Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,176. až 2,190. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860433
    Anonym
    Host

    Šárko, já si vše vyčetla na stránkách Aperio, zkus projít příspěvky, jsou tam dost rozsáhlé odpovědi a nebo přímo zadej konkrétní dotaz, odpovídají rychle (já zadala v pátek a dnes ráno už byla v poště odpověď).
    Odkaz:
    http://www.aperio.cz/poradna/dotaz.shtml?x=2265716

    Tam mi připadne, že poradí nejvíce (na těch sociálkách je to hrůza, však jsme se tu už párkrát rozčílily nad jejich přístupem).
    Přeju ať to je i u vás schůdné a můžete si to takhle přehodit!

    #860434
    Anonym
    Host

    Ahojda holky,
    moc děkuji za radu se lněným semínkem. Užívám ho už teď a funguje spolehlivě 🙂

    Chtěla jsem se vás ještě zeptat, zda některá máte zkušenosti s pracím práškem pro novorozeňata, jestli mi můžete něco doporučit?
    U malé jsem používala Lovelu a stejně se mi osypala…

    A ještě jeden dotaz 🙂 U kojení jsem se s jídlem dost hlídala a stejně se malá trápila nadýmáním, teď čekáme chlapečka a ty to mají prý ještě horší….neexistuje něco zaručeného, čím bych mu mohla v případě potíží ulevit?

    Moc díky za rady a hezký den:)

    #860435
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Zdravím všechny!

    jojo, Aperio mi přijde dooost dobré. Když jsem ještě byla,na jednom veletrhu se mi dostala do rukou brozurka,co vydali a je to bomba. Mají na stránkách i poradnu a přijde mi, že fakt dělají to, k čemu se zavázali – což mě jako sociální pracovnici těší:)

    S punčocháčkama jsem na tom podobně, do porodnice určitě ně a pořídím je asi až později:)

    Teda s tím špenátem jste mi udělali chutě, ale snad se v neděli dostaneme v Hradci do jedné super restaurace, jen těstovinové:) , a tam si dám nějaký špenátek. Manžel ho nemá rád a ten listový vždycky zapomenu koupit:|

    S tím spaním je to zvláštní, já taky měla po ránu hlad, ale nakonec jsem nevylezla a nešla do lednicky, protoze se mi nechtělo z tepla:) Ale tak kolem páté se poslední dny budím a usnu pořádně zase až tak v půl sedmé,když Radimovi zvoní budík.

    Šárko, to máte teda fakt těžké teďka s těma nemocema…snad už to přejde!

    Stává se vám při luxování, že vás trochu bolí břicho? Asi je to tím, jak člověk zatíná svaly…spíš nevím,jestli to není nějak nezdravé pro mimčo?

    Gratuluju k dobré poradně! taky se pak těším na ten velký ultrazvuk, i když tam asi nic moc vidět nebude…já tam stejně nic pořádně neviděla nikdy, jen na 3D, tak z toho mám pěkný zážitek.

    Běžím něco poklidit ještě, přijde kamarádka odpo, tak ať tu není všude chlupů od Andyho…i když ty tu jsou a budou pořád, jen je můžu na chvíli o něco zredukovat:D

    Jinak zítra to vidím asi na langoše…někdo je tu taky nedávno měl,že?:)

    Zatím paa a rozmazlujte se:)

    #860436
    Anonym
    Host

    Cuco,
    ještě než jsem si to tu od tebe přečetla, tak jsem zrovna na tyto stránky narazila – bohužel mi tam nejde zadat dotaz … asi nějak přetížené, chtěla jsem se zeptat na můj případ :o) … ale neva, přečetla jsem si tam spousty dotazů ohledně tohoto … tak asi nejspíše si zajedu na OSSZ a zkusím natrefit na nějakou usměvavou slečnu, která mě bude schopna poradit a nebude jí to vadit – známe jak to je … Vše už chápu skrze sepsání dohody a to že to musí být od 7. týdne mimča i pak vypovězení – to je vše v pohodě, jen mi nejde do hlavy, že až teď po porodu budu žádat o RP tak tam přeci musíš už uvést jakou variantu chceš – jelikož já si vybírat nebudu moci tak musím uvést 4-letou no a pak zase od 7. týdne udělat dohodu o převzetí dítěte do péče, pak po víkendu to zrušit … a jak si pak vyberu tu 3-letou? když už budu mít uvedenou 4-letou … no ty vado … to je motanice, no budu se modlit, aby slečna na OSSZ měla dobrou náladu a poradila mi to vše a hl. jestli stačí ta dohoda donést do práce zaměstnavateli přítele, nebo na základě té dohody dostanu nějaký papír z OSSZ a ten pak donese do práce – NO UFFFFFF …. uvidíme … jsem z toho jalová ! 😀

    #860437
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    jj Majo, tak to znam tu beznadej..taky jsem chodila hodne cvicit (heat, posilovna..a v lete jeste brusle a kolo) a porad sla vaha nahoru, hlidala jsem si i pravidelne stravovani a porad nic …vlasten si rikam, ze ten prcek to za me vse vyresil, ted vim co mi je a nemusim se toliko trapit.

    Do puncochacku nejdu na to nemam zrucnost ani trpelivost, budu to resit dupajdama nebo polodupajdama a nejakyma fleesovyma kalhotama…doufam, ze uz bude v breznu/dubnu opravdu trochu vetsi teplo…i kdyz minulej rok jsem jeste na zacatku kvetna rano kdyz jsem jela do prace parkrat skrabala auto:(

    Jinak ti Cuca zavidim tak super ucetni, to my mame v praci ucetni, ktera na vsechny „nestandarty“ rekne, ze si to musis vyridit sama. Pred tremi roky jsem si rekonstruovala byt v dome mych rodicu, musela jsem mit jen vic papiru pro uver a hlavne schvaleni, ze moji rodice souhlasi s tim, ze na sve naklady jim zvelebim nemovitost. Kdyz mi prislo od stavebka papir ohledne uroku, tak to nesu ucetni…a ona, ze to nemuze udelat, ze musim sama, ze ji to i na financaku rekli…tak jsem si osobne zasla na financak a primo vedouci mi vysvetlila co a jak, ktere papiry k tomu potrebuji dolozit, ale vsechny ty lejstra mam dat nasi ucetni a ze to pro ni je uz standartni, jen tam prida vic priloh…no co myslite jak jsem dopadla…uz tri roky si podavam dane sama :(, akorat nevim jak to bude pristi rok, kdyz jsem ted na nemocenske a pak budu na materske a rodicovske…to budu muset zas nejako pozjistit.

    #860438
    Anonym
    Host

    Radush, já mám koupenou jak Lovelu tak Persil sensitive. Snad to bude u nás v pohodě. Co se týká toho bříška, tak na kurzu by ti měli ukázat jak masírovat bříško. U nás je na to i cvičení pro kojence po porodu. Jinak doufám, že u nás zaberou kapky BabyCalm, které nejsou až tak drahé, ale mohou se používat až od ukončeného prvního měsíce. Kamarádce se nedávno narodil chlapeček, který má tyto potíže a řeší to u něj probiotickýma kapkama (cca 600Kč)

    #860439
    Anonym
    Host

    Šárko,
    no tak přeji ať natrefíš na nějakou sdílnou úřednici na OSSZ, nevím proč Ti nešel zadat ten dotaz (napadl mě jen zádrhel – bylo psáno i v pátek, že z kapacitních důvodů odpovídají jen na dotazy oblast Praha, tak jsem to zaškrtla ačkoliv jsem ze severu Čech).
    Jak píšeš bude to asi lítačka – rozhodně když Ty zaškrtneš hned u žádosti o rodičák tu 4-letou variantu a pak ta péče přejde na partnera, tak ten má nárok si vybrat tu variantu a ta už zůstane, akorát zase se musí žádat, že chcete aby ten rodičák chodil Tobě. Asi o další papír navíc, ale to už by na sociálce měli v pohodě říct. Když by byla nějaká paní za okýnkem nepříjemná tak jít rovnou za vedoucí oddělení. To se mi osvědčilo, když mi dělali problémy s rodičákem na Danču.

    Raduzko, můj manžel už si dělá daně taky sám, zjistil co a jak, od účetní si vezme jen ten výpis – kde je rozepsáno kolik má příjem, rozepsaný kolonky a doma si pak udělá sám zbytek, vyplní do formuláře, odečte ty zaplacený úroky z úvěru na bydlení a každý rok mu vraceli docela slušnou sumičku. Odečítá si na mne, na Danču (že má ZTP/P), když ještě jezdil darovat krev tak i za to se něco ze základu odečítá. No co šlo. V práci by se mu tam s tím ty pipiny nedělaly, takhle má jistotu, že má odečtený vše co smí odečíst.
    Já sama se divila, že mám účetní sdílnou, ale nakonec jsem si to stejně zjistila přes to Aperio sama a jí dovezu jen potvrzené papíry od gynekologa a zbytek už zase tedy zařizuje sama- na té okr.správě soc.zabezpečení.
    S těma kolikama, no u Danulky jsem zkoušela kdeco, vyzkoušený mám olejíček od Atoku – masážní fenyklový na bříško, pak hodně doporučují užívání těch probiotických kapek, ale ty jsou fakt hodně drahý. TAk třeba zabere ta masáž bříška nebo kapky BabyCalm, Danče jsem dávala Saab Simplex a to nějak nepomáhalo. Trpěla tím skutečně snad ty 3 měsíce a to je holka. Přitom dost říkají, že na to víc trpí kluci. Asi to není v tomhle.

    Na praní mám Persil senzitive, dám prát na Baby care program a kdyby nastaly potíže, tak přidám ještě jedno máchání navíc k tomu cyklu co tam je přednastavený. Snad to bude OK, aviváž nepoužívám u miminek se nemá. Ale Danče nevadila ani ta Lovela tak zkusím koupit i tu.

    Byla jsem u kamarádky, zařizovala nákup ve zdr.výživě, došel mi umeocet a zdr.sojová omáčka a nechala jsem si koupit i instantní pohankovou a prosnou kaši, abych pořád nejedla jen ovesnou:D ke snídani. Jdu si dát sváču jogurt.

    Přeji pěkné odpolko všem!

    #860440
    Anonym
    Host

    Jo a jak jsme tu probíraly hračky Lamaze, tak mám pro mimíska objednanou Žirafu Aminu, tu už jsem dávala 2* kamarádkám pro jejich prcky a měly prý vždy úspěch, tak jsem ji zvolila taky pro to naše mimčo. Byla výhodná akce sleva, tak i s poštovným vyjde na asi 215Kč, od jedné maminky z MMB. Přidala jsem k tomu ještě ponožtičky, plínky bavlněný, jedno kousátko a tak už snad končím s tím obj. jinak zase nevyjdu ani v únoru:D . A to mě čeká ta obj. v lékárně.cz no už abych zase měla rodičák na účtu (poslední) pak budu čekat na mateřskou doufám, že to budou posílat pravidelně kolem 1/2 měsíce jak jsem zvyklá s rodičákem.

    #860441
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    rybízku: Určit se na ty peřiny koukni, já jsem taky alergická na kde co a ještě k tomu astmatik. Ale tyhle jsou fakt super, nedělají mi vubec žádný problém, už pod nima spím 14 dní, mám i polštář.

    Holky tam jsm dneska u Sama doma zasedla k žehlení a konečně vyžehlila všechny věci pro malou. Když jsem to prala zdálo se mi kolik toho nemám, ale ted po rozdtřídění podle velikostí, jsem zjistila, že toho zas tak moc není. Tak doufám, že nám to bude stačit.
    Dneska jsem měla ve schránce lístek, že mě pošťačka s balíkem nezastihla doma, jak zajímavé když jsem na nemocenské a nevytáhnu paty z bytu:P Takže zitra musím na poštu, už přišla poslední objednávka z modrého koníka tak jsem zvědavá:)

    Cuco: To jsi koupila moc dobře. Přeju aby se miminku taky líbila:)

    #860442
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Rybízku, já jsem taky alergická…teda už je to o moc lepší než dřív…já mám dobrou zkušenost s peřinama z Ikey – máme jednu velkou a tu nejtenčí a je nám pod ní teploučko. My teda máme doma dost teplo, ale máme i tlustší,jenže pod tou u nás nevydržíme:) Jsou normal z dutého vlákna a ceny jsou podle mě bomba.

    Já te%d už doma zkouším Lovelu, jaká bude 🙂 Jojo, slyšela jsem,že je dobré přidat ždímání – když asi není specální program pro děti, ten my nemáme. Takže raději více vymáchat kvůli práškům a myslím,že když se používají ty gely, tak by se měly jít dobře vymýt.

    Naštěstí s úřednicemi nic moc vyřizovat nemusím…teda zatím…pak přijde rodičák a to musím zjistit,kam a jak 🙂 Ale taky mi přijde i z toho,co slyším, že většina je takových, že neporadí…nebo ne ty fígle… Ale občas se nějaký najdou a ty si člověk musí hýčkat:)

    Na večer jsem uovila k ordinaci olivy v Tescu…jeli jsme tam,že chceme něco v nové akci,a když šel manžel něco z akce najít, tak přišel s tím, že to platí až od zítřka:D Jsem byla už nějak napřed:D

    Jak jste se bavily o postelích, tak zvažuju, že až bude malá o trochu větší, tak nebude v postýlce, ale možná ji koupím rozkládací křeslo…je nízko nad zemí, takže i kdyby žuchla,nic se jí nestane:) Mamka to takhle měla vymyšlený se mnou a chválí si to. A nebo nejdřív koupíme takovou tu postel,jak jsou dvě v jednom. Spodní je vysouvací, jestlí víte, co myslím. Protože dvě postele by pak byly v tom jednom pokoje docela nacpaný…když se k tomu vezmou stoly. Už tak přemýšlím,až pak bude dalš,aby člověk nekoupil něco, čeho se pak bude třeba zbavit. Takže to tak můj poznatek o rozkládacím křesle :)V Ikey mají i nějaký, u kterých si člověk může totiž vybrat matraci, což se mi líbí.

    A gratulace ke zjištění, že bude mateřská“ 🙂

    #860443
    r raduzka
    Registrovaný uživatel
    #860444
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    HM, odkaz nefunguje :(, tak si to zkopirujte a vlozte natvrdo.

    #860445
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Cucaracho, to je super, že ti dali tu mateřskou, aspoň něco, viď?? Já jdu na kontrolu teď ve čtvrtek a napíše mi to od pátku, takže osm týdnů před. Ještě jsem ti chtěla napsat kvůli kočárku.. to je i hezčí kombinace hnědooranžová než oranžovomodrá. Sousedka má Jané Slalom, právě tu hnědooranžovou kombinaci a je moc pěknej! 🙂 Jinak díky za tip na kojící šprndu z Tchiba, ale nemají moji velikost, mám teddy opačný prblém než vy 😀 potřebuju tu nejmenší 75 B a tu vůbec nevedou, nebo už nemají, ale mám taky jeden tip na dobrou za super cenu, tak zkuste juknout vy, který jste neuspěly s Jitčiným tipem…
    http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=32789267&tab=2
    Jo jo, včera jsme měli rizoto, dneska zapečný bramobry a zítra budu dělat špenát, ať máme trošku železa 🙂 Á, už se tady dočítám o špenátové polívce u Šárky … 😀
    Šári, no na roztoče se mi to ukázalo taky, mám to skoro na všechno, ale Karolínka, zatím!, nějak extra citlivá na pokožku není, tak snad to nezděděla!!! Teď nás jen trošku trápí ekzém, ale málo, použila jsem párkrát Excipial hydrolotion a vypadá to, že ani k dr. nebudeme muset jít. A co to je Cronova choroba? Držím pěsti, ať to malá nemá!!! Na NT nejdu, asi jsem to blbě naspala.. jen jsem psala Barči, že k Vlašínovi nejdu ve 30. týdnu, že mi ho udělá majo dr., že jsem tam byla jen na NT a pak ve 20. týdnu… Když jsem četla o tvým taťkovi a srdíčku, tak jsem si vzpomněla na tchána, má bajpás, a teď má taky nějakou aritmii, tak to aby jsme taky nebyli „pozadu“ 🙁
    Raduzko, díky za popis, jak najdu komentáře, večer na to mrknu.. To je malje pěknej cvalík, to já počítám, že bude mít hvězdička tak 1,5 kg 🙂
    Radush, určo můžeš pomoct.. jsou čaje pro kojící a ty obsahují anýz a fenykl. Nebo jsem si dělala sama čajík z fenyklu, anýzu a trošku knímu, aby malá pěkně prděla a přešly jsme do docela dobře ty první měsíce 🙂
    Tak jdu vykoupat a uložit malou a večer slíbená Ordinace!! Konečně 🙂 Takže další příspěvky dočtu později, komu jsem nezareagovala… pa pa.

    #860446
    Anonym
    Host

    Cuco,

    jj snad mi to vše výjde … už jsem o tom informovala Aleše, koukal jak blázen, ale souhlasil, jen se bojí postupu svých účetních v práci, prý si bude muset počkat na tu mladší, ta aspoň něco umí … tak snad to klapne, ale zatím je čas … vlastně se to začne řešit až ten 7. týden po porodu :o)

    Rybízku,

    no cronova choroba je docela extrém a strašně málo se vyskytuje, když operovali Aleše, tak to byl teprve 10. případ v ČR … doktoři s tím neměli absolutně žádnou zkušenost, jemu bylo v tu dobu 17 let, je to hnusná nemoc trávicího ústrojí – on to má v přechodu tlustého a tenkého střeva – ten samotný zánět mu vyoperovali – vzali mu tenkrát metr a půl střev a vše se musí operovat mimo tělo – a ni si to neumím představit, že by mi z těla vystřihli veškerá střeva – kus mi ufikly a zbytek mi zpět vrátili :S když jsem ho poznala byl 2 roky po operaci, měl strašné štěstí, protože kvůli této chorobě člověk neroste, nepřibírá … on vyrost až do 190 cm a teď má 100 kg … takže docela výjimka – jenže nadosmrti je odkázaný na léky … Asacol a to není zrovna laciný lék – na 2 měsíce 700,- Kč … hrozné pojišťovna ti na to doplácí … jinak ty léky stojí kolem 1500,- kč … hnus! A hlavně Dr. nevědí kde se ta choroba bere … prý geneticky … jenže u něho v rodině nikdy nic takového nebylo … jsou s tím spojené problémy – musí mít pořád plná střeva – takže najedený – jíst musí pořád … a omezení v jídle jsou hrozné nesmí např. zelí, rajčata, kmín, koření atd atd … hlavně musí dodržovat bezezbytkovou stravu … což je v dnešní době problém :-((( no a jasné, když mu chybí metr a půl střev tak lítá často na velkou a průjmy jsou absolutně normální stav … no proto se modlím, aby to malá neměla, ale jelikož jí na genetice hlídali ty střevní kličky kvůli cystické fibroze, tak jsem jim sdělila rovnou cronovu chorobu … a střívka má čistá úplně – tak snad to bude dobré … ale bohužel nemoc se může projevit v pozdějším věku … shodou okolností dělala jsem s kolegyňkou která tím též trpěla a kvůli tomu nemohla mít děti … tak musela podstoupit IVF … a celé těhotenství byla v nemocnici :-((( ale malá je zdravá a prospívá, jen jí musí doktoři více hlídat … no toť vše k nemoci – fuj … samé hnusy v téhle době :-(((((

    Podprda na MMB vypadá též dobře … ale já už si ju objednávat nebudu, počkám na tuto s tchiba a uvidím jak bude sedět, pořád se stejně bojím, že prsa se hodně po porodu nalejou a bude mi vše malé 😀 …. takže tu lepší a dražší si koupím po porodu :o) ….

    #860447
    Anonym
    Host

    Tak dnes jsem ještě přidala k mým všem možným vitamínům a minerálům co polykám denně ještě železo a vápník … jelikož ve stravě toho moc nesním, tak aspoň nějaká dávka … a sama gynekoložka mi řekla ať si železo koupím aspoň na poslední 2 měsíce těhu …

    Veveriku,
    skrze pošťandu se tu rozčilujeme pořád, už i mamka na ně vlítla na poštu, že není možné, aby nám strkaly papírky do schránky, že máme balík na poště a my nebyli doma !!! nesmysl u nás je doma pořád někdo – hlavně děda a slyší velice dobře, kord, když někdo zazvoní, tak se tu psi můžou zbláznit … no a ejhle od té doby jsme nemuseli ani jednou na poštu !!! ono to jde když se chce … mamka jim tam dala docela čočku, že jestli je jejich práce nebaví, tak ať se na ní laskavě vyserou :D:D:D:D …. a že moje mamka to umí 😀 … dobře jim tak, my když jsme snad byli v práci, tak jsme též museli svou práci odvádět na 100% … je to jen jejich pohodlnost !

    Jinak skrze praní – tak nakoupeno ještě nemám, ale půjdu do Lovely … a budu prát jako Cuco ana baby program a kdyžtak přidám máchání :o) … snad nebude Beruška moc citlivá …

    Hruštička mi udělala chutě s olivama, tak jsem slupla celej sáček – plněné papričkou :o))) a též k ordinaci – docela havaj :o))))

    Dnes mi nějak celý den pobolívá podbříšek … tak nějak jako bych tam měla šutry – táhne mě to dolů … a Cuco … ta stydká kost mě bere snad už každý den :-(((( ale je to prý normální – váhou miminka, plodové vody atd … tak to budeme muset doklepat …

    Hezký večír maminky a odpočívejte :o)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,176. až 2,190. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist