to dobrý, ale už jsem nedoufala.
    Jinak kočárek je krásnej, ale včera jsem byla už tak unavená, po cestě, nákupech a pak jsme byly ještě s Karolínkou ve Sluníčku a měla jsem vytažený maso, tak jsem musela uvařit na dnešek, že jsem si ho pořádně ani neprošmejdila, ba dokonce jsme ho nevytáhli ani z auta, takže až se manža vrátí, musí ho donést, abych si ho pěkně prohlídala a podívala se na všechny vychytávky, co má Casualplay oproti X landeru, už se moc těším, jupííí :o)))) Ale nakonec ho možná stejně odvezeme ke tchýni, aby nebyl doma.
    Tak jsme se pěkně nadlábly s Karolínkou hovězího masa, miluju je!!! 🙂 Tentokrát jsem trošku zaexperimentovala a udělala je na plátky, na cibulce, jen osolit a opepřit, obalit v mouce a osmahnout, a na závěr jsem je zalila vodou a rajským protlakem a musím říct, že se mi fakt povedlo! Teď jsem Karolínce pustila pohádku, uvařila si kafíčko a než dojede chlap, tak se budu probírat vašimi příspěvky 🙂 Tak pěkné odpoledne všem, tady krásně svítí sluníčko! 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,086. až 2,100. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist